POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.02.2019, 21:27:33] • Świnoujście

Wlazł kotek na daszek i…

Strażacy mieli dziś przed sobą nie lada wyzwanie. Ze szklanego zadaszenia zamkniętej kawiarni musieli ściągnąć kotka. To nie pierwsza taka akcja naszych służb w Świnoujściu.

Dzisiaj rano wezwano strażaków przed kawiarnię przy skrzyżowaniu ulicy Marynarzy z Wybrzeżem Władysława IV. Na zadaszony ogródek zamkniętego o tej porze lokalu zobaczono kota. Zwierzak nie potrafił zejść z daszka.

Na miejsce na sygnale przyjechały dwie straże - relacjonuje jeden z naszych Czytelników, zaskoczony zaangażowaniem służb.

Strażacy wiedzą jednak, że wystraszonego kota ściągnąć na ziemię trudno. Najgłośniejsza akcja, o której rozpisywały się media w całej Polsce, miała miejsce w czerwcu 2014 r. Przez kilka dni próbowano ściągnąć z drzewa kota, który wdrapał się na sam czubek drzewa, w środku parku między ulicami Moniuszki a Sienkiewicza. Strażacy w pewnym momencie uznali, że nie są już w stanie pomóc zwierzęciu. Konieczne było wsparcie alpinistów.

W grudniu tego samego roku strażacy ściągali z drzewa innego wystraszonego kota. Tym razem akcja miała miejsce w lesie nieopodal sztucznego boiska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Wtorek [19.02.2019, 17:33:11] • [IP: 83.21.62.**]

kot poluje na ptaki i ludzie mu w tym przeszkadzają wołając straż pożarną, bo za darmo. A za karetkę trzeba zapłacić, mimo że człowiek może być chory

Gość • Wtorek [19.02.2019, 17:23:57] • [IP: 83.21.62.**]

na ul.Marynarzy strażacy z drabiny ścigają kota na drzewie.Mówię zostawcie go w spokoju, wlazł to i zlezie a tak się wystraszy i spadnie, i tak się stało, ale miał szczęście bo młodzi ludzie mieli rozpostartą marynarkę i spadającego kota złapali, a on i tak im uciekł. Kto zapłaci z przyjazd strażaków, a powinna zapłacić właścicielka kota, który uciekł na drzewo przed kąpielą albo obcinaniem pazurków

Gość • Wtorek [19.02.2019, 15:18:15] • [IP: 88.156.206.**]

widziałam -przesada wielka

Gość • Wtorek [19.02.2019, 13:44:34] • [IP: 92.42.116.**]

widziałem...głupota

miauu • Wtorek [19.02.2019, 12:17:27] • [IP: 80.54.236.***]

Trzeba było brać przykład od naszych wschodnich sąsiadów. Albo działko strażackie, albo siekiera :)

Gość • Wtorek [19.02.2019, 09:01:45] • [IP: 164.127.196.***]

Długo szukałem materiałów medialnych z roku 2014, z wspomnianej w artykule obok czerwcowej akcji ratowania kota, ale nie znalazłem, za to znalazłem z grudnia 2014 r., oto co wtedy wpisałem: "oto scenariusz ratunku • Wtorek [02.12.2014, 10:52:00 Mam prosty pomysł na koty alpinistyczne - dron. Strażak nie jedzie z cieżkim wozem po pagórkach, tylko zaczaja się w krzakach (może miauczeć rujowo), wyciąga konsoletę drona, operuje nim tak, by z góry" spadał" jakby w kierunku kota, kot nie widząc zagrożenia na dole, ucieka przed dronem, na którym z głośnika emitowany jest odgłos psiego szczekania. To wszystko. Na dole zapłakani, zrozpaczeni obrońcy zwierząt witają kota chlebem i myszą (ale wcześniej ukryci za drzewem)."

na s'koś'nym daszku kot • Wtorek [19.02.2019, 08:54:33] • [IP: 164.127.196.***]

Kot to wśród ssaków jedyny odpowiednik... kosa, bo umie się wdrapać na szczyt drzewa, które uwielbiają kosy wiosną, wyśpiewując misterne sola godowe. Nawiasem: dla mnie zawsze śpiew kosa (jeden z najpiękniejszych w świecie ptaków) to dla mnie początek wiosny. W tym roku po raz pierwszy go usłyszałem 15 II.

Gość • Wtorek [19.02.2019, 08:38:01] • [IP: 193.69.22.**]

Mają płacone extra za każdy wyjazd, więc jeżdżą do każdej traszki

Gość • Wtorek [19.02.2019, 08:17:51] • [IP: 176.221.123.**]

Kot nie umiał zeskoczyć z takiego daszku?? Spokojnie by zszedł jakby nikt nie robił szumu dookoła.

Gość • Wtorek [19.02.2019, 00:12:26] • [IP: 80.245.178.***]

jak wezwe karetke bez uzasadnienia (bo mnie mocno boli, ale umrzec nie umre) to moge dostac mandat. jak wezme straz pozarna bo mewa/kot/chomik gdzies utknal - zero problemu. gdzie tu sens?

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 22:33:33] • [IP: 85.30.184.***]

Dobrze że nie wezwaliscie GROMu do akcji...hahahhahah

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 22:12:15] • [IP: 5.173.136.**]

Jak wlazł to zejdzie, afera, a tu SP potrzebna

Gość • Poniedziałek [18.02.2019, 21:35:37] • [IP: 176.221.123.***]

PRZESADA!! Z TYMI KOTAMI!! I TAKĄ AKCJĄ!!

Oglądasz 1-13 z 13
■ Policjanci ze Świnoujścia będą mogli dogadać się z każdym na świecie! ■ Szok mieszkańców po prezentacji koncepcji ruchu w mieście. Po co budujemy tunel!? Zobacz film! ■ Niepokojący wpis o sytuacji w świnoujskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej zamieszczono na Facebooku. Są konflikty, braki kadrowe, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń, pluskwy i zachowania „podchodzące pod mobbing" – czytamy w poście ■ Wracamy do tematu znaleziska w Kanale Piastowskim. Wbrew wcześniejszym twierdzeniom, wygląda na to, że coś większego jest jednak na dnie. Podobno znaleziono zatopioną barkę, całą wypełnioną amunicją zaraz przy "grzybku" obok przystani Karsibór po stronie Świnoujścia, a promy i statki dalej pływają jakby nigdy nic – pisał niedawno nasz Czytelnik. - Fajnie jakbyście potwierdzili te informacje ■ 15 radnych poparło sprzeciw, a tylko trzech wstrzymało się od głosu. W czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujścia, 7 listopada Rada Miasta podjęła uchwałę dot. oświadczenia w sprawie lokalizacji inwestycji związanej z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego ■ Prezydent wycofuje się z ulg dla przedsiębiorców. Wiele emocji społecznych wzbudziły nasze informacje o ulgach udzielanych przez Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza niektórym lokalnym przedsiębiorcom. Przypomnijmy więc, że w latach 2007 - 2019 (do miesiąca IV) Prezydent Miasta udzielił ulg różnym firmom na kwotę 8.596.726,23 zł ■ Po 42 latach stacjonowania wojsk sowieckich na wyspie Uznam, w Świnoujściu pozostały smutne zagubione psy. Porzucone zwierzęta były w szoku. Ich przyjaciele nagle zniknęli. Nikt już nie mówił po rosyjsku ■ Zakończyła się przebudowa ul. Szmaragdowej w Przytorze-Łunowie, a wraz z finalizacją tego zadania wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy: uwaga na znaki, bo ulica jest jednokierunkowa, podobnie, jak fragment ul. Zalewowej ■ Nietypowy problem mieli świnoujscy policjanci. Kajdanki, które nałożyli zatrzymanemu mężczyźnie odmówiły posłuszeństwa i nie chciały się otworzyć. Policjanci na pomoc wezwali strażaków, którzy przecięli kajdanki za pomocą szlifierki kątowej (fleks) ■ Zmiana terminu wystawy w Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Informujemy, że planowana w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na najbliższy piątek, 25 października, wystawa: „Świnoujście w przedwojennej grafice” z przyczyn niezależnych od organizatora została przeniesiona na 7 listopada 2019 r, na godz. 18.00 ■ 16 głosami „za” Rada Miasta zdecydowała o podwyżce wysokości stawek podatku od nieruchomości ■ Podatek od nieruchomości w nowym roku: w planach „górne stawki maksymalne”. W czwartek radni podejmą uchwałę o wysokości stawek podatku od nieruchomości. Z projektu uchwały wynika, że będzie zdrożej. Chyba, że ktoś ma komórkę, chlew lub kurnik i nie prowadzi w niej działalności gospodarczej ■ Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 ■ Z uwagi na brak na krajowym rynku szczepionek przeciwko grypie Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w dniach od 17.10.2019r. do 28.10.2019r. zawiesza akcję szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców miasta w wieku powyżej 60 roku życia ■ Agatowska i Kochan wygrały w Świnoujściu ■ Mężczyzna na wózku inwalidzkim, zaopatrzony w butelkę z łatwopalnym materiałem i zapalniczkę, został zatrzymany przez policję przed jednym z lokali gastronomicznych w Świnoujściu. Mogło dojść do tragedii ■ W czwartkowy wieczór tuż przy Kościele Chrystusa Króla rozegrała się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Po godzinie 19:00 pod kościele zatrzymały się dwie karetki pogotowia oraz dwa wozy strażackie. Ratownicy zaczęli reanimować 67-latka, u którego nastąpiło zatrzymanie krążenia. Niestety, ponad 40-minutowa akcja reanimacyjna nie przywróciła czynności życiowych ■ Ponad 1,5 mln zł wynosi łączna kwota kar, jakie miasto naliczyło wykonawcy Promenady Zdrowia za niedotrzymanie terminu wykonania inwestycji ■