POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [10.11.2018, 09:31:13] • Świnoujście

Kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce

Kierująca autem nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce

fot. Sławomir Ryfczyński

Rano 8.11.2018r. na skrzyżowaniu ulic Hołdu Pruskiego i Piłsudskiego doszło do kolizji. Kobieta za kierownicą renault nie zatrzymała się przy znaku "Stop", nie ustępując pierwszeństwa rowerzystce, jadącej ulicą Piłsudskiego. Poszkodowana została odwieziona do szpitala, zaś kierującą samochodem policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do Sądu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

"W dniu 8 listopada 2018 roku około godziny 7.35 w Świnoujściu kierująca pojazdem marki Renault kobieta, jadąca ulicą Hołdu Pruskiego nie zatrzymała się na znaku "Stop", tym samym nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo ulicą Piłsudskiego rowerzystce. Kierująca rowerem została zabrana do szpitala, gdzie w wyniku przeprowadzonych czynności medycznych stwierdzono u niej stłuczenie. Kierującą pojazdem Renault zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie kolizji skierowano sprawę do Sądu."- informuje asp. Magdalena Figarska KMP w Świnoujściu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Sobota [10.11.2018, 17:31:42]

komentarzy: 52, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 52

Gość • Wtorek [13.11.2018, 19:37:17] • [IP: 176.221.122.***]

Dosłużyła się ona nigdy nie powinna dostać prawa kierowania pojazdami. Wszyscy na nią muszą uażać

Gość • Niedziela [11.11.2018, 23:37:48] • [IP: 62.69.203.**]

16:50, jeździ? Jutro zobaczymy

Gość • Niedziela [11.11.2018, 16:50:27] • [IP: 5.173.128.***]

Ta Pani ma wszystko w d... i dalej jezdzi TYM samym autem !! W ten pn Niemcy nie maja wolnego, a ona tam pracuje. Ciekawe czy tez pojedzie bez prawka z zakazem prowadzenia pojazdu??

Gość • Niedziela [11.11.2018, 01:45:14] • [IP: 62.69.229.**]

Dlaczego kierująca została wysłana do sądu, a Niemcy są tylko pouczani!?

Gość • Niedziela [11.11.2018, 00:30:55] • [IP: 92.42.114.***]

Co wy chcecie od tych policjantów?? Wiadomo przecież że do Świnoujścia po szkole są przysyłani tacy trzeci sort niedouczeni, ciamajdy, a wy stawiacie wysoko poprzeczkę. A póżniej zamiast pouczenia mandat i odwrotnie i jeszcze do tego przed Niemcami muszą klękać. Czy to nie za dużo na te odraniczenia jakie mają e działaniu.

Gość • Sobota [10.11.2018, 23:06:53] • [IP: 164.127.223.**]

---Uwaga, wpis z 20:48 zwrócił moją uwage na ZMIANĘ W TEKŚCIE - może rzeczniczka sprostowała swoje słowa i przysłała do Redakcji sprostowanie, że jednak zatrzymano prawo jazdy kierującej i wysłano sprawę do sądu, a wcześniej czytaliśmy tu, że było tylko pouczenie. --- No to Alleluja, bo nic tak nie denerwuje jak pogwałcenie podstawowej sprawiedliwości, jak parasol ochronny nad mordercami (nawet potencjalnymi) za kierownicą.

Gość • Sobota [10.11.2018, 20:48:03] • [IP: 178.238.251.***]

Internauci górą na skutek waszych wpisów nastapiła zmiana kwalifikacji wykroczenia z pouczenia na zatrzymanie prawa jazdy i skierowania sprawy do sądu.Może wreszcie dobra zmiana dotarła na Komędę wSwinoujsciu.

Gość • Sobota [10.11.2018, 19:42:26] • [IP: 80.245.178.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [10.11.2018, 18:14:36] • [IP: 176.221.122.***]

kiedy bedzie jakiś patrol policji na szkolnej kolo budowlanki 8.00 rano, tam nie mozna spokojnie z dzieckiem przejść samochodów od ch..a stoją na pasach, ani razu nie widziałem tam policji

Gość • Sobota [10.11.2018, 18:02:01] • [IP: 164.127.223.**]

Prosze portal o dopytywanie się rzeczniczki Policji (która wysyła do mediów HAIKU, czyli zdawkową poezję japońską w jednej zwrotce), co naprawde się stało i dlaczego zaledwie pouczono kierującą, o której, jak czytam na pewno rzetelne wpisy (jest ich kilka), piszą tu internauci, że znają ją z fatalnej, lekceważącej przepisy jazdy. Co zdecydowało o POUCZENIU, a nie o ukaraniu, bo potrącenie to poważne przewinienie na drodze. Może częściowo zawiniła rowerzystka i dlatego złagodzono sankcje? To dlaczego o tym nie powiedziano? Sprawa ma znaczenie, lekceważenie rowerzystów to często spotykane zjawisko na drogach w naszym mieście.

Gość • Sobota [10.11.2018, 17:45:38] • [IP: 31.0.66.***]

Ja za brak świateł pod galerią, 200 zł z górnej półki.i nikogo nie potrąciłem i na STOP się zatrzymałem. Też chciałem dostać wtedy pouczenie, ale widać niezły że mnie pirat drogowy, nie to co ta Pani tylko rozjechała rowerzystkę i na STOP nie zatrzymała się - no faktycznie mogli nawet nie pouczać jej bo to za dużo

Gość • Sobota [10.11.2018, 17:14:16] • [IP: 178.238.251.***]

Pazdziochem ciesz sie że sostało Ci putora zwoja mózgu to przynajmnięj trafisz na działkę

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:58:00] • [IP: 188.92.190.***]

JAkies jaja robi sobie swinoujska policja. Co to ma byc /pouczenie_ Srogi mandat. No chyba ze paniusia dala d...y wczesniej temu co ja pouczal.qur...a co za zwyczaje, co za sie dzieje, ludzie.

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:40:36] • [IP: 188.125.57.**]

Kierowca tego sam. os. ZSW-Wxxx nagminnie łamie przepisy, bo nawet nie zatrzymuje się przy przejściu dla pieszych, mimo że stoi przy nim grupa ludzi oczekująca na przejście na drugą stronę ulicy. Głupota i brawura tego kierowcy, a raczej kierującej kiedyś zemści się, bo spowoduje wypadek śmiertelny i czy też dostanie tylko POUCZENIE /? Admin popraw bo poprzedni był źle napisany, dziękuję

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:36:15] • [IP: 188.125.57.**]

Kierowca tego sam. os. ZWS-Wxxx nagminnie łamie przepisów, bo nawet nie zatrzymuje się przy przejściu dla pieszych, mimo że stoi przy nim grupa ludzi oczekująca na przejście na drugą stronę ulicy. Głupota i brawura tego kierowcy, a raczej kierującej kiedyś się zemści, bo spowoduje wypadek śmiertelny i czy też dostanie tylko POUCZENIE /?

Gość • Sobota [10.11.2018, 15:41:07] • [IP: 5.173.152.***]

Hura kierowcy mogą wszystko nawet rozjeżdżać wszystkich oprócz swoich, to tylko pouczenie a dla przeszkody co śmiała wjeżdżać pod auto to surowy mandat i nie mniej niż 500 zł aby było na podwyżki dla panów polic o przepraszam chorych na H1L4.

Gość • Sobota [10.11.2018, 15:33:26] • [IP: 176.221.123.***]

Quzwa co to za kraj...co za Pilcja

Gość • Sobota [10.11.2018, 15:17:51] • [IP: 178.235.180.**]

Ciekawe, czy trupy z ostatnich wypadków na S3 też pouczyli.Żenada.Zezwalają też pijakom za kierownicą? Rozumię, pouczenie za brak świateł, nie wlączony kierunkowskaz.A gdyby był to wypadek śmiertelny.Też pouczenie?To jest jakaś paranoja.A może policję zawiesić?W to miejsce wykorzystać Żandarmerię Wojskową i Straż Miejską?Oni nie protestują.Pan admirał, generał i brygadier w jednej osobie, Brudziński, powinien zastanowić się nad tym.Brakuje jeszcze aby strażacy, podtrzymywali ogień i pogranicznicy wpuszczali całą wschodnią Europę /Ukrainę/na promy do Szwecji/gratis/

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:56:04] • [IP: 178.235.180.***]

Hołdu Pruskiego jest zamknięta dla ruchu a i tak wszyscy nią jeżdżą

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:50:34] • [IP: 80.245.178.**]

Jakieś żarty, zatrzymałem się w zatoce autobusowej, aby kupić gazetę i mandat, atu pouczenie za tak poważne wykroczenie.

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:25:13] • [IP: 89.64.52.**]

Do. ...116*** A ja mam nadzieję że zwierzchnik" interweniujących" policjantów przetrzepie im porządnie umysły i wyciągnie ostre konsekwencje służbowe za zastosowanie w tym przepadku tylko pouczenia. No, chyba że miało to związek z psią grypą która panuje ostatnio w ich formacjach i odbija się ona na trzeźwym myśleniu. W takim przypadku trzeba lekarza zmienić.

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:14:15] • [IP: 88.156.234.***]

i dodatkowy mandat powinien dla niej byc za uzywanie swiatel dziennych w warunkach ograniczonej widocznosci, 3ci za glupote...

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:07:48] • [IP: 178.238.251.***]

Czy Ja mieszkam w kraju waryjatów w Polsce ? Kobieta jadąc rowerem drogą z pirszenstwem przejazdu zostaje potrącona przez bezmózgowca ktory ignorując znak STOP taranuje rowerzyctę.Poszkodowana hospitalzowana otrzymuje dwa tygodnie L-4 dalsza diagnostyka w toku.Funkcjonarjusz Policji w stopniu oficera trzy gwiaztkowego udziela sprawczyni wypatku jedynie pouczenia- to znajoma czy krewna królczka?To tak ma wyglądać dobra zmiana i praworządność?

Gość • Sobota [10.11.2018, 13:45:39] • [IP: 62.69.241.**]

Za brak świateł dalej obowiązują punkty i mandat czy tylko pouczenie?

Gość • Sobota [10.11.2018, 13:44:35] • [IP: 80.245.178.**]

Tłuki jeżdzą autami

Oglądasz 1-25 z 52
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■