POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.02.2019, 19:58:13] • Świnoujście

„14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie!

W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych.

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Sam prezydent Janusz Żmurkiewicz nie otrzymał nagrody.

Zapytaliśmy o uzasadnienie dla tak hojnych nagród.

Mieszkańcy Świnoujścia, z których podatków wynagradzani są pracownicy magistratu, zapewne ciekawi są odpowiedzi, za co czworo pracowników dostało 27 346 zł?

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta ograniczyła się do informacji, że to, kiedy takie nagrody mogą być przyznane, wskazuje Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Miasta.

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Postanowiliśmy odnaleźć przywołany Regulamin w internecie. Na próżno jednak szukaliśmy go w Biuletynie Informacji Publicznej magistratu.

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedyne, co udało się nam znaleźć, to zarządzenie prezydenta w sprawie regulaminu. Załącznika do zarządzenia pod nim jednak nie ma.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 127, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 127

Gość • Niedziela [17.02.2019, 13:25:59] • [IP: 176.221.123.**]

Pani Iwono skąd taka smutna mina trzeba się cieszyć 7162 tysi drogą nie chodzi --to 5 moich emeryturek --też by mi się przydało z tysiaka chociaż czekam !!

Gość • Piątek [15.02.2019, 11:05:19] • [IP: 217.153.136.*]

Świnoujście jest DOBRZE ZARZADZANE, CZYSTE, WIDAC RĘKĘ GOSPODARZA. ..tylko za dużo meneli ! Brawo Prezydent Miasta i z-cy !!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:28:25] • [IP: 83.23.247.***]

trzeba było na wyborach dobrze głosować, to nie trzeba byłoby pisać teraz o taczkach.A ten z aparatem 621 głosów osiągnięcie na miarę WIELKIEGO POLITYKA HA!HA!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:10:58] • [IP: 31.11.129.**]

Zazdrośnicy. W Urzędzie nie ma aż tak słodko jak się niektórym wydaje

Gość • Środa [13.02.2019, 17:18:19] • [IP: 31.11.130.**]

pewnie mu dole odpala, zeby tez mial bo sam sobie nie moze dac, wstyd wielki wstyd, powinni oddac te pieniadze albo przekazac na cele charytatywne a potrzeb jest wiele, na szpital o drogach lepiej nie mowic, powinni komisje naslac i skontrolowac ta sprawe

Gość • Środa [13.02.2019, 09:20:29] • [IP: 83.23.255.***]

Betonowe darmozjady

Gość • Środa [13.02.2019, 01:29:12] • [IP: 5.60.233.***]

Skończą się te wygibasy...

Gość • Wtorek [12.02.2019, 10:21:58] • [IP: 83.23.242.***]

Ktoś tam na forum dobrze napisał że ŻMURKIEWICZ był w radzie nadzorczej portów Szczecin-Świnoujście.I rzeczywiście czy był chociaż raz u roboli którzy pracują na takich i innych nierobów jak on.Zobaczył ich warunki pracy spytał się o ich płace?Pamiętam jak była walka o przeładunek tej wstrętnej siarki w porcie, schylił łeb morda w kubeł i siedział cichutko. Przecież nie mógł się postawić kolesiom z rady nadzorczej.Wszelkie jego wypowiedzi to gra pod publikę.Też kiedyś głosowałem na niego, teraz wstydzę za ten błąd.

Gość • Wtorek [12.02.2019, 07:45:11] • [IP: 37.8.230.***]

A ten usmiechnięty z aparatem na zębach z czego się tak cieszy?Kampanie to zrobił dla siebie nie dla Prezydenta wie, że gdyby Prezydent nie wygrał to musiałby wrócić na promy a na to ambicja mu nie pozwoliła ale czy on w ogóle ma ambicję?Czy on wie co to słowo znaczy?

Gość • Wtorek [12.02.2019, 05:50:31] • [IP: 95.129.224.**]

Nie tak dawno nazywano ich, , czerwoną burźuazją""obecnie mamy, , białą burźuazję" i tak jak kiedyś, tak też obecnie dominuje pogarda dla zwykłych ludzi. Jak dla mnie urzędnicy nie powinni obdzielać się nagrodami stanowiskami w radach nadzorczych itd, dlatego źle pracują za publiczne pieniądze a nie każdy z nas chciałby ich nagradzać. Gdyby było transparentnie i to koryciarzy nie trafiali by do polityki...

Gośćxxxxxxxxxxxxxx • Wtorek [12.02.2019, 00:53:15] • [IP: 80.245.188.**]

Co tam, ostatnia kadencja, trzeba poszaleć, żyje się raz. Pozdrawiam Pana Prezydenta i najbliższych współpracowników. Entuzjasta Jazzu i mega luzu.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 23:25:07] • [IP: 92.42.112.***]

Bo Żmur walczy z biedą w UM i wspiera potrzebujących. Co za znieczulica i obojętność jest wśród piszących tu komentarze! Jak można być obojętnym gdy patrzy się na smutne twarze tych bardzo biednych pracowników UM? Im jeszcze i 15 pensja się należy aby mogli wyrwać się choć na chwilę ze skrajnej nędzy w jakiej wciąż muszą tu żyć. A może też i u nas znajdzie się jakaś dzielna Patrycja i zorganizuje dla nich pilną zrzutkę kasy?

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 23:17:51] • [IP: 188.147.103.***]

Szkoda że to zdjęcie nie było na plakatach. Rzeczywiste do bólu.

Schoolwysyn • Poniedziałek [11.02.2019, 22:03:56] • [IP: 5.173.153.**]

Te czternastki im się po prostu należały! Za uczciwą i ciężką pracę!

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:59:54] • [IP: 94.254.232.***]

Co wybraliście to macie

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:55:52] • [IP: 178.238.252.***]

Forum pisze, pisze a oni robia swoje!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:13:27] • [IP: 80.245.190.**]

Kasa zainwestowana w kampanię wyborczą, trzeba jakoś zrekompensować koszty.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:02:59] • [IP: 92.42.118.**]

Taki szyderczy uśmiech, żeby kogoś ośmieszyć, zawsze towarzyszył. Bardzo niesympatyczne dla normalnego obywatela.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:40:14] • [IP: 81.204.98.**]

Szkoda, ze robi sie tajemnice...to zawsze budzi emocje negatywne.Powinno byc jawne i podane do wiadomosci na jakiej podstawie i za co...itd.Nie mowie, ze sie nie nalezalo ale sposob jaki zostalo to zrobione. ..."dziwny"...

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:37:28] • [IP: 178.238.246.**]

A na szkoły i przedszkola żałują kasy, żałosne . ...

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:36:09] • [IP: 31.11.131.***]

Uważam, że wszyscy powinni dostać tyle samo. W czym jest gorszy II zastępca od I zastępczyni ? Te pieniądze po prostu im się należały. To tak jak stwierdziła z mównicy sejmowej niejaka Szydło. Tamtym z rządu się należały a zastępcom prezydenta Świnoujścia nie ? (tym drugim zdaniem o I zastępczyni i II zastępcy proszę nie dopatrywać się żadnych aluzji)

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 19:22:39] • [IP: 178.235.147.**]

bo im się po prostu należało:)

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 19:21:28] • [IP: 178.238.247.**]

do122.To nawyki pisowskie a nie komunistyczne...

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 19:02:50] • [IP: 178.235.146.***]

Sujka zapewne za kampanię wyborczą dostał.Pozostali za inne bzdety.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 18:30:25] • [IP: 178.238.253.**]

Trzeba było myśleć jak się wrzucało kartkę do PAKI WYBORCZEJ, a teraz to gęby na kłódkę, bo zaraz będzie trzynastka, bardzo wam dobrze, kiedy poszedłem same mohery stały w kolejce do głosowania, oni ci SAMI SWOI tak do grobowej deski będą się o dwdzieczać, buchahaha, śmiechu warte co wybory jest to samo, ludzie czy wy wogóle wiecie jak ma funkcjonować RADA MIASTA, ZARZĄD, RACZEJ WATPIĘ TO NIE WYPISUJCIE TERAZ BZDETÓW, TYLKO ZRÓBCIE TE TACZKI BO TYLKO OBIECUJECIE i rzucacie kamykami w dinozałry !

Oglądasz 1-25 z 127
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■