POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.10.2018, 14:38:46] • Świnoujście

Gospodarka odpadami komunalnymi wymaga pilnej zmiany

Gospodarka odpadami komunalnymi wymaga pilnej zmiany

fot. Koalicja Obywatelska

W Regulaminie odbioru i wywozu odpadów komunalnych trzeba nanieść niezbędne zmiany uważa radny Góreczny. W najbliższym czasie zostaną wprowadzone nowe wyższe stawki za śmieci niesegregowane.

Stawki za śmieci mogą wzrosnąć 4 – krotnie. Przeciętna rodzina, która zużywa 10 m3 wody dotychczas płaciła ok 95 zł miesięcznie, po wprowadzeniu nowej stawki może zapłacić nawet 300 zł. Zużycie wody jest związane z opłatą za śmieci, ponieważ od ilości zużytej wody uzależnione jest opłata za śmieci. Rozwiązaniem tego problemu może być wprowadzenie zwiększonej częstotliwości odbioru śmieci (koszy tzw objazdów to ok 5% - 6% całego systemu odbioru i utylizacji śmieci). Częstotliwość odbioru odpadów powinna być uzgodniona z Zarządami Spółdzielni, Wspólnot Mieszkaniowych i innymi podmiotami.

Konieczna jest dyskusja w tym temacie, aby doprecyzować sposób odbioru śmieci, a najważniejsze uświadomić Mieszkańcom potrzebę prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. I nie jest to sprawa, która dotyczy nas dzisiaj, ale także w będzie dotyczyć przyszłości - naszych dzieci i kolejnych pokoleń.


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Kpt. Żbik • Niedziela [14.10.2018, 19:25:25] • [IP: 176.221.122.***]

nigdy na niego głosu nie oddam kto go poznał to wie dlaczego..idę na PIS

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:48:04] • [IP: 80.245.183.**]

Głosuje zawsze na człowieka, który darzy mnie zaufaniem.Panie Wiesławie na pewno mój głos oddam na pana.Powodzenia.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:25:19] • [IP: 95.129.224.***]

W PO musi być tragicznie skoro on jest na pierwszym miejscu. Tragi komedia.

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:30:57] • [IP: 37.47.136.**]

gdzie do rady . .czlowieku zastanow sie paszol do domu gary myc . ..czym sie wykazales nic nie zrbiles tylko kase brales...juz nastapil twoj koniec chwalenia sie co to ja bym zrobil..a w sumie gowno zrobiono...hej

Gość • Sobota [13.10.2018, 20:06:46] • [IP: 5.173.136.**]

Mam nadzieje ze wyborcy ocenia jego osiągnięcia jako radnego i to będzie ostatnia kadencja tego rajcy wybitnie niesympatyczny gość

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:57:41] • [IP: 176.221.122.**]

Dlaczego flaga UE jest nad flagą polską?Komu służycie?Polsce czy Brukseli?

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:37:33] • [IP: 95.166.56.***]

Mam nadzieję, że to ostatnia kadencja tego pana. Nigdy nic mądrego do powiedzenia nie miał, o ile w ogóle miał. Kompetencje wg mnie żadne do funkcji radnego.

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:49:54] • [IP: 5.172.237.**]

GŁOSOWAĆ, GŁOSOWAĆ

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:29:23] • [IP: 77.111.245.**]

ktoto karwa jest ?

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:19:45] • [IP: 37.47.145.***]

To od nich słyszę przez ostatnie 11 lat POpieprzency

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:04:22] • [IP: 185.210.39.**]

Tyle lat w radzie i nic. W sumie każdemu można przypisać podnoszenie ręki jak chce partia. Co tutaj pisać, śmieci? A gdzie kosze na plaży wydzielonej dla psiaków? Człowieku podnosisz temat a nie masz argentów ani wiedzy co się dzieje. Zostań tam gdzie byłeś i na poziomie na jakim jesteś.

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:38:56] • [IP: 62.69.241.**]

Wynika z tego, że" jedynki" na wszystkich listach należy omijać szerokim łukiem a szukać kandydatów na dalszych pozycjach.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:56:10] • [IP: 95.166.56.***]

Niech każdy zajmie się tym, co mu wychodzi najlepiej. Pan Góreczny może i dobry jest jako konserwator w spółdzielni. Jako radny nie potrafił się sprawdzić. Czas zmienić tę osobę.

Rumcajs • Sobota [13.10.2018, 11:34:13] • [IP: 176.221.122.***]

dajmy spokój, a co Pan robił przez ostatnie 4 lata że tego tematu nie załatwił. Ja idę na kogoś z PIS ale tez nie na jedynkę na liście...

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:23:23] • [IP: 79.186.185.***]

Potrzeba segregacji wynika z potrzeby czsu w jakim żyjemy lecz za śmieci powinno się płacić" wagowo".Ten Pan nic nie zrobił aby było inaczej.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:02:19] • [IP: 92.42.112.**]

Wieniu Mordo Ty Moja Do Polityki Nadajesz Się Jak... Nic nie zrobileś znam Cię od dawien dawna nigdy nie byłeś za szybki i bystry. Co zrobiles przez ostatnie lata-napisz o swoich zasługach prosze na rzecz miasta jakie wypracowałeś jako radny. Kończ Waść Wstydu Oszczędz...

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:35:33] • [IP: 176.221.122.***]

Czy przez to że się codziennie kąpię to produkuję więcej śmieci? Co za idiotyzm! Ze zużyciem wody związana jest opłata za ścieki i jeszcze za śmieci?

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:17:30] • [IP: 83.20.250.***]

szlag Mnie trafia jak słyszę wywody tak wybitnego przedstawiciela Rady Miasta- co gosciu robiłes w tej kadencji -Jakie masz podstawy ekonomiczne do plecienia bzdur-Zasłyszane frazesy nie zawsze pasują do kazdej osoby. CENA SMIECI WINNA ZALEZEĆ OD WYTWORZONEJ ILOSCI- TYLE WYTWARZAM I ZA TYLE PŁACĘ a powiazanie z iloscia zuzytej wody wyszło z glowy napewno takiego mędrca jak prezentowany...

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:13:04] • [IP: 82.174.234.**]

Pilnej zmiany to wymaga skład rady miasta i prezydenta.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:01:11] • [IP: 37.47.142.**]

nie chcę być złośliwy ale na tym zdjęciu wygląda Pan jakby Pan -nie odmawiał.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:56:00] • [IP: 176.221.123.***]

NIC NIE ZROBIŁ dla mieszkańców i miasta !! Warto pominąć Go przy głosowaniu, bo myśli, że jedynka na liście zapewni wejście do rady miasta i niczym nie musi się wykazać. Ja pomijam w tych wyborach wszystkie te osoby (najczęściej 1 i 2 na liście) , które były w obecnej radzie, bo należy zmieść układy i układziki oraz wzajemną adorację. Minister Adamczyk też wskazał na powstały układ ze Żmurkiewiczem. Czas zakończyć z tym.

Gość • Sobota [13.10.2018, 09:40:26] • [IP: 178.238.249.**]

Kiedy bogaty monopolista na rynku czyli Remondis kupi wagi i zacznie ważyć pdbierane smieci.Wtedy miasto zmieni uchwałę i bedziemy płacić za faktyczną ilość, co i tak nie zwalnia nas z sortowania bo rząd faktycznie za niesortowane chce nam dowalić oogromne oplaty.A na marginesie, niech Remondisowi nie przyjdzie do glowy wlulić nam w cenę kosztów za wagi.Jak zaczną marudzić zmienić operatora, bo na pewno na wagi ich stać.

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:46:49] • [IP: 95.129.224.**]

Tacy jak on skutecznie zniechęcają mnie do głosowania i chyba kolejny raz oleję te wybory..

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:35:13] • [IP: 62.69.254.***]

chodzilem z nim do szkoły podstawowej nr 6; był tzw. łobuzem, ja bylem grzeczny, skonczylem kilka fakultetow, do niczego nie doszedlem w zyciu, a on prosze jaka kariera mimo ze niczego nie dokonal!

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:11:02] • [IP: 178.235.190.**]

Czy ja dobrze czytam 300 zł za wywóz śmieci miesięcznie to zrobicie ze dziada z emeryturą po zapłaceniu wszystkiego zostaną mi grosze i zostanie pytanie jakie mi zadano mi w szpitalu czy nie mam myśli samobójczych a czy potrzebuję pomocy ani słowa. Była to ankieta rozdawana pacjętą powyżej 70 dla pokrzepienia.

Oglądasz 1-25 z 68
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■