POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [11.06.2019, 18:27:51] • Świnoujście

Samochód potrącił chłopca przejeżdżającego przez pasy

Samochód potrącił chłopca przejeżdżającego przez pasy

fot. Czytelnik

Nastolatek, który przejeżdżał na rowerze przez przejście dla pieszych, z pewnością na przyszłość będzie ostrożniejszy. Potrącił go samochód, na szczęście obrażenia nie okazały się groźne.

W poniedziałek, 10 czerwca przed godziną 18.00 kilkunastoletni chłopiec przejeżdżał na rowerze po pasach. Jechał od kościoła w kierunku ul.Grunwaldzkiej. Niemiecki kierowca audi, który jechał dość wolno, potrącił rowerzystę, w wyniku czego ten upadł na jezdnię.

Samochód potrącił chłopca przejeżdżającego przez pasy

fot. Czytelnik

Na miejsce przyjechali policjanci i ratownicy medyczni. Po badaniu stwierdzono, że dziecku nic poważnego się nie stało. Chłopiec miał na głowie kask.

Samochód potrącił chłopca przejeżdżającego przez pasy

fot. Czytelnik

Prawdopodobniej do potrącenia doszło z winy rowerzysty, ponieważ nie powinien przejeżdżać przez pasy a przeprowadzić rower. Na szczęście kierowca audi jechał powoli i zdarzenie nie skończyło się tragicznie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 65

Gość • Czwartek [13.06.2019, 19:07:22] • [IP: 83.21.54.***]

To, że przyjeżdżał zamiast przeprowadzić rower, to jedno...Ale, że tam kierowcy nie uważają, to drugie😕 Jedno auto stoi, bo ktoś wszedł na pasy dla pieszych, a drugie jedzie nawet łepetyny nie obróci😤 Sama była bym ofiarą takiego" rajdowca"

Gość • Środa [12.06.2019, 21:23:02] • [IP: 176.221.122.***]

Tak to jest jak dzieciak bierze przykład z mamuci i włazi prosto pod koła.

Gość • Środa [12.06.2019, 17:28:42] • [IP: 176.221.122.***]

Patrząc na to, co się wyprawia w Świnoujściu na ulicach i chodnikach to cud, że nie mamy codziennie kilku ofiar śmiertelnych :/.

Gość • Środa [12.06.2019, 15:27:27] • [IP: 80.245.191.***]

ZNA SIĘ, NIE ZNA SIĘ, :WOLNO NIEWOLNO--a co mówi PRAWO, Prawo jest jedno i należy o tym pamiętać.Młodych uczyć prawa rowerowego prawa jazdy, a starszym przypomnieć, że takowe jest. I, KARAĆ.KARAĆ, gdy nie przestrzegają prawa. Poza naszymi granicami dotkliwymi karami nauczono poprawnej jazdy cyklistów.

Mike • Środa [12.06.2019, 15:10:22] • [IP: 93.94.187.***]

PRAWDOPODOBNIE?! Rowerzyści to banda chamów, do wypadku doszło z winy rowerzysty, liczę na surową karę!

Gość • Środa [12.06.2019, 14:54:30] • [IP: 176.221.123.***]

nie tylko kierowcy, ale i piesi powinni zachować szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych, nie da się zatrzymać samochodu na odcinku 1 metra, nawet jadącego zaledwie 30 km na godzinę (praw fizyki nie da się ominąć i zmienić), pieszy musi mieć świadomość, że nie on, a samochód posiada strefy zgniotu,

Gość • Środa [12.06.2019, 13:37:33] • [IP: 5.173.160.***]

Kolejnym, , skrzyzowaniem smierci, , jest PILSUDZKIEGO-SLOWACKIEGO.Ciekawe co wtym czasie robi straz miejska, czyzby chronila sie w cieniu.

Gość • Środa [12.06.2019, 13:20:09] • [IP: 93.94.190.***]

ile tu konfidentow co kapuja na rowerzystow!

Gość • Środa [12.06.2019, 13:15:53] • [IP: 5.174.111.***]

Gość • Środa [12.06.2019, 09:42:41] • [IP: 109.243.169.**]...Zadaję pytanie dlaczego katol wylał tyle jadu tu na forum- bo to jest nacja zawistna, mściwa i pazerna oraz życząca wszystkim innym wszystkiego najgorszego...

Gość • Środa [12.06.2019, 12:30:13] • [IP: 178.238.247.***]

Powyjeżdżało na ścieżki pełno" Januszów" i strach poruszać się rowerem!Już wielokrotne zgłaszałem policji by zwrócili uwagę jak jeżdżą niedzielni rowerzyści.A najgorsza patola młodzieżowa.Kilka mandatów ostudziła by rozpędzoną trzodę.

Marc • Środa [12.06.2019, 11:46:18] • [IP: 10.145.47.***]

W ciągu miesiąca średnio z 3, 4 razy na tym przejściu mam zajścia z rowerzystami. Nie raz bym ich walnął. Najgorzej jest od strony kościoła w ogóle nie widać tych samobójców, jak wjeżdżają na przejście. To przejście powinno nosić nazwę" Przejście rowerowych samobójców" Szkoda chłopca ale ja się pytam czy miał chociaż kartę rowerową?

Gość • Środa [12.06.2019, 11:44:53] • [IP: 83.8.22.**]

młody powinien przeprowadzić rower ale niemiec powinien się zatrzymać przed przejściem ale coz im wszystko wolno

Na Grottgera dramat! • Środa [12.06.2019, 11:10:54] • [IP: 109.243.169.**]

Przy okazji dopowiedzenie pod adresem kierowców aut, ale niemieckich - po puszczeniu ruchu z W.Polskiego przez Grottgera dzieje się tam Sodoma i Gomora - widziałem juz kilka przypadków, gdy Niemiec jadący ulicą Grottgera w stronę pn.-zach. (umownie: w str. Niemiec) ignoruje zakaz jazdy pod prąd na takim niby-rondzie - gdy się już auto zbliża do tego" ronda", to nie wolno nadal jechać prosto, lecz trzeba skręcić w prawo, by ruchem okrężnym jak na rondzie skręcić w ul.Kossaków. Niemcy kompletnie nie odbierają strzałki na niebieskim tle - znaku drogowego- skierowującej ich w prawo do ruchu okrężnego. Tam się stanie coś złego, jeśli się nie skoryguje, nie dopomoże Niemcom poprzez może domalowanie znaków poziomych - trzeba uczyć jak dzieci! A to naprawdę plaga, rzadko tam bywam, a za każdym razem to widziałem.

Gość • Środa [12.06.2019, 10:10:46] • [IP: 80.55.205.***]

Dlaczego policja przymyka oko na wykroczenia popełniane przez rowerzystów? Przecież żyją w tym mieście i chyba widzą co się dzieje na chodnikach pod dużym kościołem, w ciągu godziny można wykonać miesięczną normę mandatów. Trzeba tylko ruszyć dupska

Gość • Środa [12.06.2019, 09:50:57] • [IP: 80.245.176.***]

Co artykuł o jakimś wypadku to większość specjalistów się wypowiada o braku znajomości przepisów przez rowerzystów czy pieszych a kierowcy ze znajomością przepisów powodujących wypadki to jak można ich nazwać.Prawda jest, że każdy łamie przepisy a wasze anonimowe pierd...e jest śmieszne, ciekawe ilu tutaj specjalistów trzyma się litery prawa.

Gość • Środa [12.06.2019, 09:42:41] • [IP: 109.243.169.**]

08:10:22] • [IP: 5.174.111.***] Betonowy berecie (przeciwieństwo moherowych beretów), czyli ty od palikociarni, ty" chwałę widzący w tym, czego powinieneś się wstydzić" - głupcom nie pomoże nawet bliskość kościoła i poświecenie wodą świeconą jakiegokowiek terenu. Pierwszym błogosławieństwem od Boga jest własny umysł i rozsądek, jeśli na jego etapie ktoś zawodzi, to nie pomoże mu i Kościół - tak jak i tobie przed pisaniem prowokacji na niskim poziomie.

Gość • Środa [12.06.2019, 09:33:56] • [IP: 37.8.231.***]

dostał młody mandat ?? wtedy się nauczy ze rower się prowadzi przez przejście dla pieszych ?

Gośćgośc • Środa [12.06.2019, 08:32:21] • [IP: 178.238.250.**]

Wiele razy już pisałem że na tym przejściu dojdzie do nieszczęścia, brak kontroli ze strony Policji jak i Straży Miejskiej - na tym przejściu nie wolno przejeżdżać rowerem tylko przeprowadzać.Niestety rowerzyści łamią nagminnie ten przepis i maja za nic Kodeks Drogowy.Tylko przykładne mandaty może uchronią niejedne życie

Gość • Środa [12.06.2019, 08:12:25] • [IP: 176.221.123.***]

Na tym przejeździe niektórzy jeżdżą samochodami jak wariaci żeby przejść trzeba uważać tym bardziej jak się idzie z wózkiem.

Gość xxx • Środa [12.06.2019, 08:10:22] • [IP: 5.174.111.***]

Samochód potrącił chłopca przejeżdżającego przez pasy, niesamowitw toż to kilka metrow od katolickiego kościoła! To wychodzi z tego że tam przy kościele aniołowie nie czuwają, lub w kościele siedzi w kącie sam czart że tam często bywają wypadki, ciekawe czy to przejście było poświęcone...

r • Środa [12.06.2019, 08:04:33] • [IP: 10.0.2.***]

Przejeżdżał, czy przeprowadzał rower, tak jak powinien?

Gość • Środa [12.06.2019, 07:47:44] • [IP: 80.245.188.***]

ostatnio widziałem takiego durnia na Chrobrego przy Biedronce. rozpędzony facet w roboczych ciuchach na rowerze wjechał na pasy. kierowca busa ledwo wyhamował.rowerzysta zamiast puknąć się w głupi łeb i podziękować kierowcy busa za szybką reakcję to zwyzywał go od k... . czasami to trzeba włączyć wycieraczki. ...i dodać gazu by zrobić selekcję

Gość • Środa [12.06.2019, 07:09:59] • [IP: 89.64.52.***]

Do. ..231*** To chłopiec podjechał pod samochód i może wreszcie się nauczy jak powinien poruszać się po przejściu.

Gość • Środa [12.06.2019, 04:43:49] • [IP: 109.243.169.**]

Nigdy tam nie przejeżdżałem na pasach, choć mnie korciło - nawet kiedyś zawołałem do rowerzysty wbijającego mi się w ścieżkę rowerową, którą jechałem, że tak nie wolno - ALE...mam wielkie pytanie do Michalskiej - dlaczego, do cholery, prowokuje się ludzi do takich postępków? Nie ma żadnego dogodnego dojazdu rowerowego w stronę Placu Wolności od strony ul.Konstytucji! Zostawiono kilkupasmową jezdnię rzadko kiedy wypełniona samochodami, a uniemożliwiono dojazd wąską przecież, a nieistniejącą właśnie ścieżką rowerową lub ciągiem pieszo-rowerowym. Nasza władza lubi chlubić się dokonaniami, tylko że dlaczego one są nie na" czwórkę", lecz czasem na" trójkę" lub na stopień" dopuszczający"?

Gość • Środa [12.06.2019, 02:33:21] • [IP: 176.221.123.***]

Dobrze mu tak, powinien mu tym autem kulosy połamać, by się nauczył po pasach nie jeździć. Często widzę jak rodzice jadą z dzieckiem na rowerach po pasach, więc nie ma się co dziwić że dziecko później samo po przejściu jedzie jak rodzice tak nauczyli. poważnie? to nawet nie jest śmieszne a może zastrzelmy wszystkich rowerzystów dziecko nie dziecko co tam połamać rower kierowce zastrzelic a najlepiej ukamieniowac co tam jak może coś takiego pisać dorosły człowiek być może rodzic boże widzisz a nie grzmisz

Oglądasz 1-25 z 65
■ Bardzo nietypowe zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia otrzymali we wtorkowy wieczór policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Jak ustalili funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia, 20-letni mężczyzna oraz jego 22-letni kompan, najpierw wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie w drodze do szpitala w Świnoujściu, okradli kartkę z jej wyposażenia. Cały proceder wyszedł na jaw w szpitalu, gdy mężczyźni wyszli z karetki. Pod odzieżą 20-letniego mężczyzny ratownicy medyczni dostrzegli farelkę pochodzącą z ich pojazdu służbowego, natomiast jego dwa lata starszy kompan pod kurtką posiadał 20 bandaży ■ Niekończący się problem z wodą pitną w Świnoujściu. Zobacz fotogalerię! ■ PEC sprawdza szczelność rur. Zauważyłeś kolorową wodę – zadzwoń pod 993 ■ Coś płoszy ryby. Okonie szaleją. Wygląda to niesamowicie. Jakby w wodzie powstał jakiś wir. Na Basenie Północnym, tuż przy budynku obsługi mariny rybacy zaobserwowali coś na kształt gejzerów… z ryb ■ W Świnoujściu notorycznie brakuje karetek. Bardzo często rolę ratowników przejmują strażacy, którzy udzielają pierwszej pomocy lub zabezpieczają poszkodowanych do czasu przyjazdu ambulansu. W sobotni wieczór znów zabrakło karetki pogotowia. Tuż po godzinie 22.00 na ulicę Bohaterów Września przy Placu Wolności zajechał wóz strażacki. Poproszono strażaków, ponieważ akurat nie było wolnej karetki, a osoba potrzebująca pomocy nie mogła czekać. Z relacji świadka dowiadujemy się: - Na deptak znowu przyjechali strażacy a nie pogotowie, właśnie komuś pomagają. Na chodniku leżał poszkodowany, strażacy na noszach wnieśli go do środka i czekają ■ Pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w Polsce, przyszło na świat w Świnoujściu!!! ■ Nowy, 2020 rok powitaliśmy przeważnie w domach, na prywatnych imprezach i spotkaniach, w gronie rodziny lub znajomych. Byli jednak i tacy, którzy mimo braku przygotowanego, miejskiego Sylwestra, postanowili wyjść naprzeciw nadchodzącemu 2020. Spotkać ich było można na sylwestrowych spacerach, na ulicach miasta oraz nad morzem. Zmierzając ku plaży część liczyła mimo wszystko na bogatsze niż w centrum fajerwerki. I choć pojedyncze wybuchy słychać było do białego rana, to były one efektem „prywatnej inicjatywy” mieszkańców ■ Dramatyczna sytuacja w szpitalu. Czy oddział wewnętrzny zostanie zamknięty? Trudno sobie wyobrazić szpital bez tego oddziału, a jednak to właśnie on ma dziś największe problemy. Na oddziale wewnętrznym szpitala miejskiego w Świnoujściu pracuje za mało lekarzy! Na oddziale chorób wewnętrznych na stałe pracuje trzech lekarzy (w tym jeden w niepełnym wymiarze). Dodatkowo oddział wspiera czterech internistów, którzy przyjeżdżają tylko na dyżury ■ Policjanci pełniący służbę na terenie miasta Świnoujście interweniowali w dniach od 24 grudnia do 27 grudnia, 73 razy, w tym zawartych jest 9 interwencji domowych. Interwencje policjantów dotyczyły przede wszystkim zakłócania spoczynku nocnego, kradzieży, zdarzeń drogowych, osób bezdomnych a także nieporozumień pomiędzy domownikami - informuje st. post. Kamil Zwierzchowski ■ Joanna Agatowska: 180 milionów długu, które pojawi się w budżecie miasta nie może zostać przez nas zbagatelizowanie. Kredyt zaufania jednak, którym obdarzyli prezydenta mieszkańcy w poprzednich wyborach nakazuje nam zaczekać na realizację planów.Stabilność budżetu jest niewielka, musimy wszyscy mocno postarać się by go nie nadwyrężyć ■ Ryszard Teterycz: "Powinniśmy wystąpić do rządu o zmniejszenie obciążeń miasta skalą wkładu własnego miasta w budowę tunelu!" ■ Góreczny do prezydenta: "obiecywał pan prezydent bezpłatne żłobki...". prezydent do Górecznego: "jeśli chodzi o środki na realizację pana pomysłu, czy się znajdą(?)-odpowiadam: nie znajdą się!" ■ Wiesław G óreczny: "zrzucanie odpowiedzialności za utrzymanie sfery edukacji oraz ochrony zdrowia na samorząd jest niekonstytucyjne!" ■ Wiesław góreczny: "kiedyś miasto dotowało edukację finansowaną przez Państwo, obecnie Państwo dofinansowuje utrzymywane przez samorząd szkoły" ■ Najważniejszym projektem nad którym obradują radni jest propozycja budżetu miasta na rok 2020 ■ Szczegóły ograniczeń ruchu na ulicy Wojska Polskiego. We wtorek 17 grudnia 2019r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicy Wojska Polskiego. Wyłączona z ruchu zostanie połowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Siemiradzkiego do skrzyżowania z ulicą Leśmiana ■ Na terenie ogródków działkowych zmarł mężczyzna. 12 grudnia około godziny 8.00 policja otrzymała zgłoszenie, że na działkach, z prawej strony (jadąc w kierunku Gartz), znajduje się mężczyzna. Nie dawał oznak życia. Policjanci wezwali pogotowie. - Zespół ratownictwa nie podejmował żadnych czynności reanimacyjnych. Mężczyzna już nie żył. Był w wieku 60 lat – mówi rzecznik pogotowia Paulina Targaszewska ■ Kolejna beczka z substancją chemiczną wydobyta z dna. Na torze wodnym Szczecin - Świnoujście oprócz obiektów zawierających w sobie materiały wybuchowe znajdowane są również pojemniki ze środkami chemicznymi. Tym razem marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli pojemnik z nieznaną zawartością, który zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych. Operacja została przeprowadzona w piątek, 13 grudnia ■ Dorota Mikulska traci mandat radnej. Powodem jest, niedozwolone w ustawie o samorządzie łączenie pracy radnego i ławnika sądu ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Dla Kołobrzegu wyrwa w finansach wyniesie 33 mln zł, w Świnoujściu to ok. 18 mln zł. Brak konsultacji krytykował również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Nie wyobrażam sobie, żeby Świnoujście nie było uzdrowiskiem. Wolałbym, żebyśmy o tym dokumencie dyskutowali, kiedy był tworzony – mówił prezydent ■ Z każdym rokiem wzrasta liczba turystów, którzy chcą zatrzymać się w Świnoujściu. Przybywa liczba miejsc noclegowych w apartamentach. Nie wzrasta natomiast w pokojach gościnnych ■ Nożownik szalał po ulicy Kochanowskiego. Prawdopodobnie groził mieszkańcom! ■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■