POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [20.01.2019, 14:23:02] • Świnoujście

Co się dzieje z kostką brukową z ulicy Wojska Polskiego?!

Co się dzieje z kostką brukową z ulicy Wojska Polskiego?!

fot. iswinoujscie.pl

Sprawa zainteresowała naszych czytelników. Co prawda każdy kierowca w Świnoujściu od dawna marzył o przejeździe tą ulicą bez wstrząsu i hałasu ale przecież „zdrową” mimo wieku kostkę można jeszcze wykorzystać do utwardzenia nawierzchni w mniej reprezentacyjnych miejscach. Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do rzecznika prezydenta. Okazuje się, że stara kostka znalazła już swoje przeznaczenie.

Okazuje się, że w przyszłości kostkę zdjętą z ulicy Wojska Polskiego będziemy mogli odnaleźć na, organizowanych obecnie przez miasto, placach parkingowych.

-”Odzyskana kostka brukowa będzie wykorzystana do układania nawierzchni na parkingach przy ulicy Legionów, Bałtyckiej i Karsiborskiej.”-informuje Hanna Lachowska inspektor Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 18:18:42] • [IP: 5.173.136.***]

Okej. Ciekawe ile niemcy placa za material do mieszanki drogowej. Moze starczy na kostke nieprzesiaknieta przeszloscia.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 15:34:14] • [IP: 2.108.164.*]

Ciekawe czy tak się stanie...

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 15:19:22] • [IP: 23.226.237.*]

Tą kostkę można spokojnie przełożyć na Wojska polskiego i nie trzeba było wydawać milionów na jakieś widzimisię babsztyla od ścieków.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 15:17:36] • [IP: 23.226.237.*]

Te kostki od remontu do remontu pojawiają się ułożone na posesjach naszych pierdzistołków i ich znajomych.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 10:39:04] • [IP: 78.10.206.**]

W zasadzie do powtórnego wykorzystania, ale jakoś tak dziwnie się składa, że połowa wyparowuje jakimś dziwnym trafem.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 09:56:51] • [IP: 176.221.123.***]

tą kostkę trzeba umieć jeszcze położyć.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 06:07:11] • [IP: 5.60.150.***]

W Przytorze z placu piknikowego też znika płyta tam złożona, zamiast ją wyłożyć, a niepełnosprawny musi po trawie dojechać do budynku.

Gość • Poniedziałek [21.01.2019, 00:25:39] • [IP: 92.42.114.**]

Jak już będziecie wsióry układać, to wygładzonym do góry.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 23:00:19] • [IP: 94.254.232.***]

Ta kostka jest potwornie droga w zakupie z transportem ze Strzegoma. Pilnowac!!

Gość • Niedziela [20.01.2019, 21:13:55] • [IP: 92.42.114.**]

Za remondisem juz dziesiątki ton duzej kostki zmielono aby utwardzić grunt pod nie wiem co.Jedno jest pewne-do automatu wrzucamy dychy a wyciągamy złotówki.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 19:06:44] • [IP: 178.238.252.**]

kiedyś to robili materiały

Gość • Niedziela [20.01.2019, 19:04:25] • [IP: 109.243.209.**]

16:24:27" Duża część tej kostki będzie dookoła willi miejscowych lewicowych i nie tylko polityków." -- Proponuję dziennikarzom Iswinoujscie pl zrobić zdjecia z drona tych willi teraz i potem za kilka miesięcy - czy przybędzie trochę nowej kostki? A można jeszcze zapytać magistrat, jak sie notuje ilość zdjętej kostki - czy szacunkowo, wg powierzchni kubaturę (w m3) czy liczbę kostek, czy sie waży albo powierzchnię przekłada na wagę - innymi słowy, czy jest jakiś sposób, znormatywizowany, okeślania ilości kostki, by nie było możliwości jej kradzieży? Takie pytanie trzeba by zadać. Bo jeśli nie ma dokładnego liczenia zdjętej kostki, to..." w mętnej wodzie łatwo się ryby łowi".

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:58:03] • [IP: 178.238.252.**]

14:48:38...W punkt ;)

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:51:00] • [IP: 178.238.253.**]

Lepiej od razu do NP.POLICJI, PROKURATORA !STRZAŁ W 1010

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:48:54] • [IP: 178.238.253.**]

leżała 80 jest w doskonałym stanie to pewnie poleży następne, ja zresztą wszystko co jest zamienione na barachło, a gdzie idzicie na spacer to sobie obejrzycie!

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:29:35] • [IP: 176.221.123.***]

Płyty i kostka.? Wystarczy przejść się ulicami z zabudową indywidualną i popytać o źródło posiadania. Ale to wymaga wysiłku i lepiej przy kawie, za biurkiem, czas spędzić.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:29:20] • [IP: 83.26.4.***]

Nie podjudzajcie. Jak ma być to będzie. Później sprawdzić i ewentualnie sprawę do prokuratury. Proszę tylko ładnie ją ułożyć, bo może być reklamacja. Ja sprawdzę.Na pewno.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:16:24] • [IP: 178.238.247.**]

gotuje się ją i je

Gość • Niedziela [20.01.2019, 17:13:43] • [IP: 178.238.253.***]

Pamiętam jak równo 10 lat temu remontowali Matejki i też było pytanie o kostkę. Czasami trzeba ugryźć się w język i nie gadać nic.

GOŚCIU • Niedziela [20.01.2019, 17:03:58] • [IP: 92.40.249.**]

JUŻ TO WIDZĘ JAK BĘDĄ Z TEJ KOSTKI PARKINGI UKŁADAĆ. ... BARDZO ŻMUDNA PRACA, DO TEGO TRZEBA UMIEĆ I ZNAĆ METODĘ. PATRZĄC PO UKŁADANIU KOSTKI NA CHODNIKACH TUDZIEŻ POLBRUKU I PO TYM JAK PO PARU MIESIĄCACH WSZYSTKO SIĘ RUSZA I WYLATUJE ZE SWOJEGO MIEJSCA TO CIEŃKO WIDZE TE PARKINGI. NIESTETY POLAK NIGDY NIE ZBUDUJE TAK JAK NIEMIEC

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:48:15] • [IP: 95.129.225.**]

No to trzeba sprawdzić czy: 1. albo oferta budowy tych parkingów powinna być oparta tylko o koszty robocizny (bo materiał jest nasz!) i przygotowania terenu 2. albo firma MCC Molewski zapłaciła miastu za tą kostkę, ale ile? Może redakcja to sprawdzić?

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:37:30] • [IP: 62.69.203.***]

Skoro bolszewiki robią w tym mieście od lat co chcą to czego się spodziewacie?

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:29:14] • [IP: 5.173.153.**]

Do" nawrócony":normalnie pokochałem Cię za Twój wpis.To strzał 10/10 i tak bardzo na czasie, hahahaaa.Brawo!

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:24:27] • [IP: 5.173.153.**]

Duża część tej kostki będzie dookoła willi miejscowych lewicowych i nie tylko polityków.

Gość • Niedziela [20.01.2019, 16:10:57] • [IP: 176.221.123.***]

Z tą kostką będzie to samo co z kostkami np. z ul. J. Matejki.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■