POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.10.2019, 23:10:58] • Świnoujście

Uwaga kierowcy!!! Spowalniacz na Markiewicza – groźny! Gdzie są służby drogowe?

Uwaga kierowcy!!! Spowalniacz na Markiewicza – groźny! Gdzie są służby drogowe?

fot. Czytelnik

Spowalniacze montowane na naszych ulicach mają za zadanie przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa ruchu. Ale zdarza się, że nie tylko tego bezpieczeństwa nie poprawiają, ale… same w sobie stanowią zagrożenie dla kierujących! Przykład podali nam mieszkańcy Świnoujścia po przejeździe ulicą Markiewicza.

Tym razem nie chodzi o jakiś wyjątkowo „ostry spowalniacz”, taki przez który nie można przejeżdżać, a-co najwyżej „przetoczyć samochód”. Chodzi o zainstalowany na ulicy Markiewicza, z którego wystają śruby mocujące. To one w tej chwili stanowią największe zagrożenie dla kierujących. Przejazd przez takie „dobrodziejstwo” dla kierujących może skończyć się nieszczęściem wskutek przebicia opony.

Uwaga kierowcy!!! Spowalniacz na Markiewicza – groźny! Gdzie są służby drogowe?

fot. Czytelnik

Najgorsze, że sprawą zainteresowali się kierowcy, a nie służby miejskie, których zadaniem jest stały monitoring stanu nawierzchni i urządzeń drogowych.

Podpowiadamy więc odpowiedzialnym za utrzymanie infrastruktury drogowej miasta by zainteresowali się i poprawili niebezpieczny spowalniacz. Zanim dojdzie to nieszczęścia!

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Niedziela [20.10.2019, 23:15:31]

komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Wtorek [22.10.2019, 21:25:23] • [IP: 37.47.167.***]

powalające mądrości...eh... nie prościej wprowadzić na obszarze miasta całkowity zakaz poruszania się samochodami ? - 100% bezpieczeństwa, a tak na marginesie to ul.markiewicza jest wielkim beznadziejnym tworem(spowalniacz na łuku?) - a mistrzowie kierownicy testują swoje bolidy na wielkopolskiej

Gość • Wtorek [22.10.2019, 11:33:21] • [IP: 85.191.214.**]

kto zatwierdzil taki bubel?

Gość • Wtorek [22.10.2019, 10:25:47] • [IP: 31.0.83.***]

Policja też omija

Gość • Wtorek [22.10.2019, 09:19:15] • [IP: 176.221.113.**]

Na Markiewicza jest dalej problem z samochodami zaparkowanymi przy domkach, które blokują przejazd. Nawet wypadki nie robią na nikim wrażenia. Tak ciężko postawić znak zakazu zatrzymywania ?

Gość • Wtorek [22.10.2019, 00:26:08] • [IP: 178.238.249.**]

Jeśli kierowcy będą jeździć z prędkością widoczną na znakach drogowych, nie będzie potrzeby montowania spowalniaczy.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 19:59:42] • [IP: 37.8.230.***]

Przecież taki malutki, płaski łebek nie zaszkodzi żadnej oponie. No chyba, że jedziesz 20-letnim passerati, które ma opony z potopu szwedzkiego. Równie dobrze można narzekać na pojedyncze kamyczki, które jakieś dziecko" wykopało" z pobocza

JUST ACT 447 • Poniedziałek [21.10.2019, 19:09:58] • [IP: 176.221.122.**]

CO ZA BARAN TE ŚMIECI TAM poRZUCIŁ ? WSZYSCY TERAZ MUSZĄ TAM ZYGZAKI ROBIĆ.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 15:41:11] • [IP: 5.173.129.***]

przecież tam i tak wszyscy kierowcy omijają te spowalniacze a teraz to przynajmniej będzie wytłumaczenie jak policja zatrzyma

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 15:18:29] • [IP: 176.221.123.**]

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 07:08:28] • [IP: 37.47.144.**] Taaa a co trzeci debil spowalniacze na Markiewicza i Kołłątaja. ...Prawnie omijanie garbow nie jest zakazane.Debilu...skoro innych wyzywasz.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:32:38] • [IP: 23.226.237.*]

Betobnówna nie daje o sobie zapomnieć.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:16:19] • [IP: 178.238.246.**]

Spowalniacz który nie spełnia swojej roli, większość go omija, znów zmarnowane nasze pieniądze.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:01:54] • [IP: 176.221.123.**]

nic tylko wymianą opon obciążać odpowiedzialnych

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:54:33] • [IP: 176.221.123.**]

to świadczy o tym że przeglądy stanu ulic dokonują sami mieszkańcy nie odpowiednie służby jakby sami nie korzystali z dróg

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:18:39] • [IP: 185.220.101.**]

Firma montująca przeszkody na jezdniach daje odpowiednie prowizje, aby odpowiedni człowiek z UM dokonał przychylnego odbioru! Kto jest tym pracownikiem Urzędu Miejskiego?

Mieszkaniec • Poniedziałek [21.10.2019, 11:04:38] • [IP: 31.11.129.***]

Wszędzie gdzie są takie spowalniacze" berlińskie" - powinny być PROGI ZWALNIAJĄCE na całą szerokość ulicy. Wtedy kierowcy nie mieliby szansy ich omijać. A tak omijają nierzadko łamiąc przepisy ruchu drogowego chociażby przez przejechanie linii podwójnej ciągłej. Wtedy rzeczywiście byłoby bezpieczniej, bo tak jak to teraz zrobili nie jest najciekawiej.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:00:21] • [IP: 31.11.128.***]

Jedzcie do Babizm kolo szkoły to zobaczycie jak to wygląda.>>>>>Człowieku jaki Babizm, możesz poprawić??

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:24:44] • [IP: 178.238.250.*]

Zlikwidowac te spowalniacze calkiem

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:21:56] • [IP: 88.156.235.***]

Te progi są chociaż oznaczone. Dla mnie szczytem partactwa jest garb za nowym, prawie już wyremontowanym skrzyżowaniem Polskiego / Moniuszki, 11 Listopada. Jak ktoś skręca z Moniuszki albo z 11 Listopada na Wojska Polskiego w kierunku Urzędu Miasta i nie zwolni to wjedzie na (oczywiście nieoznaczony) garb pozostały po remoncie; jak będzie jechał powyżej 40 km/h to może" urwać podwozie". Już ponoć ktoś to zgłaszał do stosownych służb miejskich i dostał odpowiedź, że inaczej się nie da tego zrobić i wszystko jest z Normą Polską. No cóż -" Taka Gmina!!". Radzę tam uważać!

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 10:20:43] • [IP: 151.248.62.***]

nawet autobusy je omijają.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:57:54] • [IP: 31.11.128.**]

Już" naprawili" dzisiaj rano. Młotkiem podobijali śruby i zadowoleni

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:44:40] • [IP: 176.221.122.**]

widzialem w kilku miejscach sruby wystaja trzeba chyba jakiegos wypadku by PRD zaczeli dzialac choc powinna to zrobic firma remonujaca dane ulice

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:23:56] • [IP: 37.47.166.***]

Co to za spawalnicze, które można ominąć. Gratuluję pomysłodawcy.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:08:14] • [IP: 78.133.244.**]

no właśnie i tak większość omija

:) • Poniedziałek [21.10.2019, 08:46:34] • [IP: 185.210.38.***]

Taaa, o dwie trzecie imbecyli na przeszkodę wjeżdża, kiedy jest możliwość ją ominąć.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 08:39:19] • [IP: 176.221.122.**]

A na Kołłątaja obok sp92alniacza jest przystanek i kazdy go omija. Nikt nie zwalnia.

Oglądasz 1-25 z 30
■ Tir jechał prosto na Mercedesa Vana. W niedzielę 31 maja kwadrans przed godziną dziewiątą w miejscowości Rzeczyn koło Wolina na DK 3 tir ze Słowacji nagle zjechał na czołówkę na mercedesa ze Świnoujścia. W ułamkach sekundy kierowca mercedesa z żoną przeżył horror ■ Rada Miasta zdecydowała o kontynuacji w roku 2020 programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie ■ Rada Miasta pozytywnie zaopiniowała projekty zmian granic pasa technicznego i pasa technicznego od strony lądu. Projekty mają związek z planami budowy terminala kontenerowego ■ Dotychczasowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st.bryg. mgr inż. Andrzej Lipiński kończy służbę. Uroczyste pożegnanie komendanta w związku z przejściem na emeryturę odbędzie się dziś. 28 maja. W pożegnaniu wezmą udział władze miasta ■ Prezydent miasta: "Mimo ograniczeń Świnoujście dysponuje obecnie dużą rezerwą miejsc dla dzieci, zarówno w żłobku jaki przedszkolach" ■ Kilka minut po godzinie 9.00 rozpoczęły się obrady XXXI sesji Rady Miasta. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym ■ Mężczyzna jadący na rowerze uderzył w bok jadącego samochodu. W tym czasie nie było żadnej wolnej karetki na terenie naszego miasta! Po poszkodowanego przyleciał śmigłowiec LPR. Do groźnego wypadku doszło około godziny 17:30 na ulicy Grunwaldzkiej, na wysokości dawnego Novatora ■ W sezonie letnim 2020 r. każde przedszkole w miesiącach wakacyjnych pełnić będzie dyżur letni. PM nr 9 z powodu zaplanowanej termomodernizacji placówki swój dyżur pełnić będzie w PM nr 7. Liczba miejsc, ze względu na obostrzenia Głównego Inspektora Sanitarnego, jest ograniczona. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Informacje te zostały również zamieszczone na stronach internetowych Przedszkoli Miejskich ■ Od 25 maja: Będzie można prowadzić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach 1-3 szkoły podstawowej, Będzie można prowadzić konsultację z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach ■