POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.04.2019, 18:10:29] • Świnoujście

Nowa moda wśród młodzieży! Podczas strajku nauczycieli, spotykają się w autobusach!

Nowa moda wśród młodzieży! Podczas strajku nauczycieli, spotykają się w autobusach!

fot. iswinoujscie.pl

Przez aktualnie trwający strajk nauczycieli, zajęcia lekcyjne w wielu placówkach zostały odwołane. Młodzież która ma „przymusowe” wolne od szkoły, znalazła dosyć ciekawy pomysł na spędzenie wolnych dni i spotkania z znajomymi. Jak się okazuje, modne stały się spotkania w autobusach!

Jakiś czas temu w Świnoujściu wprowadzono możliwość korzystania z darmowej komunikacji autobusowej dla dzieci do lat 8 oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. W przypadku uczniów, obowiązuje to tylko i wyłącznie za okazaniem legitymacji szkolnej. Dzięki temu prostemu i użytecznemu rozwiązaniu, młodzi Mieszkańcy Świnoujścia spotykają się ze znajomymi w miejskich autobusach. Potrafią przejeździć całe miasto nawet kilkukrotnie.

Nowa moda wśród młodzieży! Podczas strajku nauczycieli, spotykają się w autobusach!

fot. iswinoujscie.pl

O nowej modzie opowiedział nam 14-letni Dawid.

- Mamy teraz wolne bo nauczyciele strajkują a na dworze jest zimno, to zgadujemy się ze znajomkami w autobusach. Można pojeździć po mieście za darmo i jest ciepło. Ogólnie sztos. Nikt za bardzo się nie czepia że siedzimy gadamy i jeździmy– opowiada Dawid.

A wy, drodzy uczniowie? Gdzie spotykacie się ze swoimi znajomymi i czy korzystaliście z rozwiązania przedstawionego powyżej?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:05:28] • [IP: 94.254.224.**]

LEPSZY I ZDROWSZY AUTOBUS NIŻ GALERIA.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 09:43:31] • [IP: 109.243.198.*]

Ach, ta radość indyka przed świętem, bo" państwo lepiej karmią".Cieszcie się, bawcie, a zajęcia trzeba będzie odrabiać w soboty lub w wakacje.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 07:35:05] • [IP: 92.241.198.*]

Lepiej jak jeżdżą niż maja się spotykać pod nieobecność rodziców w domach i organizować orgie, słoneczka czy inne sexzabawy.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 07:04:20] • [IP: 176.221.122.***]

Zróbcie dla młodzieży SPRZĄTANIE ŚWIATA. To głupoty wyjdą z głowy 😊

Gość • Wtorek [16.04.2019, 06:52:07] • [IP: 159.205.25.***]

Znaczy młodzież kreatywna. Znalazła sposób na zastąpienie szkoły. Nie czepiałbym się młodzieży, raczej tych, którzy ją pozostawili samym sobie.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 01:25:49] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 22:31:36] • [IP: 93.94.190.***]

nikt i nic nie zatrzyma trendów młodzieżówki...jeżeli są spokojni i w razie czego ustąpią miejsca..to czemu nie?.. to spływ czasu generacji następnej..tego nie da sie zatrzymac

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 22:01:29] • [IP: 37.30.24.**]

Jak nic nie ma dla młodzieży w tym smutnym mieście, to co się dziwicie

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 21:41:09] • [IP: 5.173.153.**]

co to za idiotyczny pomysł z tymi darmowymi przejazdami? wszystko by za darmo chcieli jak za komuny, a później wyrosną takie pomyłki życiowe

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 21:37:53] • [IP: 80.245.190.***]

Dzieciaki jeżdżą całe dnie za darmo, to dlaczego ja musze płacić jadąc do pracy i po 12 godzinach wysłuchiwać ich dacia ryja w autobusie?

Rozsądny • Poniedziałek [15.04.2019, 21:14:38] • [IP: 176.221.122.**]

Pierdoły cicho! Młodzież myśli :-)

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 21:01:10] • [IP: 5.173.144.***]

Ty Dawidek, a z garem to u ciebie w porządku?

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 20:30:18] • [IP: 62.69.251.***]

Myślę, że w wielu przypadkach można by dać sobie spokój z edukacją i od razu kierować tą przyszłość narodu do kopania rowów

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 20:24:56] • [IP: 178.235.146.***]

Ja dzisiaj jechałam cztery razy komunikacją autobusową w godzinach 9 - 17 i tylko Niemców widziałam, ani młodzieży, ani dzieci. Niemcy do tego oburzeni, że kierowca nie rozmawia po niemiecku i za informacje nie robi, a do tego dlaczego jako rencisci nie maja znizki.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 20:04:23] • [IP: 176.221.122.**]

Fajny pomysł,

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 19:35:09] • [IP: 31.0.70.**]

I gadaja w autobusie. SPOKOJU NIE. MA!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 19:33:35] • [IP: 185.210.38.***]

Taka prawda. Nie ma gdzie spędzić czasu nie wydając pieniędzy tym zabity dechami mieście.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 19:21:54] • [IP: 77.218.241.***]

Calkiem fajnie 7

Maślankiewicz • Poniedziałek [15.04.2019, 19:19:21] • [IP: 193.188.198.**]

Manko miał reprezentacyjne salony w samym centrum...

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 19:06:37] • [IP: 176.221.123.***]

debilizm a ty człowieku zapłać za bilet i stój bo młodzieży jest za zimno na dworze hehe

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 18:55:15] • [IP: 5.173.219.***]

gratulacje dla pomysłodawców pomysłu darmowych biletów.

Pazdzioch • Poniedziałek [15.04.2019, 18:47:39] • [IP: 83.23.247.**]

Widać że goście fajki, dziewuchy do domu zaprosić, nie wiecie co się robi??widać że tel zmieniły wam jaja w wydmuszki

THINK ABOUT THE YOUTH • Poniedziałek [15.04.2019, 18:33:16] • [IP: 212.14.31.**]

Fajnie, że znajdują jakieś zajęcie żeby nie siedzieć w domu, ale szkoda, że w mieście nie ma dla młodzieży nic ciekawego czym mogła by się zająć. Wspomnę jeszcze, że budowanie kolejnych hoteli nie pomaga.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 18:31:48] • [IP: 37.8.230.***]

Dla młodzieży w naszym mieście nie ma nic!za to dla turystów wszystko!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 18:30:26] • [IP: 80.245.179.***]

ta młodzież, to jest coraz głupsza...

Oglądasz 1-25 z 25
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■