POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.06.2019, 22:15:08] • Świnoujście

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

fot. Sławomir Ryfczyński

„Dziadek i babcia są dla mnie przykładem prawdziwej miłości i fantastycznego partnerstwa!”- napisała w mailu przesłanym do redakcji iswinoujscie.pl Natalia Liberacka, wnuczka państwa Marianny i Mieczysława Dobrzyńskich, którzy właśnie dziś, 11 czerwca obchodzą 70-tą rocznicę swojego ślubu. Uroczystość z tej okazji odbyła się w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego. I choć niejedna para przeżywała już tu niezapomniane chwile to takie uroczystości są prawdziwą rzadkością. Wzruszenia nie kryli jubilaci, ich najbliżsi ale także goście. Nawet Ci oficjalni odeszli nieco od wytartych słów.



Dokładnie 7 dekad temu, w niedalekim Koszalinie przysięgali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. I do dziś są wierni danemu sobie słowu. Prezydent Janusz Żmurkiewicz, który niejednokrotnie spotyka się z parami obchodzącymi jubileusz małżeństwa tym razem był pod wrażeniem:

- „Wielokrotnie spotykam tu osoby obchodzące 50-lecie czy 60-lecie związku ale dziś mam zaszczyt podejmować osoby które są razem już 70 lat. Wielu spośród tu obecnych nie było jeszcze wtedy na świecie...”-mówił. „Dotrzymujecie danego sobie słowa” - to jest najważniejsze. Dziś coraz więcej młodych ludzi kończy wspólne życie po kilku latach, nawet miesiącach Może dlatego, że nie mieli okazji spotkać Was”- przekonywał, podkreślając jak ważny jest przykład, który dzisiejsi jubilaci dają młodym.

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

fot. Sławomir Ryfczyński

Wśród gości pojawił się także Jan Szczygieł - przedstawiciel Związku Kombatantów R.P. Byłych Więźniów Politycznych. Okazało się bowiem, że pan Mieczysław ma za sobą także chlubną przeszłość w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej.

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

fot. Sławomir Ryfczyński

Państwo Marianna i Mieczysław już dwie dwadzieścia lat temu odbierali medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta R.P. Tym razem odebrali podziękowania od prezydenta miasta także za wspólną długoletnią pracę na rzecz rozwoju Świnoujścia.

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

fot. Sławomir Ryfczyński

Wkrótce bowiem po ślubie osiedlili się w Świnoujściu i do dziś pozostają wierni swojemu miastu. Wciąż też otacza ich tu grono wiernych znajomych i kochająca rodzina.

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

fot. Sławomir Ryfczyński

Właśnie życzenia od najbliższych były tymi, na które najbardziej czekali.

„70 lat za rękę”- piękny jubileusz Państwa Dobrzyńskich

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 32, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 32

Gość • Piątek [14.06.2019, 12:07:57] • [IP: 79.227.236.**]

poplakalam sie...duzo zdrowia Panstwu zycze

Gość • Czwartek [13.06.2019, 15:14:20] • [IP: 70.31.117.***]

Prosze przyjac serdeczne gratulacje od nas, my dopiero 38 lat.

Gość • Środa [12.06.2019, 19:28:33] • [IP: 88.156.232.***]

Na dobre i na złe, w doli i niedoli... Gratulacje! Nikt nie mówi, że było łatwo, ale o to chodzi aby mimo wszelkich trudów razem przez wszystko przejść. A nie pomieszkac razem pol roku, zrobic bachora, a potem rozstać się i toczyć wojny o tego bachora...To juz jest niestety nagminne! Żenada !

Gość • Środa [12.06.2019, 19:06:12] • [IP: 176.221.123.***]

super malzenstwo. pozdrowienia ze sklepu miesnego szuba

Gość • Środa [12.06.2019, 17:07:15] • [IP: 31.11.131.***]

Zazdroszę Państu tak długoletniego pożycia małżeńskiego.Chciałabym, ze swoim mężęm tak długo być razem. Życzę zdrowia, bo to jest najwazniejsze, w zyciu. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Gość • Środa [12.06.2019, 16:59:04] • [IP: 37.47.166.***]

Gratulacje

Gość • Środa [12.06.2019, 16:52:17] • [IP: 62.69.231.***]

nie znam ale dla wspaniałej cudownej pary życzę dużo zdrówka i miłości na dalsze lata cudownie

Gość • Środa [12.06.2019, 16:35:15] • [IP: 178.238.249.**]

Niesamowite, pozdrowienia dla tych ludzi, przede wszystkim zdrowia, i następne 10👍

Gość • Środa [12.06.2019, 14:53:45] • [IP: 82.177.20.***]

Gratulacje serdeczne

Gość • Środa [12.06.2019, 14:40:00] • [IP: 2.108.164.*]

Nie przesadzacie z tymi ochami i achami? Jednym wychodzi, drugim nie.

Gość • Środa [12.06.2019, 12:51:54] • [IP: 31.0.39.**]

Gratuluję. Wzruszajacy widok. Dużo zdrówka i abyście długo się jeszcze sobą cieszyli. Moi dziadkowie też dostali odznaczenie za długie pożycie małżeńskie. Niestety dziadek dwa lata temu odszedł. I to jest przykre.. Szkoda ze ludzie muszą odchodzić na zawsze..

Gość • Środa [12.06.2019, 12:37:22] • [IP: 178.238.240.***]

pięknie, gratulacje!!

Gość • Środa [12.06.2019, 11:28:13] • [IP: 176.221.123.***]

Bez przesady. Co Bóg złączył, Bóg może rozłączyć. Niektórym się udaje. Szczególnie tym z pierwszych stron gazet.

Gość • Środa [12.06.2019, 10:21:30] • [IP: 176.221.123.***]

nasz sąsiad opowiadał jak jego Ojciec był żonaty miał dzieci ale pewnego dnia zobaczył ze na wypłatę dostaje mało pieniędzy poszedł w gumowych butach Przewodniczącego Komunistycznej PPR a ten mu doradził aby Poszedł do Urzedu żeby jeszcze raz się ożenił czyli wziął Ślub Cywilny bo Ślubu Kościelnego Komunistyczna Polska nie uznaje i nie będą mu zabierać Podatku Kawalerskiego i tak zrobił

Gość • Środa [12.06.2019, 10:15:43] • [IP: 80.245.189.***]

Widocznie nie mieli wyjscia...tez tak bywa.

Gość • Środa [12.06.2019, 09:28:45] • [IP: 80.245.190.***]

Dużo zdrowia! W życiu liczy się tylko miłość, przyjaźń i szacunek! Widok państwa Dobrzyńskich rozczula

Gość • Środa [12.06.2019, 09:15:15] • [IP: 5.173.128.**]

Pięknie. ..

Gość • Środa [12.06.2019, 08:48:46] • [IP: 176.221.123.***]

gratulacje, zdrowia i szczęścia życzę.Wszystkiego naj najlepszego.Spełnienia marzeń

Gość • Środa [12.06.2019, 08:22:52] • [IP: 23.226.237.*]

Milion Lat 🍸 🎂 🍰

Gość • Środa [12.06.2019, 08:21:45] • [IP: 5.173.128.***]

Zdrowia życzę!! z całego serca zdrowia życzę!!

Gość • Środa [12.06.2019, 07:44:47] • [IP: 5.173.144.***]

Koń gratulejszyn

Gość • Środa [12.06.2019, 07:16:40] • [IP: 157.25.141.**]

Gratulacje i serdeczne pozdrowienia dla Państwa Dobrzyńskich.Duuuuzo zdrowia przede wszystkim.Wszystkiego najlepszego!!

Gość • Środa [12.06.2019, 07:15:34] • [IP: 77.252.46.**]

Gratulacje.Zdrowia i jeszczcze długich lat życia.

Gość • Środa [12.06.2019, 05:34:26] • [IP: 176.221.122.***]

GRATULACJE SZCZĘŚCIA ZDROWIA PRZEDE WSZYSTKIM NAJLEPSZEGO DLA JUBILATÓW

Gość • Środa [12.06.2019, 04:35:20] • [IP: 109.243.169.**]

Do osób żyjących w konkubinatach pytanie, bez złośliwości: można? Tak, można żyć w rzekomo pętającym wolność człowieka i niewygodnym małżeństwie. Od strony prawnej wszystko klarowne, od miłosnej też bo żyją po mocnej deklaracji TAK, a nie na próbę. Gdy jest poczucie" przejścia przez Rubikon", rzucenia się na głęboką wodę, to małżeństwo zamienia się w bezpieczny bastion, gdzie nie docieka się, czy on mnie zdradza, ona zdradza, czy przywlecze chorobę do łoża małżeńskiego, itd. To jest jak wyjście w wysokie góry, gdzie nie ma:"... to ja jeszcze na wysokości 5000 m się zastanowię" - deklaracja" idę" dodaje sił, zmienia rzeczywistość.

Oglądasz 1-25 z 32
■ Ostrzeżenie meteorologiczne dla Polski Zespołu prognostów CPM METEOSKY Sp. z o.o. od godz. 00:00 dnia 10-12-2019 do godz. 12:00 dnia 10-12-2019 nad morzem oraz w powiatach nadmorskich prognozuje się wystąpienie silnego, północno-zachodniego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 76 km/h ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■