POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.02.2019, 10:32:48] • Świnoujście

Lutowe bieganie na parkrunie

Lutowe bieganie na parkrunie

fot. Piotr Zgraja

Już o godzinie 8.30 spotkali się w parku wolontariusze przygotowujący trasę i zabezpieczający ją podczas trwania biegu. Tomek przyjechał z wielką szuflą i odśnieżył asfaltowy odcinek drogi, Adaś rowerem bezpieczeństwa przejechał trasę, by ocenić warunki i oznaczyć niebezpieczne miejsca przez ślizgawicę. Ela i Mirek przywieźli sprzęt, Marek dostarczył gorącą herbatę, a Arek, Andre, Mirek i Marcin ustawili odpowiednie oznaczenia. Przemek przed biegiem przeprowadził rozgrzewkę, by biegacze nie byli narażeni na kontuzję z powodu chłodu i „uśpienia mięśni”.

O 9.00 nastąpił start już 135 parkrunu. Dziś pięciokilometrową trasę pokonało mimo śliskiej nawierzchni i chłodu - 50 biegaczy i kijkarzy zwanych „patyczakami”. Było 4 juniorów i junior Kuba jako wolontariusz, (reszta chyba odsypia, bo to ferie właśnie), 23 panie, 27 panów. Zaszczyciło nas troje debiutantów i trzy osoby pokonały samych siebie, czyli poprawili swoje czasy osobiste. Gościliśmy biegaczy z Poznania, Polic, Warszawy i Szczecina. Mamy nową biegaczkę rodem z Warszawy, Dorotkę, która osiadła od niedawna w Świnoujściu i będzie aktywnie spędzać czas z nowo poznanymi biegaczami.
Dziś jako pierwsi trasę pokonali Panowie:
1. Robert Derda – 15.50
2. Sylwester Swędrowski – 20.16
3. Robert Rumistrzewicz – 21.49
i Panie:
1. Ola Jaworska – 25.53
2. Monika Murawska – 26.01
3. Małgosia Śliwińska – 27.12.

Z „patyczaków” pierwsza dziś pokonała trasę Grażyna Woźniewska z Polic a debiut „z drugiej strony parkrunu” , czyli tym razem nie jako zawodnik a jako wolontariusz miała Ewa Gasińska Kołyszko.
Szczegółpwe wyniki biegu:
http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Dziękujemy serdecznie wszystkim startującym za wysiłek, humor i dobre słowo dla organizatorów no i wolontariuszom. Ci, co chcieliby w jednym biegu uczestniczyć i być wolontariuszem proponujemy pomoc w uszykowaniu gorącej herbaty. Co tydzień są do zapełnienia dwa termosy, więc zachęcamy do pomocy. Do zobaczenia za tydzień!

Zespół parkrun Świnoujście


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [04.02.2019, 22:08:48] • [IP: 80.245.178.**]

Nie miałes wkładek antypoślizgowych.

Sylwek • Poniedziałek [04.02.2019, 19:29:43] • [IP: 185.112.116.***]

Robert ale szybko! Zlałeś mnie strasznie:)

Oglądasz 1-2 z 2
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■