POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.09.2019, 22:57:27] • Świnoujście

Prokuratura bada wielowątkowe przyczyny tragedii

Prokuratura bada wielowątkowe przyczyny tragedii

fot. iswinoujscie.pl

Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia.

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu nadzoruje postępowanie w związku ze zdarzeniem do jakiego doszło w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych. Jak ustalono do Kanału Piastowskiego na terenie Świnoujścia wpadł samochód osobowy wewnątrz którego znajdowały się trzy osoby małoletnie. Jedna z tych osób zdołała sama opuścić pojazd. Aktualnie pokrzywdzony przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. Natomiast co do dwóch pozostałych osób na miejscu nastała w dniu wczorajszym akcja ratunkowa w jej wyniku wydobyto osoby na powierzchnie z pojazdu. Następnie przeprowadzono akcję reanimacyjną, która niestety nie przyniosła pozytywnych rezultatów. W tej sprawie prokurator wszczął postępowanie w kierunku spowodowania wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym to jest przestępstwo z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego zagrożony jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W sprawie została zarządzona sekcja sądowo-lekarska dla osób, które zginęły w tym wypadku. Te sekcje zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie. Poza tym prokurator uzyska opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej odnośnie ustalenia bezpośredniej, ewentualnie pośredniej przyczyny śmierci osób, które zmarły. Poza tym równolegle niezależnie od wykonywanych w tym zakresie czynności prokurator również wykonuje czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia. Wszystkie okoliczności w tej chwili są badanie przez prokuraturę. Mam tutaj na myśli przede wszystkim kwestie związane z tym z jakiego powodu pojazd ten znalazł się w wodzie i co bezpośrednio spowodowało ten wypadek ale również badane są kwestie związane chociażby z okolicznościami w jakich osoby małoletnie weszły w posiadanie pojazdu. Także mówiąc krótko postępowanie jest wszechstronnie prowadzone niemniej jednak na chwilę obecną nikomu nie przedstawiono zarzutów tak jak wspomniałam trwa gromadzenie materiału dowodowego. - informuje nas rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 114, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 114

Gość • Czwartek [19.09.2019, 17:43:13] • [IP: 93.94.191.***]

A wetkarze tylko patrzyli jak dzieciaki się bawią zamiast zaaragowac wystarczyło by rylko wezwać policję to by do tego nie doszlo. A teraz tylko opowiadaja co widzieli pogratulowac im tylko starsi a rozumu brak to co tu mówić o dzieciach. Wyrazy wspulczucia dla rodzin

Gość • Wtorek [17.09.2019, 22:18:39] • [IP: 212.144.51.***]

Sa juz daty pogrzebow...Zycze duzo sily rodzinie i najblizszym...

Gość • Poniedziałek [16.09.2019, 18:10:12] • [IP: 176.221.123.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [14.09.2019, 23:47:23] • [IP: 188.147.40.**]

Nie wiem czemu wszyscy osadzają chłopaka jeżeli to dziewczyna prowadziła ina dodała gazu i nagle skręciła. Teraz jest to niczyja wina..tak musiało być niestety... 😭

Gość • Sobota [14.09.2019, 21:23:06] • [IP: 178.238.253.***]

ten czwarty co wysiadł z auta przed tragedią to też de*il, chciał sobie kupić małolat auto a teraz sobie chyba już długo nie pojeździ, mamusia niech pilnuje synusia co odwala bo za dużo mu pozwala, może teraz zmądrzeją rodzice i zaczną się interesować co ich dzieci odwalają na mieście, to nie jest normalne że 15 latkowie się rozbijają autami, jeżdżą po nocach bez prawa jazdy, powinno być więcej kontroli na ulicach Świnoujścia szczególnie właśnie z nastawieniem na młodych kierowców, często wsiadają za kółko bez uprawnień i potem się dzieje coś podobnego... masakra, gdzie oni mają mózgi

Gość • Sobota [14.09.2019, 12:05:17] • [IP: 37.8.231.**]

Cyt ;Mam tutaj na myśli przede wszystkim kwestie związane z tym z jakiego powodu pojazd ten znalazł się w wodzie."Opowiadam : GRAWITACJA Teraz beda sie osly doszukiwac. Wiadomo czlowiek mlody glupstwa sie trzymaja.My tez za mlodu robilismy takie glupstwa ze hej Nam sie udalo. Ci mlodzi mieli pecha!! zal takich mlodziakow zal...

Gość • Piątek [13.09.2019, 20:34:33] • [IP: 37.47.132.***]

A jak oni drifting robili autem autem z przednim napedem?

Gość • Piątek [13.09.2019, 15:34:01] • [IP: 62.69.203.**]

Najlepsza to ta babcia jego

Gość • Piątek [13.09.2019, 14:47:36] • [IP: 5.173.152.***]

WINA RODZICÓW. NIECH MAJĄ PRETENSJE DO SIEBIE.

Gość • Piątek [13.09.2019, 12:41:33] • [IP: 197.15.212.**]

REAGUJMY, ahahahahahahaha...dobre sobie. U moich sąsiadów była wielka awantura, słyszałam jak meble się przewracają, dziecko bardzo krzyczało i płakało. Nie poszłam tam, bo bałam się sąsiada- agresora i alkoholika, ale zadzwoniłam na policję, bo bardzo żal mi było dziecka. I co? I nic. Sąsiadka powiedziała policji, że nie ma żadnej awantury, ze ktoś zrobił głupi kawał i zadzwonił na policję, oni nawet nie weszli do mieszkania żeby sprawdzić czy tam wszystko jest w porządku. Powiedziałam sobie - nigdy więcej nie zareaguję.

LORD ADMIRALICJI • Piątek [13.09.2019, 09:46:23] • [IP: 176.221.122.**]

DOBRZE, ŻE WĘDKARZE PRZEŻYLI. PRZECIEŻ ONI MOGLI TYCH BIEDAKÓW ZAMORDOWAĆ TYM ZŁOMEM. TO CUD, ŻE NIE DOSZŁO DO NIESZCZĘŚCIA.

Gość • Piątek [13.09.2019, 01:42:04] • [IP: 77.252.44.***]

Mieszkaniec • Czwartek [12.09.2019, 20:53:44] • [IP: 31.11.129.***] Co Ty człowieku piszesz? Wędkarz miał stanąć na drodze auta, prowadzonego przez 15 latka? Jeżeli to nie pisał jakiś dzieciak to nie wierzę... Sam następnym razem stań, to przynajmniej nie będziemy czytali głupich komentarzy.

Gość • Piątek [13.09.2019, 00:46:56] • [IP: 78.10.206.**]

Wędkarz zamknął zegary hahah

Gość • Czwartek [12.09.2019, 23:45:53] • [IP: 178.238.247.***]

Jeżeli matka wiedziała że 15-latek jeździ autem bez prawa jazdy, to.niech się.teraz ne dziwi że straciła dziecko.Kazda rozsądna matka nigdy by.na takie.cos nie.dała przyzwolenia, by 15 latek jeździł autem. Szkoda dzieciaków mieli.cale życie przed.sobą a.tak bezmyślnie. sobie je.odebrali.Wspolczuje rodzinom tych dzieci Nie.ma.nic.gorszego jak.rodzice chowają dzieci.

wedkarz • Czwartek [12.09.2019, 23:40:28] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie kochani ja bylem tam na rybkach.Skąd mogłem wiedzieć ze za chwile sie cos tragicznego wydarzy.Po za tym ja nie jestem z policji zeby kontrolowac kierowców czy maja prawo jazdy czy nie, cały czas ktos tam jezdzi samochodem, jedni kreca baczki inni jaraja trawe a jeszcze inni dymaja dupy w samochodach i co ja mam kazdego kontolowac ? w dupie to mam. ja tylko tam sobie rybki łapie..

Gość • Czwartek [12.09.2019, 22:46:28] • [IP: 176.221.123.***]

Następnym razem po braku reakcji matki trzeba było dzwonić na policję, ta by coś zaradziła... Oni nie mieli prawa prowadzić, sami być na drodze publicznej a tym bardziej uczyć innych jeździć..! Po za tym ktoś go uczył jeździć, pokazał, zapomniał wyjaśnić do końca zasady o ruchu drogowym... Drifting? Nad kanałem? Nie wiem czy Chołowczyc, Kubica by się na to pokusił... Najpierw bmx potem motorek, quad i samochód... Poprzewracało się rodzicom! Wkoło się trąbi, na zakrętach się nie wyprzedza, w trudnych warunkach się nie wyprzedza, w czasie deszczu i mgły i ostrego słońca się zdejmuje gaz z nogi a ludzie dalej swoje, bo to adrenalina, byle szybciej... Po co? Niedawno trzynastolatek przejechał kogoś...Dorośli notorycznie, przejeżdżają, potrącają kogoś.. Ludzie nie szanują siebie i innych..W tym wypadku mogło zginąć co najmniej 5 ludzi..! Rozumiem pasje, ale szpanowania NIE! Żal dzieciaków, i ich kolegów, rozpaczają. Trauma. Szok i bezsilność.. Ludzie sięgajcie częściej po rozsądek...bo wiele w waszych rękach...

Gość • Czwartek [12.09.2019, 22:39:25] • [IP: 37.248.153.***]

Mieszkaniec • Czwartek [12.09.2019, 20:53:44] • [IP: 31.11.129" pier się w ten pusty łep bohaterze za 0, 50zl!

Gośćmegi • Czwartek [12.09.2019, 22:23:10] • [IP: 176.221.123.***]

wiele osob pisze reagowac zwracac uwage czy wy nie wiecie jaka mozna dostac" wiazanke" za zwrocenie uwagi obelgi inwektywy do trzeciego pokolenia a jeszcze mozna zarobic w ryj i komu to potrzebne

Gość • Czwartek [12.09.2019, 22:00:27] • [IP: 176.221.122.**]

Do mieszkańca, to nie jest ta młodzież, co kiedyś, która respektowała uwagi starszych, teraz gówniarzowi zwrócisz uwagę a on kosę wyciągnie, nikt nie ryzykuje.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 21:47:31] • [IP: 176.221.123.***]

Dlaczego matka chłopaka ma brać odpowiedzialność za śmierć dziewczyny gdyby była rozsądną to by nie wsiadła z nimi i nie jeździła ludzie opamiętajcie się szukacie winnych a winni ponieśli karę najwyższej ceny.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 21:00:50] • [IP: 87.121.87.***]

Jego matka wiedziała, ze jeździł samochodem bez prawka i gdy jej na to zwróciłem uwagę ona: a cóż mogę poradzić, taka jest dzisiejsza młodzież i bylo koniec tematu. Z drugiej strony bylo jej na rękę, ze gowniarz miał jakieś zajęcie, bo nie musiała się nim zajmować i miała przynajmniej czas gapic się w telefon. Mówiła ze lepiej już by jeździł tym samochodem niż miałby brać narkotyki. Obecnie jest w żałobie, a cały czas siedzi na faceboku i czatuje. Niestety tacy są dzisiejsi rodzice. Siedzenie z nosem w telefonie jest ważniejsze niż rozmowa z dziećmi. Chore pokolenie, a będzie jeszcze gorzej.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 20:56:52] • [IP: 212.144.51.***]

Umilknicie juz nad tymi dzieciecymi trumnami...Bo to przeciez dzieci byly...Bo to przeciez smierc straszna...Cicho juz. ..cicho...

Mieszkaniec • Czwartek [12.09.2019, 20:53:44] • [IP: 31.11.129.***]

Gdyby ktoś z wędkarzy zareagował choćby stając bohatersko na trasie przejazdu tego auta, może by się udało uratować dwa ludzkie życia. Teraz rodzice będą mieli co robić pierwszego listopada każdego roku - świeczki na cmentarzu stawiać.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 20:53:17] • [IP: 5.173.0.***]

Nagasaki sie to spac i nie gadac.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 20:41:03] • [IP: 94.254.232.***]

Kazda śmierć to tragedia. . Tej można było uniknąć. .. Gdyby wielu z was reagowało normalnie a nie odwracało sie od rzeczywistości. . Za moich czasów było wino marki wino, sporty i klubowe. . Ojciec wyczuł to kablem ustawił na odpowiednie tory.. Dzisiaj dzieciaki palą zioło zjadają groszki a rodzice i sąsiedzi siedzą w necie. ..TEŻ. . Dzisiaj w mieście można kupić wszystko a policja łapie pijaczków na rowerze. . MASAKRA : (Kondolencje dla rodziców. .

Oglądasz 1-25 z 114
■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■