POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.01.2019, 12:47:02] • Świnoujście

Każdy może...postrzelać dla WOŚP

Każdy może...postrzelać dla WOŚP

fot. Sławomir Ryfczyński

Niedziela - finał WOŚP to gwarancja wielu atrakcji dla każdego. Jedną z nich jest strzelnica prawdziwym, poniemieckim bunkrze.

O szczegółach opowiada Mariusz Szpytko. Członkowie stowarzyszenia strzeleckiego w Świnoujściu od dawna współpracują z WOŚP. W siedzibie stowarzyszenia, którą jest poniemiecki schron przy ulicy Wyspiańskiego, znajduje się puszka przeznaczona na datki.

Każdy może...postrzelać dla WOŚP

fot. Sławomir Ryfczyński

W ramach atrakcji udostępniona jest broń palna różnych kalibrów - stowarzyszenie ma w swoich zbiorach całą gamę broni palnej, od KBS-u, poprzez Uzi, berettę. W schronie urządzono strzelnicę, którą zwiedzać przyjść może każdy, zaś postrzelać mogą dzieci od 12 roku życia będące z rodzicami. Strzela się do tarczy wykonanej specjalnie na finał WOŚP.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Wtorek [15.01.2019, 11:20:26] • [IP: 92.42.119.**]

Słyszałam, że Klub Strzelecki" KAPER" w tym roku tworzy też sekcję dla dzieci. W końcu ma członków z odpowiednimi uprawnieniami. Po drugie miło wspominam wszystkie zawody współorganizowane wspólnie z Urzędem Miasta w bardzo miłej atmosferze. Dyplomy, puchary i medale były bardzo przyzwoite. Natomiast jeżeli komuś" coś" nie odpowiada w tym stowarzyszeniu, to niech sobie poszuka gdzie indziej (Polska długa i szeroka). Obrażanie członków na pewno nie przyniesie TOBIE chwały.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 12:37:01] • [IP: 37.47.175.**]

Artykuł o WOŚP jest świetnym miejscem do wylewania żalu i publicznego prania brudów - zwłaszcza anonimowego.

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 11:47:43] • [IP: 92.42.116.***]

Dziecko z bronią!! Dziecko z bronią!! To straszne!! Ludzie we Lwowie i w Warszawie to dzieci walczyły z bronią i ginęły byście mogli teraz pisać te wypociny. W krajach islamskich rówieśnicy waszych chowanych pod kloszem bezstresowo dzieci, potrafią obchodzić się z bronią i nawet zabijają swych wrogów bez mrugnięcia okiem. Nie mają zabawek, dronów kładów, samochodzików na baterie tylko pistolety jako zabawki. I te dzieci idą powoli do naszej Europy, myślicie że będą przykładnymi obywatelami??

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 10:31:33] • [IP: 94.254.233.**]

Dziecko z bronią. ...tragiczny widok. ...a tatuś. .."no strzelaj synku", " to do kogo dziś celujemy"? Ludzie gdzie macie rozum!!??

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 09:31:15] • [IP: 23.226.237.*]

Moje dzieci będę uczył strzelać z ostrej amunicji od niemowlaka i nawet kupie im broń palną pomimo, że będzie, to nielegalne, ponieważ późnij będę nam wchodziło na głowę wszelkiego rodzaju żydostwo, ukraiństwo, szwabowo i inne tego typu śmiecie przez takie lewactwo jak Ty lewaczko z 13:38:00. ⋆⋆⋆ Dałbym nawet 50 groszy lub 11 szekli, żeby strzelić do tarczy z wizerunkiem żyda chazarskiego, albo nawet oddał strzał ciągły do chazara!!

Gość • Poniedziałek [14.01.2019, 05:33:12] • [IP: 51.15.205.***]

To stare poskomusze trepisko z prawej nie rozliczyło się z pieniędzy po rozwiązaniu Kapera z mocy prawa 20.05.2018. Innym ludziom też od wielu lat zalega z pieniędzmi. Kompletnie nie wiarygodny typ.

Gość • Niedziela [13.01.2019, 23:52:36] • [IP: 176.221.113.**]

Niestety ale KAPER ma swoje ciemne strony. Okazało się, że jest tam" kolesiostwo". Starzy wyjadacze z sekcji kolekcjonerskiej traktowali innych gorzej, padło wiele gorzkich słów i atmosfera zepsuła się nieodwracalnie. Nie polecam tego stowarzyszenia. Sporo tam fałszu i nieszczerości.

Gość • Niedziela [13.01.2019, 23:46:05] • [IP: 109.243.209.**]

Co do dyskusji, czy dziecko nie powinno strzelać - tu strzela do tarczy, a na tarczy nie ma, jak sie domyslam, sylwetki człowieka. To własnie przez zamiane tarcz strzeleckich w XIX wieku na sylwetki żołnierzy zwiększono" wydajność zabijania" w czasie bitew, bo generałowie zorientowali się, że w czasie bitew żołnierze kierowani ludzkim instynktem poszanowania bliźniego strzelają ponad głowami. Generałowie planszami-sylwetkami zaprogramowali umysły strzelców. A dziecko jeśli celuje (chyba nie strzela!) do tarczy koncentrycznej, na planie koła, zdobywa kolejna umiejętnośc podobną do gmerania patykiem w korze drzewa czy czegos podobnego. A ogólnie, zdaje się że ojciec dziecka jest mundurowy, kojarzę owego pana i ładną panią, taki wie najlepiej jak nie przęłamać granicy w psychice celującego dziecka - o dziecko można byc tu spokojnym. (Ale od wieku 12 lat chłopak już winien byc wychowywany bardziej przez ojca - Polska musi miec obrońców!)

Go�� • Niedziela [13.01.2019, 22:57:31] • [IP: 80.211.250.***]

W tym Kaperze rzadza lewaki. Janek przechodzi ludzkie pojecie. Stary facet, a podmienia tarcze aby wygrac nieuczciwie. Ludzie slyszeli jaki pazerny jest na puchary plastikowe i jak robi aby on i jego mala grupka je dostala zamiast innych. Ryska tez podejrzewaja o wiele. Klub opuscilo wielu normalnych ludzi przez te dziwne zachowania.

Gość • Niedziela [13.01.2019, 21:15:26] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

FIKOŁ • Niedziela [13.01.2019, 20:08:59] • [IP: 77.111.245.***]

DO :Gość • Niedziela [13.01.2019, 14:44:05] • [IP: 93.94.189.***] Dziecko nie strzelało. Mogą strzelać dzieci od 12 roku życia... A babka w Pawlakach i Kargulach nakazała co by Pawełka od maleńkości z karabinem oswajać, czyli w świetle przepisów dopuścila się przestępstwa...

FIKOŁ • Niedziela [13.01.2019, 19:55:48] • [IP: 5.174.44.**]

DO :Gość • Niedziela [13.01.2019, 14:44:05] • [IP: 93.94.189.***] Dziecko nie strzelało. Mogą strzelać dzieci od 12 roku życia... A babka w Pawlakach i Kargulach nakazała co by Pawełka od maleńkości z karabinem oswajać, czyli w świetle przepisów dopuścila się przestępstwa...

Gość • Niedziela [13.01.2019, 17:11:44] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [13.01.2019, 16:58:25] • [IP: 92.42.118.***]

żenada

Gość • Niedziela [13.01.2019, 14:55:43] • [IP: 92.42.116.***]

Jaka cena za strzał?

Gość • Niedziela [13.01.2019, 14:52:52] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [13.01.2019, 14:44:05] • [IP: 93.94.189.***]

Dziecko nie strzelało. Mogą strzelać dzieci od 12 roku życia. To tylko zdjęcie, a zobaczyć strzelnicę chyba mogą... (czy to już wykroczenie albo przestępstwo?)

Gość • Niedziela [13.01.2019, 13:38:00] • [IP: 178.238.246.**]

Dzieci nie powinnystrzelac może inne atrakcje?

Gość • Niedziela [13.01.2019, 13:35:33] • [IP: 178.238.253.***]

Brawo1

Gość • Niedziela [13.01.2019, 13:22:31] • [IP: 92.42.119.***]

Rozumiem że stół z palety został sprawdzony i dopuszczony do użytku-to jakaś parodia a gdzie przepisy

GOŚCIU • Niedziela [13.01.2019, 13:17:58] • [IP: 188.29.164.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [13.01.2019, 13:09:23] • [IP: 83.23.247.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [13.01.2019, 13:07:35] • [IP: 37.47.169.**]

do dzików strzelać...

Oglądasz 1-23 z 23
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■