POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.08.2019, 18:55:57] • Świnoujście

Ratownicy z całego kraju rywalizują w sobotę na świnoujskiej plaży. Do rywalizacji zapraszają wszystkich chętnych

Rescue Swimmers Race 2019 to nazwa cyklu zawodów, których przystankiem w ta sobotę jest kąpielisko Uznam Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz w Świnoujściu. Uczestnicy zawodów, od godziny 11.00 rozegrają pięć konkurencji. Rozpoczęli od łączonej, w której trzeba wykazać się szybkim biegiem, następnie pływaniem, kończąc ponownie biegiem wzdłuż brzegu.

Zawodom towarzyszy wspaniała pogoda i setki dopingujących na plaży. To zawody głównie dla i z udziałem ratowników ale ich specyfika polega na tym, że do rywalizacji może dołączyć każdy chętny. W ten sposób ratownicy promują idee bezpiecznego wypoczynku nad wodą i wiedzę o właściwych zachowaniach temu służących.

Wyniki całodziennego cyklu zawodów poznamy dopiero po południu, ok godziny 17.00. Wówczas na plaży zaplanowano ceremonię dekoracji zwycięzców. Trzymamy kciuki za ratowników ze Świnoujścia, którzy doskonale zaprezentowali się już w pierwszej konkurencji. Kolejnymi będą pływacki wyścig na 300 metrów, bieg po plaży na dystansie 1 kilometra, bieg po flagi plażowe, oraz tzw „surf dash czyli wyścig w kierunku linii brzegowej.

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez sponsorów. Jak podkreślają organizatorzy, zawody swimmers race to nie zwykła rozrywka, oddech od odpowiedzialnej służby ale bardzo ważny element utrzymania formy, która jest bardzo ważna w przypadku ratowników. Od ich bowiem gotowości, sprawności i zaangażowania zależy niejednokrotnie ludzkie życie...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Niedziela [25.08.2019, 13:21:35] • [IP: 176.221.122.***]

iswinoujscie.pl • Sobota [24.08.2019, 18:55:57] • Świnoujście -sądząc po godzinie dodania anonsu to publiczność nie była mile widziana: " Uczestnicy zawodów, od godziny 11.00 rozegrają pięć konkurencji." Może lepiej było napisać artykuł w czasie przeszłym i od razu podać wyniki?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Ćwiczenia ewakuacyjne w Terminalu LNG: Uprzejmie informujemy, że w piątek 13 grudnia br. organizowane są ćwiczenia ewakuacyjne załogi Terminalu LNG. Ewentualne informacje dotyczące obecności jednostek Straży Pożarnej lub zasłyszanych alarmów związane są z powyższymi testami ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■