░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.03.2019, 10:56:22] • Świnoujście

140. parkrun pomiędzy świętami...

140. parkrun pomiędzy świętami...

fot. Organizator

8 marca to Dzień Kobiet, 10 marca Dzień Mężczyzn, a 9 marca świąteczny parkrun z 48 osobami, których nie wystraszył ani deszcz ani wiatr. Przed biegiem Asia poczęstowała wszystkich przybyłych na parkrun Panów ptasim mleczkiem życząc, by im ptasiego mleka w życiu nie brakło. Na zwycięzców i wszystkie Panie oczekiwały upominki ufundowane przez Beatkę Krajewską. Były to kosmetyki, które mają upiększyć i poprawić samopoczucie w taką nieciekawą pogodę. Pomocy w organizacji biegu podjęło się 19 wolontariuszy, a szczególne uznanie należy się najmłodszej Marcelince Gawle.

W samym pokonaniu trasy uczestniczyło 17 pań, 37 panów, w tym 4 juniorów płci obojga.

Najspieszniej do mety było Paniom:
1.Karolina Romańska – 23.23,
2.Monika Murawska – 25.25 i
3. Juniorka – Klaudyna Małocha – 25.44.
Wśród panów najszybsi byli:
1. Tomasz Magalski – 18.50 z Kamienia Pomorskiego uczestniczący po raz pierwszy w spotkaniu parkrunowym,
2.Robert Rumistrzewicz – 20.13,
3.Maciej Gołębiewski – 20.46.

Sześć osób mimo niesprzyjających warunków pobiło swój rekord życiowy, a Iwonka uczestnicząca dopiero od sześciu tygodni w parkrun poprawia swój wynik z tygodnia na tydzień. Jedno okrążenie pokonała początkująca Małgosia i stwierdziła, że za tydzień da radę przejść całą trasę.

Szczegółowe wyniki tu:www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults

Przed biegiem gromkimi brawami, okrzykami i dyplomem zostali nagrodzeni Klaudyna Małocha za pokonanie trasy po raz setny i Piotr Walkowiak po raz pięćdziesiąty. Po biegu zaś czekały na wszystkich pyszna herbatka i ciasta upieczone przez Paulinę i Beatę Krajewskie oraz Monikę Murawską. Jak zwykle nie zabrakło pysznych korzennych ciasteczek sponsorowanych przez Hotel Trzy Wyspy. Dziękujemy wszystkim partnerom, wolontariuszom i biegaczom za udział i zapraszamy jak zwykle za tydzień i co tydzień. Jutro zapraszamy wszystkie Panie na Bieg Kobiet o godz. 16 przy pływalni organizowany przez OSiR. Trasa ok. 3 km, dodatkowo wyścig na 100 metrów na szpilkach co najmniej 8 centymetrowej wysokości.

Życząc wszystkim Paniom i świętującym Panom wszystkiego najlepszego polecamy aktywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [11.03.2019, 12:24:48] • [IP: 93.94.185.***]

Co tydzień zawody, kto to wytrzyma?, nawet nasz miszczunio odpuścił.

Oglądasz 1-1 z 1
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■