POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [11.09.2019, 18:22:52] • Świnoujście

„Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę będziecie mieli i tak”. Zobacz film!

„Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę będziecie mieli i tak”. Zobacz film!

Radni Platformy Obywatelskiej(fot. iswinoujscie.pl )

Te słowa Winstona Churchilla, dedykujmy świnoujskim radnym. Nie wszystkim, tylko tym którzy nie podejmując jednoznacznej decyzji, świadomie lub nie, zgodzili się na poszerzenie granic portu. Co w konsekwencji doprowadzi do dalszej zagłady natury i budowy Terminalu Kontenerowego. Ponieważ zgodnie z regulaminem pracy Rady Ministrów fakt nie podjęcia opinii w wyznaczonym terminie, czyli do dzisiaj, przyjęte będzie za pozytywne potraktowanie wniosku ministra Gróbarczyka. Nie pytamy czyj interes reprezentują radni odmawiający podjęcia decyzji, bo to oczywiste. Lista „hańby” to dwanaście nazwisk, publikujemy je poniżej. Pytamy, czy mają prawo dalej reprezentować nasze miasto? Nadzwyczajna poniedziałkowa sesja, miała wymiar historyczny, ponieważ zdecydowała o losie naszego domu nie tylko na najbliższe kilka, ale także kilkadziesiąt lat.



O miasto trzeba dbać, a wizję rozwoju Świnoujścia należy konsultować z mieszkańcami. Dwunastu świnoujskich radnych to nie obchodzi, bo być może ktoś inny wydaje im polecenia.

„Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę będziecie mieli i tak”. Zobacz film!

Radni Grupa Morska(fot. Sławomir Ryfczyński )

Ale wojnę będą mieli i tak, z mieszkańcami którzy bronią swojego domu i z tymi politykami którzy wykorzystując ich uległość żądać będą dalszych ustępstw.

„Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę będziecie mieli i tak”. Zobacz film!

Radni Wybieram Świnoujscie od prezydenta Janusza Żmurkiewicza(fot. Sławomir Ryfczyński )

Lista:
Jan Borowski ( PO )
Elżbieta Jabłońska ( PO )
Wiesław Góreczny ( PO )
Leszek Waga ( PO )
Jacek Jurkiewicz ( PiS )
Andrzej Mrozek ( PiS )
Sławomir Nowicki ( Grupa Morska )
Dorota Mikulska ( Grupa Morska )
Grzegorz Kos ( Wybieram Świnoujście )
Aneta Zdybel ( Wybieram Świnoujście )
Magdalena Ilczuk ( Wybieram Świnoujście )
Leon Ryszard Kowalski ( Wybieram Świnoujście )

„Mieliście do wyboru wojnę lub hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę będziecie mieli i tak”. Zobacz film!

Radni PiS(fot. Sławomir Ryfczyński )

Radni SLD byli przeciwni rozszerzeniu granic portu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 143

Gość • Niedziela [15.09.2019, 09:14:54] • [IP: 77.115.139.***]

Pamiętajcie przy następnych wyborach kopa w d... ę

Gość • Piątek [13.09.2019, 14:34:13] • [IP: 37.8.231.***]

By pójść jeszcze bardziej z duchem czasu, by nie dać się Niemcowi i Gdańskowi zróbmy wreszcie porządek z tą nikomu niepotrzebną plażą i śmierdzącym sosnowym lasem na prawobrzeżu albo w ogóle w całym mieście.. Zbudujmy magazyn paliw dla Orlenu!!, większy niż w Gdańsku!!, ogromny, taki na 500 hektarów. Beton przyszłością Narodu_ tak śpiewano w PRLu i tak śpiewają w PRLu Bis. To dopiero będzie inwestycja na miarę głupoty obecnie rządzących i wspierających ich bezmyślnych świnoujścian. Do tego koniecznie lotnisko, najlepiej na Karsiborzu, by Polacy nie latali na lotnisko za miedzą. Polak Patriota brzydzi się tym co obce, chyba że to obce robi mu dobrze.

Gość • Piątek [13.09.2019, 13:25:51] • [IP: 31.11.131.***]

Przecież ci bezradni to nawet nie mają wiedzy konkretnej na temat tej pseudo inwestycji. Nie potrzebują jej, bo celem jest odprowadzenie kasy z LNG, które dostaje Świnoujście do kasy centralnej. Prosty szybki ruch. Wszystkie opracowania naukowe mówią o tym, ze ten port w tym miejscu nie ma absolutnie uzasadnienia gospodarczego. A te pierdy o rozwoju to dla niedorozwiniętych kukiełek. Się POPISali

Gość • Piątek [13.09.2019, 12:11:58] • [IP: 80.245.176.***]

Brawo Panie Jurkiewicz!

Gość • Piątek [13.09.2019, 11:23:30] • [IP: 94.254.232.***]

Piszecie tu że nie będzie pracowników do pracy w porcie kontenerowym. A do pracy w hotelach i pensjonatach które by tam powstały to byliby? Dodajmy do pracy za 2000 netto. Hotelowe prywaciarstwo ściągnęło by jeszcze więcej Ukraińców. Mamy dosyć hoteli, paraliżu komunikacyjnego, zalewu ukraińskiego i pracy za marne grosze. Mieszkańcy chcą portu a nie dorabiania hotelarskivh cwaniaczków i ex gangsterów.

Gość • Piątek [13.09.2019, 10:32:25] • [IP: 31.11.128.**]

czy ta rada wie, że te uchwały mają wady prawne?

JUST ACT 447 • Piątek [13.09.2019, 09:51:40] • [IP: 176.221.122.**]

PRECZ Z KORPORACYJNYM BURDELEM KONTENEROWYM !! NIE WYBIERAĆ WIĘCEJ SPRZEDAJNYCH ALFONSÓW. ZAPIJACZENI I ZAĆPANI KIEROWCY TIRÓW BĘDĄ MORDOWAĆ MIESZKAŃCÓW MIASTA I TURYSTÓW TYSIĄCAMI. ONI PLANUJĄ po PROSTU KOLEJNY HOLOKAUST NA NARODZIE POLSKIM.

Gość • Piątek [13.09.2019, 08:57:38] • [IP: 37.8.231.***]

Nasze miasto liczy niespełna 40 tysięcy mieszkańców. Gospodarka morska w Świnoujściu to wciąź rozwijający się terminal promowy mający stać się kombinowanym terminalem intermodalnym, terminal lng, terminal masowy i Morska Stocznia Remontowa oraz inne małe przedsiębiorstwa. Pracuje w nich kilka tysięcy osób z miasta i okolic, wciąż są braki pracowników na poziomie 100 osób. Radni powinni wiedzieć, że wielki terminal kontenerowy potrzebuje wg zarządu portów 600 do 1000 pracowników. Małe miasto ich nie da, a więc trzeba ściągnąć setki uchodźców, dać im mieszkania, zapewnić byt. To wielki problem, którego łatwo nie da się rozwiązać. To, że terminal to pomysł bez sensu to fakt. Jedyny argument za, to by obok Terminala LNG im. Lecha Kaczyńskiego był Terminal Kontenerowy im. Jarosława Kaczyńskiego. Tak to sobie wymyślił nasz" skromny" prezydent Janusz. No bo jak to może być, że w Gdańsku jest Port Lotnicz im. Lecha Wałęsy a wielcy bliźniacy razem są wciąź pomijani. Janusz dostaniesz za to order albo i nie.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 23:50:45] • [IP: 178.238.246.**]

Chociaż były dwa projekty uchwał, to minister zadał naszym bezradnym tylko jedno pytanie: Czy macie w sobie odrobinę odwagi? Odpowiedź już znamy, więc darujcie sobie pokrętne tłumaczenia, że" nie chcem ale muszem", że rozwój, miejsca pracy i tym podobne pierdoły. 12 bezradnych pokazało, że jak minister każe to oni" muszom". Wstyd i hańba!

Gość • Czwartek [12.09.2019, 20:38:10] • [IP: 178.235.146.***]

Zasciankowy Warszow rosci sobie pretensje do lasu w poblizu Przytoru.Gdzie Warszow a gdzie kontyenerowy.Ciemnota przeciwna rozwojwi i działa na korzysć Niemcow. Zobaczcie jak rozbudowuje się Miedzyzdroje.Na wydmach stoją wieżowce i nikomu to nie przeszkadza.Mąciciele.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 20:02:57] • [IP: 176.221.122.**]

Pani Agatowska szefowa Energrtyka to za wczasowiczami w czystym kurorcie zeby byli a co maja powiedziec ludzie co chca pracowac gdzies blisko domu, port kontenerowy chba jest wszedzie na swiecie w wiekszych miastach portowych i przeladunkowych to normalnosc

Gość • Czwartek [12.09.2019, 19:58:45] • [IP: 88.156.206.***]

Proszę mi powiedzieć, jaki ja mam mieć w tym interes jako mieszkaniec tego miasta, by takie coś jak port kontenerowy ma którym jakieś mafie będą sobie zarabiać, ten port tu pobudowały? Uprzemysłowienie miasta w takiej skali spowoduje upadek podstawowego przemysłu Świnoujścia- przemysłu turystycznego. Miasto stanie się turystycznym zombie, jak Gdańsk czy Gdynia, znane już tylko z przeładunków. Ci radni nie potrafią naprawić nam nawierzchni na Grunwaldzkiej, Lechicka to nadal kocie łby sprzed 100 lat, a oni chcą w naszym imieniu decydować o tak ważnej kwestii przeciwko nam, mieszkańcom. Wstyd! Oddajcie mandaty!

Gość • Czwartek [12.09.2019, 18:53:17] • [IP: 185.210.38.***]

Państwo Radni, Panie Prezydencie, Panie Ministrze oczekuję od Was trochę wyobraźni. Morski transport kontenerowe i jego porty, w tym taki jak planujecie w Świnoujściu, stają się dzisiaj przeżytkiem. Dzisiaj drukarki 3D lokalnie produkują już to - co dostarcza się kontenerami z drugiego końca świata spalając przy tym miliony ton paliwa i wytwarzając setki milionów ton niepotrzebnych opakowań/śmieci z którymi nie wiemy co robić. Rozwój tak, ale rozumny. Wyborca

Gość • Czwartek [12.09.2019, 18:38:39] • [IP: 93.240.219.***]

I super wiadomość. Stop lobby hotelarskiemu i ich trollom. Starczy w Świnoujściu hoteli, pensjonacików i tłoku i drożyzny. Ludzie chcą zarabiać a nie pracować za pół darmo obsługując herenvolk.

gpk • Czwartek [12.09.2019, 18:27:56] • [IP: 95.129.225.***]

No ilu mieszkańców Świnoujścia było choćby raz w życiu na warszewskiej plaży, no ilu pytam grzecznie?!! Odra, stocznia, port to były motory rozwoju naszego miasta, gdyby nie one to Ście byłoby pipidówą na miarę Międzyzdrojów czy Albeku!! Radnym zabrakło odwagi by głosować za PORTEM i dlatego nie dostaną mego głosu.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 18:17:06] • [IP: 176.221.122.**]

Bedzi wyciety las beda tiry i zablokowana 3 oraz zabrana plaza.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 17:34:19] • [IP: 176.221.122.**]

Miasto musi sie rozwijać iść z duchem czasu natury mamy pod dostatkiem nie dajcie sobą manipulować

Gość • Czwartek [12.09.2019, 17:33:20] • [IP: 37.248.208.***]

Oj będzie się to za nimi ciągnąć dlugie lata.Wielu z nich już do rady nie wejdzie.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 17:21:38] • [IP: 37.8.231.***]

Synu 14.06 nie bluźnij, nie zamiataj swojej brudnej gęby słowem PATRIOTA. NIE MASZ PRAWA MÓWIĆ KTO JEST A KTO NIE JEST PATRIOTĄ, CHYBA ŻE JESTEŚ PRZEGRANYM KOMUCHEM. Każdy ma prawo do swojego zdania bo żyjemy w wolnej !!Polsce. TY TAKŻE. Jeśli jednak tobie śni się PRL, jeśli to jest przyczyną ninawiści do ludzi o innych poglądach to zmień portal.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 16:47:30] • [IP: 178.238.246.**]

Hiszpanie mówią na to" cojones" - trzeba mieć jaja, żeby bronić mieszkańców. Wielka szkoda, że w miejskiej radzie ma je tylko... kobieta! :D

Gość • Czwartek [12.09.2019, 16:31:53] • [IP: 31.0.38.***]

Teatr polityczny Agatowskiej. Gdyby Miller decydował o zaoraniu Warszowa nie robiłaby tej sztucznej histerii.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 16:28:09] • [IP: 176.221.123.***]

Najgorsze jest to, że ludzie głosują na tych, którzy działają na szkodę naszego miasta. Miasto na tym nie zarobi, więc zastanawiam się jakie korzyści będą mieli ci, którzy pozwalają na rozbudowę portu i zniszczenie naszego miasta. Wysoce prawdopodobne jest to, że terminal nie powstanie, ale coś zostanie zniszczone, ktoś zarobi i stracą mieszkańcy i podatnicy.

PRACA • Czwartek [12.09.2019, 15:54:43] • [IP: 78.133.244.**]

będzie port będzie więcej pracy... DLA UKRAIŃCÓW!

Gość • Czwartek [12.09.2019, 15:42:35] • [IP: 62.69.252.**]

Najbardziej to minister pomyślał o ludziach, którzy w linii prostej będą mieszkać od tego portu około 1200 m... Gazoport w linii prostej około 0, 5 km. Wycięty kawał lasu i olbrzymi parking na tiry, które wożą ładunki z portu 300 metrów od domów. Hałda węgla to samo. I niech mi nikt nie mówi, że 35 lat temu w planach był gazoport i port kontenerowy. Przeprowadziłem się dlatego, że była tu najpiękniejsza w Polsce plaża, chronione wydmy, lasy. Każdy krzyczy niech miasto zarabia niech się rozwija. Wszystko dobrze, ale tu mieszkają ludzie, którzy oprócz ciągłych hałasów i smrodu nic z tego przemysłu nie otrzymali w zamian. Nim ktoś zacznie się unosić proszę zobaczyć w jakich warunkach mieszkają ludzie na Warszowie. Proszę nie pisać, że tu mieszka patologia, to jest bardzo krzywdzące i niesprawiedliwe. Może by pan minister w zamian za tak wielkie nieudogodnienia, coś zaproponował mieszkańcom. Czekamy.

Gość • Czwartek [12.09.2019, 15:24:27] • [IP: 178.238.246.**]

Wszyscy powinni się kategorycznie sprzeciwić, nieważne, ze to by nic nie dało dla ministerstwa, ale ważne by było dla naszego miasta i przyrody i waszego radni myślenia o przyrodzie i mieszkańcach, ale was to niopchodzi co myślą mieszkańcy !!

Oglądasz 1-25 z 143
■ Dn. 24.08.2019 (sobota) przed godz. 19:00 na przejściu dla pieszych (skrzyżowanie ulic Wojaka Polskiego i Bałtyckiej) przeprowadzałąm rower. Przewróciłąm się i złamałam rękę. Świadków tego zdarzenia proszę o kontakt tel. 694930076 ■
■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■