POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [12.06.2019, 21:38:19] • Świnoujście

Rowerzysta zderzył się z samochodem. Poszkodowany jest w ciężkim stanie

Rowerzysta zderzył się z samochodem. Poszkodowany jest w ciężkim stanie

fot. Czytelnik

Do bardzo groźnego wypadku doszło w środę przed południem na ulicy Szkolnej. Mężczyzna jadący na rowerze zderzył się z samochodem. Został przetransportowany śmigłowcem do szczecińskiego szpitala.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 11.00 na ulicy Szkolnej. Około 60-letni rowerzysta zderzył się z nadjeżdżającym fordem. Siła uderzenia była tak duża, że rozbiła się przednia szyba samochodu. Mężczyzna doznał poważnego urazu głowy, jego stan jest ciężki.

Rowerzysta zderzył się z samochodem. Poszkodowany jest w ciężkim stanie

fot. iswinoujscie.pl

Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy wezwali zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany 60-latek śmigłowcem został przetransportowany do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Na szczegółowe informacje czekamy od rzecznika policji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Sobota [15.06.2019, 23:45:44] • [IP: 83.11.143.**]

A ja widzę taką nieprzyjemną kobietę co wózkiem wozi bliźniaki a córka jedzie na rowerze jak chce i gdzie chce a jej mama jeszcze krzyczy na dzieci idące chodnikiem właśnie takie mamuśki wychowują przyszłych użytkowników dróg którzy myślą że wszystko dozwolone

Gość • Czwartek [13.06.2019, 20:44:00] • [IP: 159.205.203.***]

Od niedzieli trzecie zdarzenie z rowerzystami. Przeciętnie opis co drugi dzień. Czy to przypadek?

Gość • Czwartek [13.06.2019, 19:58:16] • [IP: 188.147.108.***]

A ja kiedys widziałem jakąś kobietę co biegala za 2 dzieciaków na rowerach jak sie zbliżyli do przejscia na grunwaldzkiej ona rzucila komende cos w stylu tyłki z rowerów a dzieciaki sie zatrzymaly i wszyscy PRZESZLI przez pasy. Można? Można!

Gość • Czwartek [13.06.2019, 19:54:51] • [IP: 62.69.231.***]

pomagajmy sobie nawzajem, nie utrudniajmy, będzie mniej wypadków

Gość • Czwartek [13.06.2019, 18:56:53] • [IP: 176.221.123.**]

rowery to pojazdy drogowe - obowiązują je przepisy drogowe powinny miećlusterka klakson, światła, sprawne hamulce, jeździć przepisowo i na trzeżwo a jak nie znam przepisów uważam ponad wszystko odpowiadając nie tylko za siebie ale i innych użytkowników.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 18:56:42] • [IP: 176.221.122.**]

Dzieci do 10. roku życia mogą jeździć na rowerze tylko po chodnikach, a jeżeli dorosły opiekuje się małym cyklistą, to on także może się po nich poruszać. Jeśli jednak wzdłuż trasy jest ścieżka rowerowa, to oczywiście należy ją wybrać. Prawo dopuszcza także wożenie dzieci w przyczepkach. Pojazd powinien posiadać homologację i odpowiednie oświetlenie, a dyszel łączący rower z przyczepą musi być tak skonstruowany, aby przy wywrotce nie pociągał za sobą siedziska z dzieckiem. Jeśli dorosły wiezie dziecko w przyczepce i jednocześnie opiekuje się drugim jadącym na własnym rowerku, to cała rodzina może jechać chodnikiem. Przewożenie pasażera posadzonego na bagażniku lub w stylowym wiklinowym krzesełku jest po pierwsze niebezpieczne, a po drugie niezgodne z prawem. Można używać tylko fotelików specjalnie do tego przystosowanych.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 18:52:33] • [IP: 176.221.122.**]

Po pierwsze, skorzystać z chodnika możemy, jeśli jadąc rowerem towarzyszy nam dziecko młodsze niż 10 lat. Ponadto, jazda po chodniku jest dozwolona w momencie gdy znajdujemy się na drodze, na której dopuszczalna prędkość przekracza 50 km/h, nie ma wydzielonej ścieżki dla rowerzystów, a chodnik ma szerokość przynajmniej dwóch metrów. Po chodniku rowerem można poruszać się również w sytuacji, gdy panują złe warunki atmosferyczne. W sytuacji, gdy będziemy korzystać z chodnika w celu przemieszczania się po nim na rowerze należy jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 18:51:56] • [IP: 178.238.253.***]

Dużo ludzi żyje w pośpiechu i popłochu siedzi w tych świnoujskich PSEUDOkorporacjach działalnościach gospodarczych w gangusów sie bawi lansuje się tymi wiejskimi brykami typu bmw mesiu mustang passaty audice itp i dlatego tak to jest ale tak naprawdę nie oto chodzi chodzi tak naprawdę (ludzie kiedy to do was dotrze wkońcu)/liczy się zdrowy rozsądek i prawidłowe zachowanie się na drodze/'ulycy' a nie szarżowanie i palenie głupa i nocne wyścigi uliczne uważam że wina leży po stronie kierowcy a nie rowerzysty rowerzysta to tak naprawdę pół biedy wyjedzie Ci na ulicę a kierowca rżnie głupa i jedzie dalej nie zwracając uwagi a po za tym w większości (50-75%) przypadkach pijany niż rowerzysta przecież zwracam honor rowerzystom pełnosprawność/życie i nic nie jest dane raz na zawsze pośpiech nie jest ważny lecz ludzki zdrowy rozsądek zrozumcie to wreszcie

Gość • Czwartek [13.06.2019, 17:54:24] • [IP: 31.11.129.***]

Mieszkam na Markiewicza i rowerzyści jadąc ulicą wjeżdżają na ścieżkę rowerową bądź jadą na pełnej szybkości po pasach od strony monopolowego.Ludzie nie czytają przepisów a te jak wiadomo się zmieniają.Czesto wychodzą z założenia-zdałem już prawo jazdy więc po co mi przepisy.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 17:49:20] • [IP: 5.173.128.***]

wśród kierowców matołów nie brakuje ale to co w Świnoujściu wyprawiają rowerzyści to szok...i policja zero reakcji...o SW nawet nie wspominam bo oni na nic nie reagują...

Gość • Czwartek [13.06.2019, 15:31:25] • [IP: 176.221.122.***]

sorry ale nie mam wspolczucia, rower ma byc przeprowadzony przez pasy a jak wjechal na sile to jest nauczka ! i te debile co rowerami po chodniku jezdza i pieszych zganiaja to dostana ten sam rachunek od losu ! nie mam wspolczucia, szkoda auta !

Gość • Czwartek [13.06.2019, 13:53:39] • [IP: 62.69.203.***]

A co mnie idioto obchodzi że nie masz roweru, chwalisz się samochodem za dwa tys, i szczęśliwcu masz nawet dziecko?, porażka jak Ci mało do szczęścia potrzeba.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 12:47:00] • [IP: 5.173.128.***]

rondo!! zwęzić ulice, ograniczenie prędkości dla rowerów i innych fruwających przedmiotów oraz ograniczenie liczby rowerów i samochodów, poszerzyć tunel dla rowerów wodnych oczywiście...poszerzyć chodniki bo niema gdzie parkować jak ulic sie nie da...

pieszy • Czwartek [13.06.2019, 11:58:50] • [IP: 80.55.205.***]

Nie, dzbanie z 11:22:02, ZERO tolerancji dla rowerzystów na chodnikach!

Gość • Czwartek [13.06.2019, 11:50:01] • [IP: 88.218.255.**]

Do 31.11.131.** po prostu piesi uwielbiają jak idą sobie po chodniku i się na nich dzwoni dzwonkiem żeby ustąpić miejsca sama radość. Rzadko słychać o tragicznych skutkach jazdy rowerem po chodniku ?? Poszukaj parę artykułów wstecz na tej stronie, dzielnica warszów pedalarz uderza w starszą kobietę i ucieka. Moja sąsiadka rok temu też miała taką przygodę koło dużego kościoła. Uderzenie głową o beton dwa dni w szpitalu. Sama *urwa radość

Gość • Czwartek [13.06.2019, 11:22:02] • [IP: 31.11.131.**]

Rzadko słychać o tragicznych skutkach jazdy rowerami chodnikiem i w moim odczuciu jazdy w miarę pustym chodnikiem są bezpieczniejsze, aniżeli wąską ulicą ze wzmożonym ruchem/np.teraz Grottgera, czy Wyspiańskiego/.Kierowcy wolą rowerzystę na chodniku tam gdzie brak ścieżki.A jak jest pieszy na chodniku to i jemu miło jak jeszcze usłyszy DZIĘKUJĘ.Bądżmy dla siebie mili i tolerancyjni.Miłego dnia

Gośćjola • Czwartek [13.06.2019, 11:12:49] • [IP: 83.11.91.**]

Niestety nie każdy umie posługiwać się rowerem.Najlepszy przykład..moja teściowa..ślepa głucha i do tego nie znająca znaków drogowych. .ale zasuwa na rowerze bo ciągle brakuje jej czasu...masakra

Gość • Czwartek [13.06.2019, 10:48:03] • [IP: 78.10.206.**]

Prawie każdy z nas jest i pieszym i kierowcą i czasem wsiada na rower. Obrzucanie się więc wyzwiskami jest idiotyczne. Tak samo jak kierowców, pieszych i rowerzystów powinna dotyczyć zasada ograniczonego zaufania. Pewność siebie z jaką wjeżdżają rowerzyści na skrzyżowania jest co najmniej dziwna, gdyż to oni są w wypadku ofiarami.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 10:45:03] • [IP: 80.245.191.***]

W Świnoujściu, , ścieżki rowerowe" prowadzą donikąd i kończą się w nieodpowiednim miejscu, nie dając możliwości swobodnego dojechania do celu. Niestety cykliści, też zapominają, że trzeba uważać nawet w tych miejscach, gdzie drogi się krzyżują. Zawsze istnieje zasada domniemanego zaufania na drodze.A cyklista nie wygra z samochodem, nawet takim małym, a co dopiero np.z autobusem?

Gość • Czwartek [13.06.2019, 10:41:15] • [IP: 5.173.136.**]

Absurdu rowerowo-drogowego ciąg dalszy!!dlaczego nic się nie robi z tym problemem!obowiązkowo karta rowerowa i kask!!jakoś nigdy nie widziałem auta jadącego chodnikiem czy drogą rowerową, tylko ulicą gdzie ich miejsce za to rowerzyści naginaja jak się da i gdzie się da nie ważne czy ulica czy chodnik, czy drogą rowerowa, czy z prądem czy pod prąd!!

Gość • Czwartek [13.06.2019, 09:53:34] • [IP: 79.140.194.**]

TO JUZ KOLEJNA KOLIZJA NA TYM SKRZYZOWANIU !! SCIEZKA ROWEROWA KONCZY SIE, A ROWERZYSCI SOBIE JEZDZA PO CIAGLEJ LINI NA JEZDNI !! CZY W KONCU ODPOWIEDZIALNE SLUZBY MOGA DOKLADNIE OZNAKOWAC W/W SKRZYZOWANIE ORAZ SCIESZKE ROWEROWA !!

Gość • Czwartek [13.06.2019, 09:53:05] • [IP: 83.23.233.***]

ograniczyć liczbę aut w mieście

Gość • Czwartek [13.06.2019, 09:41:00] • [IP: 185.210.39.**]

zakaz jeżdżenia samochodami w mieście, przejść chodnikami nie można bo zastawione, parkują gdzie się da jak się da ile jeszcze miasto będzie w stanie pomieścić

Gość • Czwartek [13.06.2019, 09:33:33] • [IP: 176.221.113.**]

Kierowca ma na sumieniu rowerzystę, bo jechał z nadmierną prędkością. Tam jet ograniczenie do 30km/h.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 09:30:00] • [IP: 176.221.113.**]

Jestem kierowcą i rowerzystą. Muszę uczciwie stwierdzić, że gorzej jeżdżą kierowcy niż rowerzyści. Słabi kierowcy notorycznie wymuszają pierwszeństwa przejazdu. Zachowują się tak jak by nie widzieli drogi rowerowej i rowerzystów. Oczywiście zdarzają się kierowcy, którzy są dobrzy za kółkiem i myślą. Patrzą dookoła i przepuszczają rowerzystów. Z kolei rowerzystom można zarzucić przejeżdżanie przez pasy, a pieszym notoryczne łażenie po ścieżkach rowerowych.

Oglądasz 1-25 z 68
■ Przedszkole na bombie! Kolejny niewypał znaleziony podczas prac budowlanych. Ziemia ujawnia kolejne niewybuchy odkrywane podczas prac budowlanych tym razem na terenie Zakładu Opieki Długoterminowej. Bomba kryła się około 80 metrów od Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi "Tęcza" przy ulicy Bydgoskiej 15. Następnego dnia (środę 22.01.2020) przedszkole funkcjonowało bez zakłóceń, rodzice przyprowadzili rano swoje dzieci. A przed godziną 10.00 saperzy z dziwnowskiego 8. Batalionu Saperów zabezpieczył i zabrał 100-kilogramową bombę. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ■ Wbrew urzędowej propagandzie w ciągu trzech lat w Świnoujściu zniknęło prawie 100 miejsc parkingowych! Strategia Rozwoju Miasta na lata 2014-2020 dowodzi, że prezydent Janusz Żmurkiewicz, jego zastępcy i naczelnicy powinni natychmiast odejść ze swych stanowisk ■ Do niebezpiecznej sytuacji doszło w piątek około godziny 18.00 na ulicy Chrobrego w Świnoujściu. Ze zbiornika w aucie wyciekało paliwo! Kierowca Skody zaparkował swoje auto w zatoczce ■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■