POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [07.12.2018, 08:54:47] • Świnoujście

Klient pyta o „antypolski” charakter etykiet, Kaufland odpowiada

Klient pyta o „antypolski” charakter etykiet, Kaufland odpowiada

fot. Czytelnik

Czy robiąc zakupy w sklepach należących do "obcego kapitału"jesteśmy skazani na etykiety w innym, niż polski języku? Opisy na artykułach i produktach powinny być przede wszystkim czytelne i zrozumiałe dla klientów. Nasz Czytelnik jednak zwrócił uwagę na brak w pierwszej kolejności informacji w języku polskim. Sytuacja dotyczy produktów oferowanych przez Kaufland. Zdaniem Czytelnika, sklep jest antypolski.

“Antypolski Kaufland - zobaczcie jak Kaufland w Świnoujściu traktuje Polaków. Na etykietach w pierwszej kolejności jest opis po niemiecku a potem drobniejszym drukiem po polsku .To zwykłe chamstwo i arogancja ! Gdzie my mieszkamy, w Polsce czy w Niemczech?!"- napisał oburzony Czytelnik. Redakcja zwróciła się z tą sprawą do Biura Prasowego Kaufland.

"Dokładamy wszelkich starań, aby oznaczenia produktów w sklepach Kaufland były dla naszych klientów jak najbardziej czytelne i intuicyjne. Opis na etykiecie ma za zadanie pomóc klientowi jak najlepiej zidentyfikować produkt na półce. W opisanym przez czytelnika przypadku nazwa „Schaer Mehl Farine” to oryginalna nazwa produktu widoczna także na samym opakowaniu, stąd jej umieszczenie na etykiecie. Samo zamieszczenie napisu „mąka bezglutenowa”, których Kaufland ma w ofercie kilka, od różnych producentów, mogłoby spowodować, że nasi klienci mieliby problem z właściwym zidentyfikowaniem produktu na półce. "- odpowiada Biuro Prasowe Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k. Publicis Consultants.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 111, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 111

Gość • Niedziela [09.12.2018, 12:14:13] • [IP: 185.210.39.***]

Nazwa 'mąka bezglutenowa' producent Schär - to jest właściwy opis.

Gość • Niedziela [09.12.2018, 04:43:35] • [IP: 31.0.71.**]

Komentatorów i ich nic nie wnoszących mądrosci tu nie brakuje. Co Wy ludziska macie z tą agresją słowną. Bardzo dobrze, ze czytelnik zwrócił na to uwage bo i slusznie. Ponizej ktos slusznie napisał w komentarzu z godz.9:54, radze przeczytac i przyswoić.

Gość • Sobota [08.12.2018, 12:52:53] • [IP: 80.245.186.***]

wszystkie napisy na etykietach muszą być w POLSCE w języku polskim na ten temat nie ma co dyskutować i żadne tłumaczenie jakiegoś kierownika nie mają znaczenia

Gość • Sobota [08.12.2018, 09:54:19] • [IP: 77.255.117.**]

Hola Państwo komentatorzy. Marka produktu to nazwa własna to wskazująca producenta. Rodzaj produktu to w tym przypadku mąka. Ale wbrew odpowiedzi sklepu to w nazwie zawarta jest informacja o rodzaju produktu. Zatem mamy do czynienia jednak z kombinatorstwem. Prawidłowa etykieta na półce w Polsce powinna najpierw podawać co to jest. A więc Mąka bezglutenowa" Schaer Mehl Farine". Gdyby w marce produktu nie było słowa" mehl" to by sobie mogli podawać tak jak to zrobili. A tak w ogóle to podoba mi się podejście Francuzów, gdzie bezwzględne pierwszeństwo ma nazwa w języku francuskim. Jest to bezwzględnie egzekwowane i jakoś nie ma problemów z Unią. A swoją drogą różne przywoływane Bounty, Snickersy czy Prince Polo nie mówią co się w środku kryje - są faktyczną nazwą własną. Tak nie jest w przypadku tej mąki. Działanie sklepu niestety w moim odczuciu jest aroganckie.

Gość • Piątek [07.12.2018, 21:04:47] • [IP: 178.235.187.**]

Gość • Piątek [07.12.2018, 20:10:03] • [IP: 80.245.183.***] Z takimi zidiociałymi polakami jak ma działać??

Gość • Piątek [07.12.2018, 20:42:36] • [IP: 178.238.247.***]

A co jeśli w niemieckim sklepie natrafi na ruskie pierogi ? Skandal podwójny. Czytelnik nie zgłosił antypolskiej nazwy sklepu ? Powinien się nazywać" Kraina zakupów"

Gość • Piątek [07.12.2018, 20:11:59] • [IP: 93.105.190.***]

Trzeba to napisać do Warszawy. PiS się tym zajmie innej opcji nie widzę

Gość • Piątek [07.12.2018, 20:10:03] • [IP: 80.245.183.***]

olać ten polski język, i tą całą śmieszną polskę co nie działa

odyseusz • Piątek [07.12.2018, 19:54:29] • [IP: 88.156.206.**]

a kto tam chodzi?chyba idiota.

Gość • Piątek [07.12.2018, 19:43:14] • [IP: 86.82.99.**]

Ha ha typowy wykręt... fe brzydki ten sklepik

Gość • Piątek [07.12.2018, 19:21:27] • [IP: 93.94.191.***]

Niemiecki dla niemców - German Death Camps

Gość • Piątek [07.12.2018, 19:15:06] • [IP: 37.8.215.**]

Ciasnota umysłowa. Czy ten gość rozumie pojęcie" nazwa własna"? Na swojego 15 letniego VW Passata mówi" folkswagen", a nie 'ludowypojazd" na koszulce ma napis NEW YORK a nie NOWY JORK

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:33:41] • [IP: 85.8.124.**]

A jak będzie po polsku Prince Polo? Książę polski czy książę Polak? Kurde pomóżcie...

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:04:17] • [IP: 80.245.186.**]

to nazwa własna ale i tak GERMAN DEATH CAMPS

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:00:08] • [IP: 83.20.243.***]

Widć ciasnotę umysłową u tzw euroentuzjastów, bo aż wam się płyta zacięła. Szykujcie się, bo przyjdzie wam sporo nowych języków przyswoić, jak Europa to ''Europa''! Nie połpiecie się w tym kotle jeszcze chwilunia.

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:51:02] • [IP: 62.69.253.***]

17:46:50] • [IP: 92.42.114.***] popieram!!

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:46:50] • [IP: 92.42.114.***]

Ludzie czego się czepiacie ? Co za różnica, czy litery są duże czy małe. Widać jak wielkie spustoszenie w głowach zrobiła pisowska TVP. Proponuję by co niektórzy przeprowadzili się na podkarpacie i zamieszkali wśród, , prawdziwych polaków" . I jeszcze jedno : gdyby nie Niemcy i ich EURO bylibyśmy dziadami ! Ciekaw jestem jak wielu ludzi żyje wśród nas chcących powrotu ruskich. ..

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:37:31] • [IP: 87.78.227.**]

Oj bedzie, oj bedzie. Z Unii wykopia, granice zamkna i bujajcie sie patrioci. Z takimi burakami to nikt nie wytrzyma w europie. No moze Bialorus albo kraj pochodzenia najwiekszego Polaka Jozefa czyli Litwa.

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:34:37] • [IP: 62.69.241.***]

Znalazł się Marian Paździoch. To niech nie wchodzi do takich sklepów, niech idzie do" Społem".

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:29:36] • [IP: 62.69.251.***]

Jaki wysyp zakompleksionych dekli...Ostatnimi czasy patriotyzm stał się synonimem ciasnoty umysłowej

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:26:51] • [IP: 77.88.191.**]

Pisze po Polsku" mąka bezglutenowa"

Polacy nie gęsi i swój ję • Piątek [07.12.2018, 17:19:49] • [IP: 83.20.243.***]

''Prawdziwy Wolak ''- Volksvagen w Polsce to jednak samochod, a nie das auto. Zatem w Polsce mąka jest mąką, a nie farine. Ale gratuluję udanej psychomanipulacji! Na pewno na pewien odsetek czytelników ten element przekory podziała.A tu nie chodzi o to by zmieniać nazwy własne produktów, lecz by produkty określano w języku kraju, w którym są sprzedawane i proponowane dla ogółu mieszkańców i młodszych i starszych i dzieci. Dlatego wypada, by większym drukiem napisano, po polsku MĄKA BEZGLUTENOWA, a dopiero niżej po niemiecku zaś nazwa firmy może być wyeksponowana. Natomiast to co się dzieje w niemieckich sklepach na terenie naszego miasta, wygąda bardzo niepokojąco. I brawo dla czytelnika za czujność! Proponuję panu zmianę nazwy z'' Prawdziwy Wolak ''na Pradziwy V...'' oj to taka popularna nazwa znana od lat. .. zwłaszcza w XX wieku :)

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:16:37] • [IP: 178.235.184.***]

Bzdura totalna!! A jak jest Snickers, Mars, Bounty itd. to też maja być przetłumaczone?? Człowieku to są nazwy własne!!

Gość • Piątek [07.12.2018, 17:03:34] • [IP: 5.173.144.***]

wszystko w polsce jest głownie niemieckie... nasz antypolski rzad wszystko umyślnie wyprzedał za bezcen: cukrownie, stocznie, kopalnie itp. Zachciało sie UE która wiecej zabiera niż daje ale ludzie wierzą w propagande w TV...