POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.11.2019, 09:55:09] • Polska

Grzegorz Napieralski w Sejmie po 4 latach pracy w Senacie

Grzegorz Napieralski w Sejmie po 4 latach pracy w Senacie

fot. Organizator

Wtorek to ostatni dzień pracy w Senacie RP dla Grzegorza Napieralskiego. W tej kadencji był wiceprzewodniczącym Zespołu Parlamentarnego Pomorza Zachodniego, szefem zespołu parlamentarnego Polska - Wietnam i brał udział w pracach komisji senackich ds. gospodarki oraz praw człowieka. To z inicjatywy zespołu parlamentarnego był poruszany temat sytuacji szpitali w powiatach Województwa Zachodniopomorskiego czy wykluczenie transportowe regionu w relacjach ze stolicą Polski. Grzegorz Napieralski jako senator posiadał filię biura w Dębnie w Powiecie Myśliborskim. Nowym senatorem za Grzegorza Napieralskiego będzie działaczka Platformy Obywatelskiej z Goleniowa Magda Kochan. Wygrała ona wybory z Edwardem Kosmalą z PiS, który wybory do Senatu przegrał po raz drugi. Grzegorz Napieralski z 4 wynikiem na liście Koalicji Obywatelskiej wraca do Sejmu RP.

- Jako poseł po pierwsze planuję otworzyć swoje biura w Gryfinie, Świnoujściu, Dębnie, Łobzie i Stargardzie. Rozmowy nad kolejnymi lokalizacjami trwają. Po drugie moja aktywność z racji wykonywania mandatu posła będzie większa też w Szczecinie i Policach. Tematy, które wraz z moimi współpracownikami, będę się zajmował to sytuacja szpitali powiatowych w regionie, dofinansowanie oświaty oraz rynek pracy. Dalej będę aktywnie działał na rzecz promocji Pomorza Zachodniego, tak jak miało to miejsce do tej pory. Będę zapraszał ambasadorów innych krajów do Szczecina, jak do tej pory między innymi z Wietnamu. Dalej będę wspierał budowę drogi s 10 od Stargardu przez Suchań do Wałcza i Warszawy - mówi poseł elekt Grzegorz Napieralski.

W ostatnich wyborach do Sejmu Grzegorz Napieralski uzyskał blisko jedenaście tysięcy głosów.

Na zdjęciu: Grzegorz Napieralski w Szczecinie z liderką Inicjatyw Polskiej Barbarą Nowacką.
Fot.: Jolanta Pliszka, prawa autorskie przekazane do publikacji


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Mieszkaniec • Środa [13.11.2019, 21:58:44] • [IP: 188.147.98.**]

Powodzenia mu zatem życzę

Oglądasz 1-1 z 1
■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■