░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.01.2019, 23:27:16] • Świnoujście

Po awarii „Bielik IV” wyłączony z eksploatacji nawet na trzy tygodnie

Po awarii „Bielik IV” wyłączony z eksploatacji nawet na trzy tygodnie

fot. iswinoujscie.pl

I tak może być nawet przez najbliższy miesiąc. Niestety, Żegluga musi czekać na serwis z Finlandii. To informacje, które przekazał nam dziś dyrektor Żeglugi Świnoujskiej Paweł Szynkaruk. Jak poinformował, już dziś w Świnoujściu byli inspektorzy Urzędu Morskiego Szczecin. Na pełną treść ich raportu musimy poczekać jednak dla załogi najważniejsze są ustalenia odnośnie jej zachowania w trakcie feralnego rejsu, A te już znamy.



Na przeprawie „Warszów” mamy jeden prom mniej w dyspozycji. Po analizie dostępnych relacji oraz zapisów urządzeń promu, inspektorzy podkreślili, że załoga zachowywała się w sytuacji zagrożenia wzorowo, a wszystkie manewry promu i działania załogi pokładowej były bez zarzutu.

Na uznanie zasłużyli zwłaszcza kapitan promu Arkadiusz Kosecki oraz pierwszy mechanik na „Bieliku IV” Dionizy Gleba. To ich opanowanie i wyważone decyzje zapobiegły znacznie większym stratom. Nie po raz pierwszy w historii żeglugi promowej przez Świnę zawodzi sprzęt i gdyby nie fachowcy, którzy go obsługują, pasażerowie wychodzą bez szwanku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Sobota [12.01.2019, 08:51:45] • [IP: 77.252.46.***]

13:46:29 - Hokus-pokus, czary-mary, Twoja stara, to Twój stary. Wielka mi rzecz... Nie takie choroby się leczyło...!

Qrczak • Sobota [12.01.2019, 01:21:38] • [IP: 37.47.236.***]

Panie Kapitanie i pierwszy mechaniku - dobra robota panowie! Zimna krew i opanowanie, dziękujemy

Gość • Sobota [12.01.2019, 00:19:45] • [IP: 176.221.122.**]

Te promy z takim napędem na tą przeprawę nie powinny być dopuszczone ze względu bezpieczeństwa. ... a tym bardziej że przewożą ludzi. Ich napędy nie są bezpieczne (chodzi mi o zabezpieczenie mocy potrzebnej do utrzymania ich manewrowości w sytuacji kryzysowej ) . ... jeden silnik to za mało (proszę się zapytać osób z branży - redaktor może się wykazać) . To już poprzednie promy ' WOLIN" , " MIELIN " i " UZNAM " pod tym względem były bezpieczniejsze bo posiadały dwa silniki z linią wałów dla każdego - nie mówimy teraz o ich ładowności. Ponoć pomysł tych pędników był prototypowy i powstał tylko pod te promy - tutaj też redaktor ma pole do popisu i może się wykazać. Od samego początku było wiadomo, że pod względem bezpieczeństwa te rozwiązanie jest bardzo wątpliwe - znowu dla redaktora duże możliwości. Tam przy tym projekcie jest dużo ciekawych tematów z tym związanych. ... ;).

Gość • Piątek [11.01.2019, 19:43:07] • [IP: 89.0.194.**]

Wszystko co stare, wreszcie kiedys da ciala, taka jest kolei los,. ile to mozna zlom naprawiac? Dwa lata polityczni popaprancy czekac musza na wiercenia tunelu? W takim czasie, wszedzie w Europie powstaja nowe mosty do przepraw nie takiej smrodki jak Swina w Swinoujsciu. Czas, aby wszystkie promy zaczely sie sypac. To bedzie zaplata za taka gospodake dresiarzy w garniturach.

Gość • Piątek [11.01.2019, 19:04:06] • [IP: 37.47.149.*]

Kaaczki na wodzie nie potrafi puscic ale znawca... spod latawca

Gość • Piątek [11.01.2019, 18:58:26] • [IP: 37.47.149.*]

Ty jestes madry. Znasz sie tylko na zabawach reka..

Gość • Piątek [11.01.2019, 17:01:22] • [IP: 62.69.252.***]

14.43ip37ty jesteś wyjątkowo tępy człek tobie powinni dac premie za wpisy a potem udusić

Gość • Piątek [11.01.2019, 15:27:35] • [IP: 62.69.252.***]

Jeszcze cała załoga powinna dostać talon na k___e i balon a rodziny tygodniowy pobyt na bieliku 4 w kab.Cumownikow

Gość • Piątek [11.01.2019, 15:21:07] • [IP: 62.69.252.***]

Premie i wczasy pod grusza

Gość • Piątek [11.01.2019, 14:43:05] • [IP: 37.47.181.***]

Premie dla zalogi. Za szybka reakcje. I ze nikomu nic sie nie stalo!!

Gość • Piątek [11.01.2019, 13:50:48] • [IP: 83.8.115.**]

Co z trzema promami rano?

Gość • Piątek [11.01.2019, 13:46:29] • [IP: 188.146.229.***]

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:49:21] • [IP: 77.252.46.**] To się pop prostu w głowie nie mieści❗❗❗ —A jakby akurat tamtędy przechodziła procesja❓❗ ˟̽ I WIDZISZ CO SIĘ DZIEJE JAK NIE WEŻMIESZ LEKU NA CZAS!. ..Piszesz nie na temat jak głupek.

Gość • Piątek [11.01.2019, 13:07:29] • [IP: 176.221.123.***]

jak zabraknie promów to wojskowe barki desantowe będą przewozić Ludzi wojsko już trenowało na przystani Warszów Bieliki a Holowniki wojskowe mogą zawsze Bielika doprowadzić do nabrzeża

Gość • Piątek [11.01.2019, 12:59:00] • [IP: 178.235.177.***]

do 08;53;18 inspektorzy podkreślili, że załoga zachowywała się w sytuacji zagrożenia wzorowo. Czytaj ze zrozumieniem Jak WÓL (czytaj maz krowy) pisze ze inspektorzy wypowiadają się o ZAŁODZE popaprańcu. Przepraszam za błędy popapraniec twojej osoby nie dotyczy

Gość • Piątek [11.01.2019, 12:09:21] • [IP: 83.8.122.***]

szyper tez moze byc kapitanem glabie nawet ty mozesz byc jak sobie kajjjjjak pozyczysz :)

Gość • Piątek [11.01.2019, 12:05:08] • [IP: 80.245.186.***]

Samoloty też spadają a podlegają większym restrykcjom i przepisom odnośnie srwisowania, remontów i kontroli. Wszystko ma prawo się zepsuć i nie wynika to z zaniedbań tylko często " złośliwości rzeczy martwych"i przyczyn od nas niezależnych. Dlatego nie czepiajmy się ludzi. Najważniejsze że nic się nikomu nie stało !

Gość • Piątek [11.01.2019, 11:56:52] • [IP: 92.42.119.***]

Wyrażnie pisze, że odstawienie promu to prawdopodobny miesiąc i żegluga musi czekać na serwis z Finlandii.Pytam się, dlaczego nie z Polski, czy zastosowany poziom techniki to jakieś szczyty rozwiązań? Przecież to tylko prom.Jestem z Morzem już 44 lata.Mechanik.Ręce opadają.Dlaczego nie buduje się mostu, obustronnie podnoszonego?Kliknijcie podobne hasło, zobaczycie piękne, funkcjonalne, nowoczesne rozwiązania.

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:55:02] • [IP: 46.169.206.***]

NIE KAPITAN TYLKO ZWYKLY SZYPER

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:49:42] • [IP: 83.8.122.***]

Dalej utrzymujcie firmę techmarin... I płaccie za pseudo remonty :)

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:49:21] • [IP: 77.252.46.**]

To się pop prostu w głowie nie mieści❗❗❗ —A jakby akurat tamtędy przechodziła procesja❓❗ ˟̽

Gość • Piątek [11.01.2019, 10:24:30] • [IP: 62.69.252.***]

Dobrze że na holowniku akurat nie byli nagrzani bo rzadko się to zdarza

Gość • Piątek [11.01.2019, 09:33:34] • [IP: 188.146.109.**]

Dobrą robotę wykonał holownik i tyle!

Gość • Piątek [11.01.2019, 09:18:45] • [IP: 158.26.131.**]

A sztorm byl taki ze woda wlewala sie ze sledziami kominem...wszyscy padli a tylko oni z bosmanem pili spirytus...i to szklankami!

Gość • Piątek [11.01.2019, 09:07:18] • [IP: 79.186.49.***]

serwis ? po co warsztaty zegluga ma i zatrudnia fachowcow ?

Gość • Piątek [11.01.2019, 08:58:34] • [IP: 109.243.209.**]

04:43:06] • [IP: 37.47.173.** Ale nie napisałeś (bo taka jest poetyka wpisów na forach, że sie raczej narzeka), iz Żmurek juz kilka lat temu (2? 3?4?) wprowadził udrażnianie przeprawy za pomocą często dołączanego trzeciego promu. To bardzo poprawiło płynność przepraw. Podjął więc decyzję Żmurek poniesienia większych kosztów przeprawy - to bardzo mu się chwali i na pewno to wpłynęło na decyzję wybrania go ponownie, choć ja osobiście od tego się uchyliłem, czekałem na 2. turę.

Oglądasz 1-25 z 41
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■