POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.09.2019, 10:48:46] • Świnoujście

Europejski tydzień zrównoważonego transportu. Kolejne stojaki na rowery staną tam, gdzie chcieliście

Liczba dnia 100 – tyle nowych stojaków rowerowych zostanie ustawianych w tych daniach Świnoujściu. To już druga taka sytuacja w tym roku. Poprzednio również zamontowanych zostało 100 takich urządzeń. Są to stojaki wykonane z rur o średnicy 60 mm, mają 1 metr długości i 1,2 metra wysokości.

W tym tygodniu nowe stojaki staną m.in.: przy przedszkolu „Kubuś Puchatek” – 5 szt.. przy nowym przedszkolu przy ul. Bydgoskiej – 7 szt., przy przedszkolu przy ul. Witosa 6 szt. Ponadto: przy Urzędzie Miasta, Urzędzie Stanu Cywilnego, na ul. Nabrzeże Władysława IV, przy centrum Corso.

Miejsca ustawienia stojaków były konsultowane z mieszkańcami.

źródło: www.swinoujscie.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Wtorek [24.09.2019, 10:13:59] • [IP: 93.205.234.***]

super pomysł :) ale nie lepiej jak przy szkołach byłoby więcej stojaków na rowery ? przedszkolaki dojeżdżają do przedszkola ??

Gość • Poniedziałek [23.09.2019, 11:48:43] • [IP: 80.245.188.**]

kto produkuje te stojaki? szwagier zmura?

Gość • Niedziela [22.09.2019, 16:02:01] • [IP: 178.238.253.***]

Ciekawe... 🤔🤔

Oglądasz 1-3 z 3
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■