░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.03.2019, 20:32:04] • Świnoujście

Najpierw sadzą, potem rozjeżdżają - błędne koło z zielenią w tle

Najpierw sadzą, potem rozjeżdżają - błędne koło z zielenią w tle

fot. iswinoujscie.pl

Większość Czytelników pamięta czasy, kiedy na każdym trawniku stała tabliczka zakazująca deptania, wstępu i w ogóle wszelkiego kontaktu z niemal świętą trawą. Do niedawna podobnym kultem była otaczana zieleń przy promenadzie znajdująca się pomiędzy starym jej odcinkiem a ulicą Żeromskiego. Może tabliczki nie stały, ale i tak wiadomo było, że lepiej nie deptać. Dziś ta sama trawa jest rozjeżdżana przez sprzęt pracujący przy budowie w tamtym rejonie. Można?

Zieleń w okolicach promenady zawsze stanowiła wizytówkę miasta, była starannie komponowana, pielęgnowana i chroniona. Nigdy nie można było ani wejść, ani usiąść czy też położyć się na puszystym, zadbanym trawniku, miał on walory wyłącznie ozdobne. Teraźniejszość pokazała, że nawet funkcja ozdobna chwilowo została zawieszona, bo zieleń na odcinku pomiędzy starą promenadą a ulicą Żeromskiego jest drogą, placem składowym, elementem budowy, polem manewrowym. Codziennie rozjeżdża ją ciężki sprzęt z budowy Promenady Zdrowia. Co ciekawsze, nikt przeciwko temu nie protestuje, nie zabrania, nie nakłada kar.

Najpierw sadzą, potem rozjeżdżają - błędne koło z zielenią w tle

fot. iswinoujscie.pl

Kiedyś, gdy taksówkarze chcieli, aby przesunąć nieco jakiś krawężnik, władze odmawiały, powołując się na konserwatora zabytków. Co ten sam konserwator postanowił w sprawie zieleni na starej promenadzie?

- Czy zieleń na starej promenadzie będzie ułożona od nowa? Czy odcinek pomiędzy starą promenadą a ulica Żeromskiego jest objęty ochroną przez konserwatora zabytków?

Najpierw sadzą, potem rozjeżdżają - błędne koło z zielenią w tle

fot. iswinoujscie.pl

- Jak redakcji wiadomo, trwa przebudowa tzw. starej promenady. Jednym z elementów inwestycji są nasadzenia zieleni. Projekt nasadzeń był konsultowany i jest zatwierdzony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia inwestycji do końca czerwca 2019-Hanna Lachowska Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych - nie do końca wyjaśniła Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 14:51:08] • [IP: 89.174.73.**]

błędem jest pokazać głupkowi połowę roboty

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 11:12:00] • [IP: 37.47.165.***]

miasto urzędników bez mózgu ale warto sobie zrobić tatoo I LOVE SWINOUJŚCIE bhahahahahahahah betong i beton i ponownie beton i tak codziennie

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 09:59:35] • [IP: 37.248.166.***]

Ludzie przecież tam jest budowa! To mają fruwać ?

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 09:15:24] • [IP: 176.221.122.***]

Przecież tam trwa remont promenady... wszystko bedzie wymienione... jak sadzili jak nic tam nie robili...

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 08:37:34] • [IP: 92.42.112.***]

Bogate miasto! Ławki i nowe kosze na śmieci rzucone w kąt

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 08:31:40] • [IP: 176.221.123.**]

czy urząd nie widzi

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 05:36:15] • [IP: 176.221.123.**]

no jak by mogli tam samolotem latac , to by pewnie nie jezdzili sprzetem budowlanym.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 00:17:42] • [IP: 178.238.253.***]

Przecież to się nigdy nie skończy...

Gryf • Niedziela [03.03.2019, 23:29:43] • [IP: 176.221.123.**]

Ci urzędnicy, którzy jeszcze trzy lata temu pracowali w UM, powinni natychmiast zmienić miejsce pracy, gdyż mając odmienne spojrzenie na nasze miasto, także zieleń negatywnie działali i nadal to robią. Negatywnie dla przyrody, wizerunku miasta i jego mieszkańców. Dotyczy to także obecnej Władzy. Najgorsze, że sami mieszkańcy do tego dopuścili i dalej dają przyzwolenie na taką działalność. Nadal nie mamy społeczeństwa obywatelskiego, nie integrujemy się w społecznej działalności, zamykamy się w niewiedzy i głupocie i dopuszczamy innych do decydowania o naszym losie oraz losie naszych dzieci i wnuków.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 21:11:58] • [IP: 92.42.119.***]

Bardzo ładnie robią z nas denili no cóż trzeba żec popijem ppgwarzem tatułarze pokarzem i wiśla wio

Oglądasz 1-10 z 10
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■