POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.01.2019, 14:23:02] • Świnoujście

Co się dzieje z kostką brukową z ulicy Wojska Polskiego?!

Co się dzieje z kostką brukową z ulicy Wojska Polskiego?!

fot. iswinoujscie.pl

Sprawa zainteresowała naszych czytelników. Co prawda każdy kierowca w Świnoujściu od dawna marzył o przejeździe tą ulicą bez wstrząsu i hałasu ale przecież „zdrową” mimo wieku kostkę można jeszcze wykorzystać do utwardzenia nawierzchni w mniej reprezentacyjnych miejscach. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do rzecznika prezydenta. Okazuje się, że stara kostka znalazła już swoje przeznaczenie.

Okazuje się, że w przyszłości kostkę zdjętą z ulicy Wojska Polskiego będziemy mogli odnaleźć na, organizowanych obecnie przez miasto, placach parkingowych.

-”Odzyskana kostka brukowa będzie wykorzystana do układania nawierzchni na parkingach przy ulicy Legionów, Bałtyckiej i Karsiborskiej.”-informuje Hanna Lachowska inspektor Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 18:18:42] • [IP: 5.173.136.***]

Okej. Ciekawe ile niemcy placa za material do mieszanki drogowej. Moze starczy na kostke nieprzesiaknieta przeszloscia.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 15:34:14] • [IP: 2.108.164.*]

Ciekawe czy tak się stanie...

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 15:19:22] • [IP: 23.226.237.*]

Tą kostkę można spokojnie przełożyć na Wojska polskiego i nie trzeba było wydawać milionów na jakieś widzimisię babsztyla od ścieków.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 15:17:36] • [IP: 23.226.237.*]

Te kostki od remontu do remontu pojawiają się ułożone na posesjach naszych pierdzistołków i ich znajomych.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 10:39:04] • [IP: 78.10.206.**]

W zasadzie do powtórnego wykorzystania, ale jakoś tak dziwnie się składa, że połowa wyparowuje jakimś dziwnym trafem.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 09:56:51] • [IP: 176.221.123.***]

tą kostkę trzeba umieć jeszcze położyć.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 06:07:11] • [IP: 5.60.150.***]

W Przytorze z placu piknikowego też znika płyta tam złożona, zamiast ją wyłożyć, a niepełnosprawny musi po trawie dojechać do budynku.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 00:25:39] • [IP: 92.42.114.**]

Jak już będziecie wsióry układać, to wygładzonym do góry.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 23:00:19] • [IP: 94.254.232.***]

Ta kostka jest potwornie droga w zakupie z transportem ze Strzegoma. Pilnowac!!

Gość • Niedziela [20.01.2019, 21:13:55] • [IP: 92.42.114.**]

Za remondisem juz dziesiątki ton duzej kostki zmielono aby utwardzić grunt pod nie wiem co.Jedno jest pewne-do automatu wrzucamy dychy a wyciągamy złotówki.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 19:06:44] • [IP: 178.238.252.**]

kiedyś to robili materiały

Gość • Niedziela [20.01.2019, 19:04:25] • [IP: 109.243.209.**]

16:24:27" Duża część tej kostki będzie dookoła willi miejscowych lewicowych i nie tylko polityków." -- Proponuję dziennikarzom Iswinoujscie pl zrobić zdjecia z drona tych willi teraz i potem za kilka miesięcy - czy przybędzie trochę nowej kostki? A można jeszcze zapytać magistrat, jak sie notuje ilość zdjętej kostki - czy szacunkowo, wg powierzchni kubaturę (w m3) czy liczbę kostek, czy sie waży albo powierzchnię przekłada na wagę - innymi słowy, czy jest jakiś sposób, znormatywizowany, okeślania ilości kostki, by nie było możliwości jej kradzieży? Takie pytanie trzeba by zadać. Bo jeśli nie ma dokładnego liczenia zdjętej kostki, to..." w mętnej wodzie łatwo się ryby łowi".

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:58:03] • [IP: 178.238.252.**]

14:48:38...W punkt ;)

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:51:00] • [IP: 178.238.253.**]

Lepiej od razu do NP.POLICJI, PROKURATORA !STRZAŁ W 1010

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:48:54] • [IP: 178.238.253.**]

leżała 80 jest w doskonałym stanie to pewnie poleży następne, ja zresztą wszystko co jest zamienione na barachło, a gdzie idzicie na spacer to sobie obejrzycie!

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:29:35] • [IP: 176.221.123.***]

Płyty i kostka.? Wystarczy przejść się ulicami z zabudową indywidualną i popytać o źródło posiadania. Ale to wymaga wysiłku i lepiej przy kawie, za biurkiem, czas spędzić.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:29:20] • [IP: 83.26.4.***]

Nie podjudzajcie. Jak ma być to będzie. Później sprawdzić i ewentualnie sprawę do prokuratury. Proszę tylko ładnie ją ułożyć, bo może być reklamacja. Ja sprawdzę.Na pewno.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:16:24] • [IP: 178.238.247.**]

gotuje się ją i je

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:13:43] • [IP: 178.238.253.***]

Pamiętam jak równo 10 lat temu remontowali Matejki i też było pytanie o kostkę. Czasami trzeba ugryźć się w język i nie gadać nic.

GOŚCIU • Niedziela [20.01.2019, 17:03:58] • [IP: 92.40.249.**]

JUŻ TO WIDZĘ JAK BĘDĄ Z TEJ KOSTKI PARKINGI UKŁADAĆ. ... BARDZO ŻMUDNA PRACA, DO TEGO TRZEBA UMIEĆ I ZNAĆ METODĘ. PATRZĄC PO UKŁADANIU KOSTKI NA CHODNIKACH TUDZIEŻ POLBRUKU I PO TYM JAK PO PARU MIESIĄCACH WSZYSTKO SIĘ RUSZA I WYLATUJE ZE SWOJEGO MIEJSCA TO CIEŃKO WIDZE TE PARKINGI. NIESTETY POLAK NIGDY NIE ZBUDUJE TAK JAK NIEMIEC

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:48:15] • [IP: 95.129.225.**]

No to trzeba sprawdzić czy: 1. albo oferta budowy tych parkingów powinna być oparta tylko o koszty robocizny (bo materiał jest nasz!) i przygotowania terenu 2. albo firma MCC Molewski zapłaciła miastu za tą kostkę, ale ile? Może redakcja to sprawdzić?

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:37:30] • [IP: 62.69.203.***]

Skoro bolszewiki robią w tym mieście od lat co chcą to czego się spodziewacie?

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:29:14] • [IP: 5.173.153.**]

Do" nawrócony":normalnie pokochałem Cię za Twój wpis.To strzał 10/10 i tak bardzo na czasie, hahahaaa.Brawo!

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:24:27] • [IP: 5.173.153.**]

Duża część tej kostki będzie dookoła willi miejscowych lewicowych i nie tylko polityków.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:10:57] • [IP: 176.221.123.***]

Z tą kostką będzie to samo co z kostkami np. z ul. J. Matejki.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Fundacja Logos wynajmie od 01.09.2019r. lokal użytkowy (dawna Karpatka) z przeznaczeniem na bufet szkolny – sklepik. Informacje w sprawie wynajmu – tel. 91 – 321 23 66 – dyrektor Małgorzata Gołębiowska ■
■ 90-latek wypadł z balkonu. Sąsiedzi podczas snu usłyszeli wołanie o pomoc dochodzące od strony podwórka przy ulicy Marynarzy 7. Jak się okazuje, starszy mężczyzna wypadł z balkonu. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni i policjanci ■ Niedawno pisaliśmy, że lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tym których zwolnił z podatków. Dziś głos w sprawie zabrał sam Janusz Żmurkiewicz ■ Lista darczyńców na komitet wyborczy Janusza Żmurkiewicza pokrywa się w części z tą o firmach, które prezydent Świnoujścia zwolnił z podatku od nieruchomości i nie tylko – zauważa jeden z naszych Czytelników. Inni mieszkańcy zwracają uwagę na relacje prezydenta z właścicielami firm zwolnionych z podatku ■ Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym ■ Mężczyzna wpadł do kanału portowego. Wyszedł z niego o własnych siłach. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Mężczyzna zagapił się i wpadł do wody. Wyszedł z niej o własnych siłach. Na miejsce przyjechała policja. Około godziny 1.30 przy przeprawie promowej Bielik, po stronie Warszowa, do wody wpadł mężczyzna. Dopłynął on do drabinek i wyszedł z wody o własnych siłach. Po tym, jak wydostał się na powierzchnię, na miejsce dojechała policja ■ Z Terminala w Świnoujściu PGNiG wyekspediowało już 5000 cystern z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego (LNG). Największym odbiorcą LNG są stacje regazyfikacji obsługujące miejscowości, które nie mają dostępu do ogólnopolskiej sieci dystrybucji gazu ■ W ubiegłym roku z podatku od nieruchomości prezydent Janusz Żmurkiewicz zwolnił 7 firm. Bywały lata, kiedy przedsiębiorców, którzy skorzystali na takim zwolnieniu, było dwa razy tyle. W ciągu 10 lat z tego powodu do miejskiego budżetu nie wpłynęło ponad 7,5 mln złotych ■