POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [15.04.2019, 12:24:42] • Świnoujście

Jak radzimy sobie z parkowaniem?

Jak radzimy sobie z parkowaniem?

fot. iswinoujscie.pl

Nowe osiedla, mimo bezsprzecznych zalet, mają liczne wady. Nie tylko kruchość ścian, bliskość sąsiedzkich parapetów sprawiają, że lokatorzy niektórych nowych budynków muszą dosłownie walczyć o przestrzeń. Budynki nie mają piwnic, garaży, strychów - pojawia się więc problem przechowywania. O ile jednak przetwory na zimę, walizki i pudła można jakoś upchnąć w pawlaczu lub głębokiej szafie, na przechowywanie roweru pozostaje nam niewiele. I tu trzeba wykazać się pomysłowością.

Jak widać na zdjęciu, mieszkaniec jednego z budynków osiedla Platan poradził sobie doskonale. Maksymalne wykorzystanie minimalnej powierzchni balkonu świadczy o dużej kreatywności właściciela jednośladu. Wśród starszych Czytelników ten widok może wywołać echo wspomnień czasów, kiedy w podobny sposób wieszało się rowery w przedpokojach i korytarzach wielorodzinnych mieszkań.

Rower bezpiecznie wisi na balkonie, problem został rozwiązany. Jednak co mają zrobić kierowcy pozbawieni miejsc parkingowych w pobliżu miejsc zamieszkania? Samochodu nie da się wnieść na klatkę schodową ani przechować na, największym nawet, tarasie...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Wtorek [16.04.2019, 18:33:05] • [IP: 178.238.248.***]

jakby byl wart i tak by zostal *

Gość • Wtorek [16.04.2019, 16:50:50] • [IP: 94.254.233.***]

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:21:46] • [IP: 176.221.122.***] estetyka?? dla kogo ? dla ciebie ?? gosciu kazdy ze swoim domem robi co chce a ta twoja estetyka to świadczy o twoim buractwie

Gość • Wtorek [16.04.2019, 09:07:50] • [IP: 78.133.244.**]

to jest platan ? czy bryza ?

Gość • Wtorek [16.04.2019, 08:58:31] • [IP: 193.69.22.**]

Dobre!!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 22:00:31] • [IP: 178.238.252.**]

DOBRY POMYSL BRAWO

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 21:08:07] • [IP: 37.47.140.***]

Na chełmonskiego ani piwnic ani wiat na rowery a klatka zawalona rowerami Masakra rowerownia na klatce wspólnota domus stawiacie wiaty tak jak jest na Matejki

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 18:42:06] • [IP: 93.94.186.**]

Długo nie powisi okazja do złodzieja

barracuda • Poniedziałek [15.04.2019, 17:35:32] • [IP: 84.135.216.***]

...szkoda ze na szyi nie wisi.../ a powinien sobie powiesić 😆

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:42:44] • [IP: 176.221.123.***]

. ..dopisałbym jeszcze : brak suszarni / bo gdzie suszyć pranie ? Tak się buduje by wydoić klienta i sprzedać mu wyrób mieszkanio -podobny !

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:21:46] • [IP: 176.221.122.***]

Gdzie tu estetyka i bezpieczeństwo. Inni jeszcze mówią brawo, pewnie tacy sami kretyni.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 15:54:08] • [IP: 5.174.88.**]

Zamiast kwiatów na balkonach będą wisiały rowery. Przecież to niebezpieczne.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 15:28:16] • [IP: 46.155.231.***]

Wg was platan sięga od krzywej do Modrzejewskiej. Może zmienić nazwę miasta na platan?

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 15:23:19] • [IP: 178.238.253.***]

W blokach wieżowcu też sam trzymam rower na balkonie i nikt problemu z tego nie robi a jeśli ktoś chciałby mi ukraść to zapraszam

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 15:16:08] • [IP: 178.238.252.***]

Super sprawa brawa 👏👏👏👏👏㈇
9;za pomysł.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:46:05] • [IP: 178.238.247.**]

Samochodu nie da się wnieść na klatkę schodową...chyba to oczywiste ---- hahaha dla autora

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:38:06] • [IP: 62.69.252.***]

Całkiem normalna sprawa. Mały balkon więc trzeba wykorzystać inne możliwości zaparkowania roweru. Brawa za kreatywność. Super sąsiad, sprawia wrażenie normalnego. Pozdrawiam nową inicjatywę. Brawo.

PLO • Poniedziałek [15.04.2019, 14:36:58] • [IP: 83.246.65.***]

ze złodziejami a nie z parkowaniem.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:11:14] • [IP: 80.245.189.***]

Dobra robota!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:08:52] • [IP: 176.221.123.***]

sasiedzi na pewno sa zachwyceni takimi pomyslami

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:08:23] • [IP: 212.14.47.**]

To raczej świadczy o głupocie, a nie kreatywności. Niech ten rower teraz spadnie komuś na głowę...

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:53:32] • [IP: 31.11.130.***]

najlepsze mieszkania to stare mieszkania. Przynajmniej są piwnice i jeszcze dodatkowe pomieszczenia

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:43:02] • [IP: 176.221.122.***]

Nie chciał bym mieć takiego sąsiada.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:42:27] • [IP: 5.173.137.***]

To blok Tęcza, a nie osiedla Platan. Ten rower już w zeszłym roku tak wisiał, z tego co pamiętam.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:41:57] • [IP: 31.2.9.***]

Takie rzeczy to tylko w Katolickiej Wolsce, niebawem złodzieje znajdą i na to sposób, rano będzie zdziwienie właściciela roweru, no i stąd ukradli...W tym Kraju przecież złodziej złodziejem jest poganiany, no chyba że: Rower został solidnie poświęcony przez czarnego za sowitą opłatą i chroni go dodatkowo opatrzność boska...👀😚😚😚

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 13:35:40] • [IP: 5.174.88.**]

Bardzo mnie rozśmieszyło.

Oglądasz 1-25 z 28
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■