POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.10.2019, 09:58:34] • Świnoujście

Czytelników niepokoi czystość przy promenadzie zdrowia i miejskiej toalety przy ulicy Matejki

Sygnały o niepokojących zaniedbaniach służb, które powinny pilnować czystości dotarły do nas w końcówce minionego weekendu. Jeden z czytelników tak zrelacjonował nam swoje wrażenia ze spaceru. „W zeszłą sobotę przyjechała do mnie rodzina z Wielkopolski. W niedzielę, korzystając z dobrej pogody, zaprosiłem gości na spacer. Poszliśmy na nową promenadę ja zapewniałem, że piękniejszej na wybrzeżu nie zobaczą. Czar prysł gdy moi bliscy ujrzeli (w trzech miejscach!) rozwalone kosze na śmieci i walające się pod nimi odpadki.”

Cała zawartość koszy znajdowała się na chodniku, zauważyłem jak dwójka dzieci kopała sobie jakąś butelkę. Sto metrów dalej; podobna sytuacja; pojemnik rozwalony od dołu, śmieci wokół. Starałem się odwrócić uwagę mojego towarzystwa opowiadając im o turystycznych atrakcjach miasta ale , niestety, usłyszałem od kuzyna: „powinniście najpierw nauczyć się sprzątać, a potem reklamować ten cudowny deptak”-mówił z przekąsem.

Nasz czytelnik czujnie wybrał wyjście z deptaka dopiero w centrum starej promenady by oszczędzić gościom widoku budowlanego rozgardiaszu przy starej promenadzie. Do domu wracali ulicą Matejki. Tu, jeden z gości zechciał skorzystać z publicznej toalety. Był mile zaskoczony, że miasto ma także samoobsługowy przybytek. Czar prysł jednak wewnątrz. Klozet bez deski skutecznie odstraszył potrzebującego. „Ktoś ze służb miejskich tu zagląda?! Pytał zawiedziony. Skąd mogłem wiedzieć. Zawołałem taksówkę by wuj nie cierpiał aż do osiedla zachodniego gdzie mieszkam.

-”Miasto spodobało się moim gościom. Generalnie. Pozostał tylko mały wstyd”. -komentuje czytelnik. I pyta: „Na całej trasie znad morza do mojego domu jest tylko jedna taka ogólnodostępna toaleta. Czy utrzymanie jej w należytym stanie przerasta służby komunalne? Uwagi oraz to pytanie kierujemy do służb miejskich.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Wtorek [15.10.2019, 07:49:48] • [IP: 157.25.141.**]

W Wielkopolsce w każdej wsi i miasteczku sa wzorowe POrządki, nie ma śmieci na ulicach, menele nie leja w parkach i ulicach.POprostu kraina mlekiem i miodem płynąca.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 11:29:09] • [IP: 5.173.129.***]

Cała prawda o naszym kurorcie!!

Oglądasz 1-2 z 2
■ Terminal LNG w Świnoujściu: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■