░ Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie Inspektorat w Świnoujściu poszukuje kandydatów do pracy. Wymagane wykształcenie: średnie. Miejsce pracy: ZUS Inspektorat w Świnoujściu ul. Piastowska 63. Więcej informacji na stronie: www.zus.pl lub u Kierownika Inspektoratu pod nr telefonu 91-382-38-02 ░

POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [06.12.2018, 22:05:00] • Świnoujście

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Mikołajki, 6 grudnia stały się okazją do oficjalnego obudzenia świątecznego Świnoujścia. Tym budzikiem stało się wyjątkowe spotkanie mieszkańców na Placu Wolności. Po południu czekała tu już na nich w pełni udekorowana choinka i mnóstwo prezentów pod drzewkiem, a wokół ozdoby przypominające o radosnych przeżyciach najbliższych dni. Pod choinką zgromadziła się gromada najmłodszych mieszkańców miasta. Jak bowiem zapowiedział niebieski posłaniec, wkrótce miał się tu pojawić święty z workiem pełnym prezentów. Renifery ciągnące jego sanie mogłyby jednak nie trafić na miejsce gdyby nie głośne okrzyki milusińskich.



Wzywany przez tak liczną gromadę dzieci, Mikołaj nie zwlekał. Rozdawał prezenty, rozmawiał z dziećmi, niektóre brał na kolana.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Drzewko, podobnie jak cały wystrój placu zawdzięczamy zespołowi kierowanemu przez Violettę Nawrocką z Wydziału Eksploatacji Urzędu Miasta. Gdy potwierdziła, że wszystko jest gotowe, zastępca prezydenta Paweł Sujka mógł zaprosić zgromadzonych mieszkańców do głośnego odliczania.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Drzewko zajaśniało pięknie choć, zaraz po włączeniu świateł, przez dłuższy czas widzieliśmy czarną opaskę na jego koronie.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Bezbłędnie za to rozświetliła się gwiazda betlejemska na szpicy choinki i wszyscy mają nadzieję, że doprowadzi szczęśliwie wszystkich wędrowców do świątecznej wieczerzy.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Atrakcji pierwszego wieczoru z miejską choinką dodała, uruchomiona właśnie świąteczna miejska komunikacja. Na trasę wyruszyły mikołajkowe kolejki.

Miejska choinka już w pełnym blasku. Świąteczne drzewko przyciągnęło Mikołaja i dzieci. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Od dziś odliczać już będziemy dni do pojawienia się stoisk świątecznego jarmarku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Sobota [08.12.2018, 20:57:19] • [IP: 77.255.109.***]

Fakt - zalatuje kiczem.

Baraccuda • Piątek [07.12.2018, 17:18:18] • [IP: 217.224.182.**]

LAS VEGAS WITA HAHA..👯

Gość • Piątek [07.12.2018, 16:27:34] • [IP: 37.248.159.***]

faktycznie impreza nic ciekawego i prowadzący nie popisali się było nudno, tylko piękna choinka i ozdoby

Gość • Piątek [07.12.2018, 15:13:44] • [IP: 92.42.112.***]

fakt kicz i do tego banda biegających i histeryzujących mamusiek z pociechami

Gość • Piątek [07.12.2018, 14:58:51] • [IP: 37.248.161.***]

Z roku na rok, nasze miasto jest piekniejsze

Gość • Piątek [07.12.2018, 14:26:51] • [IP: 93.94.187.***]

Dzieciom się podobało i o to chodziło.

Gość • Piątek [07.12.2018, 13:03:46] • [IP: 176.221.122.***]

Iluminacje piękne, ale wczorajszy ala festyn na placu porażka i niemiłe zaskoczenie dla wielu mieszkańców, brak organizacji i zeeeero pomysłu, przykre. Gdzie Budka z Winem grzanym, a dla dzieci kakao, gdzie karuzela dla dzieci ok była darmowa ciuchcia i nikt nie ogarniał kto ile razy siadal i nie wysiada wszędzie ścisk bałagan a szkoda wielka szkoda. Byłam ostatnio w innych miastach na tego typu imprezach niestety z przykrością muszę stwierdzić, że jeszcze nam daaaaleko z organizacją

Gość • Piątek [07.12.2018, 11:10:56] • [IP: 37.248.158.**]

Impreza mikołajkowa dla dzieci...tylko gdzie te dzieci?? widzę samych dorosłych. 😳😳

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:42:20] • [IP: 188.146.78.***]

Wieśniackie, nagromadzenie kiczu w jednym miejscu...Gust z bialostockiego...

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:28:55] • [IP: 83.11.89.***]

ŁADNA ALE W PRZYTORZE ŁADNIEJSZA.

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:21:15] • [IP: 84.241.201.***]

Super. Gratulacje z pięknego pomysłu... Wesołych Świąt.

Gość • Piątek [07.12.2018, 10:16:46] • [IP: 93.94.190.***]

Gorąco polecam rodzicom pójście choć raz na tydzień (oprócz niedzieli) na Msze św. roratnią, do pójścia do spowiedzi, bo przykład wiary rodziców silniej wpłynie na serce dziecka, pokrzepi je, niż choinka laserowa, z silnikami odrzutowymi i z reniferami z 4-cylindrowym silnikiem i marcepanem z rury ze smoczkiem. W Kościele dzieje się prawdziwy Adwent, a potem świeto Bożego Narodzenia!!

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:57:51] • [IP: 88.156.234.**]

Pięknie wygląda nasze miasto, co raz piękniej ustrojone, brawo dla organizatorów, a ci co narzekają to norma zawsze będzie im żle choćby nie wiem jak było zorganizowane, ponuraki cieszyć się życiem

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:35:22] • [IP: 92.42.112.***]

PIEKNA CHOINKA TYLKO SZKODA ZE PIERWSZEGO DNIA JUZ NIE SWIECILA CAŁA CZĘŚĆ SWIATELEK NIESTETY NIE ZABŁYSNĘŁA

nie_polityczny • Piątek [07.12.2018, 09:35:02] • [IP: 164.127.97.***]

Do goscia: 06.12.2018, 22:55:48 - religia to biznes, a wiara to wiara...

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:28:39] • [IP: 78.10.206.*]

Pieknie... ale po co tyle kasy wydawac na takie cos? za te pieniadze mozna by wykarmic niejednego glodnego...

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:03:21] • [IP: 37.248.19.***]

• Czwartek [06.12.2018, 22:55:48] • [IP: 92.42.114.***] a co ma kościół wspólnego z religią ? Tam dopiero jest szczyt hipokryzji

Gość • Piątek [07.12.2018, 08:57:59] • [IP: 176.221.123.***]

Przedszkolaki są zadowoleni

Gość • Piątek [07.12.2018, 08:49:42] • [IP: 176.221.122.**]

Jak w białoruskim kołchozie, jeszcze koncert disco-polo poproszę i będzie komplet

Gość • Piątek [07.12.2018, 08:35:14] • [IP: 2.29.5.***]

Pieknie..

Świnoujścianin.... • Piątek [07.12.2018, 07:59:16] • [IP: 89.205.130.**]

Brawo Władze, piękne iluminacje, choinka, z roku na rok coraz piękniejsze:-) Tylko jeszcze śnieg i Boże Narodzenie staje się magiczne!! Kocham moje miasto, moje wyspy, i bardzo tęsknie...Od wielu lat mieszkam poza w innej części Polski, też ładnej, jednak Rodzinne strony sa bliskie memu SERCU:-) Wesołych Świat dla Miasta Świnoujście oraz ich Kochanych mieszkańców!!:-)

Gość • Piątek [07.12.2018, 07:31:56] • [IP: 185.210.38.**]

Ładnie, dla dzieci radość.Na całym świecie takich miast jest setki, pytanie tylko ile węgla spalić trzeba aby zasilić te wszelkie iluminacje, ile dymu w atmosferę pójdzie, a potem narzekania na smogi i zadymienia.Teraz politycy szczerzą się do ludzi przed światełkami a potem będą obradować co zrobić aby ograniczyć emisję CO2.Kto za to zapłaci? My wszyscy.Także wcale nie jest tak wesoło.

Gość • Piątek [07.12.2018, 07:20:16] • [IP: 83.11.137.***]

Pisiory krytykuja Plac Wolnosci a tu jest tak pieknie.

Gość • Piątek [07.12.2018, 06:58:19] • [IP: 77.252.46.**]

Z zabetonowanym logotypem PKO, to już nie jest ten sam" Beton Plac".

do Wydziału Spawania • Piątek [07.12.2018, 06:44:07] • [IP: 109.243.178.***]

Violetto Nawrocka z Wydziału Eksploatacji i Spawania Na Zimno, a gdzie Dzieciątko i św. Rodzina? Nie pytałbym, bo trwa przecież Adwent, gdy nie stawia się jeszcze choinek, ale skoro już Violetto Nawrocka postawiłaś ją, to pytam też o - prosze mi wybaczyć, że takimi DROBIAZGAMI się zajmuję - Solenizanta, o Dzieciątko...?

Oglądasz 1-25 z 34
■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■