POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [02.12.2018, 20:10:31] • Polska

Ferie 2019 - kiedy, gdzie i za ile?

Ferie 2019 - kiedy, gdzie i za ile?

fot. Organizator

Ferie zimowe oraz sezon narciarski coraz bliżej. Niektórzy turyści już zaplanowali swój wypoczynek w tym okresie, inni z kolei rezerwacje zostawiają na ostatnią chwilę. Dla tych niezdecydowanych przygotowaliśmy krótkie informacje, które miejsca cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów.

Top 10 miejscowości na ferie zimowe
Nie da się ukryć, że od wielu lat triumf w tej kategorii święci Zakopane, które jest najchętniej wybieraną miejscowością wypoczynkową na okres ferii zimowych. Dotyczy to zarówno rodzinnych, jak i grupowych, zorganizowanych wypoczynków. Ma to swoje uzasadnienie – dogodne warunki do uprawiania sportów zimowych, wspaniała baza noclegowa, czy też Puchar Świata w skokach narciarskich, który ma miejsce w okresie ferii zimowych – to tylko niektóre powody, sprzyjające wyborom Zakopanego jako idealnego miejsca na wypoczynek zimą.
Nasz nr 1 to zdecydowany faworyt, jednak warto podkreślić, że różnice pomiędzy drugim i trzecim miejscem nie są tak duże i tak oczywiste, jak w przypadku pierwszego miejsca. Na drugim miejscu znajduje się Karpacz, a na kolejnym Szczyrk, czyli odpowiednio Karkonosze i Beskidy. Miejsca te mogą pochwalić się, podobnie jak Zakopane, dogodną lokalizacją, bazą noclegową, licznymi atrakcjami, jak i wspaniałą infrastrukturą sportową, sprzyjającą uprawianiu sportów zimowych. Kolejne miejscowości wybierane przez turystów to najpopularniejsze miejscowości z Karkonoszy, Tatr oraz Beskidów.
Należy zauważyć również, że w pierwszej 10. znajdują się również dwie miejscowości nadmorskie – Kołobrzeg i Władysławowo, co świadczy o tym, że nie wszyscy wybierają góry na wypoczynek w okresie ferii zimowych. W czołowej dziesiątce, oprócz wcześniej wymienionych, znajdują się również: Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Wisła, Bukowina Tatrzańska oraz Krynica-Zdrój. Zainteresowanie turystów w roku 2019 nie powinno ulec zmianie, jeśli chodzi o wybór miejscowości na wypoczynek. – komentuje Kamila Miciuła z Nocowanie.pl

Ferie 2019 - kiedy, gdzie i za ile?

fot. Organizator

Kiedy zaczynamy planować ferie?
Im bliżej ferii zimowych, tym większe zainteresowanie turystów dokonaniem rezerwacji noclegu. Warto podkreślić, że pierwsze zapytania o ferie, jak i o okres świąteczno-noworoczny, zaczynają pojawiać się już w sierpniu. Każdy kolejny miesiąc to wzrost zainteresowania i coraz więcej wysłanych wiadomości. Największa średnia ilość zapytań to miesiące: listopad i grudzień. Dotyczy głównie miejscowości w regionach górskich.
Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku miejscowości nadmorskich. Zapytania o noclegi w Kołobrzegu zaczynają pojawiać się już w miesiącach letnich i właśnie w maju i sierpniu przypada największa średnia ilość zapytań.

Które kategorie obiektów są najchętniej wybierane na okres ferii zimowych?
Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje (45,29 % wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii zimowych dotyczyło właśnie tej kategorii obiektów noclegowych). Na pozostałych miejscach w kręgu zainteresowań turystów znajdują się apartamenty, domki oraz pensjonaty.

Ferie 2019 - kiedy, gdzie i za ile?

fot. Organizator

Ile zapłacimy za nocleg w okresie ferii zimowych?
W najpopularniejszych regionach górskich średni koszt noclegu dla 2 osób najkorzystniej kształtuje się w Pieninach i Górach Świętokrzyskich, najdroższe są Tatry.
 Zauważalny jest wzrost cen w Tatrach o około 30 zł, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Kamila Miciuła
Specjalista ds. marketingu i PR


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem – Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi warszawski dziennikarz – Pan Marcin Michrowski. Panowie porozmawiają m.in. o dwóch książkach Autora: „W zasadzie tak”(z 1975r.) i premierowej „Chamo Sapiens” (z 2018r.) Wszystkich miłośników Pana Jacka Fedorowicza zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■
■ Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniu 18 lutego 2019 roku w formie spotkania Prezydenta Miasta Świnoujście z mieszkańcami Miasta w siedzibie Urzędu Miasta ul. Wojska Polskiego 1/5, sala nr 1 w godz. 14:00 -15:30 ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■