POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.11.2018, 20:07:52] • Świnoujście

Mężczyzna z urazem głowy leżał na ulicy

Mężczyzna z urazem głowy leżał na ulicy

fot. Sławomir Ryfczyński

W czwartek 8.11. przed godziną 22.00 przy przystanku autobusowym na ulicy Słowackiego w Świnoujściu zauważono leżącego mężczyznę z urazem głowy. Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy podjęli decyzję o przewiezieniu go do szpitala miejskiego.

- W dniu wczorajszym otrzymaliśmy zgłoszenie do mężczyzny ( być może bezdomny ) lezącego na przystanku z urazem głowy. Pacjent został przetransportowany do Szpitala w Świnoujściu - informuje Maria Flisznik p.o. Główny Koordynator Medyczny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [10.11.2018, 18:28:16] • [IP: 164.127.223.**]

Wciąż na tym forum znajdują sie ludzie o mentalności nazistowskiej, bo dzielą ludzi na nadludzi (siebie wśród nich widzą) i podludzi. Niech mi ktoś powie, że Hitler (i komunizm tez dzielący ludzi, ale według innego klucza) to był wybryk w piękniejszej historii ludzkości. Nie, to była ciągłość jednego z wątków tej historii, paskudnego wątku, KAINOWEGO.

Gość • Sobota [10.11.2018, 16:25:44] • [IP: 178.238.251.***]

22:32:54 Każdy człowiek ma prawo do fachowej opieki medycznej w szpitalu i menel i tzw porządny człowiek Człowiek to jest człowiek nie ważne w jakim stanie i w jakiej sytuacji się akurat znajduje. Życie ludzie jest wartością nadrzędną. Nie rozumiem skąd tyle znieczulicy w narodzie ? Czy nie rozumiecie że w obecnych czasach bardzo łatwo stać się menelem. Wystarczy wziąć kredyt i stracić pracę - zachorować. Nie generalizujcie meneli do alkoholików bo nie wiecie jakby wam przyszło żyć gdybyście z dnia na dzień wylądowali na ulicy pomiędzy zalkoholizcowanych. .. u jak długo wytrwalibyście w tych swoich wartościach którymi się wywyższacie. Być nie zawsze oznacza mieć lecz właśnie stosunek do słabszych jest wskaźnikiem człowieczeństwa i nadaje sens słowom'' ostatni będą pierwszymi''.

Gość • Sobota [10.11.2018, 14:35:08] • [IP: 89.64.52.**]

Przyjechały policjanty i wypisały mężczyźnie mandat karny, za to, że leżał na ulicy z urazem głowy. A nie wystarczyło pouczenie, jak w przypadku kierującej samochodem rozjeżdżającej rowerzystów?

Gośćewa • Sobota [10.11.2018, 12:20:51] • [IP: 178.238.246.**]

Wszyscy jesteśmy ludźmi ci którzy piszą tak obrzydliwe komentarze mogą znaleść się w takiej samej sytuacji dlaczego u nas panuje tak okropna ZNIECZULICA dlaczego ludzie są gorsi i zwierząt?

Gość • Sobota [10.11.2018, 11:25:58] • [IP: 37.248.155.**]

pouczono mezczyzne zeby nie lezał wiecej na przystanku autobusowym i zeby nie robił urazów głowy sobie bo to moze skonczyć sie mandatem

odyseusz • Sobota [10.11.2018, 08:28:04] • [IP: 88.156.206.**]

pewnie koleś z rodziny patologicznej mieszkającej na Platanie...

Gość • Sobota [10.11.2018, 08:18:26] • [IP: 93.94.185.***]

To też człowiek...

Gość • Sobota [10.11.2018, 08:03:19] • [IP: 31.0.37.**]

Oczywiście że karetki są zajęte bo dobrzy ludzie dzwonią i wzywają do każdego bezdomnego bez względu czy leży czy też siedzi bo przecież trzeba Go gdzieś zawieść. W tym mieście zawsze będzie brakowało karetek.

Gość • Sobota [10.11.2018, 07:31:34] • [IP: 85.221.133.***]

A ja, zeby mnie przyjeli na SOR, czekałem 90 min. Dopiero, jak sie położyłem na posadzce, to mnie przyjeli.

Gość • Sobota [10.11.2018, 07:23:33] • [IP: 176.221.123.***]

kloszard 🤣😅😂

Gość • Sobota [10.11.2018, 06:50:10] • [IP: 178.238.252.**]

Smutne, że dla naprawdę chorych i potrzebujących pomocy, karetki nie ma...

Gość • Sobota [10.11.2018, 00:24:34] • [IP: 79.223.107.**]

Mają przysięgę i muszą ratować ludzkie życie i nie ważne czy menel czy biznesmen wszystkich muszą traktować tak samo ?? są procedury jest zgłoszenie i jest reakcja

Gość • Piątek [09.11.2018, 23:51:35] • [IP: 77.252.46.**]

Ja zazdrościcie pijakom wzorowej pomocy medycznej, to co Was stoi na przeszkodzie stać się jednym z nich?

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:52:32] • [IP: 178.238.253.***]

Co to za strażyca na sygnale jechała około 20 na 11 Listopada/obudzili me dziecko

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:50:54] • [IP: 80.245.178.***]

a przyjdzie czlowiek ktory placi skladki... od 10 lat... i czeka na miejsce w szpitalu 3 miesiace. tylko idioci w tym kraju pracuja i placa skladki

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:39:32] • [IP: 81.219.203.***]

Żal każdego człowieka.Ale te wezwania to przesada...!Z całym szacunkiem., Może ta karetka była potrzebna bardziej potrzebującym...

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:32:54] • [IP: 81.219.203.***]

I znowu menel zostanie umyty, dojedzony, zbadany, obadany...!.A, my biedacy cZekamy na" litość" personelu Szpitala...!

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:22:39] • [IP: 37.47.185.*]

A może jakąś informację panie Sławku o wypadku na karsiborskiej Pan zmieści?

Gość • Piątek [09.11.2018, 22:06:52] • [IP: 62.69.251.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:51:03] • [IP: 37.47.169.***]

czy pije czy nie, ale to jest nadal człowiek.Ciekaw jestem jak Was by taka sytuacja spotkała co nikt po Was miałby nie przyjechać?Najlepiej tylko skopać i nic więcej

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:35:20] • [IP: 62.69.203.**]

Dzisiaj o 15 tej w szpitalu awanturowała się pijana kobieta z rozbitą głową, przyjechała policja i ja zabrali

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:29:21] • [IP: 178.235.186.**]

No i co że leżał?

Gość • Piątek [09.11.2018, 20:25:29] • [IP: 88.156.234.***]

to zobaczcie, dla takich co lubią lesne dzbany to karetka sie zawsze znajdzie a jak jest potrzeba zeby byla bo jest wypadek czy ktos potrzebuje pomocy to strazacy jada a wszystkie karetki sa zajete! śmiech na sali !!

Oglądasz 1-23 z 23
■ 24 kwietnia 2019 roku (środa) o godz. 11.30 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda weźmie udział w uroczystości podpisania umowy o dofinansowanie dla projektu „Rozbudowa Funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu” (Polskie LNG S.A.) ul. Ku Morzu 1■ Pogoda wymalowała nam wymarzone dni do spędzenia prawdziwie radosnych Świąt Wielkanocnych. Oby w blaskach słońca nie zginął prawdziwy sens tych Cudownych dni. Radosnych chwil w gronie najbliższych życzy wszystkim redakcja portalu iswinoujscie.pl ■ Na pamiątkę świętej nocy zmartwychwstania ogień zapłonął przed kościołem Chrystusa Króla ■ Ruszyły zapisy na 40 Maraton Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaraton Wolgast oraz 4 Sztafetę Świnoujście – Wolgast ■ Niedziela Palmowa – to początek Wielkiego Tygodnia Postawiona w oknie domu chroni podobno przed uderzeniem pioruna. Rolnicy mieszali ją z ziarnem do zasiewu aby zapewnić sobie dobre plony, mamy dodawały dzieciom do śniadania aby te cieszyły się dobrym zdrowiem, zasuszona, czuwa nad szczęściem rodzin przez cały rok. Wszystko to jednak pod warunkiem, że dziś zostanie poświęcona. Palma wielkanocna nie jest jednak przedmiotem jakiegoś dziwnego kultu sama z siebie. Zasłużyła sobie na to gdy znalazła się pod stopami Chrystusa wjeżdżającego do Jerozolimy ■ Wielkanocne klimaty na Placu Wolności. Jechały do nas 800 kilometrów! To pierwszy taki jarmark wielkanocny w Świnoujściu. Zaproszenie do zaprezentowania swoich wyrobów nad morzem przyjęli twórcy z Krasnegostawu i okolic, miejscowości położonych między Lublinem, a Chełmie Lubelskim kilkadziesiąt kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Grupę wystawców zorganizowała Luba Rakiewicz, dyrektor Artystycznego Stowarzyszenia Kosiw, która z dumą pokazuje ilustrowane publikacje o twórczości mieszkańców swoich rodzinnych stron ■ Strajk w oświacie. Informacja na godzinę 10.00 czwartek 11 kwietnia 2019. - ogółem strajkujących nauczycieli 253, w tym 28 w przedszkolach i 225 w szkołach - 401 dzieci/uczniów (bez gimnazjalistów, którzy przystąpili do egzaminów) będących pod opieką, w tym 338 w przedszkolach (razem z przedszkolem nr 10, w którym nauczyciele nie strajkują) i 63 w szkołach ■ PEC. W maju coroczna przerwa Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. Przerwa związana jest z koniecznością wykonania niezbędnych remontów źródła ciepła i sieci ciepłowniczych ■ Mieszkańcy Świnoujścia, którzy na co dzień zaopatrują się w pieczywo z piekarni przy ul. Monte Cassino czekała w sobotę rano niemiła niespodzianka. Ani w sklepie firmowym ani w żadnym innym na mieście nie dotarło zaopatrzenie od tego wytwórcy. Przyczyną była poważna awaria instalacji w piekarni. Tuż po północy pojawiły się tam wozy Straży Pożarnej i Pogotowie Ratunkowe. Ewakuowano pracowników firmy i mieszkańców posesji ■ Od 4 kwietnia. „Bielik” z Warszowa o 7.35. W związku z prośbami rodziców uczniów, Żegluga Świnoujska informuje, że od jutra, tj. czwartek 4 kwietnia 2019 r., na przeprawie promowej „Warszów”, prom z prawobrzeża (Warszów) będzie odbijał o godzinie 7.35, a nie o 7.40. Pozostałe godziny pozostają bez zmian ■ Odpowiedź na zarzuty jest już w Komisji Europejskiej ■ Spektakularne policyjne zatrzymanie samochodu na ulicy Daszyńskiego. Przeszukano auto, sprawdzano kierowcę i pasażerów. O co poszło? Policja milczy o przyczynach tej niedzielnej akcji ■ Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie poparcia środowiska nauczycielskiego ■ Zastępca prezydenta Paweł Sujka: "Po referendach, które odbywały się w Świnoujściu mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki edukacyjne w mieście deklarują przystąpienie do strajku ■ Jeśli dojdzie do strajku nauczycieli to także dzieci w przedszkolach pozbawione zostana opieki ■ Astaldi nie chce zapłacić za gadżety. Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety? ■ To miało być tylko legitymowanie, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania i handlu zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 10 lat ■ 19 marca, w godzinach wieczornych były przeprowadzane zajęcia taktyczne w lesie na terenie obiektu wojskowego Karsibór. Podczas zajęć stosowano środki pozoracji. Użyte zostały świece dymne, które generują dym nietoksyczny i nieszkodliwy, a ich użycie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Ćwiczenia tego typu prowadzone są cyklicznie, kilka razy w ciągu roku. Wzięło w nich udział ponad dwudziestu żołnierzy. Żaden z nich nie zgłaszał po zajęciach problemów ani dolegliwości - tłumaczy kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski Rzecznik Prasowy 8. Flotylla Obrony Wybrzeża ■ Prom Karsibór uciekł z przeprawy! Nad wodą unosił się trujący opar! Zobacz film! ■ Niemiecki wymiar sprawiedliwości łaskawy dla sprawców napadu na taksówkarza ze Świnoujścia? ■ Córki odebrały testament matki zapisany na kartkach romansu. Ta książką niczym list w butelce po latach, wędrówki po falach życia trafiła w końcu do adresata. Mówi się, że takie historie zdarzają się tylko w hollywoodzkich produkcjach, jednak jedna z nich zdarzyła się w Świnoujściu. Tuż po naszej publikacji, w której opisaliśmy wzruszający temat testamentu anonimowej kobiety, która na kartkach książki kieruje ostatnie słowa do sowich najbliższy ma swój ciąg dalszy ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ To Świnoujście rozpętało aferę międzynarodową. Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Uruchomiona wobec Polski procedura naruszenia unijnego prawa dotyczy konfliktu z 2017 roku, kiedy świnoujski strażnik miejski spektakularnie zatrzymał niemieckie autobusy UBB na granicy. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Rąbka tajemnicy uchyliła nam Komisja Europejska ■ Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie całego Świnoujścia ■