POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.09.2019, 14:36:53] • Polska

Energetyczne batony owsiane z miodem i orzechami

Energetyczne batony owsiane z miodem i orzechami

fot. Organizator

Jak wprowadzić do swojej diety nieco słodyczy nie rezygnując ze zdrowej diety? Świetnym pomysłem na drugie śniadanie do szkoły lub pracy będą własnoręcznie wykonane batoniki! Polecamy przepis na pyszne i pożywne przekąski, które przygotujemy na bazie miodu i płatków owsianych marki Halina.

Składniki
- 150 g płatków owsianych zwykłych (np. marki Halina)
- 150 g mieszanki orzechów z żurawiną lub dowolnie innych orzechów i suszonych owoców
- 100 g masła
- 150 g miodu

Sposób wykonania:
1. Orzechy i suszone owoce posiekać na drobniejsze kawałki. Masło rozpuścić w rondelku z miodem tak aby składniki się połączyły.
2. W misce wymieszać orzechy z płatkami owsianymi i dodać rozpuszczone masło. Całość połączyć.
3. Małą blaszkę do pieczenia obłożyć papierem do pieczenia i przełożyć na nią masę na batony. Piekarnik ustawić na grzanie góra i dół bez termoobiegu i rozgrzać do 150 stopni. Masę piec przez około 25 minut.
4. Po wyciągnięciu zostawić do przestudzenia. Wyciąć batony.

Smacznego!

Łukasz Nocuń
PR & Content Marketing Specialist


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■