POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [04.12.2018, 17:36:21] • Świnoujście

Czytelnik: Czy prezydent zapomniał o mieszkańcach ulicy Krzywej?

Czytelnik: Czy prezydent zapomniał o mieszkańcach ulicy Krzywej?

fot. Czytelnik

Pytanie zadane przez Czytelnika wiąże się z jego spostrzeżeniami na temat stanu nawierzchni na ulicy Krzywej. Jego zdaniem wymaga pilnej wymiany.

"Nawierzchnia ulicy Krzywej nadaje się jedynie do wymiany. Domyślam się, że nowy prezydent zapomniał już, że mieszkają tam też podatnicy. Przypominam – dzielnica Wydrzany, to też Świnoujście. Tam mieszkają ludzie. Dziwię się dyrektorowi Komunikacji Autobusowej, że nie zakazał jeszcze poruszania się tą ulicą, miejskim, pięknym autobusom."- opisuje Czytelnik.

Czytelnik: Czy prezydent zapomniał o mieszkańcach ulicy Krzywej?

fot. Czytelnik

Czytelnik: Czy prezydent zapomniał o mieszkańcach ulicy Krzywej?

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Czwartek [06.12.2018, 10:07:20] • [IP: 195.205.242.***]

Czytelniku... Ale coś ty taki zdziwiony? Krzywa to nie dzielnica apartamentowa... Sami sobie wybraliście na prezydenta, który od lat pokazuje kto jest dla niego ważny...

Gość • Środa [05.12.2018, 11:44:56] • [IP: 109.243.178.***]

-Patrze z rozczuleniem na taki asfalt, bo o wiele gorszy jest na ul.Siemiradzkiego lub za Ognicą, a także - już nie asfalt - gorsze są koszmarnie nierówne kostki na Posejdonie. Mieszkańcy Posejdonu kupiliby w ciemno asfalt z Krzywej, by go położyć na Gałczyńskiego, Staffa, Norwida, Broniewskiego czy Chodorowskiej.

Gość • Środa [05.12.2018, 10:18:46] • [IP: 77.113.14.**]

Irmina jak Ty jezdzisz rowerem?

Gość • Środa [05.12.2018, 08:31:32] • [IP: 178.235.178.**]

Do IP. ..53. Chyba tylko w stanie nietrzeźwym można tamtędy jechać rowerem. Tam normalni ludzie jeżdżą widzianą na zdjęciu ścieżką rowerową.Odpowiedzialność poniesie sam sprawca.A tak nawiasem mówiąc to kampania wyborcza już się skończyła i ci zajadli przeciwnicy Pana Żmurkiewicza niech posypią sobie głowy popiołem pokutnym i wyspowiadają się ze swojej nienawiści. I niech nie czepiają się go za byle co bo to nie przystoi przyzwoitości.

Gość • Środa [05.12.2018, 07:52:58] • [IP: 94.254.224.**]

Najpierw niech ktoś mądry wypowie się o geologii tej ulicy, otóż jest to ulica na bagnie i cokolwiek by nie zrobił to wcześniej niż później wszystko szlag trafi zwłaszcza że jeżdżą tam ponad tonażowe auta Jak budowano osiedle platan to wywieziono cały śmietnik poniemiecki na teren działek, , nad zalewem podwyższając ogromny teren dla wybitnych działkowców. Wywożono to ogromnymi ciężarówkami które zniszczyły cała ul Krzywa i drogi dojazdowe do działek ciężarówki miały ładowność 10 15 ton to nie dziwota że zmielily wszystko, a teraz co jakiś czas budowniczowie hoteli wywodzą piasek z wydm na place składowe są to tysiące ton ładunku Miasto postawiło odpowiedni znak na Wojska Polskiego zabraniający wjazdu pojazdom niemieckim o cięższe całkowitym ponad normę, można? To ja zadaj pytanie dlaczego na takich ulicach jak Krzywa nie ma zakazu wjazdu aut o ciężarze powyżej jakiejś granicy np 5 ton z zastrzeżeniem że nie dotyczy to komunikacji ? Mozna? Nie można !

Gość • Środa [05.12.2018, 06:42:29] • [IP: 5.173.40.***]

Getto nie podlega pod UM, zeslancy sami powinni wykładać kasę na remont zresztą ja bym to ogrodzil murem i drutem kolczastym sama patologia pozostałości po czlekoksztaltnych 😂😂 i oni jeszcze chcą coś od miasta hmm, Cała Polska zna ulicę Krzywą z patologii

Gość • Środa [05.12.2018, 06:34:39] • [IP: 31.0.67.**]

Barlickiego też jest w fatalnym stanie Szczególnie jak deszcz popada i się robi basen

Gość • Środa [05.12.2018, 01:02:39] • [IP: 176.221.123.***]

Grunwaldzka od Karsiborskiej do Krzywej wymaga nowej nawierzchni, przeciez to istny dramat. Jeśli złapię tam gumę to pójdę po odszkodowanie do UM bo to wina miasta > Niech płacą, pod tego są.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 23:36:18] • [IP: 62.69.229.**]

Tu nie chodzi o to żeby z bożej łaski prezydent latał i sprawdzał stan ulic. Chodzi o nadzór, jeśli do niego dochodzą sygnały o marnej pracy urzędasów, to wywala ostrzeżenie, a na drugi raz wywala z roboty. Poza tym można napisać, że z bożej łaski prezydent zapomniał o większości ulic w mieście!

Gość • Wtorek [04.12.2018, 23:24:21] • [IP: 80.245.189.***]

W końcu nazwa zobowiązuje - to ul. Krzywa a nie Dziurawa!! Albo zmiana nazwy ulicy albo szybka naprawa :-))) Hamletowski dylemat...

Gość • Wtorek [04.12.2018, 22:45:09] • [IP: 83.21.53.***]

Właśnie nie daj żeby tam ktoś nocą rowerem jechał.Kto poniesie za wypadek odpowiedzialność?

Gość • Wtorek [04.12.2018, 22:08:22] • [IP: 87.78.227.**]

Chyba czytelnika pogielo, prezydent bedzie sprawdzal stan ulic w miescie? Od tego sa lewusy pracojacy w UM i bioracy pieniadze z kasy miasta za cos, co nazywa sie praca lub sluzba mieszkancom.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 21:34:54] • [IP: 77.88.191.**]

Niech armia pomoze

Gość • Wtorek [04.12.2018, 21:25:07] • [IP: 80.245.188.***]

Już Go wybrali, więc zapomniał.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 21:07:19] • [IP: 23.226.237.*]

O co Wam chodzi? -Przecież już po wyborach i" Gumolep" ma wszystkich w dupie - nie wiedzieliście?!

Gość • Wtorek [04.12.2018, 20:37:42] • [IP: 5.184.224.**]

Tam TINA TEAM zrobi gruntowny remont😂😂😂😂😂

Gość • Wtorek [04.12.2018, 19:48:50] • [IP: 185.210.39.***]

Wstrzymać Wojska Polskiego pilnie wszystkie siły na Krzywą z Krzywej na Grodzką no tam jeszcze gorzej. Notabene żądam ronda na Wojska Polskiego 11Listopada, Szkolna 11Listopada, Matejki 11 Listopada Grunwaldzka 11 Listopada oraz zwolnienie urzędnika, który projektuje skrzyżowania z sygnalizacją blokując całe miasto. Widoczny brak wiedzy z zakresu inżynierii drugi jest porażający. Znak stop na Bolesława Chrobrego zamiast ustąp pierwszeństwa, znak zakazu skrętu w prawo jadąc Grunwaldzką od centrum w ulicę Grodzką to mistrzostwo 🤗🤗

Gość • Wtorek [04.12.2018, 19:24:44] • [IP: 80.245.178.***]

a to w Świnoujściu jest taka ulica bo ja myślałem ze wszystkie są krzywe

Gość • Wtorek [04.12.2018, 19:23:48] • [IP: 80.245.190.***]

znam wiele ulic w naszym miescie w gorszym stanie

Gość • Wtorek [04.12.2018, 19:06:22] • [IP: 5.173.144.***]

Zagonic armie z krzywej, i tak nieroby sie nudza wiec niech naprawia.

troll • Wtorek [04.12.2018, 18:56:07] • [IP: 46.230.130.**]

Prezydent nawet nie wie że w Świnoujściu jest taka ulica.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 18:40:03] • [IP: 95.174.64.*]

17:54:02 Specjalne działy UM nie działają. Panuje tam totalna indolencja i ignorancja. Ruszyłem swoją d…, aby mieszkańcom miasta Świnoujście, pokazać, że ich podatkowa kasa wycieka na produkty, które nie dotyczą ich samych. Oprócz mieszkańców dzielnicy Wydrzany, dotyczy to również wyspy Karsibór, dzielnicy Warszów, czy osiedla Łunowo. Zadaję pytanie Prezydentowi, ponieważ jest moim przedstawicielem, mimo, że nie głosowałem – na niego.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 18:37:07] • [IP: 176.221.123.***]

Tak niestety wyglada nawierzchnia wielu ulic w Swinoujsciu.Np.odcinek Grunwaldzkiej, Mazowieckiej itd, itdPo Krzywej jezdzily dlugo duze samochody wywozace piaseki i to tez poglebilo uszkodzenie nawierzchni.

Gość • Wtorek [04.12.2018, 18:09:43] • [IP: 88.156.206.**]

przydent na dozynkach podobno obiecał scieżke rowerową od petli na Krzywej do wału nad zalewem...

Prezydent xD • Wtorek [04.12.2018, 18:04:15] • [IP: 93.94.186.**]

Sorry, rzeczywiście zapomniałem

Oglądasz 1-25 z 26
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■