POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.11.2018, 20:07:52] • Świnoujście

Mężczyzna z urazem głowy leżał na ulicy

Mężczyzna z urazem głowy leżał na ulicy

fot. Sławomir Ryfczyński

W czwartek 8.11. przed godziną 22.00 przy przystanku autobusowym na ulicy Słowackiego w Świnoujściu zauważono leżącego mężczyznę z urazem głowy. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala miejskiego.

- W dniu wczorajszym otrzymaliśmy zgłoszenie do mężczyzny ( być może bezdomny ) lezącego na przystanku z urazem głowy. Pacjent został przetransportowany do Szpitala w Świnoujściu - informuje Maria Flisznik p.o. Główny Koordynator Medyczny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [10.11.2018, 18:28:16] • [IP: 164.127.223.**]

Wciąż na tym forum znajdują sie ludzie o mentalności nazistowskiej, bo dzielą ludzi na nadludzi (siebie wśród nich widzą) i podludzi. Niech mi ktoś powie, że Hitler (i komunizm tez dzielący ludzi, ale według innego klucza) to był wybryk w piękniejszej historii ludzkości. Nie, to była ciągłość jednego z wątków tej historii, paskudnego wątku, KAINOWEGO.

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:25:44] • [IP: 178.238.251.***]

22:32:54 Każdy człowiek ma prawo do fachowej opieki medycznej w szpitalu i menel i tzw porządny człowiek Człowiek to jest człowiek nie ważne w jakim stanie i w jakiej sytuacji się akurat znajduje. Życie ludzie jest wartością nadrzędną. Nie rozumiem skąd tyle znieczulicy w narodzie ? Czy nie rozumiecie że w obecnych czasach bardzo łatwo stać się menelem. Wystarczy wziąć kredyt i stracić pracę - zachorować. Nie generalizujcie meneli do alkoholików bo nie wiecie jakby wam przyszło żyć gdybyście z dnia na dzień wylądowali na ulicy pomiędzy zalkoholizcowanych. .. u jak długo wytrwalibyście w tych swoich wartościach którymi się wywyższacie. Być nie zawsze oznacza mieć lecz właśnie stosunek do słabszych jest wskaźnikiem człowieczeństwa i nadaje sens słowom'' ostatni będą pierwszymi''.

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:35:08] • [IP: 89.64.52.**]

Przyjechały policjanty i wypisały mężczyźnie mandat karny, za to, że leżał na ulicy z urazem głowy. A nie wystarczyło pouczenie, jak w przypadku kierującej samochodem rozjeżdżającej rowerzystów?

Gośćewa • Sobota [10.11.2018, 12:20:51] • [IP: 178.238.246.**]

Wszyscy jesteśmy ludźmi ci którzy piszą tak obrzydliwe komentarze mogą znaleść się w takiej samej sytuacji dlaczego u nas panuje tak okropna ZNIECZULICA dlaczego ludzie są gorsi i zwierząt?

Gość • Sobota [10.11.2018, 11:25:58] • [IP: 37.248.155.**]

pouczono mezczyzne zeby nie lezał wiecej na przystanku autobusowym i zeby nie robił urazów głowy sobie bo to moze skonczyć sie mandatem

odyseusz • Sobota [10.11.2018, 08:28:04] • [IP: 88.156.206.**]

pewnie koleś z rodziny patologicznej mieszkającej na Platanie...

Gość • Sobota [10.11.2018, 08:18:26] • [IP: 93.94.185.***]

To też człowiek...

Gość • Sobota [10.11.2018, 08:03:19] • [IP: 31.0.37.**]

Oczywiście że karetki są zajęte bo dobrzy ludzie dzwonią i wzywają do każdego bezdomnego bez względu czy leży czy też siedzi bo przecież trzeba Go gdzieś zawieść. W tym mieście zawsze będzie brakowało karetek.

Gość • Sobota [10.11.2018, 07:31:34] • [IP: 85.221.133.***]

A ja, zeby mnie przyjeli na SOR, czekałem 90 min. Dopiero, jak sie położyłem na posadzce, to mnie przyjeli.

Gość • Sobota [10.11.2018, 07:23:33] • [IP: 176.221.123.***]

kloszard 🤣😅😂

Gość • Sobota [10.11.2018, 06:50:10] • [IP: 178.238.252.**]

Smutne, że dla naprawdę chorych i potrzebujących pomocy, karetki nie ma...

Gość • Sobota [10.11.2018, 00:24:34] • [IP: 79.223.107.**]

Mają przysięgę i muszą ratować ludzkie życie i nie ważne czy menel czy biznesmen wszystkich muszą traktować tak samo ?? są procedury jest zgłoszenie i jest reakcja

Gość • Piątek [09.11.2018, 23:51:35] • [IP: 77.252.46.**]

Ja zazdrościcie pijakom wzorowej pomocy medycznej, to co Was stoi na przeszkodzie stać się jednym z nich?

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:52:32] • [IP: 178.238.253.***]

Co to za strażyca na sygnale jechała około 20 na 11 Listopada/obudzili me dziecko

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:50:54] • [IP: 80.245.178.***]

a przyjdzie czlowiek ktory placi skladki... od 10 lat... i czeka na miejsce w szpitalu 3 miesiace. tylko idioci w tym kraju pracuja i placa skladki

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:39:32] • [IP: 81.219.203.***]

Żal każdego człowieka.Ale te wezwania to przesada...!Z całym szacunkiem., Może ta karetka była potrzebna bardziej potrzebującym...

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:32:54] • [IP: 81.219.203.***]

I znowu menel zostanie umyty, dojedzony, zbadany, obadany...!.A, my biedacy cZekamy na" litość" personelu Szpitala...!

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:22:39] • [IP: 37.47.185.*]

A może jakąś informację panie Sławku o wypadku na karsiborskiej Pan zmieści?

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:06:52] • [IP: 62.69.251.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:51:03] • [IP: 37.47.169.***]

czy pije czy nie, ale to jest nadal człowiek.Ciekaw jestem jak Was by taka sytuacja spotkała co nikt po Was miałby nie przyjechać?Najlepiej tylko skopać i nic więcej

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:35:20] • [IP: 62.69.203.**]

Dzisiaj o 15 tej w szpitalu awanturowała się pijana kobieta z rozbitą głową, przyjechała policja i ja zabrali

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:29:21] • [IP: 178.235.186.**]

No i co że leżał?

Gość • Piątek [09.11.2018, 20:25:29] • [IP: 88.156.234.***]

to zobaczcie, dla takich co lubią lesne dzbany to karetka sie zawsze znajdzie a jak jest potrzeba zeby byla bo jest wypadek czy ktos potrzebuje pomocy to strazacy jada a wszystkie karetki sa zajete! śmiech na sali !!

Oglądasz 1-23 z 23
■ Przypadek odry w Świnoujściu? Dziś rano do przychodni wojskowej zgłosiła się obywatelka Ukrainy, wszystkie procedury zostały zachowane - zapewniała w audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" dr Justyna Jakubas - Zawalska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świnoujściu ■ W hołdzie zmarłemu Prezydentowi Gdańska Harcerski Sztab 27 Finału WOŚP zaprasza w sobotę o godz. 12.00 na plac Wolności wszystkich członków sztabu WOŚP, wolontariuszy, naszych przyjaciół i mieszkańców miasta. W sobotę o godzinie 12.00, kiedy w gdańskiej bazylice Mariackiej rozpocznie się msza pogrzebowa zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w Świnoujściu i innych miastach rozlegną się syreny. Nasz Sztab dodatkowo zapewni należną temu oprawę, korzystając z uprzejmości Daniela Zyzika z "Pokój 24". Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy. W trakcie tego przedsięwzięcia nie przewidujemy oficjalnych przemówień, bo padło już wstarczająco wiele słów. Czas pokazać, że z tego co się wydarzyło 13 stycznia w Gdańsku wyciągamy wnioski i zaczynamy zmianę od siebie... Harcerski Sztab WOŚP w Świnoujściu ■ W związku z wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na najbliższą sobotę (19.01) żałobą narodową, dla uszanowania tego dnia, odwołany został "Koncert noworoczny Orkiestry Wojskowej i zespołów MDK Warszów" w Sali Teatralnej, planowany na 18 stycznia (piątek) ■ Trwający zwykle 10 minut rejs promu na przeprawie „Warszów” przedłużył się do niemal dwóch godzin. Załoga traciła kontrolę nad jednostką na środku kanału portowego. Dla kapitana i załogi i pasażerów były to chwile wielkiego napięcia. Jednostka napędowa promu odmówiła posłuszeństwa. Załoga wezwała pomocy. Na pokładzie, oprócz karetki śpieszącej na sygnale z chorym do szpitala było kilkudziesięciu pasażerów i ponad dwadzieścia samochodów osobowych ■ Mogłoby się wydawać że bobry to całkiem miłe zwierzęta. Nic bardziej mylnego! Przekonał się o tym mieszkaniec Karsiboru, który zauważył że bobry podgryzają drzewo które stoi przy jego działce. Zaniepokojona niedoszła ofiara gryzoni zwróciła się o pomoc do urzędników, którzy stwierdzili że musi wypełnić wniosek ■ W Radzie Miasta powstał Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, którego przewodniczącym został Jacek Jurkiewicz. W związku z objęciem funkcji przewodniczącego klubu radnych Jacek Jurkiewicz zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta ■ Po ponad póltoragodzinnej dyskusji, wysłuchaniu przedstawicieli związków zawodowych i przedstawicieli władz, Rada Miasta jednogłośnie przyjęła apel do Rządu R.P. w sprawie usamodzielnienia Morskiej Stoczni RemontowejS.A. w Świnoujściu poprzez odłączenie jej od MSR "Gryfia" S.A. w Szczecinie ■ Łukasz Stankiewicz, związkowiec, pracownik stoczni: "naszym marzeniem jest żeby polityka odłączyła się wreszcie od stoczni!" ■ Aneta Stawicka ZZ Stoczni "Gryfia": "Trzy lata dla naszej stoczni zostały bezpowrotnie zmarnowane!" ■ W piątek 21 grudnia o godzinie 14.00 rozpoczęły się obrady nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. W programie posiedzenia znalazł się projekt uchwały w sprawie odłączenia zakładu w Świnoujściu od Morskiej Stoczni remontowej "Gryfia" S.A. z siedziba w Szczecinie ■ Rada Miasta przyjęła przedstawiony przez Prezydenta projekt budżetu Świnoujścia na 2019 rok. 16 radnych głosowało „za” nikt nie był przeciw, czterech wstrzymało się od głosu ■ III Sesja Nadzwyczajna Sesja rady Miasta rozpoczęła się od... awarii elektronicznego systemu zliczania głosów. Awarie udało się na szczęście usunąć i radni bez przeszkód kontynuują obrady. najważniejszym projektem uchwały w programie obrad jest propozycja Budżetu Miasta na rok 2019 ■ Decyzja zapadła trzeciego dnia „Festiwalu Piękna” w Krynicy Zdroju. O prestiżowy tytuł i koronę rywalizowało 28 dziewczyn, które znalazły się w finale dzięki eliminacjom regionalnym odbywającym się na terenie całego kraju. Miss Polski 2018 została Olga Buława ze Świnoujscia■ Prezent Mikołajkowy dla władz Świnoujścia. Rusza śledztwo w sprawie mostu. Roman Kuchciński otrzymał dziś rano informację listem poleconym, że Prokuratura Okręgowa w Szczecinie podjęła na nowo śledztwo w sprawie budowy Mostu w Świnoujściu. Śledztwo kilka lat temu umorzone w sprawie budowy MOSTU łączącego wyspę Wolin z Wyspą Karsibór zarejestrowano pod nową sygnaturą. Co to oznacza? Prokuratur będzie na nowo badał wszystkie wątki budowy mostu ■ Okres przedświąteczny już za moment. Placówka Poczty Polskiej przy ulicy Kołłątaja wydłuża godziny pracy! ■ Zaginęła Shila. W dniu 01.12.2018r. Około godziny 09:00 na ul. Wybrzeże Władysława IV. W okolicach netto zaginęła suczka rasy mieszaniec owczarka niemieckiego i hasky wabi się Shila. Ma 8 lat. Jest szczepiona, łagodna, przyjacielska i kocha dzieci. Dziękuję za pomoc. Nr tel. 609 307 924 ■ Radni podzieleni w sprawie projektu wystąpienia ze stowarzyszenia Związek Miast i Gmin Morskich ■ Radny Stanisław Bartkowiak, wybrany ponownie na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta oświadczył, ze rezygnuje z objęcia tej funkcji ■ OSTRZEŻENIE: Prognozuje się wystąpienie słabych opadów deszczu ze śniegiem przechodzących w opady marznącego deszczu powodujących gołoledź ■ Starsza kobieta szuka mężczyzny, który wykazał się odwagą i pomógł wyciągnąć pieska we wtorek, około 18.30 spod kół pociągu na stacji w Wysokiej Kamieńskiej. Wszystko wydarzyło się na trasie relacji Szczecin – Świnoujście. Mężczyzna proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 782 020 699 ■ Przewodniczącym Rady Miasta wybrana została Elżbieta Jabłońska. Za wyborem głosowało 12 radnych. Pierwszym wiceprzewodniczącym Rady Miasta w głosowaniu tajnym wybrany został Marek Niewiarowski. Jacek Jurkiewicz wybrany został wiceprzewodniczącym Ray Miasta. 12 radnych głosowało za jego kandydaturą, 7 zagłosowało przeciw, 2 wstrzymało się od głosu ■ 22 listopada o godz. 14.00 radny-senior Stanisław Bartkowiak otworzy obrady pierwszej, powyborczej sesji rady Miasta. najważniejszym zadaniem jakie staje przed radnymi na pierwszym posiedzeniu jest wybór nowego przewodniczącego Rady ■ Zobaczył policjantów i zaczął uciekać. 24-latka zatrzymał trzepak! Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór. Policjanci patrolujący ulice Kościuszki zauważyli w pewnym momencie mężczyznę który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Gdy mężczyzna dostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Nie spodziewał się jednak, że zostanie obezwładniony przez trzepak który stanął na jego drodze. Jak się okazało, bliskie spotkanie z trzepakiem zakończyło się dla 24-latka skręceniem prawej stopy. O szczegóły odnośnie zdarzenia poprosiliśmy Oficera Prasowego KMP w Świnoujściu ■ Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości Fatalna pogoda nie zniechęciła Świnoujścia do świętowania 100 rocznicy Niepodległości ■ Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach - 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45 - 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00 ■