POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [12.10.2018, 07:46:38] • Świnoujście

Każdy mieszkaniec Świnoujścia ma prawo do ciepła

Każdy mieszkaniec Świnoujścia ma prawo do ciepła

fot. Organizator

Bez najmniejszych problemów każda rodzina może otrzymywać od miasta do 200 złotych w ramach dofinansowania do kosztów ogrzewania.

Kim jestem i dlaczego kandyduję do Rady Miasta?
Jestem rdzennym mieszkańcem miasta Świnoujście. Absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek. Pasjonat książek science fiction, fizyki chaosu oraz prac ogrodowych.

Co chcę zrobić jako radny dla miasta i ludzi?
Chcę przywrócić dumę mieszkańców miasta z tego, że w nim żyją. Dlatego też jestem autorem i chcę wdrożyć  program CIEPŁO+  przewidujący zwrot kosztów za ogrzewanie do 2400 zł rocznie, sfinansowanego z pieniędzy uzyskiwanych z podatku od gazoportu, tak aby każdy mieszkaniec partycypował w dochodach miasta.

Dlaczego kandyduję z komitetu Nowa Fala?

Kandyduje z komitetu wyborczego Nowa Fala gdyż jest komitetem bezpartyjnym i nie podlega naciskom politycznym. Skupiamy różnorodnych ludzi dla których ważne jest dobro miasta.


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Czwartek [18.10.2018, 13:44:51] • [IP: 212.14.7.**]

Oddam głos, znam i wiem że warto!

Sasiad • Niedziela [14.10.2018, 17:34:29] • [IP: 188.146.237.**]

Do 5.173.144.**] dobrze, ze na weekendy a zgadnij gdzie obecni jezdza i za czyje?

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:31:48] • [IP: 188.146.237.**]

: 188.146.35 dobrze mowisz! Tylko nie wiem czy wszyscy tu czytaja ze zrozumieniem. Jestem za! Pan Gala do Rady!!

Gość • Sobota [13.10.2018, 23:23:24] • [IP: 188.146.35.***]

chłopie 15:47:08] Św Pamięci Stanisław Możejko byłby absolutnie za gdyż są to pieniądze mieszkańców, tylko zawłaszczone przez Żmurkiewicza!

Gość • Sobota [13.10.2018, 21:05:58] • [IP: 79.175.193.***]

Mowi sensownie i mnie przekonuje

Gość • Sobota [13.10.2018, 18:32:21] • [IP: 79.175.193.***]

Jestem ZA!

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:47:08] • [IP: 37.8.215.***]

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura - jestem przeciwny każdemu rozdawnictwu bo nawet obsługa tego kosztuje, stwarza możliwości do korupcji, psuje inicjatywę ludzką! Ludziom trzeba stworzyć możliwości zarabiania więcej pieniędzy, trzeba myśleć o wprowadzeniu innowacji, które mogą generować zyski i wyższe zarobki - czyli trzeba ludziom dać wędkę, a nie rybę!. Fakt, że nie jest Pan pierwszy, który tak ludziom miesza w głowach! Wlazł Pan po prostu w sapagi bolszewizmu i tym nas wyborców częstuje. Poza tym znamy tych Pańskich mentorów, zwłaszcza tego słynnego. Panie pomyśl Pan co by powiedział Św Pamięci Stanisław na te Pana pomysły? Wstydź się pan!

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:45:51] • [IP: 188.147.71.**]

Jestam na tak. Tak trzymać.

Gość • Sobota [13.10.2018, 14:02:54] • [IP: 79.175.193.***]

Sąsiad, kibicujemy Tobie całą rodzinką.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:08:26] • [IP: 82.174.234.**]

Wcale że nie. Dlaczego mam mieć prawo do ciepła. Z czego to ma wynikać.? W konstytucji nie znalazłem prawa do ciepła. Co więcej paru mieszkańców tego miasta powinno się wystawić na mróz

Gość • Sobota [13.10.2018, 08:38:50] • [IP: 188.146.231.**]

Jeśli rzeczywiście mamy mieć coś z gazoportu to czemu nie. Trzymam kciuki.

Gość • Sobota [13.10.2018, 07:41:15] • [IP: 95.166.56.***]

No no...l czyli rozdawnictwo typowo pisowskie? Miał pan już swoje 5 minut i nic z tego nie wyszło. Ja po prostu nie ufam panu. A nie oddam głosu chociażby za lekceważący stosunek do ludzi i traktowanie ich z góry.

Gość • Sobota [13.10.2018, 04:30:28] • [IP: 5.173.144.**]

Co zrobił jak byl wice prezydentem. Swojch znajomych wsadzil na stołki... Nic nie zrobił dla miasta... Autem służbowym jeździł na weekendy... Temu panu czas się skończył

Gość • Sobota [13.10.2018, 00:30:31] • [IP: 92.42.118.**]

Każdemu mieszkańcowi kupi kufajkę, żeby miał ciepło.

Gość • Piątek [12.10.2018, 23:08:41] • [IP: 188.146.35.***]

ludzie, przecież gala pokazuje skąd pieniądze!I co wy opowiadacie, że to nasze pieniądze. Żaden z mieszkańców nie zobaczył ani złotówki z gazoportu. Dopiero program gali daje nam możliwość zobaczenia tych pieniędzy.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:49:07] • [IP: 79.175.193.***]

Tak dla Tadeusza. Najlepszy sąsiad.

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:46:04] • [IP: 79.175.193.***]

Brawo, i wiecej takich!

Gość • Piątek [12.10.2018, 22:06:45] • [IP: 80.245.188.***]

Tadek bardzo słaby program. Jeszcze nie radny a już rozdajesz naszą kasę podatników. Co z tego że będziesz chciał dać jak inni się nie zgodzą i Cię przegłosują. Nic nie zrobisz już swoje 5 minut miałeś.

Gość • Piątek [12.10.2018, 20:49:24] • [IP: 176.221.123.**]

Zagłosuje na tego, który zlikwiduje w pierwszym rzędzie ZGM i spółkę LOKUM.

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:50:46] • [IP: 80.245.189.***]

Stara gala w Nowej (?) Fali

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:46:19] • [IP: 80.245.179.***]

Kończ waść...

Gość • Piątek [12.10.2018, 19:02:04] • [IP: 83.23.255.**]

wystarczyłoby obniżyć podatki od nieruchomości i zostałoby każdemu w kieszeni więcej na opał.

Aleksander Skiepko • Piątek [12.10.2018, 18:58:18] • [IP: 83.11.146.***]

Phi!! tylko 200 zł. Panie Tadeuszu inni obiecują więcej ! Otwiera Pan nie wybory a licytacje. No Panowie i Panie politycy. Kto da więcej!!??

Gość • Piątek [12.10.2018, 18:37:04] • [IP: 31.2.53.***]

tadek ogarnij sie i zmien lekarza

Gość • Piątek [12.10.2018, 17:44:09] • [IP: 188.147.2.**]

Panie Tadeuszu, super! W końcu jest na kogo głosować!

Oglądasz 1-25 z 62
■ W kwietniu br. zgubiłam złoty pierścionek wysadzany drobnymi diamencikami. Pierścionek stanowi dla mnie dużą wartość sentymentalną. Uczciwego znalazcę bądź osoby, które mogą pomóc w odzyskaniu pierścionka proszę o kontakt pod nr telefonu 50-163-86-99. Przewidywana cenna nagroda. ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”. Dziecięce lata Theodor Fontane spędził w Świnoujściu, stąd pomysł na spotkanie rocznicowe w naszym mieście. Językiem uroczystości będzie wyłącznie język niemiecki, a weźmie w niej udział m.in. znana aktorka monachijskiego teatru, Pani Christine Hammacher- Möller, która przeczyta fragmenty cytowanej książki. Wszystkich zainteresowanych osobą i twórczością Theodora Fontane (a nie zrażonych barierą językową spotkania) serdecznie zapraszamy w sobotę do Biblioteki. Wstęp wolny! ■
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ W dniu wczorajszym w okolicach promenady, plaży został zgubiony telefon Samsung S8 uczciwego znalazcę proszę o kontakt 575487733 Przewidywana nagroda! ■ Nowy prezes ZMPSiŚ SA. Rada Nadzorcza Spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA na posiedzeniu w dniu 17 czerwca br. powołała Pana Krzysztofa Urbasia na stanowisko prezesa zarządu. Nowy prezes swoje obowiązki obejmie z dniem 1 lipca br. - informuje Monika Woźniak-Lewandowska Specjalista ds. komunikacji i PR ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Certyfikat przyznawany jest tylko na jeden sezon. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają wyśrubowane wymogi czystości środowiska. Ocena jest 3-etapowa – od aplikacji, przez weryfikację po losową międzynarodową kontrolę. Sprawdzane są głównie kryteria czystości i bezpieczeństwa. Kąpielisko musi być strzeżone a także wyposażone w środki pierwszej pomocy. Brany jest również pod uwagę klimat i przyjazność infrastruktury – podjazdy dla niepełnosprawnych czy tablice informacyjne. Ostatecznie o przyznaniu Błękitnej Flagi decyduje krajowe i międzynarodowe jury. Już od jutra od godziny 10, na kąpielisku pojawią się ratownicy by strzec Państwa bezpieczeństwa ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? ■ Huśtawka dla dzieci niepełnosprawnych może być zagrożeniem dla innych użytkowników? Nawet zabawa na bezpiecznym placu może skończyć się wypadkiem. Przekonała się o tym dziewczynka, która postanowiła pohuśtać się na urządzeniu przeznaczonym dla dzieci niepełnosprawnych. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Agresja rowerzysty - uderzoną kobietę zabrało pogotowie. Zajście z udziałem czterech młodych rowerzystów i właścicieli posesji przy ulicy Rycerskiej miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Najpierw jadący na rowerach nie chcieli ustąpić drogi samochodowi, potem jeden z nich wykazał się niepojętą agresją, w wyniku czego kobieta trafiła do szpitala ■ Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ustalili i zatrzymali podejrzanego o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu kobiety idącej promenadą. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u pokrzywdzonej w wyniku rzucenia kamieniem oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 160 § 1 i art. 157 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3 ■ Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spotkania podczas, których przedstawi koncepcję budowy Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego. Po prezentacjach eksperci będą odpowiadać na pytania zainteresowanych. Spotkania odbędą się: 9 czerwca, godzina 12.00 w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki, 16 czerwca, godzina 12.00 w filii MDK na Warszowie przy ul. Sosnowej 18. Pierwsze spotkanie już w najbliższą niedzielę ■ Bez głosów sprzeciwu przy pięciu wstrzymujących się radni przyjęli uchwałę w sprawie metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty ■ Rada Miasta uchwaliła nowe zasady przyznawania Bonu Seniora. Odtąd miejski Bon Seniora ma być wypłacany w formie świadczenia pieniężnego ■ 2 miliony 200 tysięcy złotych na projekty inwestycyjne oraz 200 tysięcy na tzw. projekty miękkie to kwoty zapisane w uchwale w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych na Budżet Obywatelski Miasta, które przyjęła dziś Rada Miasta ■