POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [08.12.2018, 18:04:04] • Świnoujście

Czytelnik: To miejsce jest wylęgarnią meneli!

Czytelnik: To miejsce jest wylęgarnią meneli!

fot. Czytelnik

W naszym mieście jest kilka stałych punktów bytowania kloszardów i pijaków. Są to miejsca "całoroczne", zajęte przez bezdomnych, żebrzących i pijanych. Od jakiegoś czasu do tej swoistej mapki meneli doszedł nowy punkt- opuszczony kiosk pod dawną Penelopą.

Okolice byłej Penelopy upodobali sobie amatorzy picia na świeżym powietrzu. Swobodnie siedzą, często zapadają w pijacką drzemkę, zostawiają resztki po swojej konsumpcji. Dodatkowym atutem dla kloszardów jest opuszczony, niezamknięty kiosk, w którym mogą nawet spędzić noc. Na tę sprawę zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który napisał:
- Mam prośbę, żeby pan zwrócił uwagę właścicielowi budynku pomiędzy Papugarnią a dawnym lokalem Penelopa. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w nocy jest to wylęgarnia meneli.
Pomieszczenie, o którym pisze Czytelnik, nie jest zabezpieczone, choć z pewnością ma właściciela; dlatego służy jako wygodna melina. Do czasu jednak, bo bardzo łatwo tam o pożar lub zamarznięcie- zbliża się zima.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 47

Gość • Niedziela [09.12.2018, 19:28:42] • [IP: 185.13.106.***]

To kombatanci dobrej zmiany bezkarni. ZAJMIJCIE SIĘ WŁAŚCICIELEM I TYM SYFEM WOKÓŁ.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 18:52:49] • [IP: 78.10.206.***]

TEN W KAPELUSZU TO MA TO WSZYSTKO GDZIES TERAZ MA KASE OBIADKI JADA W CORSO

Gość • Niedziela [09.12.2018, 17:04:47] • [IP: 176.221.122.***]

pic mi sie chce. ..

Gość • Niedziela [09.12.2018, 16:01:40] • [IP: 37.248.166.**]

A co kapelusznik ma im na chlanie dac! Menele do roboty! !!brudasy ale takie życie im pasuje! nieroby!

Gość • Niedziela [09.12.2018, 15:40:20] • [IP: 5.173.136.**]

A ten kspelusznik tylko jeździ na rowerze i glupa pali, powinien zgłaszać takie meliny i odpowiednio zająć się sprawą.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 15:36:49] • [IP: 5.173.136.**]

A ten kspelusznik tylko jeździ na rowerze i glupa pali😊

Gość • Niedziela [09.12.2018, 15:23:49] • [IP: 178.235.190.***]

Tam wszy wyskakuja przez wszystkie dziury.Omijajcie to

Gość • Niedziela [09.12.2018, 13:37:10] • [IP: 93.94.191.**]

No to żebyście się nie wiem jak starali to i tak nic to nie da

Gość NAIWNIAK • Niedziela [09.12.2018, 11:20:52] • [IP: 178.238.252.***]

Na Karsiborskiej jest przytulek gdzie mozna sie ogrzac i przenocowac i nie rozpaczac nad ich dola , sami obrali takie bytowanie

Gość • Niedziela [09.12.2018, 11:12:52] • [IP: 62.69.203.***]

20:11:50, to dureń jakiś.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 11:00:37] • [IP: 178.238.245.**]

Do wszystkich co się tak troszczą o bezdomnych przeważnie w tej okolicy krąży młody człowiek w pełni sił do pracy. Tylko że on ma w dupie pracę. Z własnej woli często prowadzą taki źycie większość z bezdomnych uważa że jesteśmy durni że tak ciągle pracujemy.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 10:17:25] • [IP: 87.78.227.**]

Oco chodzi? To jest Polska ze swoja kultura w srodku Eoropy. Sami swoi.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 09:48:27] • [IP: 37.7.148.***]

GDO : Gość • Sobota [08.12.2018, 22:54:45] • [IP: 92.211.177.***] Wspaniały pomysł, ale zapomniałeś o jednym, dołożyć do tego jeszcze flaszeczkę brendy i ze dwie stówki na dodatkowe napitki rozgrzewające wszak Wolska jest Krajem miłosierdzia bożego do bliźniego swego a menel jest solą tej ziemi...

Gość • Niedziela [09.12.2018, 09:39:27] • [IP: 23.226.237.*]

A gdzie mają się podziać? -Siedzieli sobie w bunkrach na zadupiu miasta nikomu nie przeszkadzając, to pewien wzorowy mongoł umysłowy kmiot kazał im zamurować wejścia do tych bunkrów.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 08:24:18] • [IP: 5.173.128.**]

A co robi Kapelusznik? Tylko bierze kase z miasta?

Gość • Niedziela [09.12.2018, 08:09:26] • [IP: 2.108.164.*]

Kochani - bezdomny to również człowiek. Ich losy to często trudne życie i traumy. Nikt nie staje się bezdomnym z własnej woli, choć wielu tu zaśmieje się. Taki los spotyka ludzi bardzo wrażliwych, którzy nie mogąc poradzić sobie z problemami w życiu zaczynają znieczulać się alkoholem. I tak zaczyna toczysć się zamknięte koło... Zamiast ujadać, powinno się im pomóc wyciągając rękę, a nie bicz.Podobno w Polsce 90% ludzi to katolicy...

Gośćrico • Niedziela [09.12.2018, 08:08:06] • [IP: 83.11.149.**]

no i wlasnie to sa wizytowki miasta nie tylko w tym miejscu, ale kto ma wplyw na to no przeciesz byly wybory. ...i tak to sie toczy

Gość • Niedziela [09.12.2018, 08:00:16] • [IP: 37.47.151.**]

Zimy nie będzie 😂😂😂😂

Gość • Niedziela [09.12.2018, 04:55:10] • [IP: 95.129.224.**]

PIS przeszkadza ateistom komunistom a najwięcej cwaniakom i złodziejom nowej generacji czyli, , liberałom". Dlatego w Polsce grupa odsuniętych od koryt, , liberałów"" walczy o swoją, , skórę"" zgromadzony przez lata majątek i pozycję, gdyź obawia się rozliczeń.PiS jako jedyna partia rządząca nowej Polski nie toleruję złodziejstwa...

Gość • Niedziela [09.12.2018, 00:23:23] • [IP: 80.245.188.**]

daj zyc

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:54:45] • [IP: 92.211.177.***]

A moze tak...po prostu, po ludzku, zaniesc tym bezdomnym, talerz goracej zupy i pajdke chleba..

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:18:43] • [IP: 92.42.112.***]

ludzie znajdzcie ciekawsze zajęcia niż śledcze dchodzenia... zajmijcie sie własnymi odwłokami i tym jak was widzą sąsiedzi... jak ja nie nawidzę wścibskich ludzi, co w moim oku widzą źdźbło a sami u siebe się belki wypierają. Fałsz, kłam i dwulicowość a wszystko pod postacią chrześcijaństwa... no cóż pewne fakty mnie nie dziwia bo niby Jezusek miał inicjacje w wieku lat 12... może to tłumaczy, tłumaczenia wszelkich wynaturzeń? no ale to były inne czasy i przeważnie nikt nie dożywał do lat 40.

Gość • Sobota [08.12.2018, 22:12:00] • [IP: 5.173.144.***]

Od jakiegoś czasu chodzą tam ciecie którzy pracują w ochronie na terenie Komendy Portu Wojennego nazwisk nie podam żeby nie było. Może to o nich chodzi w tym artykule...?

Gość • Sobota [08.12.2018, 21:48:46] • [IP: 185.210.38.**]

Widzę że jest jakieś ciśnienie na ten lokal.Po komentujących też widać.Powtarzające sie IP.

Gość • Sobota [08.12.2018, 21:44:35] • [IP: 176.221.123.***]

gdyby nie ta EU, to byś ciemnoto dalej w walonkach chodziła.

Oglądasz 1-25 z 47
■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■ Zabawa Sylwestrowa w Warcie - Tanio, Smacznie i Wesoło tel. 91-321-46-25 ■
■ W zachodniej części kraju oraz cześciowo w centrum możliwe są opady marznące powodujące śliskość na nawierzchniach dróg i chodnikach ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■