POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.02.2019, 19:58:13] • Świnoujście

„14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie!

W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych.

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Sam prezydent Janusz Żmurkiewicz nie otrzymał nagrody.

Zapytaliśmy o uzasadnienie dla tak hojnych nagród.

Mieszkańcy Świnoujścia, z których podatków wynagradzani są pracownicy magistratu, zapewne ciekawi są odpowiedzi, za co czworo pracowników dostało 27 346 zł?

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta ograniczyła się do informacji, że to, kiedy takie nagrody mogą być przyznane, wskazuje Regulamin wynagradzania pracowników Urzędu Miasta.

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Postanowiliśmy odnaleźć przywołany Regulamin w internecie. Na próżno jednak szukaliśmy go w Biuletynie Informacji Publicznej magistratu.

„14” pensja  dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał?

fot. Sławomir Ryfczyński

Jedyne, co udało się nam znaleźć, to zarządzenie prezydenta w sprawie regulaminu. Załącznika do zarządzenia pod nim jednak nie ma.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 127, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 127

Gość • Niedziela [17.02.2019, 13:25:59] • [IP: 176.221.123.**]

Pani Iwono skąd taka smutna mina trzeba się cieszyć 7162 tysi drogą nie chodzi --to 5 moich emeryturek --też by mi się przydało z tysiaka chociaż czekam !!

Gość • Piątek [15.02.2019, 11:05:19] • [IP: 217.153.136.*]

Świnoujście jest DOBRZE ZARZADZANE, CZYSTE, WIDAC RĘKĘ GOSPODARZA. ..tylko za dużo meneli ! Brawo Prezydent Miasta i z-cy !!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:28:25] • [IP: 83.23.247.***]

trzeba było na wyborach dobrze głosować, to nie trzeba byłoby pisać teraz o taczkach.A ten z aparatem 621 głosów osiągnięcie na miarę WIELKIEGO POLITYKA HA!HA!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:10:58] • [IP: 31.11.129.**]

Zazdrośnicy. W Urzędzie nie ma aż tak słodko jak się niektórym wydaje

Gość • Środa [13.02.2019, 17:18:19] • [IP: 31.11.130.**]

pewnie mu dole odpala, zeby tez mial bo sam sobie nie moze dac, wstyd wielki wstyd, powinni oddac te pieniadze albo przekazac na cele charytatywne a potrzeb jest wiele, na szpital o drogach lepiej nie mowic, powinni komisje naslac i skontrolowac ta sprawe

Gość • Środa [13.02.2019, 09:20:29] • [IP: 83.23.255.***]

Betonowe darmozjady

Gość • Środa [13.02.2019, 01:29:12] • [IP: 5.60.233.***]

Skończą się te wygibasy...

Gość • Wtorek [12.02.2019, 10:21:58] • [IP: 83.23.242.***]

Ktoś tam na forum dobrze napisał że ŻMURKIEWICZ był w radzie nadzorczej portów Szczecin-Świnoujście.I rzeczywiście czy był chociaż raz u roboli którzy pracują na takich i innych nierobów jak on.Zobaczył ich warunki pracy spytał się o ich płace?Pamiętam jak była walka o przeładunek tej wstrętnej siarki w porcie, schylił łeb morda w kubeł i siedział cichutko. Przecież nie mógł się postawić kolesiom z rady nadzorczej.Wszelkie jego wypowiedzi to gra pod publikę.Też kiedyś głosowałem na niego, teraz wstydzę za ten błąd.

Gość • Wtorek [12.02.2019, 07:45:11] • [IP: 37.8.230.***]

A ten usmiechnięty z aparatem na zębach z czego się tak cieszy?Kampanie to zrobił dla siebie nie dla Prezydenta wie, że gdyby Prezydent nie wygrał to musiałby wrócić na promy a na to ambicja mu nie pozwoliła ale czy on w ogóle ma ambicję?Czy on wie co to słowo znaczy?

Gość • Wtorek [12.02.2019, 05:50:31] • [IP: 95.129.224.**]

Nie tak dawno nazywano ich, , czerwoną burźuazją""obecnie mamy, , białą burźuazję" i tak jak kiedyś, tak też obecnie dominuje pogarda dla zwykłych ludzi. Jak dla mnie urzędnicy nie powinni obdzielać się nagrodami stanowiskami w radach nadzorczych itd, dlatego źle pracują za publiczne pieniądze a nie każdy z nas chciałby ich nagradzać. Gdyby było transparentnie i to koryciarzy nie trafiali by do polityki...

Gośćxxxxxxxxxxxxxx • Wtorek [12.02.2019, 00:53:15] • [IP: 80.245.188.**]

Co tam, ostatnia kadencja, trzeba poszaleć, żyje się raz. Pozdrawiam Pana Prezydenta i najbliższych współpracowników. Entuzjasta Jazzu i mega luzu.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 23:25:07] • [IP: 92.42.112.***]

Bo Żmur walczy z biedą w UM i wspiera potrzebujących. Co za znieczulica i obojętność jest wśród piszących tu komentarze! Jak można być obojętnym gdy patrzy się na smutne twarze tych bardzo biednych pracowników UM? Im jeszcze i 15 pensja się należy aby mogli wyrwać się choć na chwilę ze skrajnej nędzy w jakiej wciąż muszą tu żyć. A może też i u nas znajdzie się jakaś dzielna Patrycja i zorganizuje dla nich pilną zrzutkę kasy?

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 23:17:51] • [IP: 188.147.103.***]

Szkoda że to zdjęcie nie było na plakatach. Rzeczywiste do bólu.

Schoolwysyn • Poniedziałek [11.02.2019, 22:03:56] • [IP: 5.173.153.**]

Te czternastki im się po prostu należały! Za uczciwą i ciężką pracę!

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:59:54] • [IP: 94.254.232.***]

Co wybraliście to macie

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:55:52] • [IP: 178.238.252.***]

Forum pisze, pisze a oni robia swoje!!

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:13:27] • [IP: 80.245.190.**]

Kasa zainwestowana w kampanię wyborczą, trzeba jakoś zrekompensować koszty.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 21:02:59] • [IP: 92.42.118.**]

Taki szyderczy uśmiech, żeby kogoś ośmieszyć, zawsze towarzyszył. Bardzo niesympatyczne dla normalnego obywatela.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:40:14] • [IP: 81.204.98.**]

Szkoda, ze robi sie tajemnice...to zawsze budzi emocje negatywne.Powinno byc jawne i podane do wiadomosci na jakiej podstawie i za co...itd.Nie mowie, ze sie nie nalezalo ale sposob jaki zostalo to zrobione. ..."dziwny"...

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:37:28] • [IP: 178.238.246.**]

A na szkoły i przedszkola żałują kasy, żałosne . ...

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 20:36:09] • [IP: 31.11.131.***]

Uważam, że wszyscy powinni dostać tyle samo. W czym jest gorszy II zastępca od I zastępczyni ? Te pieniądze po prostu im się należały. To tak jak stwierdziła z mównicy sejmowej niejaka Szydło. Tamtym z rządu się należały a zastępcom prezydenta Świnoujścia nie ? (tym drugim zdaniem o I zastępczyni i II zastępcy proszę nie dopatrywać się żadnych aluzji)

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 19:22:39] • [IP: 178.235.147.**]

bo im się po prostu należało:)

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 19:21:28] • [IP: 178.238.247.**]

do122.To nawyki pisowskie a nie komunistyczne...

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 19:02:50] • [IP: 178.235.146.***]

Sujka zapewne za kampanię wyborczą dostał.Pozostali za inne bzdety.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 18:30:25] • [IP: 178.238.253.**]

Trzeba było myśleć jak się wrzucało kartkę do PAKI WYBORCZEJ, a teraz to gęby na kłódkę, bo zaraz będzie trzynastka, bardzo wam dobrze, kiedy poszedłem same mohery stały w kolejce do głosowania, oni ci SAMI SWOI tak do grobowej deski będą się o dwdzieczać, buchahaha, śmiechu warte co wybory jest to samo, ludzie czy wy wogóle wiecie jak ma funkcjonować RADA MIASTA, ZARZĄD, RACZEJ WATPIĘ TO NIE WYPISUJCIE TERAZ BZDETÓW, TYLKO ZRÓBCIE TE TACZKI BO TYLKO OBIECUJECIE i rzucacie kamykami w dinozałry !

Oglądasz 1-25 z 127
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■