POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.08.2019, 14:37:42] • Polska

Świnoujścianie na zlocie ZHR

Świnoujścianie na zlocie ZHR

fot. Organizator

Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach potrwa do niedzieli 11 sierpnia. Dla uczestników przygotowany został ciekawy program. Zlot to wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Uroczysty apel rozpoczął jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR. Druhna komendantka hm. Małgorzata Siergiej złożyła meldunek premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. W apelu wzięło udział ponad 6000 osób, w tym zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych i państwowych, przyjaciele i sympatycy harcerstwa, delegacje zagraniczne oraz ponad 20 osoba reprezentacja ze Świnoujścia (V ŚDH Patria oraz 13 ŚDW Ptaki).

Po zakończonym apelu goście wyruszyli na zwiedzanie obozów. Uczestnicy z entuzjazmem pokazywali własnoręcznie przygotowane elementy obozowisk. Wystrój gniazd podkreśla regionalny charakter miejsc pochodzenia harcerek i harcerzy. W obozach można podziwiać ciekawe elementy zdobnictwa obozowego i pionierki – Świnoujscy harcerze zbudowali budowle przypominającą kształtem okręt jako symbol Pomorza Zachodniego.

Świnoujścianie na zlocie ZHR

fot. Organizator

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że „Przyszłość zależy od nas. Przyszłość jest w naszych rękach”. Kolejnym punktem programu było ognisko, które zostało rozpalone przez młode pokolenie drużyn, należących do Unii Najstarszych Drużyn Harcerskich Rzeczypospolitej do których III Szczep Harcerski "Słowianie" jest kandydatem z racji 70-lecia istnienia jako środowisko harcerskie.

Dzięki synergii tradycyjnej konwencji z nietypowymi akcentami takim jak: inscenizacja bitew oraz zlotowa iluminacja wodna ognisko było wyjątkowym połączeniem tradycji z nowoczesnością. Świętując trzydziestolecie organizacji w stuletniej historii harcerstwa, budując na tradycyjnych wartościach jesteśmy gotowi podejmować wyzwania współczesności.

Jubileuszowy Zlot Trzydziestolecia ZHR w Rybakach (Mazury) potrwa do niedzieli 11 sierpnia. To wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół, ale także szansa na zdobycie nowych umiejętności.

Urokliwy leśny teren nad samym jeziorem Łańskim, niewielkie odległości do Olsztyna i Gietrzwałdu, to wspaniałe warunki do harcerskiego spotkania.

Na uczestników i gości czeka ciekawy program.

Spotkania z gośćmi m.in. z Julie Seton – najmłodszą wnuczką Ernesta Thompsona Setona (Czarnego Wilka), założyciela ruchu Woodcraftu i współtwórcy skautingu, Druhną Krystyną Małkowską wnuczką Założycieli Harcerstwa Olgi i Andrzeja Małkowskich. Pielgrzymka do Gietrzwałdu, ogniska zlotowe, spotkania w strefie instruktorskiej, gra miejska w Olsztynie, Jubileuszowe Igrzyska Sportowe ZHR. Działania wspólnej opisane są programie na naszej stronie internetowej http://www.zhr.pl/zhr30/.

Uroczysty apel rozpoczynający Zlot obył się 3.08.2019.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć Zlot Trzydziestolecia ZHR

III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego
przy SP 1 w Świnoujściu


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

MaRiO • Piątek [16.08.2019, 09:14:09] • [IP: 178.238.247.**]

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 19:43:29] • [IP: 176.221.123.***] Idź Naprawdę do szkoły i oszczędź wstydu pokoleniom tym co tutaj piszesz człowieku. Domyślam się że nie jest twoją mocną stroną myślenie. Wstań i powiedz dzieciom ze szkół które są w ZHP że są komunistami i wara im od kościoła i pochówku katolickiego. Naucz się człeku czytać ze zrozumieniem bo pisaniem głupot nic nie osiągniesz.

Gość • Poniedziałek [12.08.2019, 19:43:29] • [IP: 176.221.123.***]

W komunistycznej Polsce Komuniści Zabrali nazwę Katolicką ZHP i napisali że to Harcerstwo Komunistyczne dzisiaj w Katolickiej Polsce Katolicy aby już nie mieszac Powołali ZHR organizację Katolickąi mamy dwie organizacje harcerskie ZHP Komunistyczna i ZHR Katolicka

MaRiO • Sobota [10.08.2019, 11:02:34] • [IP: 178.238.247.**]

ZHR...? A co to takiego ? Czy nie przypadkiem młody narybek Ojca Rydzyka ? bo jak można to nazwać kiedy instruktorki i instruktorzy muszą być chrześcijanami. Chyba jedynym słusznym związkiem prze lata był i jest ZHP oni walczyli o demokrację i naszą wolność choćby Szare Szeregi, a w nich podległe kadywy wywodzące się ich szeregów jak Zośka czy Parasol, a teraz mamy ZHR i dzieci które tak naprawdę nie rozumieją co to znaczy Bóg Honor i Ojczyzna i jak wygląda prawdziwe chrześcijaństwo no chyba że chrześcijaństwo to FB czy instagram w ich mniemniu

Oglądasz 1-3 z 3
■ Ostrzeżenie meteorologiczne dla Polski Zespołu prognostów CPM METEOSKY Sp. z o.o. od godz. 00:00 dnia 10-12-2019 do godz. 12:00 dnia 10-12-2019 nad morzem oraz w powiatach nadmorskich prognozuje się wystąpienie silnego, północno-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 76 km/h ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■