POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [09.05.2019, 13:05:06] • Świnoujście

Termomodernizacja w pływalni, hali, szkołach i przedszkolu

Blisko 11 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego pozwoli na kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym. Dzięki przyznanemu wsparciu wyremontowana zostanie pływalnia w Policach, hala sportowa młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Trzebieży czy szkoła podstawowa w Sownie. Inwestycje realizowane będą także w Świnoujściu, Szczecinie i gminie Dobra.

Rozstrzygnięty konkurs (działanie 2.6) dedykowany był jednostkom samorządu terytorialnego ze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, które eurofundusze mogły przeznaczyć na modernizację energetyczną w obiektach użyteczności publicznej. Zaplanowane prace obejmować będą głównie wymianę instalacji ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów, montaż instalacji OZE.

Budżet konkursu pozwoli na realizację sześciu projektów.

Powiat Policki otrzyma unijne dofinansowanie na realizację dwóch przedsięwzięć. Samorząd przeznaczy ponad 3,2 mln zł dotacji na kompleksową termomodernizację budynku pływalni przy Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz kwotę 2,35 mln zł na remont budynku hali sportowej młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Trzebieży.

Natomiast Gmina Miasto Szczecin blisko 3 mln zł dofinansowania ze środków RPO WZ wykorzysta na termomodernizację dwóch obiektów Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Szkół Wyższych w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego 97 i przy ul. Wyspiańskiego 24.

Dodatkowy milion złotych pozwoli gminie Stargard na termomodernizację szkoły podstawowej w Sownie. To środki na docieplenie podłóg, stropodachów i ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, usprawnienie instalacji ciepłej wody użytkowej czy montaż pompy ciepła.

Termomodernizacja prowadzona będzie także w Przedszkolu Miejskim nr 9 w Świnoujściu oraz w dwóch szkołach podstawowych w gminie Dobra. Mowa o placówkach w Dołujach i Rzędzinach.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [10.05.2019, 11:43:08] • [IP: 95.40.58.***]

Co z PM nr 10 ?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■