POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.10.2019, 23:10:58] • Świnoujście

Uwaga kierowcy!!! Spowalniacz na Markiewicza – groźny! Gdzie są służby drogowe?

Uwaga kierowcy!!! Spowalniacz na Markiewicza – groźny! Gdzie są służby drogowe?

fot. Czytelnik

Spowalniacze montowane na naszych ulicach mają za zadanie przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa ruchu. Ale zdarza się, że nie tylko tego bezpieczeństwa nie poprawiają, ale… same w sobie stanowią zagrożenie dla kierujących! Przykład podali nam mieszkańcy Świnoujścia po przejeździe ulicą Markiewicza.

Tym razem nie chodzi o jakiś wyjątkowo „ostry spowalniacz”, taki przez który nie można przejeżdżać, a-co najwyżej „przetoczyć samochód”. Chodzi o zainstalowany na ulicy Markiewicza, z którego wystają śruby mocujące. To one w tej chwili stanowią największe zagrożenie dla kierujących. Przejazd przez takie „dobrodziejstwo” dla kierujących może skończyć się nieszczęściem wskutek przebicia opony.

Uwaga kierowcy!!! Spowalniacz na Markiewicza – groźny! Gdzie są służby drogowe?

fot. Czytelnik

Najgorsze, że sprawą zainteresowali się kierowcy, a nie służby miejskie, których zadaniem jest stały monitoring stanu nawierzchni i urządzeń drogowych.

Podpowiadamy więc odpowiedzialnym za utrzymanie infrastruktury drogowej miasta by zainteresowali się i poprawili niebezpieczny spowalniacz. Zanim dojdzie to nieszczęścia!

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [20.10.2019, 23:15:31]

komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Wtorek [22.10.2019, 21:25:23] • [IP: 37.47.167.***]

powalające mądrości...eh... nie prościej wprowadzić na obszarze miasta całkowity zakaz poruszania się samochodami ? - 100% bezpieczeństwa, a tak na marginesie to ul.markiewicza jest wielkim beznadziejnym tworem(spowalniacz na łuku?) - a mistrzowie kierownicy testują swoje bolidy na wielkopolskiej

Gość • Wtorek [22.10.2019, 11:33:21] • [IP: 85.191.214.**]

kto zatwierdzil taki bubel?

Gość • Wtorek [22.10.2019, 10:25:47] • [IP: 31.0.83.***]

Policja też omija

Gość • Wtorek [22.10.2019, 09:19:15] • [IP: 176.221.113.**]

Na Markiewicza jest dalej problem z samochodami zaparkowanymi przy domkach, które blokują przejazd. Nawet wypadki nie robią na nikim wrażenia. Tak ciężko postawić znak zakazu zatrzymywania ?

Gość • Wtorek [22.10.2019, 00:26:08] • [IP: 178.238.249.**]

Jeśli kierowcy będą jeździć z prędkością widoczną na znakach drogowych, nie będzie potrzeby montowania spowalniaczy.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 19:59:42] • [IP: 37.8.230.***]

Przecież taki malutki, płaski łebek nie zaszkodzi żadnej oponie. No chyba, że jedziesz 20-letnim passerati, które ma opony z potopu szwedzkiego. Równie dobrze można narzekać na pojedyncze kamyczki, które jakieś dziecko" wykopało" z pobocza

JUST ACT 447 • Poniedziałek [21.10.2019, 19:09:58] • [IP: 176.221.122.**]

CO ZA BARAN TE ŚMIECI TAM poRZUCIŁ ? WSZYSCY TERAZ MUSZĄ TAM ZYGZAKI ROBIĆ.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 15:41:11] • [IP: 5.173.129.***]

przecież tam i tak wszyscy kierowcy omijają te spowalniacze a teraz to przynajmniej będzie wytłumaczenie jak policja zatrzyma

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 15:18:29] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 07:08:28] • [IP: 37.47.144.**] Taaa a co trzeci debil spowalniacze na Markiewicza i Kołłątaja. ...Prawnie omijanie garbow nie jest zakazane.Debilu...skoro innych wyzywasz.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:32:38] • [IP: 23.226.237.*]

Betobnówna nie daje o sobie zapomnieć.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:16:19] • [IP: 178.238.246.**]

Spowalniacz który nie spełnia swojej roli, większość go omija, znów zmarnowane nasze pieniądze.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:01:54] • [IP: 176.221.123.**]

nic tylko wymianą opon obciążać odpowiedzialnych

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:54:33] • [IP: 176.221.123.**]

to świadczy o tym że przeglądy stanu ulic dokonują sami mieszkańcy nie odpowiednie służby jakby sami nie korzystali z dróg

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:18:39] • [IP: 185.220.101.**]

Firma montująca przeszkody na jezdniach daje odpowiednie prowizje, aby odpowiedni człowiek z UM dokonał przychylnego odbioru! Kto jest tym pracownikiem Urzędu Miejskiego?

Mieszkaniec • Poniedziałek [21.10.2019, 11:04:38] • [IP: 31.11.129.***]

Wszędzie gdzie są takie spowalniacze" berlińskie" - powinny być PROGI ZWALNIAJĄCE na całą szerokość ulicy. Wtedy kierowcy nie mieliby szansy ich omijać. A tak omijają nierzadko łamiąc przepisy ruchu drogowego chociażby przez przejechanie linii podwójnej ciągłej. Wtedy rzeczywiście byłoby bezpieczniej, bo tak jak to teraz zrobili nie jest najciekawiej.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:00:21] • [IP: 31.11.128.***]

Jedzcie do Babizm kolo szkoły to zobaczycie jak to wygląda.>>>>>Człowieku jaki Babizm, możesz poprawić??

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:24:44] • [IP: 178.238.250.*]

Zlikwidowac te spowalniacze calkiem

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:21:56] • [IP: 88.156.235.***]

Te progi są chociaż oznaczone. Dla mnie szczytem partactwa jest garb za nowym, prawie już wyremontowanym skrzyżowaniem Polskiego / Moniuszki, 11 Listopada. Jak ktoś skręca z Moniuszki albo z 11 Listopada na Wojska Polskiego w kierunku Urzędu Miasta i nie zwolni to wjedzie na (oczywiście nieoznaczony) garb pozostały po remoncie; jak będzie jechał powyżej 40 km/h to może" urwać podwozie". Już ponoć ktoś to zgłaszał do stosownych służb miejskich i dostał odpowiedź, że inaczej się nie da tego zrobić i wszystko jest z Normą Polską. No cóż -" Taka Gmina!!". Radzę tam uważać!

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:20:43] • [IP: 151.248.62.***]

nawet autobusy je omijają.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:57:54] • [IP: 31.11.128.**]

Już" naprawili" dzisiaj rano. Młotkiem podobijali śruby i zadowoleni

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:44:40] • [IP: 176.221.122.**]

widzialem w kilku miejscach sruby wystaja trzeba chyba jakiegos wypadku by PRD zaczeli dzialac choc powinna to zrobic firma remonujaca dane ulice

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:23:56] • [IP: 37.47.166.***]

Co to za spawalnicze, które można ominąć. Gratuluję pomysłodawcy.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:08:14] • [IP: 78.133.244.**]

no właśnie i tak większość omija

:) • Poniedziałek [21.10.2019, 08:46:34] • [IP: 185.210.38.***]

Taaa, o dwie trzecie imbecyli na przeszkodę wjeżdża, kiedy jest możliwość ją ominąć.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 08:39:19] • [IP: 176.221.122.**]

A na Kołłątaja obok sp92alniacza jest przystanek i kazdy go omija. Nikt nie zwalnia.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■