░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.03.2019, 12:00:48] • Świnoujście

Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu

 Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu

fot. Sławomir Ryfczyński

Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu.

Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do swoich najbliższych ma swój ciąg dalszy.

Do naszej redakcji zadzwonił telefon, po drugiej stronie usłyszeliśmy kobiecy szloch
- To są słowa mojej mamy. Poznałam po charakterze pisma. - wyznała nasza rozmówczyni.

Tuż po otwarciu redakcji pani Dorota, a później jej siostra Andżelika pojawiały się w naszej redakcji by odebrać, książkę w której ich mama po krwotoku, który dostała w szpitalu kieruje swoje słowa do najbliższych. Mogliśmy od pań usłyszeć kim była autorka testamentu w książce.

Jak się dowiedzieliśmy od córek, autorka testamentu, pani Janina, zmarła paręnaście dni po wyjściu ze szpitala mając 63 lata, ale o książce z dramatycznym wpisem nikt nie wiedział. Wpis został dokonany w szpitalu w Szczecinie, gdzie kobieta leczyła się na nowotwór. Okazuje się również, że autorka zmarła, w domu w listopadzie 2011 roku. Po części testament zapisany na kartkach książki się spełnił, gdyż jak wspominała pani Dorota.
- Mama została pochowana tak jak chciała, czyli na różowo. - wspomina córka zmarłej. - Jak zobaczyłam ten list od mamy zza grobu, to traktuję to jako znak. Książka będzie w mieszkaniu na honorowym miejscu. - dodaje kobieta.

O artykule na naszym portalu powiadomili panią Dorotę i panią Andżelikę znajomi, którzy znali rodzinę i częściowo skojarzyli fakty. Ciekawostką jest również to, że jak się później okazało książkę do redakcji przyniósł mężczyzna, który zna się z panią Dorotą. Jednak nadal nie wiemy jak książka przywędrowała ze szczecińskiego szpitala do świnoujskiej biblioteki, następnie wykupiona za złotówkę została przekazana na ręce wydawcy naszego portalu, a w konsekwencji trafiła tam gdzie miała, czyli na ręce córki autorki tych wzruszających słów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:20:16] • [IP: 109.243.230.**]

Dopowiem jeszcze: nie jest ta historia, jak niektórzy piszą, " tragiczna", jest wzruszająca, ale nie tragiczna. Z powodów niżej wymienionych.

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:18:01] • [IP: 109.243.230.**]

Warto zdać sobie sprawę, że miała ta śp. kobieta łaskę przygotowania się do śmierci. Doszła ona tam, gdzie dojdziemy my wszyscy, współczuć jej nie wystarczy, nawet może należałoby pomysleć o niej jako osobie zwycięskiej, uświadomic sobie, że jest już blisko Boga. Nawet ta choroba, cierpienie, mogły zastąpić czyściec, więc byc może już teraz ta Pani jest w pełni wolna. Śmierć bramą Życia.

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:16:43] • [IP: 83.21.55.***]

poruszająca historia pomimo cierpienia była i pamiętała ta pani o swoich dzieciach. Nie udało się jej żyć, a szkoda.

Gość • Sobota [16.03.2019, 12:23:06] • [IP: 80.245.187.**]

TO NIESAMOWITA HISTORIA

Gość • Sobota [16.03.2019, 09:39:00] • [IP: 83.8.166.***]

piekna historia

Gość • Sobota [16.03.2019, 04:14:22] • [IP: 70.31.118.***]

Wielkie brawa dla redakcji za ich prace, a dla dziewczyn to dobry znak.Pozdrawiam serdecznie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 00:14:12] • [IP: 188.147.106.***]

Wzruszajaca historia. Szacun

Gość • Piątek [15.03.2019, 18:50:44] • [IP: 81.204.98.**]

Bardzo poruszajace...brak slow, tragiczne losy...Dobrze ze rodzina jest w posiadaniu tego testamentu...

Gość • Piątek [15.03.2019, 16:53:02] • [IP: 80.245.189.***]

Pani Janeczka zawsze widziałam ja uśmiechniętą...

Gość • Piątek [15.03.2019, 16:10:15] • [IP: 178.238.251.***]

Prawdziwa mama, równo kochała swoje dzieci, nie uległa namowom innych osób. Gratuluje WAM takiej kochanej i świadomej w ciężkich chwilach dla Niej - mamy.

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:58:04] • [IP: 94.254.224.**]

14:20:23 Jeśli tylko tyle wyniosłeś z tej wzruszającej historii, musisz być baaardzo nieszczęśliwym człowiekiem.

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:49:44] • [IP: 178.238.253.***]

Jaka ale ciekawa hista...

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:20:23] • [IP: 23.226.237.*]

Taki testament nie ma mocy prawnej.

Gośćszwedka • Piątek [15.03.2019, 14:13:25] • [IP: 83.233.111.**]

JAKZE DZIWNE SA POPLONTANE LOSY LUDZKIE, , , , , ZNAM TAKA HISTORJE . ...JAK PO PIEDZIESIECIU LATACH OJCIEC ::ZZA GROBU PRZEKAZAL SYNOM SPOTKANIE JEDEN MIESZKAL W SZWECJ A DRUGI W LONDYNIE MYSLELI ZE SA SAMI I PRZEZYL TYLKO ON WOJNE...SPOTKANIE PO LATACH TRASMITOWALA TV. .BBS NAWET KROLOWA ANGIELSKA WYSLALA IM SPECJALNY TELEGRAM . .A TELEF. ROZDZWONILI SIE Z CALEGO SWIATA...JESZCZE DZIS MAM CIARKI . ... NIESAMOWITA HISTORJA. ...pozdrawiam redakcje

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:03:09] • [IP: 79.186.188.**]

Ciarki przechodzą i łży staja w oczach.

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:24:02] • [IP: 89.67.59.**]

Historia jakże wzruszająca w tym cynicznym świecie. Wspaniale, że Redakcja „łapie” takie tematy pokazując tym samym, że są w życiu tematy ważne i ważniejsze. ..i te najważniejsze.

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:07:29] • [IP: 178.238.252.***]

Pani Janeczko i jest Pani miedzy nami!! Prosze teraz odpoczywac!!teraz znamy Pania, !! I pamietamy

Gość • Piątek [15.03.2019, 13:02:09] • [IP: 94.254.233.**]

Wzruszenie wielkie. Drogie Panie mama o Was pamięta i czuwa. Módlcie się za nią. Wszystkiego dobrego

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:41:00] • [IP: 176.221.123.**]

No i super lepiej późno niż wcale --DZIWI mnie fakt dlaczego nie została oddana z rzeczami RODZINIE!!

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:39:33] • [IP: 37.248.75.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:34:26] • [IP: 80.245.188.***]

Bardzo wzruszająca historia napisana przez życie.Dobrze, że ze szczęśliwym zakończeniem, w tym sensie, że córki poznały wielkie uczucie jakim darzyła ich Mama.

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:30:17] • [IP: 176.221.122.***]

Super!! Mama czuwa nad Wami Dziewczyny :)...

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:24:47] • [IP: 176.221.123.**]

Wzruszające. Łezka zakręciła się.

Gość • Piątek [15.03.2019, 12:13:32] • [IP: 31.0.65.***]

Piękne i wzruszające. Łzy same płyną

Oglądasz 1-24 z 24
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■