POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.06.2019, 08:15:01] • Świnoujście

Czytelnik o strażniku miejskim: Usłyszałem, żebym się przespacerował

Czytelnik o strażniku miejskim: Usłyszałem, żebym się przespacerował

fot. Czytelnik

Jak to jest, że samochody zaparkowane przy Plażowa Cafe, są bez blokad na koła, a te po przeciwnej stronie je mają? – zastanawia się nasz Czytelnik, właściciel jednego z pechowych aut, którymi zainteresowała się straż miejska. Jego samego zainteresowało zaś zachowanie strażników. Zobaczcie, co napisał!

Opiszę swoją nietypową i raczej nie należącą do przyjemnych sytuację – zaczyna swój list nasz Czytelnik. – Być może warto to będzie opublikować. Otóż z racji ładnej pogody wybrałem się z półtorarocznym synem na plażę. Auto zostawiliśmy pod "Plażowa Cafe". Jak zresztą większość ludzi, którzy znają to miejsce. Po ponad godzinie zabawy wracamy do auta i niespodzianka: blokada na kołach i samochód obklejony z każdej strony naklejkami straży miejskiej. Zadzwoniłem, żeby wyjaśnić sytuację i po przyjeździe straży okazało się, że nie mam przy sobie portfela z dokumentami. Zdarza się. Tym bardziej jak się myśli, że idzie się na plażę, a nie na zakupy czy cokolwiek. Trzymając dziecko na rękach już płaczące, bo chciało wracać do domu na obiad, usłyszałem od strażnika miejskiego o nazwisku Rogalski, żebym się przespacerował po dokumenty, wrócił i wtedy zadzwonił. Człowiek jak dla mnie niespełna rozumu, widząc sytuację zamiast zaproponować wystawienie jakiegoś pisma i zgłoszenie się do straży miejskiej w celu uregulowania należności każde maszerować kilka km z dzieckiem na rękach po dokumenty ( mieszkam niedaleko CH Uznam ).

Czytelnik o strażniku miejskim: Usłyszałem, żebym się przespacerował

fot. Czytelnik

Zadzwoniłem po taksówkę – relacjonuje dalej nasz Czytelnik – pojechałem odstawić syna do domu i wróciłem na miejsce z dokumentami. Ponownie zadzwoniłem do straży o pojawienie się na miejsce i usunięcie blokady. Na miejscu zapytałem o nazwisko pasażera, akurat legitymujący mnie strażnik miał nazwisko Rogalski i gdy zapytałem drugiego o nazwisko otrzymałem pytanie " Jaki mam problem?" I co najciekawsze, to był cały komendant straży we własnej osobie.

Blokada na koła nastąpiła w związku ze znakiem postawionym mówiącym o zakazie ruchu POZA dojazdem do posesji oraz straży miejskiej – czytamy w liście. – Można to zrozumieć w dwojaki sposób, dlatego ucięliśmy sobie pogawędkę z komendantem, jak to jest, że samochody zaparkowane przy Plażowa Cafe, są bez blokad, a te po przeciwnej stronie je mają (ja i jakiś inny nieszczęśnik). Rzekomo samochody, które tam stały, dostarczały towar. I faktycznie jest tabliczka mówiąca o dwóch miejscach dla pojazdów z zaopatrzeniem. Tyle, że samochodów było 3 i każdy osobówka nie wyglądająca na zaopatrzeniowca. Oczywiście jeden samochód jest właściciela i doskonale rozumiem, że może robić na swojej posesji, co chce, aczkolwiek tłumaczenia strażników pozostawiają wiele do życzenia. A najbardziej fakt o "spacerku parę km z dzieckiem na rękach po dokumenty".

Mandat przyjąłem zgodnie ze znakiem, który tam obowiązuje, ale niestety pozostaje większy żal o sam fakt i przebieg tego zajścia – przyznaje nasz Czytelnik. – Odrębna sprawa jest taka, po co jest tam tyle miejsca wyglądającego jak parking, skoro obowiązuje zakaz ruchu? Może po napisaniu ciekawego artykułu w tym temacie zniknie tam ten bzdurny zakaz i powstanie parking na minimum 12 aut osobowych. Załączam 2 zdjęcia pokazujące moja pozycje zaparkowania ( auto praktycznie ucięte ze względów, że nie ma takich wiele na mieście, a nie zależy mi na "sławie". Oraz 3 auta na dwóch miejscach dla "zaopatrzenia". Chętnie przeczytam ciekawy artykuł na temat straży miejskiej, skoro płacę za ich utrzymanie w podatkach.

- Państwa czytelnikowi został wystawiony mandat za popełnione bezspornie wykroczenie, który w momencie podpisania stał się prawomocny. Pan z dzieckiem nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów w tym uprawniających do poruszania się autem prawa jazdy. Żadnego, który potwierdził by jego tożsamość! Czytelnik był mylnie przekonany, że może prowadzić auto bez prawa jazdy. Kierowca nie musi posiadać przy sobie od 1 października 2018 roku jedynie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia. Zatem straż miejska nie mogła ustalić tożsamości sprawcy wykroczenia i zezwolić na prowadzenie samochodu bez prawa jazdy. Dlatego straż miejska zaproponowała spacer do miejsca zamieszkania po potrzebne dokumenty i telefon jak będzie już mógł się wylegitymować i prowadzić auto. Tak się też stało, zostaliśmy wezwani powtórnie. Po wylegitymowaniu został nałożony i przyjęty mandat. Rozumiemy niedogodności na jakie naraził się Pan, lecz muszę to stwierdzić jasno i wyraźnie – z własnej nonszalancji.

Odnośnie zaś aut parkujących przy Plażowa Cafe to faktycznie dostarczano towar (nawet właściciel) – podczas trwania interwencji dwa auta odjechały i zostało jedno – o ile się nie mylę właściciela.

Państwa czytelnikowi wyraźnie pomyliły się role – to nie strażnik czy komendant ma się tłumaczyć, tylko funkcjonariuszom straży miejskiej osoba popełniająca wykroczenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy płacą na straż miejską podatki - statystycznie 5,3 złotego rocznie na jednego mieszkańca.

Staramy się, aby wszyscy mieszkańcy mieli zapewniony spokój i porządek. Jesteśmy do Państwa dyspozycji codziennie od 07.00 do 19.00.

Straży Miejskiej w Świnoujściu udało się w ostatnim czasie: -zlikwidować nielegalny handel, - nie ma na ulicach handlujących i żebrzących Rumunów,- nie ma żebrzących bezdomnych przy promach i na promenadzie, - ograniczyć liczbę bezdomnych spoza miasta z ponad 50-ciu do max 10-ciu, - ludzie w 99.9% sprzątają po swoich pupilach, - na bieżąco zabieramy wraki aut z ulic itd.

Ostatni sukces to w sezonie grzewczym 2018/2019 po pięcioletniej walce (z polecenia Prezydenta sprawdzamy każde zgłoszenie) - nie stwierdziliśmy żadnego przypadku palenia śmieci w domowych piecach!
- tłumaczy Mirosław Karliński Komendant SM w Świnoujściu

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 114, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 114

Gość • Czwartek [13.06.2019, 10:15:15] • [IP: 84.10.59.***]

I jeszcze, co dopalenia śmieciami, zajrzeć by wypadało czasem na osiedla domków jednorodzinych - Wszystkie boczne od Szkolnej - Wielkopolska, Małopolska, Mazowiecka, kawałek dalej Rycerska... ludzie tam nie tylko palą śmieciami w kominkacha, ale i w ogrodach, o działkach nie wspominając... a w lesie, 50 m od przystanku autobusowego są wiecznie libacje menelskie.

Gość • Czwartek [13.06.2019, 10:04:05] • [IP: 84.10.59.***]

UWAGA, MAM DZIECIAKA i oddajta mi auto, bo chce do domu! Logika dzisiejszego pokolenia bezstresowego wychowania... o jeździe bez dokumentów nie wspomnę, ok dowodu rej. można nie mieć, ale prawo jazdy? I podejście pod tytułem" zdarza się". Sorry, ale nawet przeparkowując auto w inne miejsce można spowodować kolizję i na pewno policja byłaby zachwycona brakiem prawa jazdy. "miejsce wyglądające jak parking" też mi się podoba. Dla wielu ludzi chodnik wygląda jak parking, a co oznaczają te ukośne linie na jezdni?" tu możesz parkować 'tylko na chwilę' lub cały dzień".

Gość • Środa [05.06.2019, 23:31:03] • [IP: 176.221.122.**]

No to jeszcze menelstwo przy fontannach na placu bo to co tam sie * to przechodzi ludzkie pojęcie

Gość • Środa [05.06.2019, 14:39:42] • [IP: 176.221.122.***]

Jak nie stwierdziliście palenia śmieci w piecach to proszę przyjechać zimą w nocy na Krzywą i sprawdzić budynek na rogu Grunwaldzkiej i Krzywej. Tylko godziny pracy musicie zmienić. Dla mnie o 7.00 nie jesteście potrzebni.

Gość • Środa [05.06.2019, 12:27:28] • [IP: 176.221.114.**]

Chłopie jak byś się przespacerował z tym dzieckiem to by ci przewietrzyło mózg. Narozrabiałeś i masz pretensje jeszcze do innych. Dokumenty należy mieć nie ma usprawiedliwienia, ja na plaże, to zapierniczaj piechotą na ta plaże a nie autem . Na zakazie parkowanie i jeszcze ma pretensje szok. Wstyd pisać takie coś.Świat ma się naginać do Ciebie, nie TY do przepisów.

Gość • Środa [05.06.2019, 11:52:11] • [IP: 80.245.191.***]

Niech równie skutecznie interweniują jak nasi sąsiedzi parkują na trawnikach i ścieżkach rowerowych.

Gość • Środa [05.06.2019, 08:58:51] • [IP: 188.147.134.***]

GOŚCIU z MONIUSZKI 19 cała zimę palił śmieci, zawsze w okolicach godziny 21, całą ulica zadymiona i zaduszona gryzącym śmierdzącym dymem. Codziennie wracam tamtędy z pracy, i cała zimę chamsko były śmieci spalane.

Gość • Środa [05.06.2019, 08:33:29] • [IP: 37.8.231.***]

Czytelnik normalnie SIARA! Jazda bez prawa jazdy, parkowanie w miejscu zabronionym, pyskówka ze strażnikami, pretensje do wszystkich dookoła, fotki na portal jaki to ja pokrzywdzony... SIARA i WIOCHA!!

Gość • Środa [05.06.2019, 06:58:33] • [IP: 93.94.191.***]

Bardzo lubię Straż Miejską i Jej działania.Niestety Świnoujście to tylko lewobrzeże.Nikt nie interesuje się bezdomnymi przy Biedronce na ul. Fińskiej, nikt nie sprząta po pupilkach przy ścieżce rowerowe na ul Barlickiego.Serdecznie pozdrawiam Straż Całego Miasta.

Piotr Groniec • Środa [05.06.2019, 06:38:26] • [IP: 5.173.128.**]

Brawo Straż Miejska !! Przecież normalną rzeczą jest, że należało sprawdzić czy to jest faktyczny właściciel pojazdu. A może pojazd był pożyczony ? W ogóle nie rozumiem właściciela pojazdu, jest zakaz ruchu a on wjeżdża bo inni tez tam wjechali. Jechał na plażę z dzieckiem to po co mu dokumenty przecież dokumenty są potrzebne tylko do sklepu hi, hi. Inna sprawa, że teren za znakiem należałoby lepiej zagospodarować i zrobić tam (za znakiem) miejsca parkingowe płatne i po kłopocie.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 20:41:22] • [IP: 37.8.231.***]

A ja uważam, że straż miejska ma rację blokując i dając mandaty źle parkującym. To powoduje w ludziach wrogość ale jest to pozytywne, bo ludzie się boją zaparkować niezgodnie z przepisami. Ja zawsze parkuje na parkingach między liniami.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 19:30:09] • [IP: 37.47.190.**]

a ja sie zapytam co z postojami taxi na przykład przy muzeum nie ma sposobu tam oczekiwac na klienta bo oczywiście nonstop zajęty przez prywatne samochody przeważnie niemieckie zaznaczam ze straż miejska jeździ tak kilkanaście razy dziennie i nie robią nic

Gość • Wtorek [04.06.2019, 19:11:08] • [IP: 188.146.45.***]

Odnośnie NAGRYWANIA... MOŻNA...Ale nie wolno Ci Nagrania upublicznić... wystawiasz się na sprawę sądową.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 18:52:34] • [IP: 31.0.68.***]

Mylicie smog jaki powstaje w wyniku dużego zadymienia przy pogodzie bez wiatru z paleniem śmieciami w piecach domowych. Kontrole palenia w piecach na Rycerskiej to codzienność. U mnie też straż miejska była bo sąsiad myślał że palę śmieci. A ja rozpalalem drewnem i się dymiło. Grzeczni są przeprosili.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 18:41:14] • [IP: 31.11.129.**]

A za jazdę bez dokumentów, to chyba solidny mandat się należy.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 18:37:44] • [IP: 23.226.237.*]

A, komu, to przeszkadza, że tam sobie zaparkował? To nic innego, jak naganianie klientów na strefie płatnego parkowania. Marnotrawstwo wolnej przestrzeni.

Janeczka • Wtorek [04.06.2019, 18:14:59] • [IP: 5.173.169.**]

Komendant zawsze uśmiechnięty i przyjazny. Mi wszystko wytlumaczył i załatwiłem sprawę. Pozdrawiam Pana komendanta !

maxx • Wtorek [04.06.2019, 18:11:24] • [IP: 178.238.249.**]

, , Załączam 2 zdjęcia pokazujące moja pozycje zaparkowania (auto praktycznie ucięte ze względów, że nie ma takich wiele na mieście, a nie zależy mi na" sławie". Dobre. Wygląda to na przedstawiciela grupy VW. A takich po mieście jeżdżą tysiące.

Mieszkaniec • Wtorek [04.06.2019, 18:07:05] • [IP: 31.11.129.***]

Ale myślę, że taki sierżancik Witkowski z komisariatu na Warszowie by skuteczniej wytłumaczył, jak NIE NALEŻY parkować. I warto by było, by podejmował więcej interwencji, bo jest jednym z najlepszych policjantów prewencji. Mimo niskiego wzrostu jest bardzo skuteczny w działaniach, a obwieszony" sprzętem" wygląda jak na gliniarza przystało.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 17:53:05] • [IP: 23.226.237.*]

Od tych fajfusów nie przyjmuje się mandatów. Nawet nikt nie ma obowiązku się legitymować przed tymi żmuropachołami. blokadę bym ściągnął i wyj_____ do fosy.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 17:52:49] • [IP: 178.238.247.***]

Nie pala smieciami...ha ha ha...szczegolnie na rycerskiej...normalnie oddychac nie mozna. ...dym na kilometr...a oni nie widza uchybien!!

Gość • Wtorek [04.06.2019, 16:57:00] • [IP: 31.0.47.***]

Nie pala śmieć i w piecach hahaha!!

Miro • Wtorek [04.06.2019, 16:42:26] • [IP: 157.25.141.**]

Ja również miałem do czynienia z bezczelnym komendantem straży miejskiej, szkoda że nie włączyłem nagrania na telefonie. następnym razem tak zrobię i w końcu dotrze do władzy jak naprawdę zachowuje komendant straży miejskiej.

Mieszkaniec • Wtorek [04.06.2019, 16:36:03] • [IP: 31.11.129.***]

Żeby jeszcze draby miejskie potrafiły zlikwidować na amen żebraków pod Biedronką na Warszowie, byłoby super. Przynajmniej już draby miejskie nie stoją bezmyślnie z radarem jak kiedyś na Karsiborskiej i nie nabijają forsy miastu.

Gość • Wtorek [04.06.2019, 16:24:07] • [IP: 94.254.232.**]

Tłumaczenie S.M sa smieszne... i kazdy funkcjonariusz ma obowiazek podac nazwisko czy numer legitymacji to osoba publiczna, równie dobrze mamy prawo jak nagrywac

Oglądasz 1-25 z 114
■ Mordor nadciąga! Strefa płatnego parkowania wkroczy do centrum Świnoujścia ■ 14 za, 6 przeciw, jeden z radnych wstrzymał się od głosu. Projekt objęcia centrum miasta strefą płatnego parkowania ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Całoroczna strefa płatnego parkowania lekiem na deficyt miejsc postojowych? 3,90 złotych za pierwszą godzinę postoju, za drugą - 4,60 zł, za trzecią - 5,50 zł. Dziś radni ustalą wielkość strefy płatnego parkowania oraz stawki, które mają w niej obowiązywać ■ Sposób „budowania po świnoujsku” polega na budowaniu nowych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących domów, niezgodnie z zatwierdzoną dokumentacją, w sposób zakłócający spokój mieszkańców, wywołujących hałas i zanieczyszczenie, uniemożliwiając korzystanie z istniejących domów zgodnie z ich przeznaczeniem – pisze nasza Czytelniczka ■