POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [09.02.2020, 15:31:04] • Świnoujście

Początek ferii na 189. parkrunie

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Tomasz Szafrański

Pierwsza sobota ferii wcale nie oznacza, że zwolennicy parkrun Świnoujście czują się zwolnieni z porannego rozruchu. Wielu z nich specjalnie poukładało sobie plany wyjazdowe w taki sposób, aby pobiec dzisiaj w #189 edycji parkrun Świnoujście.

I tak na lekko zmodyfikowanej trasie (modyfikacja wymuszona przez remont sieci wodnej w okolicach fontann) znalazło się 58 zawodników i tyle samo zawodników ją ukończyło. W biegu oprócz stałych bywalców ze Świnoujścia pojawili się goście z opolskiego, Wielkopolski, Meklemburgii – Pomorza Przedniego i innych zakątków świata. Bieg ukończyło 24 pań, 34 panów oraz 2 psy. Najkrócej dzisiaj na trasie przebywały Dominika DUSZKIEWICZ (23:32), Joanna RZEMIENIECKA-GRUDZIEŃ (24:58 – nowy rekord życiowy) oraz Teresa DOMALEWSKA (25:48). Wśród panów brylowali dzisiaj: Robert DERDA (19:59), Sławomir OSTROWSKI (20:43 – nowy rekord życiowy) oraz Kamil STĘPIEŃ (20:50). Według współczynnika wieku (poziom rezultatu uzyskany w stosunku do kategorii wiekowej uczestnika) najlepszymi dzisiejszymi uczestnikami okazali się: Teresa DOMALEWSKA (74,16%) oraz Robert DERDA (72,06%). Najlepszym jak zwykle gratulujemy wyników a pozostałym udziału biegu parkrun Świnoujście, a szczegółowych wyników należy szukać pod adresem:
www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/ostatnierezultaty/

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Mimo, iż organizatorzy biegu dołożyli wszelkich starań, aby modyfikacja trasy nie uszczknęła nawet jednego metra z dystansu i jak najmniej odbiegała od pierwowzoru to wskazania różnych urządzeń pomiarowych uczestników mogły pokazywać różne wyniki. Nie mniej jednak uśredniając te wskazania mieściliśmy się w granicach błędu dopuszczalnego co nie miało bezpośredniego wpływu na uzyskane czasy a uczestnicy korzystający z takich urządzeń powinni indywidualnie skorygować swój rezultat.

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Przy zabezpieczaniu #189 parkrun Świnoujście pomagało 18 wolontariuszy za co im serdecznie dziękujemy, a wspierali nas jak zwykle parkrun Polska, Ziaja Ltd. Zakład Produkcji Leków sp. z o.o. oraz nasz lokalny partner – Hotel „Trzy Wyspy".

Początek ferii na 189. parkrunie

fot. Tomasz Szafrański

Koordynator oraz wolontariusze z przyjemnością zapraszają już dzisiaj wszystkich sympatyków biegania, truchtania i spacerowania na kolejne już #190 spotkanie biegowe w ramach parkrun Świnoujście. Zaczynamy jak zwykle krótką rozgrzewką o godz. 8.45 a startujemy do biegu punktualnie o 9.00 z linii usytuowanej przy boisku w Parku Zdrojowym. Czekamy na was w następną sobotę – do zobaczenia.

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje o awarii sieci wodociągowej w ul. Granicznej przy nr. 8. Przerwa w dostawie wody do nieruchomości przy tej ulicy nastąpi na odcinku od ulicy Roosevelta do ulicy Miarki. Przewidywany termin usunięcia awarii – dziś piątek 3 lipca do godz. 15.00. ■ Zalany serwer - w szpitalu miejskim. Serwer obsługujący komputery do badań w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły został zalany. Stanęła praca? Awaria wydarzyła się w środę: zalaniu uległ główny serwer odpowiedzialny za komunikację wydawania zleceń na badania, dostęp do bazy danych. Sytuacja jest patowa ■ W Świnoujściu nie wprowadzono żadnej kwarantanny w obiektach/hotelach/ośrodkach - informuje Małgorzata Kapłan rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie. Ponadto wszystkie obiekty hotelowe poinformowane są o procedurach w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa ■ Najwyższa Izba Kontroli kontroluje działania Prezydenta ■ Wyniki głosowania z 27 komisji obwodowych w Świnoujściu: Rafał Trzaskowski – 9849, Andrzej Duda – 6316, Szymon Hołownia – 3091, Krzysztof Bosak – 1192, Robert Biedroń – 625, Władysław Kosiniak – Kamysz – 371, Stanisław Żółtek – 37, Paweł Tanajno – 34, Marek Jakubiak – 29, Waldemar Witkowski – 26, Mirosław Piotrowski – 22 ■