░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.03.2019, 12:29:06] • Świnoujście

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Pierwsza odsłona transPRINT została zaprezentowana publiczności we wrześniu 2018 r. w NOESIS Thessaloniki Science Center and Technology w Grecji, jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Interdyscyplinarnemu Sympozjum na temat Sztuki, Nauki i Technologii – MEDEA 2018, kolejna wystawa miała miejsce w listopadzie 2018 roku w Galerii Wydziału Sztuki UR im. prof. Włodzimierza Kotkowskiego w Rzeszowie, a trzecią odsłonę transPRINTU podziwiała w lutym publiczność szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Od piątku możliwość podziwiania dzieł najwybitniejszych grafików polskich młodego pokolenia mają mieszkańcy i goście Świnoujścia.

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

W roli gospodarza wystąpił Andrzej Pawełczyk. To właśnie on, już w roli dyrektora Miejskiego Domu Kultury podjął starania by na szlaku ekspozycyjnym tej cennej wystawy znalazło się Świnoujście.

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Jest ona dziełem wspólnym przedstawicieli Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Każdemu kto odwiedzi w tych dniach galerię ART przy ul. Wojska Polskiego prezentacja daje możliwość poznania twórczości szerokiej i różnorodnej grupy artystów, uznanych i cenionych zarówno w kraju, jak i na świecie, tworzących w różnych technikach graficznych (wklęsłodruk, wypukłodruk, serigrafia, litografia, offset, druk cyfrowy) będzie okazją do prześledzenia współczesnych zjawisk w grafice polskiej.

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Kuratorem tej wystawy jest Mirosław Pawłowski. To właśnie on przedstawił gościom wernisażu historię projektu,która doprowadziła do skupienia prac wybitnych grafików polskich na jednej prezentacji.

Trans PRINT – wędrująca wystawa grafiki, o którą zabiegają nie tylko polskie galerie została zaprezentowana w Świnoujściu!

fot. iswinoujscie.pl

Galeria ART MDK zaprasza!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Niedziela [17.03.2019, 00:55:46] • [IP: 77.115.16.**]

Gdzie Bogusia?

Gość • Niedziela [17.03.2019, 00:28:18] • [IP: 176.221.122.***]

No i dobrze, galeria wraca do dawnej wysokiej formy jak za czasów Jana Bociągi

Gość • Sobota [16.03.2019, 22:21:39] • [IP: 93.94.187.***]

A gdzie nasza Pani Bogusia?

Gość • Sobota [16.03.2019, 20:52:47] • [IP: 207.189.30.***]

153 wiesz z takim podejściem to można za sztukę brać byle mazaje:)? skoro wszystko może być sztuką to znaczy, że nie ma czegoś takiego jak sztuka. Sztuka to jest coś w co artysta włożył ogromny wysiłek, pokazał swój talent manualny, zdolność odwzorowywania rzeczywistości. Natomiast mazaje to nie jest sztuka, to są mazaje lecz dla artystów co nic nie potrafią to nie jest korzystne gdy mazaje nie będą uważane za sztukę bo nie będą mogli z nich wyżyć. Stąd byle mazaje się obecnie określa sztuką przez takich pseudo-artystów by mogli na tym chłamie zarabiać:) Tak to działa:) Jeśli ktoś widzi mazaje albo jakieś proste do stworzenia przedstawienia to jest to szmira, którą może zrobić prawie każdy jak się nad tym pochyli a pseudo artyści dobrze o tym wiedzą i dlatego zwalczają tych co ich krytykują, imputując im, że nie mają wrażliwości na sztukę:) perfidne oszustwo jak dla mnie;)

Gość • Sobota [16.03.2019, 20:28:27] • [IP: 92.42.118.*]

Trzeba się wybrać...

Gość • Sobota [16.03.2019, 18:49:58] • [IP: 37.47.153.***]

Na sztukę trzeba być wrażliwym, człowiekiem wrażliwym. To do dwóch pierwszych komentarzy

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:56:22] • [IP: 176.221.122.**]

to jest sztuka?

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:38:56] • [IP: 88.156.235.***]

a ci dwaj co tu sie wpisali na kebabie już byli:)?

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:06:09] • [IP: 176.221.123.***]

protestuję przeciwko opluwaniu sztuki! Świetna wystawa, wspaniali twórcy. Można było porozmawiać nie tylko o ich pracach. Ale trzeba mieć w sobie ciekawość i wrażliwość...

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:22:59] • [IP: 77.88.191.**]

Pomysłowa reklama" ..o którą zabiegają nie tylko polskie galerie". Powinni szukać pracy w agencjach reklamy, lol

Gość • Sobota [16.03.2019, 14:44:51] • [IP: 81.204.98.**]

Podziekowania dla p.A.Pawelczyka...Za kolejne znakomite przedsiewziecia, wystawy...i mozliwosc uczestnictwa w nich...

Gość • Sobota [16.03.2019, 14:39:07] • [IP: 176.221.122.***]

Piękna wystawa, oby tak dalej

Gość • Sobota [16.03.2019, 14:22:45] • [IP: 176.221.113.***]

Brawo. Świetnie, że Świnoujścianie mają możliwość przebywać koło sztuki. Super, że karuzela kultury kręci się cały rok a nie tylko w sezonie.

Pazdzioch • Sobota [16.03.2019, 14:04:54] • [IP: 83.23.247.**]

Pewnie dziadostwo a nie sztuka, a się zachwycają jakby Wróbel w kieszeń...

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:38:07] • [IP: 185.13.106.***]

TAK SIĘ BAWI KILKA OSÓB ZA NASZE PODATKI DARMOZJADY!

Oglądasz 1-15 z 15
■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■