POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.10.2019, 09:16:34] • Świnoujście

Przyjęte do realizacji koncepcje Tunelu pod Świną budzą wątpliwości niektórych ekspertów. Zobacz film!

Trwają przygotowania do budowy tunelu pod Świną. To najważniejsza bodaj inwestycja Świnoujścia od czasów przekopu kanału Cesarskiego, który przyjął ostatecznie nazwę Piastowskiego. Władze miasta przekonują, że w wyniku czasochłonnych i kosztownych analiz wybrana została najlepsza i najkorzystniejsza w warunkach Świnoujścia technologia budowy stałej przeprawy. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tą opinią.

Ekspert Niezależna.TV przekonuje, że przyjęta metoda nie sprawdzi się. Punktem wyjścia do rozmowy są patologie gospodarcze towarzyszące inwestycjom w Polsce ale rozmowa skupia się ostatecznie na technologii budowy tunelu w Świnoujściu. Mamy nadzieję, że mimo tych wątpliwości oczekiwany tunel w końcu u nas powstanie. Oczekujemy jednak, że do tych zarzutów specjaliści zajmujący się świnoujskim tunelem odniosą się publicznie. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Wtorek [22.10.2019, 08:45:13] • [IP: 5.173.144.***]

gamingowy laptop asus hmm gierki

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 00:03:39] • [IP: 188.146.96.**]

Tylko Molewski nadaje się do tej inwestycji !!

Gość • Niedziela [20.10.2019, 23:48:13] • [IP: 31.11.128.**]

Spokój!!1 Rusza powoli z mozołem, ospale. ...para w ruch... inwestycja budowy wymarzonego przez mieszkańców Świnoujscia, stałego połączenia wyspy Uznam z Wolinem. Hough!

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:23:45] • [IP: 185.210.39.**]

Podstawiony ekspert przez zwolenników promów :-)

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:22:12] • [IP: 185.210.39.**]

Zakorkuje się tunel, ponieważ projektanci nie uwzględnili przejęcia przez tunel części ruchu tranzytowego pojazdów osobowych, dostawczych na kierunku Hamburg - Gdańsk. I nie piszcie że przez Niemcy takie pojazdy nie przejadą, bo ruch takich pojazdów jest po niemieckiej stronie jest dopuszczony.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 20:28:29] • [IP: 80.245.189.***]

"Ekspert" - ciekawe...

Gość • Niedziela [20.10.2019, 19:53:50] • [IP: 37.47.177.**]

Jeżeli chodzi o opinie ekspercikow, że tunel może wypłynąć z błota, to takim idiotom trzeba powiedzieć, że maszyna może mieć problem w drążeniu w twardym jak skała gruncie ilastymi. Ił, to twardy i jednocześnie elastyczny rodzaj gruntu i jeżeli rura tunelu będzie w niego wciśnięta to będzie trzymana bardzo mocno .

Gość • Niedziela [20.10.2019, 19:07:15] • [IP: 188.147.99.***]

Przyjrzałem się tej NTV - dziwna. Na stronie głównej reklama prelekcji" olejki eteryczne w życiu codziennym", obok:" przebudzone życie" i pojęcia jak z New Age.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 19:01:01] • [IP: 31.0.41.*]

Jestem mieszkańcem miasta od 1964 roku.Temat odgrzewano już kilkanaście razy.Widziałem wiele makiet i propozycji rozwiązań, korzystniejszych od aktualnego. Jedna rura, to beznadziejny kompromis.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 18:44:05] • [IP: 88.156.206.***]

Oni mysla ze NAROD POLSKI to juz ma wszczepione czipy i mozna oglupiac !!

Gość • Niedziela [20.10.2019, 18:39:05] • [IP: 188.147.99.***]

14:49" zwrUci, okaRZe (się)" - te byki nie pozwalają wierzyć autorom takich postów.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 18:07:43] • [IP: 37.47.148.***]

Świnoujskie buraki już szczekają. Jesteście na poziomie tej telewizji i fachowca.Dno i wodorosty.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 18:05:23] • [IP: 5.173.129.***]

przecież już pisali że ten kanał NTV to jakaś ruska odnoga więc po co się podniecacie tym artykułem

Gość • Niedziela [20.10.2019, 17:29:20] • [IP: 176.221.123.**]

Widzę że sami eksperci od budowy tuneli. Jedyne co potrafią zrobić to przeszkadzać. to się nadaje do księgi rekordów, ilu zawistnych mącicieli mieszka w Świnoujściu. A mistrzem tępoty jest IP. 193 jak uważasz że komuś się coś należy to daj daj sprzedajny judaszu. Nie pomagasz, to nie przeszkadzaj. To są chorzy ludzie czerpać radość z przeszkadzania innym.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 17:28:52] • [IP: 37.8.231.***]

Tunel wraz z dojazdami to koszt rzędu 1, 2 mld zł. Tunel to konieczność utrzymywania przeprawy pasażersko rowerowej w centrum miasta (piesi i rowery nie mają prawa korzystać z tunelu) oraz towarowej przeprawy karsiborskiej dla przewozu ładunków niebezpiecznych, w tym amunicji, torped, bombek itp dla Bazy NATO.Droga ewakuacyjna na wypadek zalania tunelu w razie wielkiej ulewy i niwydolności pomp zlokalizowana pod jezdnią!! to nie żart ale fakt ujęty w projekcie, Wąska długa rura to trudna przestrzeń do wentylowania. W razie wjechania do tunelu ciężarówki z mokrym piachem i zadymienia systemy bezpieczeństwa wstrzymają przejazd na około 10 minut. Te i wiele innych zastrzeżeń wniesiono do ratusza 6 i 7 lat temu. Uważam, podobnie jak wiele osób zabierających głos na temat przeprawy, że najlepszym rozwiązaniem byłby most otwierany średnio wysoki (20-25m). Praktycznie most otwierałby się średnio 3 razy na dobę. Most kosztowałby około 350 mln zł. Te dane z uzasadnieniem także wpłynęły do ratusza 7 lat temu.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 17:23:31] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Niedziela [20.10.2019, 14:47:11] • [IP: 185.220.101.**] Warnowtunel w Rostock - dwie rury koszt 220 milionów euro, Herrentunnel w Lubece dwie rury koszt 175 milionów euro. Świnoujście tunel z jedną rurą koszt około 1 miliarda złotych, tj. 200 milionów euro. Sami sobie dajcie odpowiedź JEDYNY MĄDRY KOMENTARZ !! Pozdrawiam

Gość • Niedziela [20.10.2019, 17:22:59] • [IP: 31.11.129.***]

Następny pożal się boże expert od budownictwa się znalazł! Sprawdziłbym, czy ten tunel aby legalnie zostanie wybudowany?

Gość • Niedziela [20.10.2019, 17:20:03] • [IP: 185.13.106.***]

PIENIĘDZY NIGDY NA BUDOWĘ NIE ZABRAKNIE -GWARANCJE PAŃSTWO A ONI POTRAFIĄ DRUKOWAĆ KASĘ.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 16:47:21] • [IP: 80.151.3.**]

Po co ten tunel

Gość • Niedziela [20.10.2019, 16:38:30] • [IP: 176.221.123.***]

A wy dalej czujecie POtężny" bul" d.. Tunel powstanie! I już zawsze Lech będzie tym, który do tego doprowadził a Donald tym, który blokował.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 16:21:17] • [IP: 37.248.138.***]

No to se pojedziecie. Na świni do Gdyni :))) PiS dał pińcet na bombelka i cieknący tunel w którym non stop korki :))))) buhahaha!!

Gość • Niedziela [20.10.2019, 16:18:22] • [IP: 77.165.138.***]

będą wiercić w mule bhahahaha, metoda zajeb... ten tunel nigdy nie powstanie tylko zostaną wyjeb...pieniądze i co niektórzy urzędnicy się dorobią na kopertach

Gość • Niedziela [20.10.2019, 15:41:16] • [IP: 2.108.164.*]

Obawiam się, że ten tunel to będzie wielki niewypał... w zyciu nie odważę się nim jechać... W razie awarii nie ma żadnego ratunku.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 15:05:26] • [IP: 88.156.206.***]

ALE DURNE KOMENTARZE!! SPRUBOJ WYWIERCIC DZIURE W BLOCIE

Gość • Niedziela [20.10.2019, 14:49:45] • [IP: 176.221.123.**]

Praie...wszyscy wiedza ze tnel zatapialny bylby lepszy i dwutorowy za te same pieniadze tylko ze Szczecin ciagle to blokowal bo w czasie budowy bylyby przerwy w dostepie do portu. I tak politykierzy zdecydowali o naszym losie a zmurek przyklepal ta biede.Za 800 miliono to w kilka lat zrobia drogi dojazdowe a nie cala inwestycje.Tunel bedzie platny i czesc kosztow sie zwruci na promy ktore musza zostac nic dotacji nie dostaniemy wiecej...Stac nas na taka mrzone i fanaberie politykow?To tak samo jak z lapowka wyborcza zwana 500+ oni obiecuja my placimy ale kiedys ten worek okarze sie pusty.

Oglądasz 1-25 z 67
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■