POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.11.2019, 15:08:49] • Świnoujście

Karsibór. Jest dofinansowanie do modernizacji przystani rybackiej. Zobacz wizualizacje

Karsibór. Jest dofinansowanie do modernizacji przystani rybackiej. Zobacz wizualizacje

fot. BIK UM Świnoujście

W przyszłym roku ma rozpocząć się realizacja inwestycji „Modernizacja przystani rybackiej w Świnoujściu-Karsiborze w celu poprawy bezpieczeństwa rybaków”. Miasto właśnie dostało na nią 10,4 mln złotych dofinansowania. To 100 procent kosztów kwalifikowanych tej inwestycji.

Cały koszt planowany jest na 12,8 mln złotych. Dofinansowanie obejmuje tylko koszty kwalifikowane, czyli w tym przypadku właśnie kwotę 10,4 mln złotych. Aby móc starać się o dofinansowanie w wysokości 100 procent tych kosztów, Miasto (oprócz oczywiście innych dokumentów) musiało uzyskać „Opinię o wspólnym interesie użytkowników wód”, którą wydaje Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Karsibór. Jest dofinansowanie do modernizacji przystani rybackiej. Zobacz wizualizacje

fot. BIK UM Świnoujście

Realizacja inwestycji jest zaplanowana na lata 2020-2021. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę.

W zakres inwestycji wchodzą:

– wykonanie robót czerpalnych celem polepszenia dojścia kutrów do nabrzeża

– kompleksowa modernizacja nabrzeża wraz z jego wyposażeniem oraz budową slipu

– budowa wiat wyładunkowo-magazynowych, oraz pomieszczenia socjalnego i sanitarnego

– wykonanie ciągów komunikacyjnych oraz nawierzchni drogowej, ogrodzenia i zagospodarowanie terenów zielonych.

Karsibór. Jest dofinansowanie do modernizacji przystani rybackiej. Zobacz wizualizacje

fot. BIK UM Świnoujście

Tekst i wizualizacje BIK UM Świnoujście


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Piątek [22.11.2019, 13:12:06] • [IP: 157.25.106.**]

A gdzie obiecaną kanalizacja droga rowerowa i chodniki

Gość • Czwartek [21.11.2019, 18:10:15] • [IP: 178.238.246.**]

A może lepiej zakupić nowoczesny sprzęt do szpitala i zatrudnić na dobrych warunkach lekarzy?A co dzieje się z budowa domu Opieki na ulicy Bydgoskiej? Ryby w Bałtyku są chore nie nadają się do jedzenia dorsze są wychudzone same ości Może ktoś pomyśli logicznie! Nasze bogate miasto nie myśli o największych potrzebach mieszkańców.Nie ma specjalistów szpital jest i co z tego?Trzeba jezdzic100 km aby się leczyć czy to normalne jak starszy człowiek jest samotny i nie ma siły jechać do Szczecina.

Gość • Czwartek [21.11.2019, 14:01:10] • [IP: 95.40.92.***]

Panie Prezydencie!! gdzie droga, gdzie gaz, kanalizacja na miarę UE. Bo wyspa piękna a ktoś na siłę chce ją zniszczyć

Gość • Czwartek [21.11.2019, 12:48:25] • [IP: 37.47.185.**]

Tak jak ktoś już pisał. To ktoś/ koleś- chce przytulić dla siebie.

Gość • Czwartek [21.11.2019, 09:23:05] • [IP: 82.174.234.**]

Ja pier... Po co? W Świnoujściu oprócz wędkarzy są jacyś rybacy?

Gość • Czwartek [21.11.2019, 09:09:37] • [IP: 148.122.184.***]

Jest mala korekta wlodarzy miasta dotyczaca lokalizacji przystani rybackiej i ma ona powstac w miejscu gdzie lezy bomba niespodzianka o imieniu Tall Boy. .. ku uciesze wszystkich robactwo zalewowe zostanie w ten sposob wyeliminowane na wieki wiekow amen.

Gość • Czwartek [21.11.2019, 08:36:42] • [IP: 2.28.78.***]

A budy ala Bangaldesz zostawia i doloza nowe. ...super.

Gość • Czwartek [21.11.2019, 07:34:19] • [IP: 79.191.63.***]

DLA KOGO TEN TEREN JEST PO CICHU PRZYGOTOWYWANY NA PEWNO NIE DLA RYBAKÓW, KTÓRYCH MOŻNA POLICZYĆ NA PALCACH JEDNEJ RĘKI I TO CHYBA JEDEN PALEC ZOSTANIE CZYLI WYCHODZI 2 MILIONY NA JEDNEGO RYBAKA. KTOŚ SOBIE PRZYSZŁOŚCIOWO ROBI TEREN POD PRYWATĘ ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE. PO LATACH OKAŻE SIĘ TAK JAK Z BAZĄ UBOTÓW CZY SŁAWETNĄ" WĘDĄ" KTÓRE Z PAŃSTWOWYCH OKAZAŁY SIĘ PRYWATNYMI TERENAMI. a BAZĘ UBOTÓW TO KTOŚ KUPIŁ PEWNO OD SPADKOBIERCÓW WERMACHTU - KRIGSMARINE BO JAK INACZEJ TO WYTŁUMACZYĆ. DLA PRZYPOMNIENIA RYBACY MIELI SWOJĄ BAZĘ - TERAZ JEST TAM RYBACZÓWKA PRYWATNY INTERES!!

ryynio • Czwartek [21.11.2019, 07:25:24] • [IP: 151.177.34.**]

Przez 75 lat nie było przystani a teraz gdy UE ogranicza połowy ryb bo zostały wytrzebione to miasto inwestuje 10 milionów w infrastrukturę rybacką? Dochodzi jeszcze zanieczyszczenie wód w zalewie, jedyne ryby bez chemii i metali ciężkich to te z morza norweskiego

Gość • Czwartek [21.11.2019, 03:29:07] • [IP: 193.200.150.***]

Ktoś tutaj w mieście ma niezłego jobla pod kopułą... Stawiam na Betoniarę, która chce znajomym królika zrobić tą przystanią dobrze. W zamian wskoczy na kutrze komuś na wędkę.

Gość • Czwartek [21.11.2019, 00:29:31] • [IP: 62.69.229.**]

Nie dosyć, że tam żadnych kutrów nie ma, to jeszcze proponuje się jakieś obrzydliwe budy wyglądające na skrzyżowanie budy dla psa i budy na grabie.Dlaczego miasto tak na siłę niszczy przestrzeń publiczną? Kto za tym stoi i komu to ma służyć?

Gość • Środa [20.11.2019, 23:35:27] • [IP: 188.146.105.***]

20:30 A gdzie leży Karsibur? Znam po serii podróży Pomorze Zachodnie - jest świnoujski Karsibór, jest też taki na pd. od Połczyna-Zdroju, ale KarsibUr? Gdzie?

Gość • Środa [20.11.2019, 20:30:35] • [IP: 188.146.134.***]

Karsibur zostawcie dla wędkarzy. To będzie coś naturalnego.

Gość • Środa [20.11.2019, 20:22:31] • [IP: 109.74.105.**]

Ktoś tutaj w mieście ma niezłego jobla pod kopułą... Stawiam na Betoniarę, która chce znajomym królika zrobić tą przystanią dobrze. W zamian wskoczy na jachcie komuś na bata. I tego sie tu nie cenzuruje?? Ale jak kto mapisze POmyje to juz narusza regulamin... Zenada...

Gość • Środa [20.11.2019, 18:53:34] • [IP: 5.172.236.**]

My tylko oglądamy wizualizację, a nic się nie dzieje. A przetargi w odniesieniu do Karsibora nie wychodzą. Już mamy wygrany przetarg na ulicę 1 Maja, boczne ulice, przystań kajakową. O kanalizacji, gazie nawet nie mowy.

Gość • Środa [20.11.2019, 18:40:51] • [IP: 178.235.147.*]

Znowu inwestycja za publiczne i unijne pieniądze dla kilku kolesi z Karsiborza którzy z prawdziwym rybołówstwem to mają tyle wspólnego co ja z lotem na księżyc.

Gość • Środa [20.11.2019, 18:37:39] • [IP: 193.200.150.***]

Ktoś tutaj w mieście ma niezłego jobla pod kopułą... Stawiam na Betoniarę, która chce znajomym królika zrobić tą przystanią dobrze. W zamian wskoczy na jachcie komuś na bata.

Gość • Środa [20.11.2019, 18:30:58] • [IP: 31.11.129.***]

A w którym to miejscu ma być ta nowa przystań rybacka. Bo czyż nie jedną już tam na końcu Karsiborza wybudowali? A ta koło sklepu to ma być druga? Pomóżcie mi rozwikłać tę zagadkę proszę

Gość • Środa [20.11.2019, 18:08:50] • [IP: 185.210.38.***]

To powinno być dla ludzi uprawiających wędkarstwo bo dla kutrów ryb nie ma i oni najwięcej przeławiają okonia i sandacza w okresie tarła. Mają po 50 km sieci i łowią wszystko i w każdym wymiarze.

Gość • Środa [20.11.2019, 17:59:49] • [IP: 188.146.105.***]

Powinno się też zmodernizować ryby, by miały mniej ości, a więcej mięsa (przepraszam ryby za słowo 'mięso').

Gość • Środa [20.11.2019, 17:04:29] • [IP: 37.47.164.*]

Cykl wycinka drzew pod tunel ruszyła?

Gość • Środa [20.11.2019, 16:56:34] • [IP: 89.186.174.**]

tylko sobie nie myslcie ze unia dala... unia dala 10 procent z tego co nam zabrala...

Gość • Środa [20.11.2019, 16:26:19] • [IP: 176.221.104.**]

Dużo jest rybaków w Karsiborzu? Dla kogo to?

Gość • Środa [20.11.2019, 16:17:45] • [IP: 37.8.231.***]

A co z wędkarzami ?

Gość • Środa [20.11.2019, 16:16:48] • [IP: 176.221.123.***]

Polskie wody są mocno przełowione czy potrzebna kolejna przystań rybacka w naszym mieście ? czy ta na warszowie nie wystarcza ?

Oglądasz 1-25 z 27
■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■