POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.12.2019, 08:11:45] • Świnoujście

Radni SLD - Lewica Razem powiedzieli NIE dla SPP! Zobacz film!

Radni SLD - Lewica Razem powiedzieli NIE dla SPP! Zobacz film!

Radna SLD - Lewica Razem(fot. Sławomir Ryfczyński )

Na konferencji prasowej, którą odbyli radni Klubu SLD - Lewica Razem w dniu 3 grudnia odnieśli się również do zaproponowanego przez prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza projektu uchwały o wprowadzeniu całorocznej Strefy Płatnego Parkowania w Świnoujściu. Propozycję tą poparło 14 radnych, w tym radni PO, Grupy Morskiej oraz Wybieram Świnoujście i dwóch radnych z PiS. Od głosu wstrzymał się radny Andrzej Mrozek.

PRZECIW zagłosowali Radni SLD - Lewica Razem: Joanna Agatowska, Stanisław Bartkowiak, Agnieszka Kaczmarek, Krzysztof Szpytko, Ryszard Teterycz i Jarosław Włodarczyk.





Na konferencji w imieniu Klubu wypowiedział się radny Krzysztof Szpytko. Przypomniał on, że już w wrześniu 2016 roku pierwszy raz prezydent miasta zaproponował radnym powstanie SPP w Centrum miasta. W związku z tym, iż temat ten został wywołany kilka tygodni przed sesją, na której miała być głosowana uchwała, było dużo czasu na skonsultowanie tego kontrowersyjnego tematu. Radni SLD wyszli wówczas na ulice, rozmawiali z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Zdecydowana większość była przeciwna wprowadzeniu SPP. Atmosfera w mieście była tak napięta, że wtedy na sesji udało się odrzucić ten pomysł.

Prezydent Żmurkiewicz zapowiedział jednak wówczas, że wróci z tym tematem w nowej kadencji i obecnie tak uczynił. Mając teraz swoją większość w Radzie Miasta był pewny, że jego pomysł zostanie poparty, co się stało faktem.

Radni SLD - Lewica Razem powiedzieli NIE dla SPP! Zobacz film!

Radny Krzysztof Szpytko(fot. Sławomir Ryfczyński )

Radny Szpytko przypomniał, że radni SLD już 4 lata temu przedstawili pomysł na rozpoczęcie rozwiązywania problemów komunikacyjnych miasta, które powinny były zostać jak najszybciej wdrożone.

Było to: zorganizowanie nowych, krótkich tras autobusowych i częstszego kursowania bezpłatnych autobusów oraz budowa parkingów wielopoziomowych i buforowych. Radni uważają też, że SPP powinna zarządzać firma miejska i żeby 100% przychodów zostało w mieście, zakup parkometrów to inwestycja, która szybko się zwróci.

Mimo upływu kilku lat od odrzucenia pierwszej uchwały, radni stwierdzili, że prezydent Żmurkiewicz w ich ocenie nie zrobił nic, żeby poprawić sytuację komunikacyjną w Świnoujściu, która obecnie jeszcze się pogarsza. To spowodowało ich negatywny stosunek do tego pomysłu i 4 lata temu, ale i obecnie.

Radni uważają, że wprowadzenie SPP w Centrum miasta nie rozwiąże problemu, a będzie jedynie stanowiło dodatkowy niesprawiedliwy podatek i duże obciążenie finansowe dla mieszkańców, którzy tam mieszkają. Opłata uderzy również w przedsiębiorców, którzy prowadzą tam swoje firmy. Radna Agatowska wyraziła opinię, że koszty te przedsiębiorcy będą zmuszeni przenieść na swoich klientów, co spowoduje podniesienie i tak już drogich różnych usług.

Na dociekliwe pytania radnych dlaczego prezydent zignorował konsultacje społeczne w tym ważnym lokalnie temacie, padła odpowiedź, że wzorował się na doświadczeniach prezydenta Szczecinka więc uznał, że cyt:"szkoda czasu na konsultacje bo i tak wiem jaki byłby wynik". Radny Teterycz zwrócił więc uwagę, że konsultacje społeczne to proces poinformowania mieszkańców i wypracowania różnych kompromisowych uzgodnień i tak ważne tematy nie powinny być wprowadzane siłowo.

Radni SLD - Lewica Razem powiedzieli NIE dla SPP! Zobacz film!

Radny Andrzej Mrozek(fot. Sławomir Ryfczyński )

Radny Jarosław Włodarczyk złożył wniosek o zdjęcie tej uchwały z obrad sesji. Wniosek jednak został odrzucony. Radny Mrozek z kolei złożył wniosek o bezpłatną pierwszą godzinę w strefie Centrum. Wniosek ten poparli radni SLD - niestety większość radnych z innych klubów go odrzuciła.

SPP w roku 2020 zacznie funkcjonować od maja i od przyszłego roku w kolejnych latach będzie działała całorocznie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Środa [11.12.2019, 12:12:05] • [IP: 176.221.123.**]

A ja to zaskarze do komisji UE.Jestesmy w UE, to dlaczego Niemcy maja placic wiecej od Polakow za parkowanie?Wszyscy rowno, albo nikt!Tak bylo z niedoszlymi oplatamy za autostrady dla" obcych"w Niemczech i autobusami linii europejskiej w Swinoujsciu...i nikt nie bedzie placil.

Gość • Środa [11.12.2019, 02:37:15] • [IP: 94.254.224.**]

Agatowska na PREZYDENTA

Gość • Środa [11.12.2019, 00:24:20] • [IP: 188.146.154.**]

Piastując tradycje komunistycznych ideałów dalej są komuchami. I nic nie da jeżdżenie białym autem. Ja wiem że jest wciąż czerwony.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 22:48:55] • [IP: 148.122.184.***]

Obecna wladza (ta scisla, nie mowie oczywiscie o radnych bo to nie ich pomysl) ewidentnie ma cos do ludzi zmotoryzowanych, ewidentnie... Dlaczego? Ciezko wyczuc. Podobnie jest jesli chodzi o zeglarstwo i motorowodniactwo. Niestety wlodarze nie czuja tez tego tematu. Rower... o tak!! I pedalowac ulica karsiborska w oparach spalin. Przeplynac na druga strone przeprawa centrum (Bog wie jedyny dlaczego tak ja nazwali)i dalej potem pedalowac dumnie z dzieckiem w foteliku na bagarzniku dziurawa ulica mostowa do samego warszowa... Toooo taaaaak!! Hehe, ehhh,

Gość • Wtorek [10.12.2019, 22:35:24] • [IP: 77.88.191.**]

BURDEL WSTYD< WSZYSTKO DLA NIEMCOW< NIC dla mieszkancow bo za malo kasy przynosza, zemsci sie to na was

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:51:42] • [IP: 31.60.1.***]

Agatowska ma tylko trzech wrogów którzy siedza na najwyższych spółkach w urzedzie. Bo się jej boją. Duża część mieszkańców ja szanuje i popiera. Gdyby Zmur nie wszedł w układ z PiS i nie wydawał kasy na kawke w Radissonie dla nauczycieli i seniorów to dzisiaj spacerowalby po rynku w Poznaniu. A tak to mamy podwyżki, wyciąganie kasy i ogólny syf w miescie z korkami brakiem parkingów.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:45:21] • [IP: 178.235.147.***]

Wtorek [10.12.2019, 19:21:25] • [IP: 185.210.39.**] nie umiesz czytać ze zrozumieniem? radni SLD proponują nie tylko parkingi wielopoziomowe, ale przede wszystkim krótkie trasy autobusowe i bezpłatną komunikację. I ja to pochwalam, bo jak prezydent chce wyciągnąć jedną łapą kasę z kieszeni mieszkańców to drugą niech nam coś da. Jako jedyni radni myślą konkretami a nie wchodzą w. ... Żmurkiewiczowi i jego układom.

mini • Wtorek [10.12.2019, 21:37:11] • [IP: 31.0.34.**]

Komuchy zawsze pozorują troskę o ludzi. Otoczą matczyną opieką, utulą żeby przejąć władzę i czerpać korzyści jako kawiorowa lewica. Wszelkie reformy są ryzykowne więc nie są zdolni do podejmowania. Dlatego PRL upadł a oni pozostali jak obciążone chorobą sieroty.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:34:53] • [IP: 185.91.189.**]

Ten starszy z wioski jeszcze coś chce, czy wie co?

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:29:55] • [IP: 188.146.184.***]

POdobno Staszynski przechodzi do PO. TyPOwy karierowicz.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 21:14:59] • [IP: 188.146.100.***]

A ja tam jestem zadowolony że to przeszło !! Czas by głównie ci przyjeżdżający z zagranicy płacili cały rok bo nie ma człowiek gdzie stanąć. Mieszkancom dać karty i dobre ulgi !!

Gość • Wtorek [10.12.2019, 20:58:03] • [IP: 77.88.191.**]

Komuchy nie chcą jeździć rowerem tylko wozić swoje 4 litery,. Rozumiem, że chcecie pokazać te swoje wypasione samochody, a gdzie w tym jest ochrona środowiska, smog i zdrowie.Są przeciw rozwojowi Świnoujścia.Port kontenerowy nie, tunel nie, Zakład Opieki Terminalnej nie. SLD-owcy, macie nasze miasto po prostu gdzieś!! hipokryci. Wydaje mi się, że jak niespodziewanie Schetyna was reanimował tak szybko zejdziecie na zawał.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 20:46:17] • [IP: 87.78.224.***]

Stac na samochod to i za parking powinno sie zaplacic. To tak jak burak miejscowy idzie na browara, a 2 zety na pisiorek szkoda i sru za winkiel lub w krzaki. Dziady jedne.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 19:48:14] • [IP: 178.238.248.***]

ktos napisal komuchy itd, komuny nigdzie nie bylo inie bedzie, przeczytaj w koncu definicje komunizmu, to nie jest wielki wysilek, owszem jakas bolszewia to tak, prosze zwrocic uwage ze wszyscy krytykuja, ja wiem tak naj latwiej, zwezanie ulic poczytaj sobie na ten temat cos powaznego, tylko czy po gimnazjum wiesz o co chodzi, platne parkingi to musialo na nas trafic tak czy owak, ludzi coraz wiecej samochodow rowniez se la vie jak mowia Rosjanie

Gość • Wtorek [10.12.2019, 19:43:56] • [IP: 176.221.123.**]

IP 247 zaczarowałeś wszystkich. W Świnoujściu nie ma tak dużej placówki w której można by umieścić twoją głupotę.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 19:21:25] • [IP: 185.210.39.**]

a ja mówię NIE tym radnym z SLD bo zamiast zaproponować nowe parkingi to tylko blokują i są do tego nieskuteczni. W końcu będzie tak że Niemcy i turyści za darmochę zaleją nam ulice a my zostaniemy z ręką w nocniku.

JUST ACT 447 • Wtorek [10.12.2019, 18:38:58] • [IP: 176.221.122.**]

NIEZŁY BURDEL UpoŚLEDZONE, KORpoRACYJNE PACHOŁKI Z NASZEGO KIBUCU ZROBIŁY.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 18:36:01] • [IP: 185.13.106.***]

TYLE JANOSIKOWEGO PIS ZAŻĄDAŁ ZE PODATKI NA MAX PODNIEŚLI I BRAKUJE. PLEBS ZAPŁACI ZA 500+.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 17:52:03] • [IP: 178.238.249.***]

Miasto jest bogate to dlaczego auta z ZSW nie mogą mieć darmowego parkowania. Inne miasta mają darmową komunikację miejską to my miejmy chociaż darmowe parkowanie.

GośćJAR • Wtorek [10.12.2019, 17:21:28] • [IP: 5.173.168.***]

Mojego głosu PIS już nigdy nie otrzyma!

Gość • Wtorek [10.12.2019, 17:03:53] • [IP: 37.47.135.***]

strefa jak strefa, jakie ona ma uzasadnienie dzisiaj w przypadku budowy tunelu :D Strefa w koło bielików i szpitala w 35 tysiącznym mieście. oczywiście pominięto burdel ze strony prztoru i warszowa gdzie auta stoją i tarasują miejsce w koło tej kanciapy od promów :D miejcie wy radni litość i zacznijcie myśleć tymi głowami a nie je tylko nosić

Gość • Wtorek [10.12.2019, 17:02:15] • [IP: 176.221.123.**]

P. Prezydent powinien jeszcze wprowadzić klimatyczne dla wszystkich mieszkańców bo również oddychają powietrzem" uzdrowiskowym" a nie tylko turyści

Gość • Wtorek [10.12.2019, 16:49:44] • [IP: 80.149.82.***]

Nie rozumiem tępaków piszących że wszędzie w dużych miastach i uzdrowiskach są strefy płatnego parkowania, to prawda w dużych miastach są to centra gdzie jest największy ruch samochodowo pieszy w uzdrowiskowych są to rejony gdzie gdzie koncentruje się ruch turystyczny. Nie organizuje się stref płatnego parkowania na terenie całego miasta !! Pomyślcie logicznie !! Jeśli strefa obejmie centrum, Woj. Polskiego i rejon nadmorski to jest to cały teren miasta na którym można to zrobić. pozostają już tylko tereny spółdzielni mieszkaniowych wspólnot i nieruchomości prywatnych a tam nie oni już decydują. Dlaczego nie powstanie SPP na Posejdonie, na oś. zachodnim całej Konstytucji i całej Matejki ? bo tam są parkingi osiedlowe i prywatne posesje a na nich miasto nie zarobi !! Co do brania przykładu z dużych miast to czy Szczecin ma SPP w strefie nadmorskiej ?

Gość • Wtorek [10.12.2019, 16:31:43] • [IP: 178.235.146.***]

Totalna Opozycja.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 16:20:28] • [IP: 46.76.131.**]

Mrozek umie spaść na cztery łapy.schował się w PISIE, wykiwał swoich kolesiów.zagłosował odwrotnie jak oni, chociaż miało być inaczej. po czym poznajemy takiego kundelka A miało być tak pięknie tyle obiecywali a po wyborach CO?

Oglądasz 1-25 z 68
■ Aneksy do umów trochę nas kosztowały. Promenada historyczna może być gotowa do końca marca? Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Urzędu Miasta o wydłużenie terminu zakończenia budowy. Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC - Molewski złożył wniosek o wydłużenie terminu zakończenia budowy Promenady Historycznej do końca marca br. ■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■