POGODA

Reklama

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.10.2018, 21:12:10] • Świnoujście

Dlaczego Świnoujście musi rozwijać się przemysłowo a nie tylko turystycznie oraz inne ważne kwestie

Dlaczego Świnoujście musi rozwijać się przemysłowo a nie tylko turystycznie oraz inne ważne kwestie

fot. Koalicja Obywatelska

Rozwój przemysłowy miasta spowoduje większy napływ ludzi, którzy będą chcieli pozostać na naszych 44 wyspach i nie mam tu na myśli tylko dobrze zorganizowanego Terminala Kontenerowego, ale przyciągnięcie do miasta firm generujących dobrze płatną pracę. Zwiększy to populację miasta a to status Świnoujścia. Chciałbym dożyć dnia kiedy szukając informacji w Google pokaże: miasto Świnoujście liczba mieszkańców 80 tyś. ludzi.

Jestem rodowitym Świnoujścianinem ale mieszkałem długi czas gdzie indziej. Ponownie stałem się mieszkańcem osiem lat temu. Z przerażeniem patrzę się co wyrabia obecna władza.

Przychody miasta opierają się ze sprzedaży działek. Jest to robione bez jakiejś wizji rozwoju miasta. Ktoś powie, że mamy terminal gazowy, który przynosi nam dochody ale nie powstał on dzięki władzom lokalnym. To jest właśnie przykład jak korzystna jest inwestycja przemysłowa.

Bez niej nie byłoby tunelu. Władza lokalna powinna dążyć do rozwoju miasta poprzez zachęcanie do inwestowania tutaj przez Państwo i Kapitał Prywatny.

Nie rzucam tylko hasła ale podpowiadam jak to zrobić.
Cała Polska jest teraz jak specjalna strefa ekonomiczna dlatego trzeba tylko przygotować miejsce. Przykładowo takie miasta jak Koszalin czy Goleniów musiały przenosić te strefy z innych miast ale jak widać bardzo to im się opłaciło. Pieniądze ze sprzedaży gruntów powinno przeznaczyć się na uzbrojenie terenów pod działalność gospodarczą i także pod budownictwo. Ponieważ za cztery lata będzie tunel prawobrzeże jest najlepszym miejscem do realizacji tego celu. Stałe połączenie spowoduje zespolenia miasta w jedną całość.
Ripostujący powie, że powstaje strefa gospodarcza dla firm przy Mulniku. To dużo za mało a i miejsce nie najlepsze. Teren ten moim zdaniem powinien być przeznaczony dla rozwoju Żeglarstwa i firm z tym związanych.

Przy okazji tych wszystkich działań można wprowadzić bezpłatną komunikację dla mieszkańców miasta a rozwiąże to dostęp prawobrzeża do atrakcji lewobrzeża. Autobusami przez tunel przejadą także rowerzyści. Jednocześnie uzasadnione by było rozszerzenie płatnych stref parkowania tak czasowo jak i ilościowo co zrekompensowało by straty dochodów ze sprzedaży biletów. Niezbędna staje się też w ciągu następnych czterech lat budowa wystarczającej ilości wielopoziomowych parkingów dla samochodów.
Jeśli chodzi o inne sprawy to moim zdaniem należy zwiększyć atrakcyjność miasta także poza sezonem letnim. Budowa kompleksu basenów w tym 50 metrowego tzw. olimpijskiego, który daje możliwość organizacji zawodów pływackich w tym także międzynarodowych. Czytałem, że będzie budowany następny basen „sportowy” 25 m. Basen 25 metrowy to jest brodzik. Budowa hali magazynowo-targowej w Porcie Jachtowym basen północny. Zimą magazynowanie jachtów, pozostały okres organizacja targów i imprez (piękny przykład mądrego działania marina Dziwnów). Budowa promenady przy plaży. To powinno być zaprojektowane dziesiątki lat temu. Miasto nad morzem a promenada w centrum miasta. Budowa hali widowiskowo-sportowej. Budowa mola. Itd. itp.
Bardzo ważne sprawy to zmniejszenie kosztów i uciążliwości dla mieszkańców. Likwidacja Straży Miejskiej, która dubluje Policję a tej brakuje ludzi. Likwidacja strzelnicy w centrum miasta w której permanentnie odbywa się strzelanie z broni maszynowej. Likwidacja Dorożek ciągnących przez konie. Zamęczanie koni w 21 wieku jest nie do zaakceptowania. Zaczęły jeździć po mieście elektryczne samochodziki do zwiedzania dla turystów stylizowane na pierwsze samochody, które zastąpiły wozy i dorożki. To jest bardzo dobry kierunek. Przeniesienie plaży dla psów do granicy z Niemcami (niedaleko po stronie niemieckiej jest plaża dla psów). Obecne miejsce przy wiatraku jest absurdalnie niedorzeczne.

To były niektóre przemyślenia i nie wszystkich zagadnień dokonane przez mieszkańca Świnoujścia, które chciałby je urzeczywistnić.

Krzysztof Miller
Wiceprzewodniczący i Sekretarz .Nowoczesna koło Świnoujście.

Kandydat do Rady Miasta Świnoujście.
Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska .Nowoczesna
Lista:4. Okręg:1. Pozycja:9.


Zaktualizowano: Niedziela [14.10.2018, 11:42:28]

komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 10:51:11] • [IP: 109.241.63.**]

Rozszerzenie płatnych stref parkowania które do tej pory zbierały haracz z turystów to działanie przeciwko mieszkańcom posiadających własne auta. Jedynym przemysłem Świnoujścia jest przemysł turystyczny, więc budowanie i inwestowanie w cokolwiek, co działa przeciwko przemysłowi turystycznemu - a tak jest z portem kontenerowym, to działanie przeciwko mieszkańcom. Reszta to bzdury, więc na marksistów z PO i N (oni nie liczą się z ludźmi - u niech ludi mnogo, jak mawiali ich dziadkowie) nie wolno oddać ani jednego głosu!! ANI JEDNEGO GŁOSU NA SZKODNIKÓW przeciwko miastu i Polsce!!

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 06:33:09] • [IP: 5.173.144.***]

NASTĘPNY DOBROTA A MOŻE COŚ O SOBIE - BO DLA MNIE JESTEŚ NN .

Gość • Niedziela [14.10.2018, 22:28:27] • [IP: 176.221.113.**]

Poszedł bym głosować na PO ale jak połączyli się z gejami to już skompromitowali się do reszty. Pójdę więc głosować na PiS.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 22:12:34] • [IP: 77.88.191.**]

Panie Krzysztofie zgadzam się z niektórymi Pana pomysłami ale nie wyobrażam sobie aby ilość mieszkańców była podwojona w naszym mieście, chyba, że mowa o wyspie Wolin. Brakuje rąk do pracy, ponieważ Niemiec choć gorzej czasami traktuje ale nadal lepiej płaci, chyba wie pan ilu Polaków tam pracuje?Za dużo zatrudniamy Ukraińców, oczywiście nie mam nic do nich ale zadbajmy najpierw o naszych mieszkańców. Brakuje fachowców, pielęgniarek a Szkoła Medyczna jest w Świnoujściu, która kiedyś kształciła pielęgniarki dlaczego skoro mamy kadrę nie robimy tego, przystosujmy kierunki szkół do potrzeb miasta. A najgorsze w tym jest to, że wybrał pan koalicję z PO to przekreśla wszystko a szkoda. Ta partia już rządziła i trzeba być niewidomym i głuchym żeby nie wiedzieć co robili i niestety wyborcy jej podziękowali, a Nowoczesna była w opozycji do PO a teraz podają sobie ręce choć nieśmiało bo jest to miłość nieodwzajemniona:) ale interesowna, to czegoś tu nie rozumiem albo jest to jasne aż za bardzo.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 20:23:23] • [IP: 93.94.191.**]

PO proszę pana już sprywatyzowało MSR Świnoujście teraz nazywa się Gryfia takich bękartów PO ma na koncie wiele

Gość • Niedziela [14.10.2018, 19:54:29] • [IP: 95.166.56.***]

No a ja nadal nie mam odpowiedzi na pytanie co za działalność gospodarczą pan prowadził. Czy to był handel obwoźny?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 19:01:48] • [IP: 92.42.118.*]

"Nie jestem polonistą!" - Cóż za beznadziejna odpowiedź. Do szkoły chyba pan chodził? Nie trzeba być polonistą, by pisać poprawnie. Przed publikacją tak ważnego tekstu, daje się go komuś kompetentnemu do korekty - normalna sprawa, żaden wstyd. Za błędy się przeprasza i je szybko poprawia. W przeciwnym razie - daje pan tylko sygnał, że mowę polską pan lekceważy i odbiorców tekstu również.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 18:00:59] • [IP: 31.0.32.**]

Nie będzie terminalu, ani tunelu i bez tego jest tlok

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:48:23] • [IP: 92.42.112.***]

Dla PO 80 tyś. mieszkańców w naszym mieście jest możliwe do osiągnięcia bo chcą tu tzw. uchodźców sprowadzić. Nowoczesny bajarz może fortunę zbić na pisaniu bajek dla naiwnych dzieci. Gość pięknie buja w obłokach POmimo swych gabarytów. Obecni radni z PO to miernoty. U nich tylko radna Irena K. była z ikrą i nie POdlizywała się żmurowi.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:46:28] • [IP: 37.47.172.***]

O przemysł zadbajcie w małych miejscowościach a nią w Świnoujściu tu jest Kurort i pracy dużo.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:33:40] • [IP: 176.221.123.***]

w Sejmie RP leży już Projekt Ustawy Lkwidującej Straż Miejską

Gość • Niedziela [14.10.2018, 16:43:24] • [IP: 178.235.177.***]

Likwidacja Straży Miejskiej, która dubluje Policję a tej brakuje ludzi. hahah Ty siebie człowieku slyszysz w policji brakuje ludzi a ty bedziesz likwidowal straz miejsca dlatego :P? myslisz ze te dziadki co sa w strazy miejskiej automatycznie przejda do swinoujskiej policji :P?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 16:21:27] • [IP: 176.221.123.***]

katolicka solidarnośc liczyła 10 mln ludzi a komuniści wystawili pand 3 mln ludzi i aby nie doszło do wojny domowej to komuniści ogłosili upadek komunistycznej Polski i powstała Katolicka Polska to Nasz Kraj to Nasza Ojczyzna

Gość • Niedziela [14.10.2018, 15:43:06] • [IP: 83.11.225.***]

A jestem za terminalem kontenerowym.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 15:32:02] • [IP: 95.166.56.***]

A co to za działalność gospodarcza była?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:39:56] • [IP: 178.235.176.***]

PO jest za wielkim terminalem kontenerowym w kolejnym porcie zewnętrznym. Nie za dowozowym na 150-200 tysięcy TEU ale za takim na 1, 5 miliona TEU. Świadczy to o jednym. Ta partia straciła poczucie rzeczywistości. Bredzi niczym PZPR za Gierka. Tyle napisano o tym, że to nie ma sensu, bo nie ma tu dla kogo wozić towaru, że komunikacja z zapleczem lądowym jest żadna, że rozwój żeglugi promowej po wejsciu 6 nowych dużych promów zwiększy trzykrotnie ilość tirów na drodze S3, że żaden operator nie widzi sensu angażowania tutaj kasy, że brak szybkiej, olejowej linii kontenerowej, że nasi południowi sąsiedzi odbierają kontenery ww Włoszech (Wenecja) w Chorwacji (Koper)- bo taniej i szybciej itd. itd.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:07:17] • [IP: 93.94.190.***]

O, już jest literka" y" w imieniu KRZYSZTOF. I fajnie ;)

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:04:11] • [IP: 62.69.241.**]

Jest faktycznie jak ktoś juz wcześniej zauważył: flaga unii wyżej od polskiej flagi.

Krzysztof Miller • Niedziela [14.10.2018, 13:26:59] • [IP: 188.146.235.***]

Od autora tekstu ad vocem pytań i polemik. Myślę, że komentujący odnajdą tę część, która ich dotyczy. Nie idę po korytko. Po skończeniu studiów na Politechnice Koszalińskiej prowadziłem zawsze samodzielną działalność gospodarczą. Mieszkałem 30 lat w Koszalinie.Do Świnoujścia ponownie wróciłem z przyczyn losowo-rodzinnych. Technologie w gospodarce idą w kierunku zerowego zanieczyszczenia środowiska. Elektromobilność to nie tylko samochody. Port kontenerowy może być zautomatyzowany ale wokół niego mogą powstać firmy usługowo-wytwórcze dające dobrze płatną pracę. Więcej ławek: jestem na tak. Kocham Jazz. Poprawione, a ci co tak krytykowali wstydzili by się. Nowoczesna nie była u władzy więc nie mogła nic sprzedać. Jaką powierzchnię zajmuje budownictwo mieszkaniowe na prawobrzeżu? Rzeczywiście nie jestem polonistą.Petru nie jest członkiem Nowoczesnej!Prezydenta wybiera się teraz na 5 lat. Nie należałem do PZPR i nie jestem żydem.

Aleksander Skiepko • Niedziela [14.10.2018, 12:54:02] • [IP: 83.11.159.***]

Świnoujście 80 tyś. mieszkańców ? No nie! Bez przesady. Nie wiem kto z obecnych mieszkańców chciałby takiej populacji w mieście, ograniczonym powierzchnią wysp. Natomiast zgadzam się co do rozwoju w mieście zakładów przemysłowych. To tutaj mieszkańcy mogą osiągać dochody powyżej średniej z możliwością zdolności kredytowej na własne mieszkanie. Brak rąk do pracy winno wymusić innowacje. Automatyzacja w wielu dziedzinach gospodarki miasta spowoduje że można osiągnąć cele ekonomiczne z połową liczby mieszkańców niż ten Pan proponuje. Wtedy będą potrzebni wysoko kwalifikowani pracownicy. I tutaj kłania się szkolnictwo zawodowe, które wymaga nowych rozwiązań w kształceniu.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:47:48] • [IP: 80.245.179.***]

następny nieznany w kolejce do korytka :D

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:37:21] • [IP: 95.166.56.***]

Może powie pan więcej o sobie? To, ze wrócił pan po latach do tego miasta to ok. Ale gdzie pan był do tej pory? Czy była to Kozia Wólka czy inna mieścina? Czym się pan zajmował? W jakiej dziedzinie ma pan doświadczenie? Handlował pan marchewką czy zajmował się ważnymi projektami? Jak głosować na człowieka, którego przeszłość owiana jest tajemnicą??

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:16:52] • [IP: 37.47.140.*]

panie Krzysiu patrząc na inne miasta pragnę przypomnieć ze wraz z większym rozwojem przemysłowym idzie za tym smog i zachorowania na raka, a z duża liczba mieszkańców w takim kurorcie może wzrosnąć liczba wypadków i przestępstw, mam nadzieje że są w mieście ludzie którzy nie muszą i nie chcą mieszkać w miastach podobnych do szczecina

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:05:36] • [IP: 62.69.231.***]

Super pomysl na błąd w imieniu po za tym ciekawa spojrzenie naymiasto będe glosowł na gościa

Gość • Niedziela [14.10.2018, 10:41:09] • [IP: 89.74.216.***]

Albo to miejsce jest ośrodkiem turystycznym albo przemysłowym. Ja nie przyjadę do Świnoujścia aby obserwować fabryki, słuchać hałasu maszyn produkcyjnych, wdychać smog, pył itd. Panie, czemu nikt nie jedzie do uzdrowiska w Katowicach, Warszawie albo Poznaniu?

Oglądasz 1-25 z 59
■ Po trzygodzinnej dyskusji Rada Miasta przyjęła uchwałę zmieniające obowiązujące od 2008 granice strefy uzdrowiskowej C. Decyzja otwiera drogę wykonawcy do podjęcia prac budowlanych przy ulicy Bydgoskiej gdzie powstać ma nowy Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy ■ Joanna Agatowska: "Jesteśmy stawiani pod ścianą; ZPO jest bardzo potrzebny, trzeba to zrealizować ale boję sie podnieść rękę bo zbyt dużo niejasności jest w przebiegu działek, rozwiązań dotyczących parkingów. Liczę, że jednak wywiąże się tu dyskusja ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ W Urzędzie Miasta odbyły się zwołane przez prezydenta konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic jednostki pomocniczej miasta, jaką jest Dzielnica Uzdrowiskowa. Radni usłyszeli o pomysłach, które mogą budzić niepokój. Urzędnicy wykazywali się dużą powściągliwością przy udzielaniu odpowiedzi ■ W wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na stanowisko – Kierownik portu jachtowego, nie wpłynęła żadna oferta spełniająca wymagania formalne. Na powyższe stanowisko zostanie ogłoszony kolejny nabór ■ W związku z żałobą narodową, Gala Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2018 odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Miejsce pozostaje bez zmian – hotel Radisson Blu ■ „14” pensja dla wybranych, czyli Prezydent przyznał nagrody, bo… chciał? Cztery nagrody uznaniowe dostali w grudniu ubiegłego roku zastępcy prezydenta Świnoujścia, skarbnik miasta i sekretarz. Łącznie na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Odpowiedź Hanny Lachowskiej w sprawie uzasadnienia dla tak hojnych wyróżnień to… Najlepiej sami zobaczcie! W grudniu ubiegłego roku prezydent Janusz Żmurkiewicz przyznał nagrody uznaniowe czworgu pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej, bo 7813 złotych dostała I zastępca prezydenta Barbara Michalska, II zastępca prezydenta Paweł Sujka – 6511 złotych. Skarbnik miasta Iwona Górecka-Sęczek – 7162 złotych, a sekretarz miasta Iwona Szkopińska – 5860 złotych ■ 15-letni wrocławianin został zaatakowany i pobity na ulicy. Zdarzenie rozegrało się na ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku między PEC-em a C.H.Uznam. Kilkuosobowa grupa nastolatków najpierw zaczepiała, potem pobiła 15-latka. W piątek przed godziną 19.00 policja została wezwana do ulicznego pobicia. Radiowóz przyjechał na sygnale. Na miejscu policjanci zastali 15-latka pochodzącego z Wrocławia, który zgłosił, że został uderzony przez agresywnego nastolatka. Przyjechała również karetka, która odwiozła poszkodowanego chłopaka do szpitala. Tak jednak okazało się, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń ■ Od 6 lutego do końca miesiąca obowiązuje zmiana organizacji ruchu na ulicy Barlickiego, na odcinku od przejazdu kolejowego przy straży pożarnej do wiaduktu OT Port. Ruch pojazdów będzie odbywał się tam wahadłowo, odcinkami, które będą przesuwane w miarę postępu robót. Zmiana organizacji ruchu jest związana z przygotowaniami do przebudowy ulicy Barlickiego i budowy wzdłuż niej ścieżki rowerowej. To zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo ■ Czy autobusy UBB wjadą na polską część wyspy Uznam? Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski procedurę naruszenia unijnego prawa. Chodzi o dostęp do międzynarodowego rynku usług autokarowych i autobusowych. Czy tę historię mogły wywołać zdarzenia ze Świnoujścia z 2017 roku? ■ Pracownicy żeglugi martwią się o prom „Karsibór IV” ■ Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021 został, bez dyskusji na sesji przyjęty przez radnych. Projekt był wcześniej szeroko omawiany podczas posiedzeń stałych komisji Rady przez Gabrielę Poniedziałek-Petruk dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ■