░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje 2 kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub w sekretariacie pod nr telefonu 91-382-38-00 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [26.01.2020, 21:20:37] • Polska

Toyota Financial Services wspiera mobilność

Toyota Financial Services wspiera mobilność

fot. Organizator

Toyota Bank Polska oraz Toyota Leasing Polska, działające w strukturze Toyota Financial Services (TFS), w przeciągu ostatnich 3 lat podwoiły swój biznes. Spółki w dalszym ciągu będą rozwijać nowoczesne produkty finansowe pozwalające na zakup czy też najem samochodów. Dodatkowo jednak skupią się na wsparciu globalnego projektu Toyoty, czyli tzw. „Mobility”. Dlatego też oprócz leasingu, kredytów, czy wynajmu aut, planują wdrażanie innowacyjnych narzędzi pomagających w przemieszczaniu się klientów. Połączenie nowatorskich usług z produktami bankowości elektronicznej Toyota Bank, pozwoli zaoferować niezwykle wygodne dla klientów rozwiązania, z których pomocy będą mogli korzystać na co dzień.

Toyota Financial Services (TFS) - finansowe „ramię” w Grupie Toyota, zostało powołane do wspierania działań służących sprzedaży samochodów w wielu krajach, w tym również w Polsce. Na skutek globalnej transformacji całego koncernu cała Grupa Toyoty, oprócz produkowania samochodów, chce być marką zapewniającą szeroko rozumianą mobilność swoim klientom. Dlatego już teraz, wszystkie spółki Toyoty przywiązują dużą wagę do pojazdów przyszłości oraz ich finansowania. Chodzi zarówno o nowoczesne pojazdy osobowe, jak również w pełni autonomiczne oraz całkowicie konfigurowalne pod określone potrzeby danego klienta firmowego.

- W niektórych krajach pracujemy nad aplikacjami, dzięki którym będzie można dodatkowo płacić za wiele różnych rzeczy związanych z mobilnością, takich jak przejazdy taxi, wynajęcie hulajnogi bądź roweru, zakup biletów komunikacji miejskiej czy też dokonywanie płatności za parking miejski. Już w niedalekiej przyszłości postaramy się wprowadzić takie usługi także w Polsce i zintegrować z naszą aplikacją mobilną Tankuj Korzyści tak, aby nasi Klienci mieli dostęp do wszelakich aspektów mobilności, za pomocą jednego rozbudowanego narzędzia. Jest to kierunek, w którym Toyota Financial Services będzie podążać w najbliższej przyszłości – mówi Bogdan Grzybowski, Prezes Zarządu Toyota Bank Polska.

Prawdopodobnie samochody w dalszym ciągu będą najpopularniejszym środkiem przemieszczania się. Dlatego też TFS dalej będzie rozwijać swoją ofertę leasingu, kredytów, a także wynajmu długo- oraz krótkoterminowego. Dodatkowo, firma analizuje możliwości jakie oferuje rynek tzw. carsharing. Z racji na swoją misję, Toyota Bank i Toyota Leasing, skupią się w najbliższej przyszłości na ułatwianiu klientom korzystania z pojazdów Toyoty oraz zaoferowaniu wygodnych usług dodatkowych związanych z mobilnością.

- Za chwilę wdrażamy w Toyota Bank możliwość płatności za pomocą urządzeń mobilnych. Będzie to pierwszy projekt, który otworzy nam drzwi do dalszych prac nad bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami. Niebawem pójdziemy o krok dalej i zaoferujemy Klientom zintegrowaną platformę, dzięki której użytkownicy będą mogli korzystać z szerokiego spektrum usług związanych z mobilnością. Zarówno dla nas jak i dla naszych Klientów, będzie to przejście na wyższy poziom mobilnej bankowości – mówi Bogdan Grzybowski.

Wzorując się na projektach Toyoty rozpoczętych na wysoko rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej, TFS w Polsce planuje rozpocząć prace związane z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych bazujących na telemetrii. Wysokość składki, jaką płacił będzie użytkownik auta, uzależniona będzie od jego stylu jazdy. Tzn. im ekonomiczniej będzie się on poruszał, tym cena za ubezpieczenie jego pojazdu będzie niższa. Na przykład wówczas, gdy kierowca będzie poruszał się hybrydą Toyoty w trybie „EV”, ten czas jazdy będzie premiowany, przez co będzie miał wpływ na wysokość składki za ubezpieczenie. TFS rozważa, aby w ten sposób wynagradzać kierowców za ekologiczną i bezpieczną jazdę.

- Zależy nam, aby oferować klientom dodatkowe benefity. Produkty na bazie telemetrii są coraz bliższe realizacji, także na naszym rodzimym rynku. Musimy jednak jeszcze chwilę poczekać na zmianę mentalności klientów w naszym kraju. Aby to zrobić, musimy im pokazać wymierne korzyści. Jeśli tylko Polacy, tak jak nasi zachodni sąsiedzi, bardziej otworzą się na tego typu technologię i będą chętni do udostępniania nam swojego stylu jazdy, to myślę, że już pierwsze produkty na bazie telemetrii jesteśmy w stanie zaoferować w przeciągu 18 miesięcy. Takie rozwiązania mogą poprawić zarówno kwestie związane z bezpieczeństwem, jak i ekologią, ale mogą też okazać się bardzo opłacalne dla Klientów – mówi Bogdan Grzybowski.

Kolejnym nowatorskim projektem, którego realizacja rozpoczęła się już w Japonii, jest „Toyota Woven City” - w pełni połączony ekosystem zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi, który zostanie zbudowany u podnóża góry Fuji w Japonii. To „żywe laboratorium” obejmie „pełnoetatowych” mieszkańców i badaczy, którzy będą testować i rozwijać technologie, takie jak autonomia, robotyka, mobilność osobista i inteligentne domy, w środowisku rzeczywistym.

Finansowanie samochodów
Na skutek zmian w przepisach leasingowych, które miały miejsce w 2019 roku, Toyota Financial Services zauważa powrót pewnej liczby klientów do finansowania aut w kredycie. Duże i średnie firmy nadal chętniej korzystają z leasingu, natomiast jeśli chodzi o małych i mikro przedsiębiorców, to TFS odnotowuje dwucyfrowe wzrosty sprzedaży kredytów konsumenckich oraz firmowych opartych na tzw. wysokiej wartości wykupu.

Finansowanie z ratą balonową TCM (Trade Cycle Management – czyli cykliczna wymiana samochodów) to gama produktów, które Toyota Financial Services nadal zamierza systematycznie rozwijać we współpracy z Toyota Motor Poland poprzez program Toyota Fleet Management Solution.

- Już pod koniec 2020 roku wprowadzimy zupełnie nowy i unikatowy na światową skalę system informatyczny zarówno dla Klientów, jak i naszych Dealerów, będzie on zintegrowany z wieloma systemami Toyoty oraz systemami zarządzania stacjami dealerskimi. Dzięki temu zaoferujemy naszym klientom niezwykle wygodne narzędzie do zarządzania swoimi kontraktami, a proces związany z zawarciem umowy skróci się. Dzięki zacieśnieniu współpracy z Toyota Motor Poland, Lexus Polska oraz Dealerami jestem przekonany, że nasza oferta produktowa oraz serwis jaki będziemy mogli dostarczyć spowodują znaczący wzrost udziału finansowania TFS w sieci Dealerskiej Toyoty oraz Lexusa w 2020 roku – Bogdan Grzybowski, Prezes Zarządu Toyota Bank Polska.

Artur Niewrzędowski
Partner Zarządzający


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Odpręża, poprawia nastrój, obniża ciśnienie krwi. Zapewnia właścicielowi codzienną porcję ruchu. To świetny towarzysz i przyjaciel. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czekamy na zdjęcia Waszych pupilków. Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce to święto obchodzimy od 14 lat. To okazja do refleksji nad znaczeniem tego zwierzęcia w naszym życiu, ale też przypomnienia sobie o losie kotów, które straciły dom i potrzebują wsparcia ■ Ewakuacja Liceum! Pięcioro uczniów w szpitalu. Młodzież poczuła się źle po tym jak ktoś rozpylił nieznaną substancję chemiczną ■ Pół miliona na nagrody dla urzędników. Temat nagród wypłacanych przez prezydenta urzędnikom wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców Świnoujścia. Na wniosek mieszkańców zwróciliśmy się do Biura Informacji i Konsultacji Społecznych z pytaniem ile te nagrody kosztowały nas mieszkańców. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nagrody urzędnicze za 2019 rok wyniosły w sumie 550. 950,00 zł. brutto. ■ Blisko 200 armatorów, którzy zabierali wędkarzy na Bałtyk odejdzie z zawodu. Przyczyną jest wprowadzony od stycznia 2020 r. zakaz połowu dorsza. Właściciele łodzi turystycznych domagają się rekompensat od Rządu, a o wsparcie swoich postulatów poprosili Radnych Województwa Zachodniopomorskiego. Sytuacja jest olbrzymim ciosem dla branży turystycznej, a szczególnie dla takich miejscowości jak Kołobrzeg, Mrzeżyno czy Darłowo. Właśnie tam połowy rekreacyjne były magnesem ściągającym turystów i czynnikiem mocno ożywiającym miejscowe porty. Sytuacja niepokoi Samorząd Województwa Zachodnioporskiego ■ Laboratorium w Berlinie potwierdziło że pacjent z Greifswaldu nie jest zarażony koronawirusem. Berlin dostał próbki i potwierdził że nie jest chory ■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■