POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.10.2019, 09:53:06] • Świnoujście

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

Pan Adam Marian SZCZODRY(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć archiwalne filmy pokazujące początki Stowarzyszenia, budowę jego obecnej siedziby przy ulicy Basztowej 11 oraz pracę funkcjonujęcych przy stowarzyszeniu placówek: Przedszkola "Jeżyk", Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Mieszkania Treningowego. 4 października 2019r. w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody 30- lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.







W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i medale pracownikom oraz członkom Stowarzyszenia.

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

Pani Joanna Dorota KOLAŃSKA, Pani Aleksandra KUĆ, Pani Joanna Maria MIGACZ, Pani Beata Monika PAJOR(fot. Sławomir Ryfczyński )

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskza zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI odznaczony został:
Pan Adam Marian SZCZODRY

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ
odznaczone zostały:
Pani Joanna Dorota KOLAŃSKA
Pani Aleksandra KUĆ
Pani Joanna Maria MIGACZ
Pani Beata Monika PAJOR

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

Pani Małgorzata Ratowska, Pani Renata Borzymowska, Pani Monika Karwan, Pani Anna Pianowska-Reterska, Pan Dariusz Korda(fot. Sławomir Ryfczyński )

W uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego Srebrną Odznaką Honorową Gryfa zachodniopomorskiego odznaczeni zostali:
Pani Małgorzata Ratowska
Pani Renata Borzymowska
Pani Monika Karwan
Pani Anna Pianowska-Reterska
Pan Dariusz Korda

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

fot. Sławomir Ryfczyński

Medale „Fideliter et Constanter” (wiernie i wytrwale) od Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną otrzymali:
Pani Danuta Grygorowicz
Pani Ewa Obszańska
Pani Zofia Michalak
Pani Małgorzata Śliwińska
Pani Elzbieta Wojciechowicz
Pan Paweł Sujka

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

Pani Danuta Grygorowicz, Pani Ewa Obszańska, Pani Zofia Michalak, Pani Małgorzata Śliwińska, Pani Elzbieta Wojciechowicz, Pan Paweł Sujka(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zaproszeni goście na ręce Pani Przewodniczącej Danuty Komorowska-Rożej Świnoujskiego Koła Stowarzyszenia składali życzenia i gratulacje.

Obchody 30-lecia założenia w Świnoujściu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Zobacz filmy!

fot. Sławomir Ryfczyński

Przebieg uroczystości swoimi występami uświetnili pracownicy i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Świnoujściu oraz grupa pracowników i rodziców Polskiego Stowarzysznia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie "Teatr My" z przedstawieniem "Stiepan Stiepanowicz".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Piątek [11.10.2019, 10:55:32] • [IP: 109.241.63.**]

IP: 37.30.7.*** - z iloma wychowankami tego ośrodka na Basztowej tam rozmawiałaś?! Z żadnym! Więc nie mów jak tam jest i nie zarzucaj kłamstwa temu, z kim nie rozmawiałaś. Czy ty myślisz, że malowanki rysunkowe dla przedszkolaków to szczyt marzeń dla kogoś z osobowością autystyczną?! A tam te malowanki dla przedszkolaków są na porządku dziennym, a dostęp do komputera tylko dla wybrańców.

Gość • Środa [09.10.2019, 05:23:25] • [IP: 37.30.7.***]

00:13. .Dlaczego nie wierzę w takie wyznania? Bo ekran wszystko zniesie a anonimowość na wszystko się odważy, nawet na kłamstwo.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 20:36:23] • [IP: 5.173.129.***]

Adaśku potrafi stworzyć ekipę własnej adoracji. Śliskie gady powinny być w zamknięciu.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 11:03:00] • [IP: 176.221.122.**]

Uuu dziecko które tam spędza czas napisało jak jest naprawdę poniżej, ale kompromitacja

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 14:51:06] • [IP: 5.173.129.**]

do [IP: 88.156.206 - Pytasz dlaczego. Bo tam siedzą kolesie i rodzinka a na samej górze pani rożej z p. szczodrym. Ludzie bez kompetencji i bez wiedzy za to z wielkim parciem na szkło i do kasy.

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 12:42:58] • [IP: 185.124.187.**]

Wprowadzić obowiązek badań prenatalnych

mama AT • Poniedziałek [07.10.2019, 11:20:45] • [IP: 62.69.252.**]

Byłam na tej pięknej i wzruszającej uroczystości. Wspaniale przygotowane spotkanie osób tak bardzo zaangażowanych w opiece nad niepełnosprawnymi z władzami m-ta, z zaproszonymi gośćmi. Przygotowano piękną wystawę. Były smaczne torty. Pani Rożej - otrzymała owacje na stojąco. Tak wyrazili swoją wdzięczność podopieczni i ich rodzice. Dziękuję bardzo za ŚDS profesjonalnie prowadzony, za cały pełen serca personel. Dziękuję za dom treningowy, za miłe i dobre panie, które opiekują się mim dzieckiem. Dla mnie najważniejsze jest to, że moje dziecko z wielkim zadowoleniem uczęszcza na zajęcia ŚDS. Do domu wraca radosne. Ma tam kolegów i koleżanki. Bardzo chętnie uczęszcza do domu treningowego. Mają tam bardzo dobre warunki. Uczą się samodzielności, biorą udział w różnych zajęciach(komputerowych, fitnes, gastronomicznych itp.), chodzą na spacery i koncerty. Z całego serca dziękuję, za zaproszenie na 30-lecie Stowarzyszenia, a przede wszystkim za trud, który wkładacie Państwo w opiekę nad naszymi dziećmi.

Gość • Poniedziałek [07.10.2019, 08:39:36] • [IP: 193.43.77.***]

Mam syna niepełnosprawnego i jak się zaczęły z nim problemy to szybko wszystko zrobiono aby się go pozbyć - za taką pomoc to na pewno się należy ale nie medal tylko kop w d...

Marcin • Poniedziałek [07.10.2019, 00:13:39] • [IP: 88.156.206.***]

Dlaczego ośrodka na Basztowej NIGDY nie odwiedza żaden psycholog? Dlaczego ja i wielu szczerze nienawidzi tego ośrodka?! Dlaczego tylko 5 wybranych może siedzieć przy komputerach i się nie nudzić, a pozostali dostają prymitywnie i głupie rzeczy do robienia, które ich zwyczajnie nudzą? Dlaczego 'terapeutki' wydzierają się na podopiecznych i stosują zastraszanie? Dlaczego od lat nie mam tam dostępu do komputera, chociaz kocham Internet i pracę przy nim?! Dlaczego jestem pozbawiony podstawowej edukacji przy komputerze? Dlaczego pozbawiony tam jestem tego co lubię, czyli komputera? Dlaczego pozbawiony jestem opieki psychologa, a ośrodek robi tylko za przechowalnię dla mojej matki, bym siedział tam jak w więzieniu do godziny 14-tej?! Dlaczego nikt nie sprawdzi, że nie mam jeszcze w domu dostępu do Internetu, że nie mam nawet swojego pokoju z biurkiem i komputerem? Czy łóżko i nudny ośrodek to wszystko, co 21 wiek może mi, niepełnosprawnemu zaoferować? I do tego ta feta, za założenie ośrodka terroru! Wstydzcie sie

Gość • Niedziela [06.10.2019, 21:34:09] • [IP: 89.64.56.***]

Całe zycie na panstwowym.

Gość • Niedziela [06.10.2019, 18:37:23] • [IP: 185.210.39.***]

Gratuluję Asiu

Gość • Niedziela [06.10.2019, 17:57:10] • [IP: 178.238.246.***]

Na Basztowej pracują sami cudowni wspaniali ludzie.Bardzo im dziękuję.

Gość • Niedziela [06.10.2019, 17:44:43] • [IP: 37.248.40.***]

Pani Renato, Pani dalej na strazy! Dalszej sily i wytrwalosci zyczymy! Pozdrawiamy serdecznie znajomi z dawnych puzzelkow!

Gość • Niedziela [06.10.2019, 14:59:33] • [IP: 37.8.231.**]

Prezydent nie daje zgody na trzeci prom PROSTE a glupek z ZEGLUGI oszczedza na paliwie i kase zwraca na koniec roku do Zmurkiewicza Bo ten potrzebuje kase. Chlpaki z promow sie wku rwia... bo sa a nie moga plywac TO sa REALIA tej wladzy. Dyr. ZS to protegowany Zmura a i konkurs zrobiono pod niego to co wy chcecie zyc bez kolejek?? a prezydent tez przytuli 0, 03 procenta od sprzedazy cha cha cha

Łagodny Psychopata • Niedziela [06.10.2019, 13:04:33] • [IP: 178.238.250.**]

Eeee, muuueee. Nie świruj, idź na wybory.

Gość • Niedziela [06.10.2019, 11:35:22] • [IP: 93.94.190.***]

Brawa dla Adama Szczodrego, którego ostatnio widziałem pływającego dzielnie w niedalekim jeziorze - łączy wszystkie strony życia, pomaga słabszym, sam czyni się mocniejszym fizycznie, oddaje Bogu co Boskie.

Gość • Niedziela [06.10.2019, 11:24:39] • [IP: 5.173.129.***]

A ten spęd dzieciaków ku czemu miał służyć, jaką to była dla nich atrakcją oglądanie, rąsia, klapa, buzi?

Gość • Niedziela [06.10.2019, 10:58:48] • [IP: 176.221.122.**]

Brakuje osób niepełnosprawnych w naszej radzie miasta. Kiedy przestaniecie ich dyskryminować!?

Gość • Niedziela [06.10.2019, 10:44:44] • [IP: 5.173.136.***]

👍👍👍

Gość • Niedziela [06.10.2019, 10:35:29] • [IP: 176.221.122.***]

Tak jest wielkie brawa i szacunek dla Pana Adam Szczodrego. Zawsze bylam pod wrażeniem Jego wielkiej determinacji... Wielki szacunek dla wszystkich pedagogów, psychologów, logopedów i dla całego wspaniałego personelu. Wielki szacunek dla tych co pracują, co pracowali.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■