POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.11.2019, 21:32:00] • Polska

Sportowy ranking województw. Zachodniopomorskie przeciętniakiem

Sportowy ranking województw. Zachodniopomorskie przeciętniakiem

fot. Organizator

Jakie perspektywy województwo zachodniopomorskie zapewnia miłośników sportu? Co najwyżej średnie. Tak wynika z najnowszego rankingu sportowego potencjału województw. Chociaż w zachodniopomorskim znajdziemy sporo obiektów sportowych, to jednak aktywność mieszkańców jest najniższa w całej Polsce.

Sportowy ranking województw przygotowany przez markę 50 style porównuje dane opublikowane przez samorządy i GUS, biorąc pod uwagę także kilka niezależnych opracowań. Na tej podstawie określono perspektywy i możliwości, które każde województwo zapewnia miłośnikom sportu. Trzy miejsca na podium zajęły regiony południowo-zachodniej Polski – po zwycięstwo sięgnęła zaś Opolszczyzna.

Jak w rywalizacji poradziło sobie województwo zachodniopomorskie? Dość słabo, bowiem ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej trudno uznać za sukces. Region najlepiej zaprezentował się pod względem dostępności obiektów sportowych: na 10 tys. mieszkańców przypada 4,08 tego typu miejsc – o 1 więcej niż wynosi ogólnopolska średnia.

Zachodniopomorskie nieźle wypadło również pod względem klubów sportowych działających na terenie województwa. Siódma lokata w tej kategorii z wynikiem 4,11 klubu na 10 tys. mieszkańców to rezultat niemal identyczny, co w Małopolsce. Różnica wyniosła tu jedynie… 0,0003 klubu!

W rankingu okazało się też, że mieszkańcy zachodniopomorskiego statystycznie najrzadziej uprawiają sport. Jedynie 35 proc. ludności województwa przyznaje się do ćwiczeń przynajmniej raz w tygodniu. To wynik o 13 punktów proc. niższy od ogólnopolskiej średniej i aż o 21 p.p. gorszy, niż u liderów tego podsumowania: województw śląskiego i lubuskiego.

W całym rankingu najsłabiej poradziły sobie województwa położone w centralnej i wschodniej Polsce. Województwa podlaskie, łódzkie, lubelskie i świętokrzyskie nie błyszczały w żadnej kategorii, zajmując odległe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Pełny ranking znaleźć można na blogu 50 style: 50style.pl/sportowy-ranking-wojewodztw-zachodniopomorskie

Maria Malec
Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■