POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.07.2019, 20:25:07] • Świnoujście

77-letni mężczyzna został potrącony na pasach

77-letni mężczyzna został potrącony na pasach

fot. iswinoujscie.pl

W czwartkowy poranek, na pasach przy skrzyżowaniu ulicy Jana Matejki z ulicą 11-ego Listopada został potrącony 77-letni mężczyzna. Został przewieziony do szpitala.

Napisaliśmy zapytanie w sprawie tego zdarzenia do rzecznika prasowego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

- O godz. 10.36 otrzymaliśmy zgłoszenie do 77-letniego mężczyzny, który miał zostać potrącony przez auto. Pacjent z raną głowy został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. - odpowiedziała Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Piątek [12.07.2019, 20:17:49] • [IP: 176.221.123.***]

Widocznie dostał pismo z ZUS-u, że emeryci mogą przechodzić na czerwonym świetle.

Gość • Piątek [12.07.2019, 15:49:59] • [IP: 176.221.123.***]

ja nie mam Karty Rowerowej ja nie mam roweru jechać tez nie umiem na rowerze

Gość • Piątek [12.07.2019, 15:34:57] • [IP: 176.221.122.***]

21:23 11.131... tak masz rację

Gość • Piątek [12.07.2019, 14:31:40] • [IP: 216.130.39.**]

Do Gość 500+ • Piątek [12.07.2019, 00:24:35] • [IP: 37.248.80.***]. ... to prosze podac konkretny przepis na ktory sie Pan/Pani powoluje. ... bo generalnie sa to bzdury.

Gość • Piątek [12.07.2019, 12:32:48] • [IP: 164.127.29.***]

21:12:22] • [IP: 37.30.52.**] Tam jest przejazd rowerowy, zaznaczony czerwonym szlakiem, a więc można tam przejeżdżać na rowerze. Choć jak wynika z postów, ten rowerzysta wjechał na czerwonym świetle.

Gość • Piątek [12.07.2019, 12:27:21] • [IP: 164.127.29.***]

Jak zwykle z komunikatu prawie nic nie wynika. Dopiero dopowiedzenia świadków zdarzenia w postach coś wyjaśniają.

Gość • Piątek [12.07.2019, 09:14:48] • [IP: 176.221.123.***]

jak wyzdrowieje to dostanie 300 zł od Prezydenta Miasta Bon Seniora

Gość • Piątek [12.07.2019, 09:05:37] • [IP: 176.221.123.***]

w sądzie wszystko się wyjaśni dobrze że była Lotna Policja dlaczego nie jeżdżą na motocyklach to by szybko byli na miejscu zdarzenia a tak trzeba było długo czekac Karetka też późno przyjechała

Gość • Piątek [12.07.2019, 08:47:26] • [IP: 5.172.255.***]

Dość nagminne jest jechanie rowerzystów po pasach. Niedawno była sytuacja na Konsytucji, 3 osobowa rodzina wjechała rowerami na pasy (zamiast przejść z rowerem). Zdenerwowany kierowca samochodu zwrócił im uwagę, pani odpowiedziała -" no przecież chcemy wjechać na ścieżkę rowerową".. No tak, ale wyglądało to niebezpiecznie, mogli być potrąceni.

Gość • Piątek [12.07.2019, 06:46:29] • [IP: 178.238.248.***]

Widziałem zdarzenie. Auto skręcało z 11 listopada w Matejki i miało zieloną strzałkę. Rowerzysta miał czerwone. Pan na rowerze z pewnością zamyślił się przejechał. Bądźmy wszyscy odtrożni.

Gość • Piątek [12.07.2019, 06:08:37] • [IP: 83.20.250.***]

Najważniejsza zasada ! Wchodzimy na jezdnię dopiero wtedy kiedy auto się zatrzyma, a nie jak zwalnia i dojeżdża.Tego już uczę moją 5-letnią wnuczkę.

Pazdzioch • Piątek [12.07.2019, 05:09:07] • [IP: 83.20.250.**]

Jak zwykle rowerzysta, w Świnoujściu rowerzyści to jakieś bezmozgi

Gość 500+ • Piątek [12.07.2019, 00:24:35] • [IP: 37.248.80.***]

Według nowych przepisów emeryci po 70- tce mają prawo przechodzenia i przejeżdżania rowerami na czerwonym świetle, i tyle w temacie

Gość • Czwartek [11.07.2019, 23:34:43] • [IP: 185.220.101.**]

Jeżeli będzie jechał stary taksówkarz w starym mercedesie z uszkodzonymi kierunkowskazami lub odwrotnie-młody gniewny, żadne znaki poziome lub pionowe nie przeszkodzą im w potrącaniu innych użytkowników!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 23:01:13] • [IP: 31.11.131.***]

Wina rowerzysty, ponieważ wjechał na czerwonym świetle. Nie zmyślam, widziałem.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 22:48:54] • [IP: 80.245.189.***]

Gość • Czwartek [11.07.2019, 20:33:15] • [IP: 80.245.189.***] Rowerzysta WJECHAŁ na pasy zamiast PRZEJŚĆ Z ROWEREM... . ..I co tumanie??jakby szedl z rpwerem po pasach to ??

Gość • Czwartek [11.07.2019, 22:02:07] • [IP: 176.221.122.***]

Echhhhhh ludzie, wszędzie widzicie problemy tylko nie w samych sobie. Przecież nawet najgłupsza gąsiennica wie, że nie patrzymy na światła, na znaki, czy to pionowe czy poziome, tylko rozglądamy się wokół siebie i oceniamy nasze możliwości do sytuacji i wtedy decydujemy co robimy. No ale cóż widać poza ludziskami, inne stworzena mając mniejsze mózgi zachowują więcej samozachowawczych odruchów.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:45:09] • [IP: 176.221.123.**]

mozna tam rowerem bo tam gdzie jest na czerwono dla rowerow nie musisz schodzic z roweru tylko przejechac

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:25:56] • [IP: 37.30.48.**]

To przejście jest dla pieszych i dla rowerzystów. Są na nim światła. Nie rozumiem dlaczego gość z godz. 20.32 uważa je za tragiczne. Rowerzysta ma prawo tam jechać rowerem. Jeżeli doszło do potracenia to albo kierowca auta wjechał na czerwone światło albo pieszy lub rowerzysta wjechał na czerwone światło.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:23:15] • [IP: 31.11.131.***]

Do 20:32- Gościu co ty pitolisz! Jest to skrzyżowanie Matejki z 11 Listopada ze światłami i ścieżkąmi rowerowymi. Dziadek widać daltonista wjechał na czerwonym, albo na przejście, albo na ścieżkę.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:12:22] • [IP: 37.30.52.**]

Czy w tym miejscu rowery się przeprowadza, czy można po czerwonych pasach jechać gdy jest światło zielone, kto da mi prawidłową od Odpowiedz?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:11:50] • [IP: 5.173.144.**]

Przy przejściu dla pieszych z poziomym oznaczeniem (na ziemi) w postaci wyraźnego czerwonego pasa rowerzysta może przejechać bez czajenia się i samo informuje kierowcę o tym że może spodziewać się roweru, ale kurka wodna uwagę przy tym tak czy siak trzeba zachować! Zasada ograniczonego zaufania... Śmigam i samochodem i na rowerze i w zasadzie nigdzie zawieszonych nie brakuje ale uczcie się na błędach zdrowia dla starszego Pana. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [11.07.2019, 21:11:17] • [IP: 5.173.144.**]

Dz ie widziałam jak Żurkiewicz dostal opr i zachował się jak burak mimo że jego kierowca jeździ jak idiota

Gość • Czwartek [11.07.2019, 20:46:45] • [IP: 31.0.65.***]

Akurat w tym miejscu można przejeżdżac przez pasy... Dlaczego samochody przejeżdżają przez pasy? Kierowca rowniez powinien wyjsć i przepchnac auto przez pasy :D

Gość • Czwartek [11.07.2019, 20:33:15] • [IP: 80.245.189.***]

Rowerzysta WJECHAŁ na pasy zamiast PRZEJŚĆ Z ROWEREM...

Oglądasz 1-25 z 26
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci młodsze (z klas 0 – 3) na teatralny spektakl edukacyjny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich, pt.: „Jesienne spotkanie z Rumcajsem”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul Piłsudskiego 15) w poniedziałek, 23 września b.r. o godz. 11:00. Wstęp wolny! ■
■ Miło nam zaprosić do udziału w III ŚWINOUJSKIM BIEGU WYSPIARZA. Zawody rozpoczną się w dniu 06 października 2019 r. godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22. ■ Postępowanie prokuratury będzie tu miało kilka płaszczyzn. Bezpośrednią przyczynę śmierci dwójki nastolatków będą badać biegli sądowi. Poza tym prokuratura wszczęła postępowanie w kierunku przyczyn wypadku drogowego w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Prowadzone są również czynności związane z przesłuchaniem w charakterze świadków osób, które mogą posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia ■ Trwające prace poszukiwawcze nie przynosiły efektu. Dopiero zaangażowanie się prywatnej firmy zajmującej się pracami nurkowymi pozwoliło odnaleźć w Kanale Piastowskim ciała nastolatków. Na pomoc było jednak za późno. Oboje byli pod wodą około 2 godzin. Dwie godziny później, w akcję poszukiwawczą zaangażowała się prywatna firma pracepodwodne.com, która sprawdza grunt pogłębianego przez Urząd Morski w Szczecinie toru wodnego. Na Kanale pojawił się ich statek do badania dna. O godz. 20.08 pod wodę zszedł jej płetwonurek. Około pół godziny później w wodzie znaleziono dwa ciała ■ Mieszkanka przestrzega: Ktoś znęca się nad kotami! Do redakcji zwróciła się Mieszkanka Świnoujścia, która przestrzega właścicieli, bądź osoby dokarmiające koty działkowe. W liście możemy przeczytać jakich okrucieństw się ktoś dopuścił wobec tych niewinnych zwierząt ■ Radni podzieleni w sprawie sytuacji w PEC-u. Opozycja domaga się szczegółowych wyjaśnień, stronnicy prezydenta popierają jego stanowisko o koniecznym postępowaniu sądowym. W obronie zwalnianego z pracy związkowca NSZZ "Solidarność" będzie dziś demonstrować przed zakładem, na ulicach i przed Urzędem Miasta ■ Kontrowersje wokół dopuszczenia do głosu przedstawiciela "Solidarności" na sesji Rady Miasta.Po jego wystąpieniu obrady przerwano w celu spotkania przewodniczących klubów radnych z prezydium rady ■ Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego do radnych Świnoujścia: "Prezes PEC-u w Świnoujściu, zwalniając przewodniczącego zakładowej "Solidarnosci" złamała kodeks pracy oraz ustawę o związkach zawodowych ■