POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.10.2019, 18:23:04] • Świnoujście

Pustostan przy Matejki, a mieszkań brakuje...

Pustostan przy Matejki, a mieszkań brakuje...

fot. Czytelnik

Niedostatek lokali mieszkalnych doskwiera wielu osobom, które latami czekają na przydział własnego "M". Tymczasem, jak zauważył Czytelnik, od kilkunastu lat w jednym z budynków przy ulicy Matejki znajduje się pustostan.

- Zgłaszam się do Państwa z pewnym problemem.

Przy ulicy Matejki 6E/10 znajduje się niezamieszkały lokal mieszkalny. Od kilkunastu lat nikt w nim nie mieszka (od 13 lat). Jest to mieszkanie w zasobach gospodarki mieszkaniowej miasta. Od kilku miesięcy otwarte są drzwi balkonowe.

Temat zgłoszony kilkukrotnie do zarządcy wspólnoty mieszkaniowej Matejki 6, nie widzi problemu. Twierdzi, że należy ono do miasta i nie może nic z tym zrobić poza wykonaniem jednego telefonu i poproszenie o interwencję w ZGM. Miasto boryka się z brakiem lokali komunalnych, lista chętnych na mieszkania się wydłuża a miasto nie interesuje się swoją własnością.

Jest jesień, w ostatnim czasie deszcze nie przestają padać. Zbliża się zima, więc i mrozy. Mieszkania poniżej mogą być zalane. A pozostałe wyziębione, blok ogrzewany. Ciepło ucieka. A kto ponosi koszty? - pisze Czytelnik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 17:09:18] • [IP: 176.221.123.**]

Wystarczy przeczytać że zrozumieniem mieszkanie jest ZGM.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 14:27:31] • [IP: 178.238.253.**]

DZIWNA TA SŁOWIANKA, ALE SPÓŁDZIELNIA MA RADĘ NADZORCZĄ WIEC MOŻE RAZEM KRĘCĄ LODY, TERAZ TO NIE SPÓŁDZIELNIA A DEWELOPER, MOŻE PREMIER KIEDYŚ UCHYLI DYWANU DZIAŁANIA TAK ZWANYCH SPÓŁDZIELNI?ALE INTEREES ZŁOTY, NIC NIE ROBISZ SIEDZISZ NA KAPNAPIE I RAZ NA MIESIĄC KASUJESZ SZMAL, ZA WYNAJEM !

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 12:22:36] • [IP: 176.221.123.***]

Każdy ma prawo posiadać mieszkanie / -nia /! Jest tylko małe ALE, ma o nie dbać, zabezpieczyć np. przed zalaniem, wychłodzeniem czy narażeniem współmieszkańców na niebezpieczeństwo lub straty !A tym bardziej gdy jest to mieszkanie w bloku. ..A wiecie ludziska ile to jest 13 lat ?

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 11:38:17] • [IP: 31.11.128.***]

To pewnie jak w, , Alternatywach 4, , 🤣😄. A tak na poważnie to ktos pewnie robi remont, pomalowal sciany i chce zeby szybko wyschly sciany. Przeciez widac ze są tam nawet zaluzje. Ludzie! Puknijcie się w leb.

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:15:50] • [IP: 31.60.125.*]

Na pl wolnosci pustostan stoj od 1.5rej roku nic nie robią a smrud na całą klatkę

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 09:09:43] • [IP: 78.133.244.**]

przydział własnego" M" ? jaki kurrrr przydział? WTF

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 06:28:06] • [IP: 5.173.160.***]

Do roboty a nie czekac na mieszkanie. Narobiliście dzieci, macie 3 po 500, i na mieszkanie jeszcze sie czają. do roboty. ...

Gość • Poniedziałek [21.10.2019, 00:55:28] • [IP: 176.221.123.***]

BardZiej chodzi o otwarte okno gdy kaloryfery już grzeją. Pomyślcie zanim zaczniecie ujadać. Wspólnota, koszt ogrzewania budynku mam wyjaśniać dalej ?

Gość • Niedziela [20.10.2019, 22:49:53] • [IP: 176.221.123.***]

może to dla uchodźców trzymają? na szczęście PO przegrała.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:52:54] • [IP: 78.10.206.**]

No to co że pustostan? To czyjaś własność. Ten szpiegujący …...czytelnik ma na nią chrapkę za darmo?

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:47:35] • [IP: 5.173.128.***]

To trzeba sobie kupić mieszkanie a nie czekać jak miasto da.A później właśnie tacy nie szanują bo wszystko za darmo maja.Kpina normalny człowiek musi pracować odkładać a taki jeden z drugim dostanie za darmo.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:32:23] • [IP: 176.221.122.***]

ZGM to ma mieszkania daje swoim znajoma pracownika ZGM po złożeniu papierów po dwóch miesiącach otrzymała mieszkanie bez kolejki znajomości robią swoje.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:17:13] • [IP: 83.26.227.**]

ktoś otworzył te drzwi, więc chyba ktoś mieszka, chyba że złodzieje

Gość • Niedziela [20.10.2019, 21:12:49] • [IP: 185.210.38.***]

A na Konstytucji 42-46 gościu wykupił 7 mieszkan i je wynajmuje, jakie układy trzeba mieć ze SM" Słowianin" żeby nabyć siedem mieszkań w 2 blokach? Co się stało z osobami które tam mieszkały? Kolejna sprawa ul. Gdyńska 26 -nowe budownictwo, ludzie mieszkali przed odbiorem technicznym budynku, był odbiór techniczny a na klatkach i w mieszkaniach dalej budowa, kable, rusztowania kartony i syf, można dać w łapę Nadzorowi Budowlanemu? Widocznie można. To miasto to wałek i łapówka wielka.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 20:13:39] • [IP: 31.11.128.**]

Przecież to jest prywatne mieszkanie i nikomu nic do niego.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 19:24:25] • [IP: 178.235.147.**]

38, musi byc rezerwa na wypadek wojny.

Gość • Niedziela [20.10.2019, 19:19:01] • [IP: 185.210.38.*]

mieszkania ZGM - nikt nie płaci stoją wolne od 2011 na Armii Krajowej, ciekawe ile jest takich w mieście

Gość • Niedziela [20.10.2019, 19:15:10] • [IP: 83.11.76.*]

Ale paranoja!! To że ktoś kupił i nie mieszka to pustostan!!Niech obserwator odda swoje!! Heeeeeeeee!dobre paranoja PiS-u!!

Gość • Niedziela [20.10.2019, 18:43:01] • [IP: 176.221.123.**]

Mam dwa mieszkania w tej chwili wolne nie zamieszkale...chwilowo brak chetnych i co z tego??czytelnik namierzy i pod...?

Gość • Niedziela [20.10.2019, 18:28:24] • [IP: 185.210.39.**]

Jak ktoś płaci czynsz za ten lokal to może sobie stać i 30 lat.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■