POGODA

Reklama


Wydarzenia

Bartosz Szymański • Wtorek [13.08.2019, 20:43:58] • Świnoujście

Jest przetarg na przebudowę Parku Zdrojowego

Jest przetarg na przebudowę Parku Zdrojowego

fot. iswinoujscie.pl

Do dnia 28 sierpnia czekamy na oferty firm wykonawczych, które są zainteresowane rewaloryzacją Parku Zdrojowego w części zachodniej, znajdującej się pomiędzy ulicami: Bolesława Chrobrego i Bolesława Krzywoustego.

Inwestycja pod nazwą „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu – sektor 1” podzielona jest na dwie części.

Część I obejmuje, wykonanie zagospodarowania terenu i zieleni oraz małej architektury w Parku Zdrojowym,

- zagospodarowanie terenu zabytkowego Parku Zdrojowego poprzez wykonanie nowych nawierzchni alei spacerowych,
- wykonanie altany koncertowej,
- przebudowę fontanny „poidełko dla ptaków”,
- przebudowę placu koncertowego i placu zabaw,
- montaż nowej małej architektury (ławki, śmietniki, stojaki na rowery),
- wykonanie nowego oświetlenia parku,
- zagospodarowanie zieleni (cięcia sanitarne, kształtowanie koron drzew, wycinka) oraz nasadzenie nowych drzew, krzewów oraz roślin ozdobnych zgodnie dokumentacją projektową,

Część II obejmuje „Wykonanie melioracji Parku Zdrojowego w Świnoujściu”.

W ramach niniejszego zamówienia realizowane będą melioracje w północnej części sektora 1 – tj.: - wykonanie zbiornika retencyjnego, rowów odwadniających, przepustów, studni i wylotów. Wykonanie przepompowni wód odwodnieniowych wraz z szafką zasilająco sterowniczą pompowni.

Wyłonieni w przetargu wykonawcy będą mieli 9 miesięcy na realizację części I i 6 miesięcy na część II.

Szczegóły dotyczące przetargu można znaleźć pod adresem: bip.um.swinoujscie.pl/przetarg/27642/wim-271-1-35-2019

www.swinoujscie.pl


komentarzy: 67, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 67

Gość • Czwartek [15.08.2019, 11:18:25] • [IP: 31.11.128.***]

Fajnie, że kontynuuje się rewitalizację Parku Zdrojowego. Należało by jednak zadbać o tak niedawno zorganizowany Park Chopina. Niebezpiecznie niszczeje. Miasto zapomniało o nim ?

Gość • Czwartek [15.08.2019, 09:54:05] • [IP: 78.10.224.***]

Widzę, że niektórzy dyżurni komentatorzy nauczyli się zapewne nowego dla nich słowa - beton. Gdy przedszkolak nauczy się nowego słowa używa go stale - czy to ma jakikolwiek sens czy też nie. Takie właśnie odnoszę wrażenie czytając niektóre posty. Może spróbujcie się nauczyć jakiegoś nowego słówka.

Gość • Czwartek [15.08.2019, 08:17:43] • [IP: 89.64.50.**]

Już widzę park po przebudowie.Zero drzew, maxx betonu i kilka krzewów

Gość • Środa [14.08.2019, 22:39:16] • [IP: 78.10.224.***]

Ad [14.08.2019, 20:47:51] • [IP: 178.238.253.***], Wspieram ten tekst swoim głosem.

Gość • Środa [14.08.2019, 20:47:51] • [IP: 178.238.253.***]

To ja, ten sam, widzisz, tak czy inaczej, i tak nie dogodzisz! Opamiętajcie się KONIECZNIE! WSZYSTKO WG WAS W TYM MIEŚCIE JEST WADLIWE! CIĄGLE WAM COŚ NIE PASUJE! WSZYSTKO KRYTYKUJECIE, NAWET MIASTO I ŻMURA! TYLKO W WASZYCH GŁOWACH NA OKRĄGŁO BETON-BETON-SRETON! NIE WSTYD MI JEST ŻE MIESZKAM W TAKIM PIĘKNYM ZAJEBISTYM MIEŚCIE, ALE WSTYD MI ZA TAKICH MALKONTENTÓW! GDZIE WYŚCIE SIĘ URODZILIŚCIE!?? W JASKINI CZY GDZIE?!! PRZEMYŚLCIE TĘ SYTUACJĘ I ZASTANÓWCIE SIĘ NAD SWOIM ŻYCIEM, NIE SIEDŹCIE W DOMACH 24H CAŁĄ DOBĘ, ZRÓBCIE COŚ DLA BLISKICB, DLA MIASTA, TAK BĘDZIE LEPIEJ DLA WSZYSTKICH! UWIERZCIE, JAKIE ZYCIE MOŻE BYĆ PRZEPIĘKNE. MIŁEGO WIECZORU ŻYCZĘ WSZYSTKIM SFRUSTROWANYM I ZBUNTOWANYM MALKONTENTOM 🙂😉💪👌👍

Gość • Środa [14.08.2019, 20:40:52] • [IP: 23.226.237.*]

Kiedy Michalska wracasz do siebie na wieś i zabierzesz ze sobą Gumola?

Gość • Środa [14.08.2019, 17:19:22] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Środa [14.08.2019, 15:50:13] • [IP: 31.0.35.***]Bo mlody...glopi jestes nie wmwiaj bzdur komus kto mieszka tu ponad 50 lat i zna to miasteczko.

Gość • Środa [14.08.2019, 15:59:08] • [IP: 5.173.136.***]

Wyjątkowo obrzydliwe komentarze dyżurnych sfurstrowanych" betoniarzy"!Cokolwiek by się nie działo w mieście jest żle!Anonimowi pieniacze, " snafcy" wiedzą lepiej.Brak słów na obraźliwe komentarze z nazwiskami włącznie.Tak negatywnej reklamy naszego miasta nie było od lat.

Gość • Środa [14.08.2019, 15:50:13] • [IP: 31.0.35.***]

Piękne i klimatyczne Świnoujście było kiedyś piszesz.Niech Cię ch...uj strzeli. Dawno się tak nie uśmiałem.

Gość • Środa [14.08.2019, 15:41:47] • [IP: 176.221.123.**]

Uwaga przebudują trawę na beton, już trzeba zacząć płakać kolejna inwestycja psu w d...

Gość • Środa [14.08.2019, 14:18:16] • [IP: 78.10.224.***]

Ad Gość • Środa [14.08.2019, 11:44:49] • [IP: 5.173.128.***] w pokrzywach i chaszczach w okolicy zbiorników retencyjnych pomiędzy rondkiem z ciurkawką, a fortami i Jachtową. Wielokrotnie je tam spotykałem.

Gość • Środa [14.08.2019, 13:13:12] • [IP: 176.221.123.**]

Tak przy okazji. NIE!! dla parkingu w miejscu obecnego skweru z fontanną" śruba".

Gość • Środa [14.08.2019, 13:09:13] • [IP: 176.221.122.**]

Twój mózg wypełnia beton.

Gość • Środa [14.08.2019, 12:17:09] • [IP: 78.10.224.***]

Ad [14.08.2019, 11:35:39] • [IP: 178.238.252.**]. Jak widzę jest mowa o rewaloryzacji czyli o przywróceniu stanu i wartości użytkowych sprzed zdegradowania obszaru lub obiektu. Beton i leżanki mogłyby się pojawić w przypadku rewitalizacji czyli powtórnego ożywienia, ale bez konieczności zachowania lub przywrócenia stanu wcześniejszego. Zatem jeśli nie zdewaluowano znaczenia tych słów to bym się nie spodziewał betonu i leżanek.

Gość • Środa [14.08.2019, 11:44:49] • [IP: 5.173.128.***]

ość • Środa [14.08.2019, 10:45:23] • [IP: 78.10.224.***]. a gdzie te sarny i inne zwierzaki mają przebywać? Wyrżnięto ich naturalne środowisko, to teraz ślęczą na ścieżkach bo gdzie?!

Gość • Środa [14.08.2019, 11:35:39] • [IP: 178.238.252.**]

Oby, obyło się bez betonu i leżanek.

Gość • Środa [14.08.2019, 11:23:37] • [IP: 185.210.38.***]

Gość • Środa [14.08.2019, 09:21:53] • [IP: 176.221.123.***]----- Wstyd został usunięty za pomocą pieniążków- ot i tyle.

Gość • Środa [14.08.2019, 11:14:38] • [IP: 178.238.251.**]

a na prawobrzeżu brak kanalizacji, dróg, oświetlenia. Może niech władze wezmą kawałek betonu i się nim hukną w głowę !!

Gość • Środa [14.08.2019, 10:52:57] • [IP: 193.81.126.***]

Molewski już zaciera ręce

Gość • Środa [14.08.2019, 10:45:23] • [IP: 78.10.224.***]

Ad [14.08.2019, 07:06:07] • [IP: 188.146.226.***]. Takiej bzdury nie czytałem i muszę napisać bo nie znoszę hucpy. A gdzie w odnowionej części parku jest beton? Mówimy o parku zdrojowym, a nie o dawnym cmentarzu na Chopina. Nawet alejki zrobiono z materiałów przesiąkliwych, co przeszkadza niektórym rowerzystom. Wybrukowane są jedynie obrzeża alejek i miejsca pod ławkami. A w dalszej części parku aleje są co najwyżej żwirowe lub nawet gruntowe. I nawet podczas koszenia pozostawiane są obszary, gdzie swobodnie żyją sarny i inne zwierzaki. Więc gdzie masz ten beton?

Gość • Środa [14.08.2019, 10:34:05] • [IP: 176.221.123.***]

do kolegi ponizej niestety nie ma żadnej inwestycji w tym mieście którą mógłbym pochwalić.a prawda jest taka, Płacimy my za to wszystko wszyscy pośrednio lub bezpośrednio, wiekszość ludzi z miasta głosowała na kogoś kto miał sie z rozsądkiem wykazać. no i co ? i wielkie gówno.

Gość • Środa [14.08.2019, 10:01:16] • [IP: 23.226.237.*]

Michalska, to taka Wróżka-Gównuszka...🧚‍♂ 🧚‍♀

Gość • Środa [14.08.2019, 09:50:25] • [IP: 81.171.218.**]

Wytną drzewa i posądza palmy

Gość • Środa [14.08.2019, 09:49:25] • [IP: 193.169.255.***]

Gościu od pięciu części-nie jesteś już zakamuflowanym poplecznikiem wszechmocnej trójcy UM. Stałeś się odkrytym i jawnym zwolenikiem. Niech twój blask spłynie na ich radosną, futurystyczną twórczość!

Gość • Środa [14.08.2019, 09:38:56] • [IP: 198.98.59.***]

Gościu od pięciu części-nie jesteś już zakamuflowanym poplecznikiem wszechmocnej trójcy UM. Stałeś się odkrytym i jawnym zwolenikiem. Niech twój blask spłynie na ich radosną, futurystyczną twórczość!

Oglądasz 1-25 z 67
■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■