POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [28.09.2019, 08:23:36] • Świnoujście

UM: Świnoujście przyjazne rowerom

Prawie 800 metrów nowych dróg rowerowych powstanie w Świnoujściu jeszcze w tym roku. Oznacza, to, że całkowita długość dróg i ścieżek dla rowerzystów na terenie miasta przekroczy 34 km.

Właśnie startują budowy infrastruktury dla rowerzystów w trzech miejscach miasta. Najdłuższa będzie nowa ścieżka Nad Świną. Zgodnie z projektem ma mieć 525 metrów długości. Sama ścieżka będzie mieć szerokość 2,5 m ponadto obok wybudowany zostanie nowy chodnik. Wykonawca (firma Eurovia) będzie miał trzy miesiące na realizację zadania. Przekazanie placu budowy nastąpi w przyszłym tygodniu.

Kolejne dwie drogi rowerowe będą krótsze. 111 m długości i 2 m szerokości będzie mieć nowa ścieżka wzdłuż ul. Wielkopolskiej. Jednocześnie wybudowany zostanie chodnik o szerokości 2,5 m. Zadanie, które także wykona Eurovia, ma być skończone na przełomie listopada i grudnia.

W innej części Świnoujścia – dokładnie w Ognicy, wzdłuż ul. Mostowej zbudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 148 m i szerokości 3,5 m. Firma Kristone już przejęła plac budowy i ma zakończyć zadanie w ciągu trzech miesięcy.

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Czwartek [03.10.2019, 14:35:11] • [IP: 62.69.203.***]

Kiedy pytam UM będą prace w Ognicy? Do tej pory tj. 03.10.2019 nic się nie dzieje. Nie widać firmy, pracowników. "Firma Kristone już przejęła plac budowy i ma zakończyć zadanie w ciągu trzech miesięcy" - proszę o zapytanie - kiedy ta firma KRISTONE się tam pojawiłą? Bo nie ma nikogo do tej pory. Codziennie oczekuję na tą firmę i nic.

Gość • Czwartek [03.10.2019, 04:18:45] • [IP: 37.30.51.**]

7:10 popracuj nad kulturą osobistą - można być krytycznym wobec władz czy infrastruktury miasta, ale trzeba to wyrażać kulturalnie i za pomocą argumentów. Rzyganiem na forum, i to ogólnikowym, ośmieszasz się.

Gość • Wtorek [01.10.2019, 07:10:45] • [IP: 23.226.237.*]

🚲💨 Niedawno widziałem,jak Pani Michalska wpakowała dupsko na siodełko rowerowe i nagle Świnoujście przyjazne rowerom❓ Świnoujście nie jest przyjazne rowerzystom,a te urzędnicze wzorowe mongoły umysłowe,jeszcze,to utrudniają… Świnoujskie drogi rowerowe są dla frajerów… —Nie korzystam z nich,bo się wstydzę. Niech Betonówna sama sobie jeździ po tych swoich wybrykach natury… 🚲💨

Gość • Sobota [28.09.2019, 09:50:54] • [IP: 93.94.190.***]

09:04:04] • [IP: 62.69.251.***] A NIEPRZYJAZNE o tyle, że pieszy chwast, nie karany za to, chodzi po ścieżkach rowerowych (W.Polskiego, Żeromskiego, przy rondzie na Konstyt.3 Maja) lub przechodzi przez nie nie prostopadle, lecz długą przekątną i tolerowało (dziś mniej to widać, jest poprawa) utrudniające jazdę krawężniki, usytuowania ścieżek (np.k.nowego wieżowca przy W.Polskiego samochody" wystawały" na ścieżkę rowerową). Nieprzyjazne o tyle, że aby zmniejszyć koszt kruszywa i asfaltu lub wygenerować miejsca parkingowe, zwężono ulice i rowerzyści są mijani przez auta w śmiertelnej odległości, niekodeksowej, np.pół metra, 30 cm. Dodam, że ogólnie u tych, którzy nie jeżdżą żadnym pojazdem widać wyjątkowy brak wyobraźni - piesi nie widzą granic chodników przy ścieżkach rowerowych, nagle wchodzą na ścieżki (lekceważą rowery, a rowerowi też trudno nagle zahamować), oczekują na zmianę świateł NA PASACH na ścieżkach rowerowych, itd.

Gość • Sobota [28.09.2019, 09:04:04] • [IP: 62.69.251.***]

Przyjazne do tego stopnia, że udostępnia pedałującemu chwastowi nawet chodniki

Oglądasz 1-5 z 5
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■