POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [30.10.2019, 17:34:29] • Polska

Kobiecość pod kontrolą i bez bólu, czyli co kobiety zawdzięczają tabletkom antykoncepcyjnym

Kobiecość pod kontrolą i bez bólu, czyli co kobiety zawdzięczają tabletkom antykoncepcyjnym

fot. Organizator

30 października obchodzimy Światowy Dzień Kobiecości. Punktem zwrotnym w rozumieniu tego pojęcia było wynalezienie tabletki antykoncepcyjnej, która dała kobietom przede wszystkim poczucie kontroli oraz możliwość decydowania o własnym życiu - bez ograniczeń. W jakich obszarach pigułki zwiększają komfort i jakość życia kobiet, sprawdzono w ramach kampanii edukacyjnej „Antykoncepcja szyta na miarę”.

Na straży libido!
Udane życie seksualne może dać nie tylko ogromną satysfakcję, ale też sprawiać, że kobieta czuje się pewnie – i seksownie. Aż 69 proc. uczestników ogólnopolskiego badania Biostat, zrealizowanego w ramach kampanii „Antykoncepcja Szyta Na Miarę”, wskazało właśnie życie seksualne jako ten obszar, który może poprawić się, dzięki tabletkom antykoncepcyjnym. Jak to możliwe? Wysoka skuteczność współczesnej antykoncepcji hormonalnej sprawia, że kobiety czerpią przyjemność ze spotkań w sypialni, a podczas seksu skupiają się wyłącznie na bliskości i relacji, nie martwiąc się o nieplanowane zajście w ciążę.

Macierzyństwo – zgodnie z planem
Kobietom życie seksualne nierozerwalnie wiąże się z macierzyństwem – zarówno tym planowanym, jak i nie. Pokazują to wyniki badania – aż 73 proc. kobiet, zapytanych o to w jakich obszarach pigułki mogą zwiększyć komfort i jakość ich życia, wskazało na możliwość zaplanowania świadomego macierzyństwa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że odpowiedź tą wskazało tylko 60 proc. mężczyzn (a na korzyści z życia seksualnego – prawie 72 proc.). Tabletki antykoncepcyjne pozwalają zaplanować ciąże w odpowiednim dla kobiety momencie życia i odpowiednio się do niej przygotować. Dzięki tej możliwości kobiety mogą zadbać o swoje zdrowie oraz przygotować się fizycznie i mentalnie na ten wyjątkowy, ale i trudny czas w życiu.

Kobiecość bez bólu
Trzecią najczęściej wskazywaną odpowiedzią było złagodzenie lub nawet wyeliminowanie dolegliwości związanych z miesiączką. Na ten obszar wskazało 62 proc. kobiet i 41 proc. mężczyzn. Wiedza o takiej właściwości pozaantykoncepcyjnej tabletek rośnie wraz z wykształceniem. Tylko 24 proc. osób z wykształceniem podstawowym wskazało tą odpowiedź, a w grupie badanych z wykształceniem wyższym – ten procent wzrósł do 58. W jaki sposób tabletki mogą wpływać na menstruację? Przede wszystkim stanowią jeden z podstawowych elementów leczenia bolesnego miesiączkowania. Wiele dotychczasowych publikacji medycznych wskazuje, że stosowanie preparatów, które zawierają octan chlormadionu (CMA) w połączeniu z małą dawką etynyloestradiolu (EE) zmniejsza dolegliwości bólowe, występujące w trakcie menstruacji. Dzięki złagodzeniu lub wyeliminowaniu bólu, kobiety nie muszą zmniejszać swojej codziennej aktywności i rezygnować z pasji. Dodatkowo, stosowanie antykoncepcji hormonalnej może zmniejszać obfitość krwawienia (a warto pamiętać, że wiele kobiet traci tak duże ilości krwi, że grozi im często anemia), skracać czas trwania menstruacji, a także zapewniać regularność krwawienia.
Antykoncepcja Szyta Na Miarę

Poprawa wyglądu
Wiele kobiet docenia tabletki antykoncepcyjne za ich rolę w poprawie wyglądu – zwłaszcza za pomoc w walce z trądzikiem czy nadmiernym owłosieniem. Antykoncepcja hormonalna wpływa również pozytywnie na wygląd włosów, eliminując łojotok skóry głowy, który powoduje ich nadmierne przetłuszczanie się. Ten obszar wskazało prawie 31 proc. badanych. Wiedza o tym fakcie jest największa (40 proc.) w najmłodszej grupie wiekowej, czyli 18-29 lat, kiedy problemy hormonalne zaczynają dawać o sobie znać.
Współczesne kobiety są specjalistkami ds. wielozadaniowości – realizują się prywatnie, zawodowo. Oddają się pasjom, podróżują, prowadzą własne biznesy, są mamami - swoją kobiecość realizują na wiele sposobów. Teraz kobiety mają zdecydowanie więcej swobody niż ich babki, a nawet matki. Swój udział w tym postępie - ma właśnie antykoncepcja hormonalna.
specjalistka.png

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl oraz na Facebook’u: www.facebook.com/antykoncepcjaszytanamiare


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■