POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.03.2019, 10:38:14] • Polska

Poczta Polska jest kobietą, która najczęściej ma na imię Anna

Poczta Polska jest kobietą, która najczęściej ma na imię Anna

fot. Organizator

Poczta Polska: Anny, Małgorzaty, Agnieszki i inne kobiety lubią tu pracować. Ponad połowa czyli 56procent pocztowców to one. Panie cenią sobie ustabilizowany rytm pracy, wolne popołudnia i weekendy.

Niewiele jest firm, w których kadra kierownicza jest równie sfeminizowana, jak ma to miejsce w Poczcie Polskiej. Aż 71% menedżerów zatrudnionych w Poczcie to kobiety, wśród naczelników urzędów panie stanowią 85% – Kobiety są sumiennymi pracownicami. Można powiedzieć, że na ich pracy opiera się lwia część działalności Poczty Polskiej. Spółka jest stabilnym pracodawcą, wypłaca wszystkie należne świadczenia, regularnie opłaca składki, rozlicza nadgodziny. W ramach umów o pracę oferuje szereg dodatkowych benefitów, takich jak premie, trzynaste pensje, szeroki pakiet świadczeń socjalnych, stwarza możliwości nauki i rozwoju. Warto podkreślić, że firma jest otwarta na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, osób z niepełnosprawnościami oraz tych powyżej 50. roku życia, a także wracających na rynek po dłuższej przerwie w pracy lub po urlopie wychowawczym – mówi Justyna Siwek, rzeczniczka prasowa Poczcie Polskiej.

Najwięcej kobiet pracuje w woj. opolskim (68% ogółu osób zatrudnionych w Poczcie w tym województwie), niewiele mniejszy ich odsetek jest w śląskim (66%), lubuskim (60%), małopolskim (58%) i zachodniopomorskim (58%). W Poczcie najwięcej pań ma na imię Anna, niewiele mniej jest Małgorzat i Agnieszek.

Kobieta coraz częściej dzwoni dwa razy

W ostatnich latach panie coraz chętniej zostają listonoszkami. Spośród blisko 26 tys. osób na tym stanowisku 26% to kobiety. Do roznoszenia korespondencji zwykle aplikują panie w wieku od 26 do 40 lat. Tylko 4% pań znalazło się w gronie pocztowych kurierów. Także niewiele jest chętnych, by być kierowcami. Spośród wszystkich kierowców zatrudnionych w Poczcie Polskiej, tylko 2% to kobiety, przy czym wśród kierowców pojazdów pow. 3,5 t są tylko cztery panie.

Panie w placówce pocztowej i na lotnisku

Wśród pracowników obsługi klientów – aż 97% to kobiety. To najbardziej sfeminizowana grupa, przeciwny trend jest pośród kwalifikowanych pracowników ochrony – tylko 4% to kobiety, choć zdarza się, że kobiety są dowódczyniami zmiany. Natomiast w grupie osób pracujących jako operatorzy kontroli bezpieczeństwa, którzy mają uprawnienia do pracy na lotnisku kobiety stanowią 1/3 załogi pocztowej.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [14.03.2019, 20:47:56] • [IP: 176.221.122.**]

Likwidacja, LIKWIDACJA

Gość • Środa [13.03.2019, 18:23:06] • [IP: 164.127.30.***]

Jeśli Poczta Polska ma na imię Anna, to z większą trudnością, ale jednak musze ją spoliczkować, po raz pierwszy w życiu muszę uderzyć kobietę, za brak automatów ze znaczkami, co zmusza mnie do stania w kolejkach, by wysłac jeden list. Za zostawianie w drzwiach awiza, mimo że byłem w domu, a dzwonek u drzwi jest donośny i łatwy do odszukania. Jeśli bym bił kobietę, to naprawdę, ona była pierwsza, bo to ja pierwszy zawołałem za Stuhrem pośród kolejki tasiemcem ciągnącej sie do okienka:" Kobieta mnie bije!"

Oglądasz 1-2 z 2
■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■