POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.12.2018, 08:27:11] • Świnoujście

Dlaczego brakuje flagi UE przed budynkiem Kapitanatu Portu?

Dlaczego brakuje flagi UE przed budynkiem Kapitanatu Portu?

fot. iswinoujscie.pl

- Przed budynkiem Kapitanatu Portu w Świnoujściu znajdują się trzy maszty, z czego dwa zostały poważnie uszkodzone przez bardzo silny wiatr, podczas ostatniego sztormu pod koniec października - pozrywane zostały linki,uszkodzone są wózki jezdne itp...

Wiatr był, nota bene, tak silny (prędkość nawet do 20 m/s), że uniemożliwił na kilka dni wejście gazowca „Al Oraiq" do terminalu LNG. Statek musiał oczekiwać na możliwość bezpiecznego wejścia do portu zewnętrznego przez trzy dni.Po zamówieniu nowych części i naprawie masztów, flagi (UE oraz nasza urzędowa) zostaną ponownie zawieszone - informuje Ewa Wieczorek rzecznik UMS.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Sobota [08.12.2018, 10:03:39] • [IP: 77.12.198.**]

jest POLSKA FLAGA bo tu jest POLSKA. Basta, koniec i tyle!!

Gość • Czwartek [06.12.2018, 21:20:01] • [IP: 151.248.62.***]

Czy rzeczywiście komuś brakuje tej flagi? Tak jak jest jest dobrze. Tu jest Polska.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 18:19:24] • [IP: 62.69.254.***]

niech tak zostanie, jest dobrze bez flagi UE; najwazniejsza jest flaga polska

Gość • Środa [05.12.2018, 17:35:45] • [IP: 109.243.178.***]

14:59 - Ten nic nie umie napisac merytorycznie, tylko pozostac na poziomie wyzwisk pisanych jakby w kiblu, jednozdaniowo (nie tylko w kiblu, ale i na różnych wiatach, wieżach widokowych...znamy gryzmoły typu" byłem tu, k...wa, p..., h...). Wejść na poziom dyskusji, odpowiedzi na przedstawione racje, argumenty? Nie, to dla niego za wysoko, to przykład pisarza kiblowego. --- Po prostu walnąłeś jak łysy o beton, wypociłeś z brudnej głowy oszczerczy zarzut, którego uzasadnienia w rzeczywistości nie ma, bo księża na każdej plebanii wywieszają narodowe flagi!!

Gość • Środa [05.12.2018, 12:46:04] • [IP: 109.241.63.**]

A kto się upomina o zawieszenie flagi naszego okupanta łupieżcy, narzucającego wbrew woli Polaków swoje, narzucający neomarksizm, podwyżki cen, łupienie narodu i jego ogłupianie lewicowym bełkotem?! Chyba tylko głupi!

Gość • Wtorek [04.12.2018, 14:59:07] • [IP: 62.69.203.***]

16:09:28 sam jestes miazmatem wydobywajacym sie spod czarnych kiecek.

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 17:36:19] • [IP: 94.254.224.***]

ue chciala przejac rybolowstwo zamiast zajac sie usunieciem pozostalosci po zalozycielach ue.

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 14:56:18] • [IP: 109.243.178.***]

16:09 - Dodam do mojego wpisu, by nie wprowadzac w błąd niepełną wypowiedzią, że ci księża, o których piszę, że nie chcą mieszać nawet w delikatnym stopniu polityki czy świąt państwowych z kultem - oni nigdy nie wieszają flag WEWNĄTRZ świątyni, bo juz na plebaniach zawsze wieszają. Wpis z 11:36 tworzy fałszywą rzeczywistość, autor łże, że rzekomo na plebaniach nie wisza flagi, bo chyba nie chciał zasugerować, że oczekuje na... świątyniach flag - Bóg jest ponad państwem i dom Boga nie może czcić państwa, wytworu człowieka, choć ów człowiek może wieszając wewnątrz koscioła flagi (prezentuje je hołdowniczo przed Bogiem) modlic się o szczęście dla Ojczyzny, i tak się robi, choć jak napisałem pewien znany mi ksiądz spoza Ś-cia nie wiesza flag nawet w kościele (ale na plebanii owszem).

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 13:52:26] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 12:19:27] • [IP: 178.235.180.***]

A PO KIEGO JESTEŚMY W POLSCE I POWINNA WISIEĆ FLAGA POLSKA.

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 07:25:39] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [03.12.2018, 07:12:09] • [IP: 83.11.63.***]

Gość • Niedziela [02.12.2018, 11:36:49] • [IP: 62.69.203.***] Jak będą wiatry to uważaj bo ci resztę rozumu wywieją

Gość • Niedziela [02.12.2018, 20:14:41] • [IP: 92.42.112.***]

A dlaczego tęczowej brak? Bardzo pasuje do niebieskiej płachty bo też flagą nie jest. Ale są promowane przez dewiantów. Mają one taką samą wartość jak stare przechodzone barchany.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 16:09:28] • [IP: 109.243.178.***]

11:36 -" Rwą polski chleb"? Nie byłby polski, gdyby nie Kościół, nie ma polskiego obyczaju, kultury, sztuki, mentalnosci, świętowania bez katolicyzmu, nie ma polskiej historii bez katolicyzmu, bez chrztu ok.roku 966. Raczej należałoby powiedzieć: resortowe dzieci rwą polski chleb, bo zostały tu zaszczepione jak zaszczepka chora na gnilec na polskim dorodnym drzewie wyrosłym na ziemi chrześcijańskiej. To na wstępie, by ustawić odpowiednio w siatce odniesień twoje bolszewickie miazmaty. A teraz meritum: gdybyś był bardziej rozgarnięty, to byś dostrzegł polskie flagi na plebaniach. Światynie są ściśle z nimi zespolone, ale znam wielu księży, którzy nie chcą mieszać nawet w tak delikatnym stopniu polityki czy świąt państwowych z kultem. Nie ma zresztą w liturgii ścisłego zespolenia świąt państwowych z świetowaniem w kościołach - w modlitwach poddanych pewnej zmienności, tych z odzewem" wysłuchaj nas Panie" są takie modły, ale jednozdaniowe. Kościół zachowuje dystans do państwa, nie jak islam.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 15:40:10] • [IP: 89.174.73.**]

Flaga unijna to jest logo i jako takie powinno wisieć wyłącznie na instytucjach unijnych. Dla mnie wieszanie unijnego logo na państwowych budynkach administracyjnych to nieporozumienie.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 14:59:13] • [IP: 92.42.114.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [02.12.2018, 13:52:17] • [IP: 176.221.123.***]

Pewnie, że nie jest bo ten symbol powinien zostać ocenzurowany.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 11:36:49] • [IP: 62.69.203.***]

Może ktoś odpowie dlaczego brakuje polskich barw na budynkach kościelnych podczas świąt narodowych ? Ponoć są Polakami, jedzą polski chleb, rwą polskie pieniądze skąd i od kogo sie tylko da, ale polskiej flagi jeszcze nie widziałem na ich siedzibach.

Gość • Niedziela [02.12.2018, 11:28:00] • [IP: 176.221.123.***]

na zdjęciu widzimy kotwicę oraz kamień a na nim Tablicę z Czasów Panowania Komunistycznej Polski

Gość • Niedziela [02.12.2018, 09:44:40] • [IP: 109.243.178.***]

Naprawdę, brak flagi UE przed kapitanatem nie jest zmartwieniem Polaka!

Gość • Niedziela [02.12.2018, 09:39:16] • [IP: 176.221.123.***]

Bo propagowanie pewnych symboli jest zabrobione? Może dlatego, że oficjalnie nie jest to flaga? A może dlatego, że wychodzimy z ujni?

Oglądasz 1-21 z 21
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■